Ets 2 1fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Merhaba arkadaşlar ben ets 2 de 1 fps alıyorum bende razer cortex adlı bir uygulama buldum sizce bunu yüklesem fps yükselirmi

Sistemim
İntel i5 (6.nesil) 6300u
8gb ram
İntel hd graphics 520 ekran kartı

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Steamdaki versiyon sorunlu galiba. Ayarlar en düşük-en yüksek fark etmeksizin 3 saniyede 1 takılıyor oyun. Acayip rahatsız edici. İade ettim.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Oyun ve masaüstü çözünürlüğü düşürmeyi deneyin. Düşürebildiğin kadar düşür ilk zamanlar garip gelsede sonradan alışırsın.
Ayrıca oyun sürümünü düşürmeyi deneyin.

Steam Kütüphane - ETS2 sağ tık Özellikler - Betalar kısmından en düşük betalardan birini seçin. Oyun güncellemeye alacaktır. Yaklaşık bir kaç gb güncelleme aldıktan sonra eski sürüme dönecek.

temporary_1_25 - 1.25.x for incompatible mods 'u seçebilirsin.

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Oyun ve masaüstü çözünürlüğü düşürmeyi deneyin. Ayrıca oyun sürümünü düşürmeyi deneyin.

Steam Kütüphane - ETS2 sağ tık Özellikler - Betalar kısmından en düşük betalardan birini seçin. Oyun güncellemeye alacaktır. Yaklaşık bir kaç gb güncelleme aldıktan sonra eski sürüme dönecek.

temporary_1_25 - 1.25.x for incompatible mods 'u seçebilirsin.

Bende 1.33 sürümünü kullanıyorum ama çok fazla takılıyor oyun FPS sıkıntısı yok ama düşük sürüm olduğu halde durum bu şekilde. Ne yapabilirim sizce? Önerebileceğiniz sürüm var mı?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bende 1.33 sürümünü kullanıyorum ama çok fazla takılıyor oyun FPS sıkıntısı yok ama düşük sürüm olduğu halde durum bu şekilde. Ne yapabilirim sizce? Önerebileceğiniz sürüm var mı?
Geçen mp gireceğim için tekrar 1.39 a çektim. 1.40 gelmeden öncesinde de 1.39da hiç bir sorun yaşamadım. Tabi donanım yetersizliğinden veya optimizasyon kaynaklı bir sorun yaşıyorsan bilemiyorum hocam. Donanımına uygun önerilen bir sürüm bulamadıysan internette, tek tek denemekten başka şansın yok gibi

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Hocam youtubeden bir video atarmısnız ets 2 ayarlarını ona göre yapıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide rezaer cortex indirecem

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hocam youtubeden bir video atarmısnız ets 2 ayarlarını ona göre yapıyım

Bide rezaer cortex indirecem
O bahsettiğin program hakkında bilgim yok. Bu konuyla ilgili videolar genelde farklı sorunlar yüzünden çekilmiş. O sebeple resimli anlatıyım sana.

1-) Steam - Kütüphane - ETS2 Sağ tıkla
1.png

2-) Betalar sekmesine gel ve gösterilen alana tıkla.
2.PNG

3-) temporary_1.25.x for incompatible mods seç. Aslında hangisini seçeceğin senin isteğine bağlı.
3.png

4-) Oyunu açmaya çalış. Güncelleme yapacak. Güncelleme bittiği gibi giriş yapabilirsin.

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Geçen mp gireceğim için tekrar 1.39 a çektim. 1.40 gelmeden öncesinde de 1.39da hiç bir sorun yaşamadım. Tabi donanım yetersizliğinden veya optimizasyon kaynaklı bir sorun yaşıyorsan bilemiyorum hocam. Donanımına uygun önerilen bir sürüm bulamadıysan internette, tek tek denemekten başka şansın yok gibi

Benim ekran kartı DX11 olmadığı için 1.35 sürümünü oynuyordum DX11 olmayan bir sürüm oynayayım dedim 1.33 önerdiler onu kurdum aslında sorun yoktu ama nedense şuan sürekli bir kasma sorunu var. Olmazsa düşük sürümlere bakacağım.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
O bahsettiğin program hakkında bilgim yok. Bu konuyla ilgili videolar genelde farklı sorunlar yüzünden çekilmiş. O sebeple resimli anlatıyım sana.

Ekli dosyayı görüntüle 148016

Ekli dosyayı görüntüle 148014

3-) temporary_1.25.x for incompatible mods seç. Aslında hangisini seçeceğin senin isteğine bağlı.
Ekli dosyayı görüntüle 148015

4-) Oyunu açmaya çalış. Güncelleme yapacak. Güncelleme bittiği gibi giriş yapabilirsin.
Çok çok teşekkür ederim

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Çok çok teşekkür ederim
Rica ederim ne demek dostum. Düzeldi mi sorunun ?

Benim ekran kartı DX11 olmadığı için 1.35 sürümünü oynuyordum DX11 olmayan bir sürüm oynayayım dedim 1.33 önerdiler onu kurdum aslında sorun yoktu ama nedense şuan sürekli bir kasma sorunu var. Olmazsa düşük sürümlere bakacağım.
Internette yazılana göre 1.35 e kadar diretcx 9 ile bağlanti saglanabiliyormus.
Ancak bu sürümde sonradan sorun yaşaman ya oyun dosyalarında ya işletim sisteminde bir maraz olduğunu gösterir. Performans ayarlamaların başta olmak üzere oyun dosyalarını doğrulama ve windows eksik veya bozuk dosyaları onarma yapmalısın. Durum göre öyle yavaş yavaş sürüm düşür boşu boşuna grafik kalitesinden, eklentilerden feragat etmemiş olursun.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917

Ancak bu sürümde sonradan sorun yaşaman ya oyun dosyalarında ya işletim sisteminde bir maraz olduğunu gösterir. Performans ayarlamaların başta olmak üzere oyun dosyalarını doğrulama ve windows eksik veya bozuk dosyaları onarma yapmalısın. Durum göre öyle yavaş yavaş sürüm düşür boşu boşuna grafik kalitesinden, eklentilerden feragat etmemiş olursun.

Daha denemedim

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917

Hocam sorun düzelmedi maalesef

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Merhaba arkadaşlar ben ets 2 de 1 fps alıyorum bende razer cortex adlı bir uygulama buldum sizce bunu yüklesem fps yükselirmi

Sistemim
İntel i5 (6.nesil) 6300u
8gb ram
İntel hd graphics 520 ekran kartı
bizim pc 1.24'te 10-15fps veriyordu tavan açıyo geçince(2d) 40veriyordu
2gb ram
intel bişey bişey 2.93ghz işlemci

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hocam sorun düzelmedi maalesef
Cevapladığınız mesaji size yazmamıştım. Sürüm düşürmeyi size yazmıştım.

Ekli dosyayı görüntüle 148016

Ekli dosyayı görüntüle 148014

Ekli dosyayı görüntüle 148015

Yani bu mesaj.

soulja1991

Asistan
Reaksiyon puanı
122
İşlemcinin gpu'su çok güçsüz tabi kasar. ETS2 GPU odaklı bir oyun

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Cevapladığınız mesaji size yazmamıştım. Sürüm düşürmeyi size yazmıştım.

Yani bu mesaj.
Hocam zaten bende sürüm düşürdüm

Yanlış mesajı etiketlemişim

Bide forza yükledimde oyun açılmıyor profilimde ko usu var onada bakarmısınız

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hocam zaten bende sürüm düşürdüm

Yanlış mesajı etiketlemişim

Bide forza yükledimde oyun açılmıyor profilimde ko usu var onada bakarmısınız
Sabit 1 saçma geliyor. Güçsüzlükten olduğunu zannetmiyorum, sürüm düşürünce illaki artması gerekirdi. Tabi önerebilicegim bir çözüm de yok ?

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Son düzenleme: