Etkili Bir Discord Sunucusunu Nasıl kurabilirim

Bu konuyu okuyanlar

BuLuTyr1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Etkili Bir Discord Sunucusunu Nasıl kurabilirim
Öncelikle merhaba
Konuyu açma sebebim Eskiden Oyunlarda Yetki almak için Skype Veya TS3(TeamSpeak3)Gibi Programlar La yetki alıyoduk Discordun çıkmasıyla değişti tabiki
Peki bende Bir server Kurmak istiyorum diyendensen
!Dinlemenin tam vakti!
⬇ İlk olarak Discorda giriş yapalım ve Uygulamanın kenarında bır artı işareti var ⬇
bas leo.PNG

Ardından Sunucu Kur Ve Katıl Seçeneği adlı 2 Bağlantı gelecektir biz kurcağımız İçin Sunucu Kur a basıyoruukkk
Ve sunucunuzu kurmuş sayılıyosunuz
İlk olarak rolleri düzenlemyle başlıyalım
Sunucuyu başarıyla kurduk şimdi Sunucu isminne tıklayın Ve sunucu ayarlarına girin.PNG
Şimdi sunucu İsminize basın
Roller Ayarını seçilimi
rol ayar.PNG

Mavi Çizgi= rol eklersiniz @everyone herkesin sahip olduğu roldür herkes demek
pembe mora benzer renk= isim yazacağınız yerdir @everyone hariç her rolün adını değiştirebilirsiniz
siyah çizgi= rolleri renklendire bilirsiniz
(Rollerin istedikleri rengi seçip almalarını İstiyosanız bu mevcut Youtubeda zor görenler için yapabilirim sw sinde yorum yazsın)
Rollerin Sıralaması Çoğunlukla Şöyle olur Kurucu,Yardımcı,Yönetici,Moderatör,Discord sorumlusu Gibi gibi olur
Sonra Sunucunuza Botlar Ekliyin
Botlar
Discord Botları glitch Veyatta Atom dan yapılıyor Kodlamalar fln karışık Sunucuyu geliştirmek amaçlı botlar vardır
Tutulan ve örnek vereceğim botlar: Marpel (Ayar botudur),Groovy Müzik botudur(çalışma mantıkları müzik botlarının:Ses kanalına girin ve komudunu yazın),
Electra(Eğlence Botudur Ve sizlere XoX, adam asmaca sayı tahmin gibi oyunları oynamanızı sağlar Daha çok Bunun Gibi Botları öğrenmek için
Hesaba yazın (BuLuT#7568)
peki botları Nasıl ekleyeceğim
Botların Sitelerinden eklemeniz mevcut fakat her botun sayfasına girecende botu ekliyecen uzun sürer discord botlar için bi sayfa yaptı ordan botu seçip invite derseniz botu eklemiş olursunuz
Bot Sitesi için Tıklayın
Bot ekleme Detaylı Anlatım= Siteye girin ve İstediğiniz botu arama çubuğuna yazın
Botu seç ardından ve İnvite tuşuna bas seni bi sayfaya atacaktır Ordan sunucunu seç Google repatc(mıydı neydi eh işte)Doğrulamıyı geç Ardından bot sunucuna gelir
Sunucuna Botlar için bi rol oluşturmayı unutma
Şimdi Kanal eklemelerine başlıyalım
sunucdaki bütün Kanalları silelim kategorilerde dahil olmak üzere
Sonra Kanallar ekleyin sohbet kategorisi yapın
sunucu ayarları kategorisi yapın
oyun kanalları yapın tabi uğraşmak istemeyen olacaktır bunu botlarda yapıyor fakat botların eksikleri olabiliyo bazıları içinde ideal sizde kolayca yapmak istiyosanız bir botla kurabilirsiniz
Sunum Bukadardı
anlamadığınız Herşeyi sorun Banada ark atın Sunucuma davet edim sizi(BuLuT#7568)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Discord Server kurmasında yardımcı oluyorum kurarım yardım ederim çıkarım sonra fakat sen sunucumda kal

Ekli dosyalar

• bas.PNG
    bas.PNG
    123.5 KB · Görüntüleme: 3,091
Son düzenleme: