Ethernet ve wifi beraber ve ayrı ayrı kullanma

Eca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ethernet ile yayın yaparken
Wifi ile oyun oynamam mümkünmü

moideen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
İnternetin yeterince hızlıysa sıkıntı olmaz.

Eca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nası yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ayrı ayrı kullanmak istiyorum

Ben ayrı ayrı kullanmak istiyorum

Ethernet ile obs kullanmak kendi telefonumun internti ile oyun oynamak istiyorum

moideen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Aynı cihazda ayrı ayrı kullanamazsın. Ya ethernetle bağlanacaksın ya wifi ile. Farklı cihazlardan bağlanacaksan, ki ben öyle anladım, internet hızının iyi olması gerek.

Eca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aynı cihazda 2 farklı internet kullanamam mı

moideen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Hayır, bildiğim kadarıyla kullanamazsın.
Biraz araştırma yaptım, sanırım kullanılabiliyor. Youtube' da gerekli videolar var.

Son düzenleme:

UmutsuzAdam

Profesör
Reaksiyon puanı
1,031
Olurmu bilmiyorum aklıma geldi fikir olarak.
Usb wi-fi alıcı ve ethernet kablosunu taktığımızda wi-fi 1 ve wi-fi 2 olarak ayrılıyor . ethernetten zaten geliyor wi-fi 2 yi seçebilirsek (veya seçelirmi) belki o zmn olur biraz saçma ni fikir ama sunmak istedim.

Reaksiyon puanı
16,118
Ekran Görüntüsü 2020-12-20 18-13-55.png

2 wifi kullanılıyor mümkün ethernet + wifi de mümkün.

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
windows üzerinden çok sağlıklı yönetebileceğini sanmıyorum malesef., bağlantının metrik ayarı nı yükseltip daha sonra bridge yaparak 2 bağlantıyı load balance çalışmasını sağlayabilirsin ama yönlendiremezsin.
load balance router koyman lazım önüne ama zaten böyle bir durumun yok telefon ile bağlanıcam diyorsun birine.. android ise cihazın android proxy server yazılımı bulman gerek ki socs yada http proxy üzerinden istediğin uygulamanın çıkışını 2. cihazdan yapabilirsin.

4-5 baglantıyı bile birleştirip istediğimizi istediğimiz bağlantıdan çıkartabiliyoruz ama önünde bir firewall yada load balance router oluyor doğal olarak. istediğin şey imkansız değil fakat uygulama yöntemin sebebi ile çok stabil olamayabilir. ihtiyaç duymadığım için bakmadım hiç ama telefonun modeline göre bir proxy server uygulaması bulabilirsen. teknik olarak istediğini yapabilirsin.