Ethernet sorunu

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben adsl 2/2+ 4 port router modeme sahibim bu modem ile interneti paylaştırmak için hangi ethernet kablosunu kullanmalıyım düz mü çapraz mı ya da onun gibi bişe işte ^^ tam bilemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim :D

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
normal ethernet kablosu zaten onda swich özelliği vardır

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki bunun tam bir adı var mı yoksa bilgisayar mağazasına gidip normal bi ethernet kablosu çek bana 15 mt mi diyeyim :)

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cevapların için teşekkür ederim..

(*)ReD(*)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herhangi bir bilgisayarcıya girip rahatlıkla abiiii ben eternet kablosu istiyorum diye bilirsin zaten eternet kablolarının siwich leri aynıdır :)

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
(*)ReD(*) dedi ki:
herhangi bir bilgisayarcıya girip rahatlıkla abiiii ben eternet kablosu istiyorum diye bilirsin zaten eternet kablolarının siwich leri aynıdır :)
teşekkürler :)

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ek bilgi : ethernet bir ağ teknolojisinin adıdır. Ethernet kartı halk arasında kullanılır ama gerçek ismi NIC' dir (network interface card)
kullanılan kablo da cat kablodur. eskiden coaxial kablo da kullanılırdı. kurulacak sisteme göre cat5 cat6... gibi çeşitleri kullanılabilir.
genelde (%100 diyebilirim) ev tipi kablo cat5 dir.

yani bilgisayarcıya ya da kablocuya cat5 kablo diyebilirsin: )

teknik bir bilgi vermek istedim. Vermiş olduğum rahatsızlık yüzünden özür dilerim hatalıysam 0532..:p

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
rave dedi ki:
ek bilgi : ethernet bir ağ teknolojisinin adıdır. Ethernet kartı halk arasında kullanılır ama gerçek ismi NIC' dir (network interface card)
kullanılan kablo da cat kablodur. eskiden coaxial kablo da kullanılırdı. kurulucak sisteme göre cat5 cat6... gibi çeşitleri kullanılabilir.
genelde (%100 diyebilirim) ev tipi kablo cat5 dir.

yani bilgisayarcıya ya da kablocuya cat5 kablo diyebilirsin: )

teknik bir bilgi vermek istedim. Vermiş olduğum rahatsızlık yüzünden özür dilerim hatalıysam 0532..:p
rahatsızlıktan öte beni aydınlattığın için teşekkürlerimi sunarım :)

cat açılımıda kategori olsa gerek :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar win 7 hp laptop kullanıyorum bilgisayarımda air ties diye bir proğram vardı kaldırdım şidi kablolu internete bağlanıyorum kablosuz da sorun yok yardımcı olursanız sevinirim ağ bağdaştırıcıyı açtım ama seçeneklerde eternet gözükmüyor

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Büyük ihtimal air ties ı silerken ethernet sürücünü de sildin.. Tekrardan kurman gerekebilir .Nasıl başardığını bilmiyorum ama birde o şekilde dene.