Yardım Eski sistemi yükseltme?

FERVEX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1689269623613.png

bu özellikleri taşıyan pcye bunların en yükseğini almak istiyorum kasa 10 yıllık civarı ona göre beni bilgilendirirseniz sevinirim
cpu,ram,anakart ve ekran kartı değişcem hepsini bunların az daha yüksekleri lazım.
yeni pc alıcaktım ama 1 yıl daha bunu dayandırmak istiyorum : D

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Güç kaynağınız kaç watt?
Sistem tamamen mi değişecek acaba?

FERVEX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güç kaynağınız kaç watt?
Sistem tamamen mi değişecek acaba?
dediğim gibi ekran kartı,anakart,işlemci ve ram.Ram tam olarak değişmeyebilir ram takılma yeri uygun değil diye hatırlıyorum
kaç watt olduğunu hatırlamıyorum nerden bakabilirim onu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 184286

bu özellikleri taşıyan pcye bunların en yükseğini almak istiyorum kasa 10 yıllık civarı ona göre beni bilgilendirirseniz sevinirim
cpu,ram,anakart ve ekran kartı değişcem hepsini bunların az daha yüksekleri lazım.
yeni pc alıcaktım ama biraz daha bunu dayandırmak istiyorum : D

Son düzenleme:

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Güç kaynağının üzerinde yazar. Bütçeniz ile 2. el sitelerinden bir kasa alabilirsiniz zaten neredeyse komple sistem değişecek.

FERVEX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güç kaynağının üzerinde yazar. Bütçeniz ile 2. el sitelerinden bir kasa alabilirsiniz zaten neredeyse komple sistem değişecek.
güç kaynağına ekrandan bakabilirmiyiz kasayı açamıyorum.Kasa almayı düşünmüyorum kasa alsam full değiştiririm en son 3 4 ay önce güçlendirmiştim en iyisi bunlar demişti bi ekran kartını değiştirmedim bende pcyi düzelticem

tahmini 300w dan düşüktür.Onları yükseltme durumuna göre ayarlarım

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848

FERVEX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kasanın max 2 tane ram alma boyutu var ama bi denerim sistemi ram dışında hepsi kasaya uyumlu gibi olabilir teşekkürler

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Kasanın 2 tane ram alma boyu var derken?
İsterseniz bir kasa önerisi de yapılabilir. Ancak dediğim gibi 2. elden sistem almakta mantıklı.

FERVEX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kasanın 2 tane ram alma boyu var derken?
İsterseniz bir kasa önerisi de yapılabilir. Ancak dediğim gibi 2. elden sistem almakta mantıklı.
dediğim gibi kasayı değiştirmek istemiyorum kasayı değiştirirsem full yeni sistem çekerim daha rahat olur sadece şimdilik bunu güçlendiricem ekim ayında fln alıcam rtx 3060 veya 1650 alıcam 16gb ram amacım oyun yapmak sadece şimdilik bana yetecek bir pc lazım ekim ayına kadar bide 2gb ram boyutu derken şunu kastediyorum
1689347538906.png

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Öncelikle şuanda sisteminiz anakartınızın desteklediği en üst seviyede(ekran kartı hariç). Herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız öncelikle anakart değişmesi lazım.

FERVEX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle şuanda sisteminiz anakartınızın desteklediği en üst seviyede(ekran kartı hariç). Herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız öncelikle anakart değişmesi lazım.
pekde bi umudum yok bu pcden yeni pcler bakıyorum 1 haftaya kalmaz alıcam yeni pc bir kaç yer araştırdım ama ekran kartı düzelse bile tahminimce verdiğim paraya deymicek boşuna 1k civarı para harcamak istemiyorum oda en fazla 2 3 ay dayanır tşk yardımın için