Eski İmparatorluklar Geri Dönüyor, Bunlardan Biri De Türkiye!

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Devletini milletini seven birisi olarak cevap vereyim hayal bu söyledikleriniz. Biz daha kendi içimizde ki elinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kimliği olan Kürtlerle Alevilerle Ermeniler ile Rumlar ile barışamıyoz anlaşamıyozda imparatorluk flan diyorsunuz hayal bunlar.

Bu ülkenin vatandaşı olup alenen PKK'yı destekleyen Türkiye batsın bölünsün diyen yüzbinlerce belki milyonlarca insan varken aramızda siz İmparatorluk diyorsunuz halen boş iş onlar. TOPRAKTA PARA YOK ARTIK ne kadar büyük toprağım olursa o kadar zenginim diye bir dünya yok. Az ama öz kafası rahat refah toplumu olmalıyız Terörmüş dinmiş Laiklik elden gidiyormuş tarzı dertlerden kurtulmalıyız önce.

Reaksiyon puanı
425
Darbeler gelecekte olmayacakmı sanıyorsunuz
Kaç tane darbe varsa hepsinin altında ABD yatıyor
Eskiden Kemal Derviş zamanlarını bilirsiniz belki;
Adam toplantıda izin isteyip telefonla ABD ile görüşüyordu. Adamlar o kadar içimizdeydi. Artık değiller.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne gibi iç sorunlar?
Darbe vs.
İçimize soktukları partilerin saçma zırıltıları

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Aynı şeyleri düşünüyoruz bilmem farkında mısınız?

Bizi iç sorunlara boğup oyalıyorlar haksız mıyım?

"Bir yerden başlamak zorundasın"
Haklısınız, başlayacağız da inşallah.
Sen başlayana kadaarrrr ooo adamlar insan beynine chip koydular uzaya seyahat düzenliolar marsa insan göndermeyi planlıyolar vs vs bizim ülkemiz en az 15 sene geriden geliyor her alanda

Reaksiyon puanı
425
Devletini milletini seven birisi olarak cevap vereyim hayal bu söyledikleriniz. Biz daha kendi içimizde ki elinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kimliği olan Kürtlerle Alevilerle Ermeniler ile Rumlar ile barışamıyoz anlaşamıyozda imparatorluk flan diyorsunuz hayal bunlar.

Bu ülkenin vatandaşı olup alenen PKK'yı destekleyen Türkiye batsın bölünsün diyen yüzbinlerce belki milyonlarca insan varken aramızda siz İmparatorluk diyorsunuz halen boş iş onlar. TOPRAKTA PARA YOK ARTIK ne kadar büyük toprağım olursa o kadar zenginim diye bir dünya yok. Az ama öz kafası rahat refah toplumu olmalıyız Terörmüş dinmiş Laiklik elden gidiyormuş tarzı dertlerden kurtulmalıyız önce.
İmparatorluk anlamında "güç" kelimesinden bahsediyor olabilirler mi acaba?
BENCE olabilir. Sizce? İlla toprak büyüklüğü anlamında gelişmemiz bize ne katacak ki, zaten öyle bir şey olmayacak?

Sen başlayana kadaarrrr ooo adamlar insan beynine chip koydular uzaya seyahat düzenliolar marsa insan göndermeyi planlıyolar vs vs bizim ülkemiz en az 15 sene geriden geliyor her alanda
Türkiye'de olan darbelerden haberiniz vardır daha 4 yıl önce bile oldu
80 darbesinden sonra 20 sene boyunca bizi dışa bağımlı yaptılar, burada en başta ABD vardı.
50 sene boyunca dış ülkelerin bizi yönettiğinen gelişemediğimizi anlayabiliyor olmanız gerekmez mi?

Reaksiyon puanı
425
sıkıntıda burda değil mi zaten ? insanlar ülkeleri için çabalamıyor yada çabalayamıyor da diyebiliriz bu ülkeden hiç bir şey olmaz diyip gayret etmezsek gelişemeyiz ztn
Gel de anlat...

Anca;
Bizden bir şey olmaz
Bu halde mi?

Almanya bile 2. dünya savaşından sonra bizden kötü durumdaydı dünyadaki ülkeler ondan kaç sene ötedeydi de adamlar yakaladı?

E biz de yapalım, biz de üretelim? Bunlar oldukça neden olmasın ki?

Zaten ileride ipekyolu gibi düşünün Türkiye ihracat yolu olacak.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Neden üretemiyoruz sizce elindeki doktorları bilim adamlarını niye ülkemizde tutamadık hep yurt dışına kaçırdık halada kaçmaya devam ediyorlar zamanında neden devrim göcü oldu doktorlarımız avrupada bilim adamlarımız amerikada çünkü bu ülkede destek yok okuyana bizim ülkemiz böyle glmiş böyle gider

Reaksiyon puanı
425
Neden üretemiyoruz sizce elindeki doktorları bilim adamlarını niye ülkemizde tutamadık hep yurt dışına kaçırdık halada kaçmaya devam ediyorlar zamanında neden devrim göcü oldu toktorlarımız avrupada bilim adamlarımız amerikada çünkü bu ülkede destek yok okuyana
Çoğuna burada değindim. Yazı uzun, okumanızı rica ediyorum. Sonrasında fikirlerini almak isterim.

Benim demek istediğim geçmişte ne oldu değil biz ileride ne yapacağız? Bilmem anlatabildim mi?
2013 yılında köprüye yola çar çur edilen paralardan haberim var merak etmeyin yönetimin kim olduğunu da biliyorum ne oldupunu da biliyorum ne yapacağını da

Biz Libya'da olmasak dolar daha ucuz olurdu
Akdenizi bıraksak dolar daha ucuz olurdu
Geçmişteki gibi Azerbaycan'ı yüz üstü bıraksak dolar daha ucuz olurdu
İçimizde PKK/YPG gibi örgütlere yer versek dolar daha ucuz olurdu
ABD'nin her dediğini yapsak dolar daha ucuz olurdu

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Çoğuna burada değindim. Yazı uzun, okumanızı rica ediyorum. Sonrasında fikirlerini almak isterim.

Benim demek istediğim geçmişte ne oldu değil biz ileride ne yapacağız? Bilmem anlatabildim mi?
2013 yılında köprüye yola çar çur edilen paralardan haberim var merak etmeyin yönetimin kim olduğunu da biliyorum ne oldupunu da biliyorum ne yapacağını da

Biz Libya'da olmasak dolar daha ucuz olurdu
Akdenizi bıraksak dolar daha ucuz olurdu
Geçmişteki gibi Azerbaycan'ı yüz üstü bıraksak dolar daha ucuz olurdu
İçimizde PKK/YPG gibi örgütlere yer versek dolar daha ucuz olurdu
ABD'nin her dediğini yapsak dolar daha ucuz olurdu

Bende diyorumki sizde bunu anlamıyorsunuz şimdiye kadar bu sorunları cözemediysek gelecektete bişey beklemeyin türkiye 20 senedir gelişmekte olan ülke ama hala glişiyor ama gözle görülür bişey yok şimdi başlamadıysan atılıma gelecektede birşey olmaz sen başladığında belki adamlar yeni yaşanılacak gezegen keşfederler

Reaksiyon puanı
425
Bende diyorumki sizde bunu anlamıyorsunuz şimdiye kadar bu sorunları cözemediysek gelecektete bişey beklemeyin türkiye 20 senedir gelişmekte olan ülke ama hala glişiyor ama gözle görülür bişey yok şimdi başlamadıysan atılıma gelecektede birşey olmaz sen başladığında belki adamlar yeni yaşanılacak gezegen keşfederler
Aynı görüşle devam ediyorsunuz.

Bahsettiğim hukuk ve ekonomi reformunun yanı sıra eğitim reformu da gelecek açıklamaları yapıldı. Umarım işe yarar. Ha kesin olacak mı? Tartışılır ama emin olduğum tek nokta Türkiye'nin eskisi gibi olmayacağı.

Yazımı okuyun, kimsenin destekçisi de değilim milliyetçi de değilim hiçbir şey değilim ben.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,679
Fetih ve Dünya Mazlumlarını bir çatı altında toplamak zorunlu olarak İmparatorluğu gerektirir, biz kötü anlamda ne milliyetçilik ne de ümmetçilik yapıyoruz ama fakat bizim söylediğimiz Mazlumların gönlünden geçtiği ve onları koruyup kollayan bir İmparatorluktur. Filistin, Türk ve Müslüman coğrafyaları başta olmak üzere balkanlar ve kafkasyada inançlı soydaş ve mazlumlar yıllardır bu yönde Allah'a dua edip duruyor!
Evet, bu videonun altındaki yorumlara bakın mesela, her ırktan insan güzel yorumlar yapmış.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Aynı görüşle devam ediyorsunuz.

Bahsettiğim hukuk ve ekonomi reformunun yanı sıra eğitim reformu da gelecek açıklamaları yapıldı. Umarım işe yarar. Ha kesin olacak mı? Tartışılır ama emin olduğum tek nokta Türkiye'nin eskisi gibi olmayacağı.

Yazımı okuyun, kimsenin destekçisi de değilim milliyetçi de değilim hiçbir şey değilim ben.
Anlayın geç kaldık bu saatten yapacağın şeyler seni ileri gtrmez yerinde saydırır

Reaksiyon puanı
425
Anlayın geç kaldık bu saatten yapacağın şeyler seni ileri gtrmez yerinde saydırır
Alakası yok.
O zaman hiçbir şey yapma sen otur tamam mı? Ben yapacağım.

Sizin gibiler yüzünden hiçbir baltanın sapı olamayacağız. Bazen de lan cidden hak ediyoruz diyorum bu millete bakınca.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Alakası yok.
O zaman hiçbir şey yapma sen otur tamam mı? Ben yapacağım.
Taman kos durma baklım ne yapacaksınız foruma konu açmaktan başka

Zamanında alt yapısı olusturulamamıs temelleri atılamış ülkeye sıfırdan hiç bişey yapamazssınız kabul etmekten başka bir çare glmiyor elden zamanında temellerinin atılması lazımdı bu ülkenin her alanda

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Adamlar reform ve rönenasans yeniliklerinden beri hiç durmadılar sürekli bişey bulup ürettiler gliştirdiler bişeylere zemin hazırladılar şuanki konumlarının temellerini attılar sen daha yeni başlamaktan bahset

Biz anca hep kendimize zor zar yetebildik bundan sonrada farklı olacağını düşünmüyorum iyi forumlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Adamlar reform ve rönenasans yeniliklerinden beri hiç durmadılar sürekli bişey bulup ürettiler gliştirdiler bişeylere zemin hazırladılar şuanki konumlarının temellerini attılar sen daha yeni başlamaktan bahset

Sömürdüler ezdiler yağmaladılar desen daha doğru olur...

Üreterek ve çalışarak gelişen taraf Güney Kore Japonya tarzı ülkeler veya kısmen Almanya... Diğer Amerika İngiltere Fransa İtalya gibi ülkeler sömürgecilik ve emperyalizm ile bu hallere geldi. Bizim Türklüğün verdiği asillik ve dinimizin verdiği hoşgörü ile 500-600 sene yönettiğimiz yerlerde 1 kişiyi bile zorla ne Türk ne Müslüman yaptık. Adamlar 50 yılda sömürdükleri yerlerin ana dilini İngilizce Fransızca yaptı ülkelerin resmi dini Hristiyanlık oldu ...

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Sömürdüler ezdiler yağmaladılar desen daha doğru olur...

Üreterek ve çalışarak gelişen taraf Güney Kore Japonya tarzı ülkeler veya kısmen Almanya... Diğer Amerika İngiltere Fransa İtalya gibi ülkeler sömürgecilik ve emperyalizm ile bu hallere geldi. Bizim Türklüğün verdiği asillik ve dinimizin verdiği hoşgörü ile 500-600 sene yönettiğimiz yerlerde 1 kişiyi bile zorla ne Türk ne Müslüman yaptık. Adamlar 50 yılda sömürdükleri yerlerin ana dilini İngilizce Fransızca yaptı ülkelerin resmi dini Hristiyanlık oldu ...
Din ırk ayrı bi konu bn üretkenlikten bahsediyorum adamlar ilk kütüphaneyi maatbayı kurduklarında senin ülkende titrşim zor gidiyordu

Reaksiyon puanı
5,171
Aynı şeyleri düşünüyoruz bilmem farkında mısınız?

Bizi iç sorunlara boğup oyalıyorlar haksız mıyım?

"Bir yerden başlamak zorundasın"
Haklısınız, başlayacağız da inşallah.
İç sorunlar Devletin gelişmesine mani değil. Dünya'da en fazla iç sorun Çin ile İsrail'de var ki şuan her ikiside inanılmaz gelişiyor. Türkiye neden gelişemiyor? Kürt meselesinden mi? Hiç sanmam.
-----------------------------¤¤¤¤-----------------------------
Özgür Demirtaş hocanın Türkiye için birkaç tavsiyesi vardı ki kendisinin Türkiye genelinde değil Dünya genelinde ciddi başarıları vardır;

1)Mega projeler değil kar getirecek etkin projelere girişin.
2) Miktar önemli değildir Kalite önemlidir, unutmayın.
3) Bir milyon yazılımcı yetiştirmek gibi uçuk fikirlere sapmayın. Bin tane dünya çapında yazılımcı yetiştirin.
4) Her yere üniversite açmayın. Adete değil kaliteye önem verin.
5) Evrensel olmayan Milli olamaz. Evrensel olun.
6)Uluslararası camiaya entegre olun.
7) 19. Yüzyıl sanayisine değil 21. Yüzyıl sanayisine yatırım yapın.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Geçmişe bu kadar takılı kalmak yerine tarihimizi referans noktası görüp geleceği inşa etmeye ne zaman başlayacağız acaba? Bu osmanlıcılık kafası yüzünden ülke bir milim ilerleyemiyor, ilerleyemez de. Orhan Osmanoğlu denen adama şehzadem diye hitap eden insanlarla dolu bu ülke halen.

INY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Fetih ve Dünya Mazlumlarını bir çatı altında toplamak zorunlu olarak İmparatorluğu gerektirir, biz kötü anlamda ne milliyetçilik ne de ümmetçilik yapıyoruz ama fakat bizim söylediğimiz Mazlumların gönlünden geçtiği ve onları koruyup kollayan bir İmparatorluktur. Filistin, Türk ve Müslüman coğrafyaları başta olmak üzere balkanlar ve kafkasyada inançlı soydaş ve mazlumlar yıllardır bu yönde Allah'a dua edip duruyor!

Allah aşkına saydığın devletlerden bir tanesini gösterir misin bana bize katılıp bayrağımızın altında yönetilmek isteyen. Ayrıca daha kendi halkına bakamayan devlet bir de elin ortadoğu ülkelerini alıp besleyecek mi?

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Ülkesinin güçlenmesini istemeyen gereksiz milliyetçilik diyen de ne bileyim.Ne denir böylelerine? Siz içinizden geleni uydurun..

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Roma İmparatorluğu da geri dönebilir mi? ?
IMPERIUM ROMANUM.png

Son düzenleme:

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Teknoloji Geliştirmeyen, Üretim Yapmayan (hazır teknoloji ile herşeyi ile dışardan gelen malı birleştirmeye üretim demeyelim. amelelik diyelim. sadece vergiden hatta çalışan emektardan beslenmeye çalışan bir hükümet kafası ile nasıl ilk 20 de olduğumuzu düşündün bilemiyorum.

Eğitim sistemi çökmüş,
adalet çökmüş,
alınan vergilerin nereye gittiği belli değil, 50 sene sonrasına kadar çok ciddi borçlandırılmış bir ülke.

bu hükümet gidip yerine kim gelirse gelsin. düzenbazlıkları sahtekarlıkları gösterip yapılan anlaşmaları iptal edip hepsini cezalandırmadığı sürece hiç bir şeyi düzeltemezler.

bir tünel, bir köprü istanbulun bir ucundan diğer ucuna kaça gelinebiliyor farkındamısın
1 araba parasına 3 araba alabiliyorsun farkındamısın.

en doğal hakların. telefonla konuşmak, internete erişmek bile özel vergiye tabi daha ötesi varmı?

sadece nefes aldığın için vergi alacaklar yakında farkındamısın.

hiç bir hedef yok, tek hedef halkı kandır, gözünü boya, dini sömür.

evet ilk 20 deyiz ama senin sandığın gibi değil. eğer adamların dediği gibi bir şey olacaksa bizim planımız ile değil onların planı ve bir amacı ile olacak bu. bu çok açık.

Son mesajlar