Eski İmparatorluklar Geri Dönüyor, Bunlardan Biri De Türkiye!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
425
Lafı uzatmayacağım.

Türkiye hem Avrupa hem Asya'ya toprakları olmasından ihracatta önemli rol oynayacak gibi . Rusya ve Çin hk. pek konuşmak istemiyorum şu anlık. İsterseniz konuşuruz tabi.
Gerçekten bu tarz şeyler olursa, bu bizim için çok iyi olacaktır.

Örnek: İpekyolu

Not: Sığ görüşlü olmayalım, "PUAHAHAHAH BİZ Mİ OLACAZ DNSAJKDASNJKDSAN" kafasından çıkın, bu işler belli olmaz. Göreceğiz, ki bunu gerçekten Avrupa tarafında söz sahibi adamlardan biri diyorsa iş ciddi demektir BANA GÖRE

Görüşleriniz nelerdir?

Reaksiyon puanı
425
Reaksiyon puanı
425
Ömür yetmez padişah olmasına... Ama benim şahsi fikrim Türkiye Cumhuriyeti neden İMPARATORLUK olmasın ki...
İmparatorluklar geri dönüyor derken bence güç anlamında demiş olabilir
Osmanlı çok güçlüydü
Sovyetler de öyle

Ama yönetim olarak çok zor monarşiye tekrar geçilmesi :D

Reaksiyon puanı
425
Zayıf ekonomiyle mi? İmparatorluk falan geçmişte kaldı. Kurulsa da ne olacak? Yine içimizdeki hainler bizi satıcak.
Olayı bilmem anladınız mı? Güç anlamında diyor olabilir.

Bu arada eğer İpekyolu gibi bir ihracat yolu olursa Türkiye, bu cidden çok önemli bir durum.

TR ekonomisi çok çok iyi değil. Fakat düşündüğümüz kadar çöpte değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Siz daha İmparatorluk ney onu bilmiyorsunuz tartışıyorsunuz :)

İmparatorluk demek bir devlet içinde çok farklı milletlerin ırkların eski devletlerin bir arada kardeşçe barış içinde yaşaması demektir.

Bana saçma geliyor bu söylem. Artık herkesde Milliyetçilik veya Milli benlik oturmuş kim Türkiye yönetimi altına girecekte İmparatorluk kuralım eski Osmanlı'ya dönelim diyecek. Irak mı Suriye mi Arap yarım adası mı libya mı Bulgaristan mı Yunanistan Ermenistan mı Azerbaycan bile istemez :)

Birde yok padişhalık flan denmiş hangi çağdayız insanlar demokrasinin tadını almış bir kere hatta daha ileriye gitmek daha rahat ve serbest olmak isterken ne padişahlığı ne saçmıyorsunuz siz ya :)

Reaksiyon puanı
425
Siz daha İmparatorluk ney onu bilmiyorsunuz tartışıyorsunuz :)

İmparatorluk demek bir devlet içinde çok farklı milletlerin ırkların eski devletlerin bir arada kardeşçe barış içinde yaşaması demektir.

Bana saçma geliyor bu söylem. Artık herkesde Milliyetçilik veya Milli benlik oturmuş kim Türkiye yönetimi altına girecekte İmparatorluk kuralım eski Osmanlı'ya dönelim diyecek. Irak mı Suriye mi Arap yarım adası mı libya mı Bulgaristan mı Yunanistan Ermenistan mı Azerbaycan bile istemez :)

Birde yok padişhalık flan denmiş hangi çağdayız insanlar demokrasinin tadını almış bir kere hatta daha ileriye gitmek daha rahat ve serbest olmak isterken ne padişahlığı ne saçmıyorsunuz siz ya :)
O dediğim ironiydi

Güç anlamında İmparatorluk dediklerinden eminim zaten.
İhracat yolu OLABİLİRİZ
Ki düşününce mantıklı oluyor
Her şeyi zaman gösterecek, bu sadece bir haberdir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Fetih ve Dünya Mazlumlarını bir çatı altında toplamak zorunlu olarak İmparatorluğu gerektirir, biz kötü anlamda ne milliyetçilik ne de ümmetçilik yapıyoruz ama fakat bizim söylediğimiz Mazlumların gönlünden geçtiği ve onları koruyup kollayan bir İmparatorluktur. Filistin, Türk ve Müslüman coğrafyaları başta olmak üzere balkanlar ve kafkasyada inançlı soydaş ve mazlumlar yıllardır bu yönde Allah'a dua edip duruyor!

Reaksiyon puanı
425
Şuanki halimizle bu zor
Dünyada ekonomi sıralamasında ilk 20'deyiz
Neden zor abi?
Sçamalamayın ya?
Olayın matematiğini anlamadan dar bakışla bakıp "eheğ dolar 7.60 çoq zor" demekten amacınız ne?

Yurt dışına bakıni çoğu ülke Türkiye, Türkiye diyor neden Almanya demiyor neden başka bir ülkeyi demiyor?

Madem zor neden zor açıkla abi
Ben inanıyorum. Zaman gösterecektir.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Neden zor abi?
Sçamalamayın ya?
Olayın matematiğini anlamadan dar bakışla bakıp "eheğ dolar 7.60 çoq zor" demekten amacınız ne?

Yurt dışına bakıni çoğu ülke Türkiye, Türkiye diyor neden Almanya demiyor neden başka bir ülkeyi demiyor?

Madem zor neden zor açıkla abi
Ben inanıyorum. Zaman gösterecektir.
En basitinden sen kendi ülkende adamlara hava sahası açıyorsun elin adamlarının bizim ülkemizde ne işi var keske dolarla olsa bu işler

Reaksiyon puanı
425
En basitinden sen kendi ülkende adamlara hava sahası açıyorsun elin adamlarının bizim ülkemizde ne işi var keske dolarla olsa bu işler
GÖRECEĞİZ

Sadece bunu söylüyorum.
Bunlar boş adamlar değiller, dünya ülkelerinin dilinden TR'nin düşmemesinin de bir sebebi var. Lütfen diyorum, sığ bakmayın. Şu an çok mu iyiyiz, değiliz. Şu an her şey yolunda mı, değil.

Sovyetler Birliği yıkılacak! dendiğinde de kimse inanmıyordu aha bak nasıl yıkıldı

Zaman her şeyi gösterir. Neden olmayacağına dair mantıklı ve kanıtlı açıklamalarınız varsa buyurun.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
50 veya daha altı olmasın? Türk lirasının ne kadar değer kaybettiğini biliyor musun? Türkiye, mazlumlara yardım ediyor. Maske falan göndermişti diğer ülkelere. Eee, ne oldu? Ne değişti? Gereksiz milliyetçilik bana kalırsa. O liste ne kadar doğru? Adalet sistemi çöp bir ülke nasıl oluyor da ilk 20'ye giriyor?

"Türkiye en fazla puan sahip olduğu kültürel miras alanında aldı." Ancak kültürel mirastan alır zaten.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
GÖRECEĞİZ

Sadece bunu söylüyorum.
Bunlar boş adamlar değiller, dünya ülkelerinin dilinden TR'nin düşmemesinin de bir sebebi var. Lütfen diyorum, sığ bakmayın. Şu an çok mu iyiyiz, değiliz. Şu an her şey yolunda mı, değil.

Sovyetler Birliği yıkılacak! dendiğinde de kimse inanmıyordu aha bak nasıl yıkıldı

Zaman her şeyi gösterir. Neden olmayacağına dair mantıklı ve kanıtlı açıklamalarınız varsa buyurun.
Dostum fazla film izleme sen

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Türkiyenin süper güç olması için ilk halkının rahat yaşam koşullarına kavuşması lazım pahallılık olmaması lazım trafik yoğunluğunun az olması lazım şehirlerin modern teknolojide olması lazım her alanda üretkenlik lazım yaşayanların giderlerinin azaltılması gelirin çoğaltılması lazım modern binalar modern yapılar lazım üstün askeri teknolojik silahlar ve araçlar lazım uzay yönünde atılumlar lazım lazımda lazım sen ülkeni gliştirme sonra süper güç imparatorlk olacağız voovvv sen kendi ülkende bişey üretebiliyomusun en basitinden almanlar otomativde çığır açtılar biz daha yeni arac ürettik ki oda tam değil

Reaksiyon puanı
425
Türkiyenin süper güç olması için ilk halkının rahat yaşam koşullarına kavuşması lazım pahallılık olmaması lazım trafik yoğunluğunun az olması lazım şehirlerin modern teknolojide olması lazım her alanda üretkenlik lazım yaşayanların giderlerinin azaltılması gelirin çoğaltılması lazım modern binalar modern yapılar lazım üstün askeri teknolojik silahlar ve araçlar lazım uzay yönünde atılumlar lazım lazımda lazım sen ülkeni gliştirme sonra süper güç imparatorlk olacağız voovvv
Olayı yanlış anlamışsınız hocam.

Olay şimdiki durum değil, ileride ne olacak? Olay bu. Şu anki durum mükemmel değil belirtiyorum bunu da zaten. Lütfen diyorum lütfen önce anlayın.

Şu zamanki durumla nereye süper güç oluyoruz ki zaten? "
Ne yapıyoruz değil ne yapacağız?" ben bu sorunun cevabını arıyorum. Bilmem sizde istekli misiniz buna yoksa koyun gibi yaşamaya mı isteklisiniz?

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Olayı yanlış anlamışsınız hocam.

Olay şimdiki durum değil, ileride ne olacak? Olay bu. Şu anki durum mükemmel değil belirtiyorum bunu da zaten. Lütfen diyorum lütfen önce anlayın.

Şu zamanki durumla nereye süper güç oluyoruz ki zaten? "
Ne yapıyoruz değil ne yapacağız?" ben bu sorunun cevabını arıyorum. Bilmem sizde istekli misiniz buna yoksa koyun gibi yaşamaya mı isteklisiniz?
Bende diyorumki şimdiye kadar hiç biri yapılmadıysa saydıklarımın bu zamana kadar gelecekte nasıl olacak anlamıyorsunuz sanırım adamlar aldı başını gidiyolar bir yerden başlamak lazım hangi glacek bu kaç yıl sonra?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Senin dediğin o gelecek 2033 yılında mı olacak? Öyle bir gelecek olmayacak. Biz ne kadar gelişsek de yine bizden üstün olacaklar :)

Reaksiyon puanı
425
Bende diyorumki şimdiye kadar hiç biri yapılmadıysa bu zamana kadar gelecekte nasıl olacak anlamıyorsunuz sanırım adamlar aldı başını gidiyolar bir yerden başlamak lazım hangi glacek bu kaç yıl sonra?
Türkiye'de olan darbelerden haberiniz vardır daha 4 yıl önce bile oldu
80 darbesinden sonra 20 sene boyunca bizi dışa bağımlı yaptılar, burada en başta ABD vardı.

Üretime geçilecek, hem ekonomi hem hukuk alanında reformlara gidilecek bunu CB söyledi daha birkaç gün önce.

Dünya değişiyor ister inanın ister inanmayın herkes dolar baskısından bıktı.
Almanya'da bıktı, Çin'de bıktı Türkiye'de bıktı

ABD şu an kendi içinde olan sorunlarla uğraşmaktan dışa bakamayacak bile. Sonrasında Almanya olsun TR olsun Çin olsun çekecek bıçağı olay kopacak.

Dünyanın ana para rezervi değişecek, emin olun buna dolar değil başka bir birim olacak. Bunlar olacak!
Birçok kişi ağzını bırakmış başka bir tarafıyla gülüyor eminim. O kadar sığ görüşlü olsam bende gülerim. Ama bunlar gerçekleşince bende aynılarını yapacağım.

Geçmişte de dolar yeni para birimi olacak dünyada her yerde kullanılacak dendiğinde gülenler vardı şimdi o değişecek diyorum yine gülenler olacak. Ama gülün, sadece gülün çözüm üretmeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Derseniz ki;
Türkiye olamaz çünkü şöyle böyle

Siz demek istiyorsunuz ki TR yenilik yapamaz hep böyle kalacağız koyun gibi, istediğinize inanabilirsiniz.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Türkiye'de olan darbelerden haberiniz vardır daha 4 yıl önce bile oldu
80 darbesinden sonra 20 sene boyunca bizi dışa bağımlı yaptılar, burada en başta ABD vardı.

Üretime geçilecek, hem ekonomi hem hukuk alanında reformlara gidilecek bunu CB söyledi daha birkaç gün önce.

Dünya değişiyor ister inanın ister inanmayın herkes dolar baskısından bıktı.
Almanya'da bıktı, Çin'de bıktı Türkiye'de bıktı

ABD şu an kendi içinde olan sorunlarla uğraşmaktan dışa bakamayacak bile. Sonrasında Almanya olsun TR olsun Çin olsun çekecek bıçağı olay kopacak.

Dünyanın ana para rezervi değişecek, emin olun buna dolar değil başka bir birim olacak. Bunlar olacak!
Birçok kişi ağzını bırakmış başka bir tarafıyla gülüyor eminim. O kadar sığ görüşlü olsam bende gülerim. Ama bunlar gerçekleşince bende aynılarını yapacağım.

Geçmişte de dolar yeni para birimi olacak dünyada her yerde kullanılacak dendiğinde gülenler vardı şimdi o değişecek diyorum yine gülenler olacak. Ama gülün, sadece gülün çözüm üretmeyin.
Darbeler gelecekte olmayacakmı sanıyorsunuz bu ülke kaç senedir iç ve dış karısıklıklara mahsur kalıyor darbe var diye hiç gelişmeyelim o zman kusura bakma ama bu anlattıklarının çoğu hayal ürünü sen 1 adım atıyorsun adamlar 5 adım önündeler sen gelişip süper güç olacam diyrsan bir yerden başlamak zorundasın

Reaksiyon puanı
425
Darbeler gelecekte olmayacakmı sanıyorsunuz bu ülke kaç senedir iç ve dış karısıklıklara mahsur kalıyor darbe var diye hiç gelişmeyelim o zman kusura bakma ama bu anlattıklarının çoğu hayal ürünü sen 1 adım atıyorsun adamlar 5 adım önündeler sen gelişip aüper güç olacam diyrsan bir yerden başlamak zorundasın
Aynı şeyleri düşünüyoruz bilmem farkında mısınız?

Bizi iç sorunlara boğup oyalıyorlar haksız mıyım?

"Bir yerden başlamak zorundasın"
Haklısınız, başlayacağız da inşallah.