Eşini başka erkekle yakalayınca dehşet saçtı

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
[h=1][/h]

diyarbakir-dehset.jpg

Eşi ve adamı defalarca bıçaklayan R.T., ikisini birlikte apartmanın 4'üncü kattından aşağıya attı. Kimliği belirlenemeyen erkek hayatını kaybederken, ağır yaralanan kadın hastaneye kaldırıldı.

Olay, merkez Bağlar İlçesi Kaynertepe Mahalesi 211'nci sokaktaki apartmanda bu akşam meydana geldi. İddiaya göre daha önce esnaflık yapan, ancak şimdi işsiz olan R.T., akşam saatlerinde yemek için evine gitti. R.T., eve girdikten sonra eşi Ş.T'yi bir erkekle otururken gördü. Durumu hazmedemeyen koca, mutfaktan aldığı bıçakla eşi ve evde bulunan erkeğe bıçağı art arda saplamaya başladı. Defalarca bıçakladığı adamı aparmanın 4'üncü katından atan öfkeli koca, daha sonra eşini de aynı yerden aşağı attı. Yere çakılan ve kimliği henüz belirlenemeyen erkek, olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Ş.T., ise hastaneye kaldırıldı. Öfkeli koca R.T, evde polis tarafından gözaltına alındı. Polis, ölen kişinin kimliğini belirlemeye çalışırken, cinayet ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı
.

http://yurthaber.mynet.com/detay/di...-baska-erkekle-yakalayinca-dehset-sacti/51839

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Kadındada ne cesaret varmış, şikeye hapis cezasını kaldırırken, bu suçların cezasınıda hafifletebilirler.

skara

Asistan
Reaksiyon puanı
3
U... ben olsam Aşağı atar geri yükarı çıkarır bir daha atardım ...

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Şimdi boş yere hapis yatmak ne kor adama....

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Ölende mi öldürende mi o adam çok iyi yapmış

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ortada art niyet veya acıklama yapmamıs kadının yakını olabir olmaya bilir. haberin devamında görecegiz...

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Birlikte olurlarken yakalamış. Akşam yemek saatinde hemde. Bu adam eve pek uğramazmıymış ki kadın böyle cesaretlenmiş. Anlamadım walla. Sonuçta hapis yatacak ve değmeyen bir kadın ile tanımadığı bir adam yüzünden.

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Allah bu tür durumları başa vermesin, kimseye yaşatmasın ama . . .

Ama bence bu tür bir durumla karşılaşıldığında yapılması gereken en doğru şey durumu yargıya intikal ettirip o insanlardan bağlantıyı koparmak olur.
Çünkü aksi durumda hem adam öldürüyorsun hem de bunu iki cibiliyetsiz, arsız, şerefsiz için, Allah katında da değersiz olan insanlar için yapıyorsun. Bence hesaplaşmayı bu şekilde yapmak bu dünyamızı da karartacağından yanlış. İki mal için hapis yatmaya değmez.

Yol verirsin, ayrıca mahkeme kararı da çıkarırsın "şu şu olay ve şu şu sebepten dolayı bu insanların bana yaklaşması beni rahatsız ediyor." vs. diye. Bir daha görmezsin. Sonra kendine düzgün bir yol çizersin. Onları birbirlerine bırakmak onlar için en büyük ceza zaten. Hayatlarını sonlandırmak öyle olmayabilir.

Bu tür bir durum İslâmi açıdan da "namusunu korumak" anlamında en doğrusu olur. İslâm'da namus için adam öldürülür ancak kadının rızası yoksa ve karşı taraf saldırmışsa böyledir bu. Alan razı veren razı bir durumda kadının kendisi zaten namussuz olduğu için sizin namusunuz olmaktan da çıkar. Sizin namusunuzu korumanız, onlardan uzaklaşmakla mümkün olur. Öldürmekle değil. Bu tür bir durumdaki öldürme eylemi dinen de sakıncalı olabilir.

Bu olayda da "evine gelince otururken görmüş" filan yazıyor ama öyle değildir sanırım. Ya ekşın halinde yakalamıştır ya da bu insanlar dile getirmişlerdir. Yoksa eşinin yanında adamı gördü öldürdü demek yanlış. Öyle değildir. Aslı vardır bir şekilde adama yansıyan.

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Elaman öldürmesini bilmiyormuş valla. Kadına yazdırsın bir mektup "sevgilimle evden kaçıyorum beni arama" diye bişeyler. Sonra onlara güzel bir yuva yapardım, o kadını ne kadar süredir tanıyorsam o kadar süre yaşamalarına izin verirdim. Testerenin yönetmenini utandırırdım valla. Birde orda ki deneyimlerinden bir kitap yazacaksın. Zengin ve mutlu :)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
biz şimdi atıp tutuyoruz ama zor durum gerçekten Allah kimsenin başına getirmesin...

TaGaLoG

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu adama ceza verilmemesi lazım. Böyle bi adalet olamaz.

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yo atıp tutmuyorum valla hi daha dehşetini yaparım. Bu adama 2 kat ceza verilmesi lazım ; hem aptallığı için hem değmeyecek birisi için yaptığından dolayı.

NowSeeding

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adam harbiden dingilin teki. Bir kadın için yapılır mı bu. Şimdi mapusta nasıl geçer o günler. Adamı bi güzel pataklayıp dışarı kovacaktın karıyı ise boşayıp evin önüne koyacaktın.Tek bildiğim bu dünyada sadece kadınlar yok yanlışını gördün mü defterini çizeceksin kapatacaksın olayı.