ne oluyor bize

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
adlog.ads

remote_logo_100.gif
1_pix_trans.gif
20B1516FB8AF284FB23A419Cy.jpg
1_pix_beyaz.gif
1_pix_beyaz.gif
Ne oluyor bize?
Çocuğunu taciz eden babalar... Torun sahibi insanların utanç verici görüntüleri... 16'sına gelmeden zorla evlendirilen kızlar... Hak hukuk dinlemeden linçe kalkışanlar... Bu manzara Türkiye'ye yakışmıyor
Üç kardeş babalarının sevgilisine tecavüz etti
Niğde'de yaşları 15-17 arasında olan üç kardeş, iddiaya göre babalarını ellerini bağlayıp bir odaya kilitleyerek, diğer odada babalarının birlikte olduğu kadına tecavüz etti. Odaya kilitlenen baba, dikkat çekmek için evdeki eşyaları camdan dışarı attı. Evin camının kırılması, yan tarafta bulunan Emniyet Müdürlüğü'ndeki görevli polislerin dikkatini çekince, polis eve operasyon düzenledi. 2'si çatıda, biri yatak odasında yakalanan 3 kardeş çıkarıldıkları mahkemede tutuklanırken, masum olduklarını öne sürüp, "Babamız paralarını kadınlarla yiyor, bir kap sıcak yemek için yurda, hatta cezaevine girmeye razıyız" dediler. İ.G.'nin madde bağımlısı olduğu öne sürülen oğulları H.G. (17),G.G. (16) ve U.G. (15) babaları kadın arkadaşıyla sohbet ederken eve geldi. Ellerini bağladıkları babalarını bir odaya kilitleyen 3 kardeşin E..D.'ye tecavüz ettiği öne sürüldü. Bu sırada baba İ.G. kilitlendiği odadan dikkat çekmek için evdeki bazı eşyaları pencereden attı. Daire camlarının kırıldığını gören Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler, eve operasyon düzenleyip üç kardeşi yakaladı.

"İFTİRA ATIYORLAR"
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 kardeş, gazetecilere masum olduklarını savunarak, "Bize iftira atıyorlar. Kan ve meni örnekleri alındı. Adalet yerini bulacak. Annemizle babamız ayrı yaşadığı için babamız, paralarını kadınlarla yiyor, bize para vermiyor. Çoğu zaman dışarıda yatıyoruz. Bir kap sıcak yemek için yurda hatta cezaevine bile girmeye razıyız. Devlet bize sahip çıksın, madde bağımlılığından kurtulmak için bizi tedavi ettirsin. Bu illetten kurtulmak istiyoruz'' dediler. 3 kardeş, daha sonra çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Berdeli istemedi ayağından vuruldu
Kız kardeşi S.N.'yi kaçıranların berdel teklifini kabul etmeyen genç, kimliği belirsiz kişilerce tüfekle ayağından vuruldu. Aile, Denizli Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Ayağından vurulan Murat Dilek, 14 yaşındaki kardeşi S.N.'nin, 26 yaşındaki Metin Vay tarafından zorla kaçırıldığını, karşılığında Vay ailesinin kendisine evlenmek üzere 13 yaşında bir kız vermeyi önerdiğini söyledi. Dilek, "Utandıran berdel pazarlığına da karşı çıkınca beni vurdurdular" dedi. Denizli Devlet Hastanesi'nde tedavi altında bulunan Murat Dilek (25), eşi ile geçimsizlik nedeniyle boşanmak üzere olduğunu anlattı. Dilek, kız kardeşini kaçıranların bu durumu bildiğini belirterek, "Bana ateş edildiğinde iki kişi vardı. Berdel teklifini reddettiğim için vurulduğumu düşünüyorum. Onun yaşı evlenmek için daha çok küçük" dedi. Sarayköy jandarması, kaçırılan S.N.'yi arıyor.

14 yaşında yakarak öldürdü

Sirkeci'de önceki gece saat 23.00 sıralarında bir kişinin yandığı ihbarını alan polis ekipleri olay yerine geldiğinde, yüzü tamamen, vücudunun da bir kısmı yanmış bir erkek cesedi ile karşılaştı. Polis, çevredekiler tarafından eşgali verilen iki çocuğu aynı cadde üzerinde yakalayarak gözaltına aldı. 16 yaşındaki M.Ç. ve 14 yaşındaki Ç.Y., dün sabah saatlerinde İstanbul Çocuk Mahkemesi'ne çıkarıldı. Ç.Y., ateş isteme yüzünden tartıştıkları kişinin üzerine tiner dökerek yaktığını itiraf etti. M.Ç. serbest bırakıldı. Üzerinden herhangi bir kimlik belgesi çıkmayan 55 yaşlarındaki kişinin cesedi Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Ç.Y. ve arkadaşı M.Ç.'nin İstanbul Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Kadıköy Yeldeğirmeni Çocuk ve Gençlik Merkezi'nden, tiner kullandıkları için tedavi gördükleri sırada kaçtıkları belirlendi.

Tecavüze 6 tutuklama

Safranbolu ilçesinde, 15 yaşındaki genç kıza tecavüz ettikleri iddiasıyla 6 kişi tutuklandı. İddiaya göre, babası trafik kazasında hayatını kaybeden B.K. (15), Ankara'da yaşayan annesi S.K. tarafından 300 YTL karşılığında 1 kişiyle imam nikâhı kıyılarak evlendirildi. Bir süre Ankara'da kalan B.K., Safranbolu'daki babaannesinin yanına kaçtı. B.K.'nın burada tecavüze uğradığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Yapılan muayenede B.K.'nin, tecavüze uğradığı belirlendi. 6 kişi tutuklandı. B.K. kız yetiştirme yurduna gönderildi.

Katil zanlısı okuldan
Zara ilçesinde başı taşla ezilerek öldürülen 12 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Nur Şen'in katil zanlısı okul arkadaşı çıktı. Olay yerinde bulunan erkek kol saati parçasından yola çıkan polis ekipleri, Nur Şen'in eğitim gördüğü okuldaki öğrenciler üzerinde araştırma yaptı. Hareketlerinden şüphelenilen A.S. (15) adlı 8. sınıf öğrencisi tutuklandı. Olay günü kurs çıkışı takip ettiği Nur Şen ile birlikte olmak istediğini söyleyen A.S.'nin, "Karşı koyunca kravat ile boğazını sıkıp bayılttıktan sonra taşla başını ezerek öldürdüm" dediği öğrenildi.

13'lük çocuktan 14'lük engelli kıza cinsel saldırı

Siirt'in Şirvan ilçesinde 13 yaşındaki bir çocuk, kendisinden bir yaş büyük olan 14 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna cinsel saldırıda bulundu. Kızın annesinin durumu fark etmesi üzerine saldırgan kaçarken, engelli kız, tecavüzün gerçekleşip gerçekleşmediğinin belirlenebilmesi için hastaneye kaldırıldı. Polis, zanlı çocuğu gözaltına aldı. Çocuğun sorgusu sürerken, savcılık da olayla ilgili soruşturma başlattı. D.İ.'nin annesi N.İ. savcılığa verdiği ifadede "Çocuğu kızıma tecavüze yeltenirken gördüm. Tam bu sırada yetiştim. Ama tecavüz olayı yaşandı mı bilmiyorum" dedi. Savcılık yetkilileri de olayın henüz inceleme aşamasında olduğunu belirtirken, hastaneye sevk edilen D.İ.'ye yapılacak muayene sonucunda tecavüzün gerçekleşip gerçekleşmediği belirlenecek.

50 kişinin linç ettiği genç öldü taciz iddiası var

İstanbul Okmeydanı Mahmut Şevketpaşa mahallesi Sağlık Ocağı önünde çarşamba gecesi yaklaşık 50 kişi tarafından dövülen ve ağır şekilde yaralanan Selahattin Cirit (27), önceki gün hayatını kaybetti. Olay görgü tanıklarının iddialarına göre şöyle gelişti: Son haftalarda Fuat Soylu İlköğretim Okulu ve çevresindeki okullarda öğrencilere yönelik tacizin artması vatandaşları tedirgin etti. Son olarak, İlköğretim 4. sınıf öğrencisi bir çocuğun yanına yaklaşan motosikletli bir kişi "Seni gezdireceğim" dedi. Çocuk, olayı annesine bildirdi. Anne okula, okul da durumu polise aktardı. Mahallenin gençleri de motosikletli olduğu belirlenen tacizcinin peşine düştü. Geçen çarşamba gecesi durumdan habersiz olan Selahattin Cirit'i gören mahalle sakinlerinden biri iki el ateş etti. Yere düşen Cirit bir anda demir ve sopalı kalabalık bir grup tarafından dövülmeye başlandı. Olay yerine gelen polis de taş yağmuruna tutuldu. Çevre sakinleri olayla ilgili bilgi vermekten kaçındılar. Bingöllü Selahattin Cirit'in Etiler'deki Marmara Büfe'de evlere paket servisi işi yaptığı, olay günü kullandığı motosikletin de çalıştığı büfeye ait olduğu öğrenildi. Cirit'i tanıyanlar, bu güne kadar kimseye bir rahatsızlık vermeyen, işinde gücünde biri olduğunu söyledi.

ODTÜ'lü kız öğrenci, tacizi gazetede anlattı

Tedavi için gittiği psikolojik danışmanlık merkezinde görevli Dr. A.A. tarafından taciz edildiğini iddia eden ODTÜ'lü öğrenci D.İ.Ö., okul yönetimine şikâyette bulundu. "Gereken yapılacak" sözü verilmesine rağmen işlem yapılmamasına sinirlenen öğrenci D.İ.Ö., olayı okulun gazetesi olan Gazete ODTÜ'ye anlattı. Okul yönetimi, okulun gazetesinde "ODTÜ'de tacizci psikolog mu var?" başlıklı haberin yer alması üzerine A.A. hakkında soruşturma başlattı. Psikolog A.A. ise soruşturma süresince izne ayrıldı. D.İ.Ö., taciz iddiası hazırlık bölümündeki öğretim üyeleri tarafından sınıflarda duyurulunca, başka kızların da aynı kişi tarafından taciz edildiğinin de ortaya çıktığını söyledi. D.İ.Ö. kızların korktuğu için şikâyette bulunmadığını ifade etti. Okul tarafından yapılan açıklamada, "Dilekçe olmadığı için işlem yapmadık. Gazetede haber yer alınca ihbar kabul ettik ve derhal soruşturma başlattık" denildi. Üzmez'i tahliye eden Adli Tıp'ın raporuyla 15 yıl
İzmir'de, 16 yaşındaki öz kızına 3 kez cinsel tacizde bulunan baba, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İzmir'in Selçuk ilçesinde iki yıl önce meydana gelen olayda mermercilik yapan 2 çocuk babası Y.K., 16 yaşındaki lise öğrencisi kızı E.E.K.'ye üç kez cinsel tacizde bulundu. Tacizlere dayanamayan kızının olayı anlatması üzerine anne E.K., savcılığa gidip şikâyetçi oldu. Tutuklanan baba hakkında, "Öz kızına karşı beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde birden fazla kez cinsel istismarda bulunmak" suçundan dava açıldı. Genç kız, Hüseyin Üzmez'in tahliyesine yol açan İstanbul Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi'ne gönderildi. Aralarında Üzmez'in raporunda imzası bulunan bazı üyelerin de bulunduğu daire üyeleri, E.E.K.'yi muayene ederek, "Ruh ve beden sağlığı bozulmuştur" raporu verdi. Mahkeme bu raporla 15 yıl ceza verdi. Dosya temyize gitti ancak Yargıtay 5. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı onadı. http://egazete.sabah.com.tr/gnd119-20081108-100.html
işte ülkemizden manzaralar 12 eylülün 28 şubatın insanlarımızı dinsizleştirme islama düşman etme dini faaliyetlere engel olmalarının meyveleri
bu uzun haberi şunun için aktardım bir müslüman toplumda olmaması gereken ne kadar iğrençlik varsa toplanmış bakıyorsunuz cinsel suşlar ön planda tv lerde akşama kadar programlarda ensest ve çarpık ilişkiler sözde kınama maksadıyla sunuluyor en ince detayına kadar ve ''fitne uykudadır uyandırana la'net olsun''hadisi şerifi ve fitne kat'lden eşeddir ayeticelilesi tecelli ediyor
arkadaşlar bir tartışma gayreti içerisinde değilim işte memleketin hali pür meali küçük yaşta tecavüzcüler şer'an annesi olana zulmedenler 12 yaşındaki kızı yakanlar 13 yaşındaki kıza berdel biçenler
ahlak namus konusunda bu kadarmı seviyemiz düştü
dinimize sahip çıkmadığımız yaşayamadığımız ve çocuklarımıza yeterinde öğretemediğimiz için
bu musibetler rabbimiz tarafından gönderiliyor ki ayağımızı denk alalım unutmayalımki şu andaki teknolojiden çok ileride olan kavimler helak oldular
İman edenlerin Allah'ı zikretmekten ve inen haktan dolayı kalplerinin saygı ile ürpermesinin zamanı gelmedi mi? Daha önce kendilerine kitap verilip de, üzerinden uzun zaman geçen, böylece kalpleri katılaşanlar gibi olmasınlar. Onlardan bir çoğu fasık kimselerdir hadid suresi
kardeşlerimden tartışma kınama eleştiri beklemiyorum bu güzel yurdumuzu daha yaşanır hale getirebiliriz bu bozuklukların önüne nasıl geçebiliriz

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Forum kurallarına dikkat ediniz... Başlığın ilk harfi küçük olmamalıdır. Ayrıca paylaştığınız haberin kaynağını konunun sonunda belirtiniz...

KİLİT!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...