Ersun Yanal istifa etti!

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe Spor Kulübü'ndeki başkan Aziz Yıldırım ve teknik direktör Ersun Yanal arasındaki kriz istifa kararı ile sonuçlandı.

istfa.jpg

Ersun Yanal, sarı-lacivertli yönetime istifasını sundu. Ersun Yanal'ın istifasını değerlendiren başkan Aziz Yıldırım'ın kararını kısa bir süre içerisinde 'net' olarak vereceği bildirildi.

Teknik direktör Ersun Yanal, geçen sezonda Sivasspor maçının ardından istifa etmiş ancak başkan Aziz Yıldırım'ın yakın dostu Yüksek Çağlar devreye girerek Yanal'ı istifan döndürmüştü.

Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Özaydınlı ise, mikro blog sitesi twitter üzerinden yaptığı açıklamada Ersun Yanal'ın istifa ettiği haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

SPORX

"Göreve devam etmem mümkün değildir"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Ersun Yanal, Fenerbahçe Kulübü'nde çalıştığı süre boyunca teknik direktör olarak görev almaktan büyük onur duyduğunu belirterek, "Göreve geldiğim sezon takımımı şampiyon yapmış bir teknik adam olarak bugünkü koşullarda görevime devam etmem mümkün değildir" ifadesini kullandı.

Teknik direktörlüğü süresince kendisine destek veren Fenerbahçe taraftarına, yönetimine, medya ve spor kamuoyuna teşekkür eden Yanal, ülke futboluna her düzeyde katkıda bulunmaya devam edeceğini belirterek, "İlkeler, kazandığımız ve kazanacağımız paradan her zaman daha üstündür ve başarı için olmazsa olmaz koşuldur" diye görüşlerini aktardı.

NTV Spor

fb6000_14X6P.jpg

Fenerbahçe Kulübü, istifa eden teknik direktör Ersun Yanal ile ilgili resmi siteden bir açıklama yayımladı.

Fenerbahçe Kulübü, teknik direktör Ersun Yanal'ın istifa mektubunun kendilerine ulaştığını açıklarken, katkılarından dolayı Yanal'a teşekkür etti.

Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Sayın Ersun Yanal'ın görevinden ayrıldığına dair istifa mektubu, 09 Ağustos 2014 tarihinde saat 19.15 itibariyle tarafımıza ulaşmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Sayın Ersun Yanal'a kulübümüze bugüne kadar sağladığı katkılardan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşantısında başarılar dileriz."

NTV Spor

ersunyanal600_X7GSM.jpg

İşte istifanın perde arkası!

Fenerbahçe'de Ersun Yanal depremi yaşanıyor. Yanal, geçen sezon şampiyonluk yaşamasına rağmen yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kala görevini bıraktığını açıkladı. İşte şok ayrılığın perde arkası...

Ersun Yanal, Fenerbahçe’nin başında şampiyonluk yaşasa da teknik adamlığı boyunca başta başkan Aziz Yıldırım olmak üzere birçok isimle önemli sorunlar yaşadı. İlk olarak gölcü Moussa Sow ile bir kriz yaşayan Yanal, ardından bir başka yıldız golcü Emmanuel Emenike ile benzer iletişim sorunları yaşadı.

Bu krizler yöneticilerin araya girmesi ile durulsa da, Yanal'ın futbolcuları ile sorunları noktalanmadı. Futbolcular ağır idman temposu ve hocanın kendileri ile olan iletisim eksikligini yönetime iletti. Yonetim bu krizleri yatıştırırken, başkan Aziz Yıldırım ile Yanal'ın ilke gerginliği Elazığspor maçından sonra yaşandı. Puan kaybedilen karşılaşma sonrası yönetciler maçın hakemine tepki gösterirken Yıldırım hakemler için yorum yapmayan Yanal'a takımın haklarını koruması yönünde telkinde bulundu.

Ersun Yanal'ın şampiyonlugun kazanıldığı gece takım yemeğine katılmadan tatile gitmesi de Aziz Yıldırım tarafından deneyimli hocanın hanesine eksi olarak yazıldı.

İkili arasındaki gerginlik şampiyonluk sonrası Yanal ile yeni sözleşmenin bir türlü yenilenmemesi ile arttı. Yıldırım yaşanan olaylardan ve oyunculardan gelen eleştirilerden dolayı yeni bir hoca fikrini düşünse de şampiyon teknik adamla ayrılmayı düşünmedi ve sözleşme geç de olsa imzalandı.

GERGİNLİK TEKRAR ARTTI
Yaz tatiline girilmesiyle sönen ateş, hazırlık döneminde tekrar alev aldı.

Oyuncuların hazırlık dönemindeki kötü performansı ve alınan sonuçlar başkan Yıldırım'ı bir hayli sinirlendirirken; Yanal'ın bu duruma ragmen oyunculara uzun süreli izin vermesi yeni bir krizi beraberinde getirdi. Yanal'ın Sevilla ile oynanan hazırlık maçı sonrası oyunculara verdigi 3 günlük izni çok bulan Yıldırım deneyimli hoca ile konusup oyuncuların uzun bir tatil yaptığını, iznin 1 güne indirilmesini istedi.

Fenerbahçe'de izin iptal edilirken futbolcular başkanın isteği ile fazladan antrenman yaptılar. Bu antrenman öncesi başkan Yıldırım oyuncularla bir toplantı yapıp kötü performans sebebiyle uyarılarda bulunurken, bu toplantıya Ersun Yanal'ı almaması ikiliyi bir kez daha karşı karşıya getirdi.

Bu gelişmeler medyaya yansıdıkça gerginlik arttı. Başkan Aziz Yıldırım'ın yaptığı basın toplantısının ortamı yumuşatması bekleniyordu; ancak tam tersi daha da gerdi.

İSTİFANIN SİNYALİNİ VERMİŞTİ
Yanal, Chelsea ve Beşiktaş'la yapılan maçlar sonrasında düzenlenen basın toplatısında istifa edeceğinin sinyallerini açıklamasının sonunda verdi.

Geçtiğimiz sezon ve hazırlık dönemi boyunca yaşananlar bir yana Ersun Yanal'ın istifasında; yönetimin özel hayatı ile ilgili haberler sebebiyle arkasında durmaması ön plana çıktı. NTV Spor

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ntvspor da verdi haberi

nYR0D1.png

ed03e590-13f4-11e4-9e22-6de61ea26245-jpg20140809155020.jpg

Ersun Yanal istifa etti

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Anadolu Ajansı'na yaptığı yazılı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'nde çalıştığı süre boyunca teknik direktör olarak görev almaktan büyük onur duyduğunu belirterek, "Göreve geldiğim sezon takımımı şampiyon yapmış bir teknik adam olarak bugünkü koşullarda görevime devam etmem mümkün değildir" ifadesini kullandı.

Teknik direktörlüğü süresince kendisine destek veren Fenerbahçe taraftarına, yönetimine, medya ve spor kamuoyuna teşekkür eden Yanal, ülke futboluna her düzeyde katkıda bulunmaya devam edeceğini belirterek, "İlkeler, kazandığımız ve kazanacağımız paradan her zaman daha üstündür ve başarı için olmazsa olmaz koşuldur" diye görüşlerini aktardı.

http://www.aa.com.tr/tr/manset/371002--ersun-yanal-istifa-etti

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ahanda ...

Belliydi zaten herkes Aziz Yıldırım'ın fırcasını cekemez :D :D maçtan oncekı acıklamalarından bellıydı zaten Aziz yıldırımın posta koydugu eeee ona da ıstıfa etmek kaldı ..

bakalım kim gelecek Fb nın basına ......

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Hakikaten Aziz Yıldırım yüzünden gidiyorsa Ersun Yanal sorun teknik direktörde değil başkandadır

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vallahi yıldırım demirören aziz yıldırım bu trabzonsporun yeni eski başkanı ve galatasaray başkanı ünal aysal türk sporunun rezil insanlarıdır bir galatasaraylı olarak söylüyorum bu ve bunun tipi insanlar türk futboluna hiç bir fayda sağlamaz bunlar eğolarını tatmin etmek için gelmiş

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sampiyon olmus takimin teknik direktörünü degistirirseniz sonunuz Galatasaray gibi olur.

Demedi demeyin.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bıldırcın nereye giderse gitsin yumurta hep aynı olacaktır.

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Ersun yanalin ayrilmasina hem sevindim hem uzuldum. Sevinmemin sebebi galatasarayin isine yarayacak ayrilmasi :)

Uzulmemin sebebi ise ersun yanal gibi bi teknik adamin sampiyon olmasina ragmen harcanmasi. Bu aziz yıldırım oldukca fenerbahcede huzur olmaz.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Aziz Yıldırım'ın derdi nedir bence onu öğrenmek lazım. Selam vermedin kovuldun. Bacak bacak üstüne attın kovuldun nedir bu yazık gerçekten.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Fener bizim geçen sene yaşadıklarımızı yaşayacak. İki yıl üst üste şampiyon olmuş rayında giden bir takımın hocasını kovmak ahmaklığın daniskasıydı şimdi aynı ahmaklığı Fener yapıyor. Yerine gelecek hoca kendi sistemini, kendi oyuncularını, kendi kadrosunu kurmaya çalışıncaya kadar biz ya da Beşiktaş ipi göğüslemiş olacağız. Sonra aynı hoca bu benim takımım değil benim sistemim değil bizi asıl seneye falan görün deyip başarısızlığa bahaneler uyduracak.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bunlar yüzünden maç izlemez oldum, bırakıp gitseler de rahatlasak. sanki tapulu malı kulüpler bunların..

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Abi bu nedir yaa, bi donda durmak lazım artık. Gerçi dün akşamki futbola bakınca disiplinsizlik hakikatten varmış diyor insan. Valla bu seneyi zehir etmesinler bize.

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu yaratık aziz yıldırım kendini teknik direktör sanıyor utanmasa hem kulübü hem takımı ben yöneteyim diyecek başarı her zaman bana aittir diyor 15 yıldır kaç defa şamp. olduysa onlar olmasada bu takım samp. olurdu diyebilen bir adam ama takım kötü gidince şamp. olamayınca kendi gitmeyeceği için oraya birini oturtuyor sonrada kovuyor her adamda kaldıramıyor yaptığı pislikleri istifa ediyor yani ama fenerli birine sorsan oo büyük başkan bu kulüp hem uefa hem fifa hem cas dan damga yiyor 3 sene avrupaya gitmesi yasaklanıyor kendisi tr de 6 yıl bilmem ne ceza yiyor tabi burası türkiye dosyalar sümen altı olup zamana yayıyorlar davaları ama çıkıp hiç kimsede demiyorki bu kuluü niye bu hale geldi millet birde inanıyor buna bizi harcamak isteyen paralel yapı var dediklerinde gülüyorum sadece

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ben bastan beri diyorum, aziz yildirim fenerbahceyi babasinin mali saniyor. Postalayin gitsin ünal aysalla beraber.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe Kulübü, istifa eden teknik direktör Ersun Yanal ile ilgili resmi siteden bir açıklama yayımladı.

Fenerbahçe Kulübü, teknik direktör Ersun Yanal'ın istifa mektubunun kendilerine ulaştığını açıklarken, katkılarından dolayı Yanal'a teşekkür etti.

Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Sayın Ersun Yanal'ın görevinden ayrıldığına dair istifa mektubu, 09 Ağustos 2014 tarihinde saat 19.15 itibariyle tarafımıza ulaşmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Sayın Ersun Yanal'a kulübümüze bugüne kadar sağladığı katkılardan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşantısında başarılar dileriz."

NTV Spor

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
haberi okumadan biri şu yorumları okusa ersun yanal kovuldu zanneder ersun yanal kovulmadı istifa etti yani kısaca kaçtı şampiyon olamazsam korkusuna girdi şampiyon olmazsa kovulacaktı ve böyle anılmak istemedi o ben şampiyon takımın şampiyon hocası olarak kaliyim dedi birde tabi yaptığı çirkinlikler var....

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
haberi okumadan biri şu yorumları okusa ersun yanal kovuldu zanneder ersun yanal kovulmadı istifa etti yani kısaca kaçtı şampiyon olamazsam korkusuna girdi şampiyon olmazsa kovulacaktı ve böyle anılmak istemedi o ben şampiyon takımın şampiyon hocası olarak kaliyim dedi birde tabi yaptığı çirkinlikler var....

he aziz sütten çıkmış ak kaşık suçlu olan korkan ersun :)

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
bu aziz başkan fenerin başında olduğu sürece kolay kolay t.direktör barınmaz fenerde geçmiş ola

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Arkadaşım haberi okusan da okumasan da başlık adamın istifa ettiğini söylüyor zaten. Biz bu istifa yolundaki durumu yorumluyoruz. Bundan iki gün önce adamın görevden ayrılacağı yolunda bir çok haber çıktı. Yani bu birden bire olmuş bir şey değil. Bence Aziz Yıldırım, kamuoyunda şampiyon yapmış bir hocayı görevden alan biri izleniminin kendisi için hiç iyi görünmeyeceğini bildiği için kovmayıp istifa yolunu açmıştır ki bu durum bile Aziz Yıldırım hakkında bizim menfi görüşlermizi değiştirmedi. Düşün bir de kovsaydı kimbilir nasıl yorumlayacaktık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aziz Yıldırım da kendini sirket patronu, geri kalanlari da calisan olarak goruyor. aysal dan kapti herhalde bu huyu

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sayın Ersun Yanal, aldığın paralar neyine yetmiyodu ki Jimmy Durmaz transferinden komisyon istedin? Aziz Yıldırım'ın "Böyle birşeyi duymamış olayım" demesine rağmen niçin direttin? Buna benzer bi dayranışı Ümit Özat yaptığında neler yaşandağını sağır Sultan bilirken sen nasıl analiz edemedin?

Geçen sezonun sonlarına dogru saçma sapan bi sebepten dolayı Emenike'nin üstüne yürüyüp ağza alınmayacak seyleri söylemen bir tek onu degil butun takım arkadaşlarını etkileyeceğini tahmin edemedinmi? Dua et ki bu oyuncular şampiyonlugu onur meselesi haline getirmişti.!

Sevilla maçı öncesi Kopenhag'da kamp yapılan oteli nasıl çiftliğe çevirdiğini özel hayata saygım oldugu için açıklamıycam. Tıpkı dün Aziz Yıldırım'ın yaptığı gibi.! Kamp ortamında hiç bulundunuzmu bilmiyorum. Orda herkes eşit şartlardadır. Herkes ailesinden, kız arkadaşından, sevdikleri herşeyden!!!! Uzaktadırlar.. Sadece disiplin ve mental anlayışın hakim olması gereken kamp ortamında Ersun Yanal senin ne özelliğin vardı ki herkesin gözüne soka soka.....

Bütün bunların ışığında yöneticilerini ezip ve büyük Fenerbahce camiasını hiçe sayarak istifanı herkesden önce Anti-Fener olan AA'ya bildirmen ne kadar etik oldu sayın Ersun Yanal? Bu bi nevi intikam şeklinmiydi?

bu haberi sağlam bir kaynaktan alıntı yaptım paylaşan arkadaş fenerbahçe kongre üyesi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu kadar teknik adamin hepsi hatali bir yonetim dogru, adama iftira atmayin bari. yazik cok yazik. eskiden futbolcu oguturlerdi, simdi de teknik direktor ogutuyorlar. kimse bana ersun haksiz demesin. yalani iftirayi atip da akliniz sira intikam alip bir de ersunu intikam almakla suclamayin. yillardir ayni terane, milleti salak yerine koymaktan bikmadiniz mi?

o saglam kaynak kongre uyesine sorulur, cesareti varsa ve de onuru o da birakir bu yallanlarin ardindan

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Gökhan Gönül'den açıklama:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yıldırım Demirören, Aziz Yıldırım, Ünal Aysal ve İbrahim Hacıosmanoğlundan kurtulmadığımız sürece Türk futbolu yerinde saymaya devam edecek...