Ermeni Drami vs Türk Lirası

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
528507859.jpg

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Zorlasak bayağı yerlerden bayağı benzerlikler çıkarabiliriz aslında. Maşallah zeka tavan durumda. :D

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Haça benziyor aslında :p

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
simgeyi benzetmedik şey kalmadı bence euro ya daha çok benziyor € omurgayı dik tut alsana yeni simge :) ama yinede bu bir bende varım davası AB ye rakip olduk bizimde kendimize has pazarlarımız var.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
benim finale kalan adaylar arasında en beğendiğim şuydu

sizce-tlnin-simgesi-hangisi-olsun--4816-15g.jpg

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Gemi demirine benziyor :p

CapaCipaNedir_clip_image004.jpg

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Yav önemli olan tasarımın ne kadar şık durduğu değil. Ona bakarsanız bende yaparım bir tasarım masaüstüne arkaplan yaparsın. Önemli olan sade ve kolay olması.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Pandik atmaya hazırlanan, ergenliğe yeni girmiş 8. sınıf öğrencisinin parmağına benziyor bence...

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Resim bende gözükmüyor.
Eğer gözlerinizi şaşı yapar ve kafanızı duvara sürterken bakarsanız "Kahrolsun TÜRKİYE" yazıyormuş.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
evet kaybolmuş
resmi önbellekten alıp başka bir yere yükledim.
mod arkadaşlar istiyorlarsa düzeltebilirler.

355sb.jpg

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Benziyor sa benzesin yahu ne olmuş sanki .bırakın artık ebedi düşmanlığı .

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
mesajların hiçbirinde düşmanlık içeren unsur bulunmamaktadır.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=195265]Ben Kenobi[/MENTION] Yaşam şeklimız giyim kuşam aklınıza gelen bir çok şeyde avrupaya yada amerikaya özeniyoruz para şeklimız ermenilere benzese ne olur benzemese ne olur öz kültürde sınıfta kalmış iken bu tartışmalar boşuna.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
@Ben Kenobi Yaşam şeklimız giyim kuşam aklınıza gelen bir çok şeyde avrupaya yada amerikaya özeniyoruz para şeklimız ermenilere benzese ne olur benzemese ne olur öz kültürde sınıfta kalmış iken bu tartışmalar boşuna.

Yaşam tarzımızın hangi kısmı Amerika veya Avrupa'ya benziyor. Genele yaymayalım lütfen. Sen üstüne alınabilirsin ancak ben alınmıyorum. Para birimi benziyor diye konuyu saptırmaya gerek yok. Hayırlı olsun deriz o kadar..

muzaffer7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açıklamalara göre gemilerin demirlemesinde kullandığı o demire benzetilmek istenmiş. Güvenli bir liman manasında. Ama ermeni dramisine benzememesini isterdim yalan olmasın. Hayırlısı olsun yinede ama en azından internetten halk oylamasına sunularak görüş alınsa daha iyi olurdu sanki.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Çapa TemaLı olunmasına dikkat edilmiş elemelerde Zaten . Başka bir ülkenin Para birimine benziyor bilmem ne oluyor saçmalıklarınıda bırakın

Zorlarsak Yunan Mitolojisi Lahitlerindeki Şekillerrinden birinede benzetiriz . Beğendiniz veya beğenmedinizi Dile getirin ki ona göre Kalıcı veya gidici olsun . ! Çok seslilik bir anlam taşır . çok benzetme değil . :)

Reaksiyon puanı
10,325
yahu simge bu, adı üstünde... bi şeye benzeyecek illa ki!
bırakın benzesin... asıl önemli olan paramızın yurt dışındaki prestijidir.
yeter ki o korunsun, simsgesi çamurdan olsun.
dolar'ın simgesi sanki çok mu matah bişey!
ama dünyada girmediği bi kapı var mı, yok!
işte bütün mesele...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Keşke bu olsaydı. üstelik dünyaya tanıtmaya da gerek kalmazdı, kendilerini gayet iyi tanırlar. :)

tugra15.jpg

emrykn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
saçmalık bu ya :D bunu yapan kişi acaba niye yarışmaya katılmamış herkese açık bir yarışmaydı :D illa altında bir şey olucak sanki hahah :D

Reaksiyon puanı
31
Tüm halktan bir simge çizimi istenseydi internet üzerindende oylama yapılsaydı bence çok daha güzel çalışmalar çıkabilirdi...:)

DeepLune

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bir atasözü it ürür kervan yürür

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hayırlısı olsun paraları tekrar toplayıp simgeyi çakmaya çalışmasınlar yine, her 5 yılda bir yapılır oldu bu paraları toplayıp basma olayı, bakalım bakalım elimizdeki paralara da konulacak mı.

muzaffer7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tüm halktan bir simge çizimi istenseydi internet üzerindende oylama yapılsaydı bence çok daha güzel çalışmalar çıkabilirdi...:)
zaten tüm halktan simge çizimi istendi hatta ödül vardı yanlış bilmiyorsam. Ancak bi oylama olsaydı iyi olurdu bence de. Ama idare eder işte çok çok önemli bi şey değil sonuçta.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hayırlısı olsun paraları tekrar toplayıp simgeyi çakmaya çalışmasınlar yine, her 5 yılda bir yapılır oldu bu paraları toplayıp basma olayı, bakalım bakalım elimizdeki paralara da konulacak mı.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tersiyse tersi olsun, hatta tersi olması daha iyi, her alanda emenilerin tersi olduğumuzu söylüyoruz, onlar soykırım yaptı biz yapmadık, onlarda büyükelçi öldüren katil mantığı var bizde yok, her alandan onların tersiyiz işte parada da onların tersiyiz, Allah şükür ki onlara benzememişiz.

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benziyor sa benzesin yahu ne olmuş sanki .bırakın artık ebedi düşmanlığı .

bırakalım geçmişi tabi... bırakalım doğuda kazdıkları toplu mezarları da bırakalım, her allahın günü türk düşmanlığını aşılamalarını da bırakalım, hocalı katliamını bırakalım... Sultan Abdulhamid e attıkları kazıkları da bırakalım... sonra alalım elimize pankartı hepimiz ermeniyiz diye dolaşalım meydanda... onlar asalayla bizim diplomatlarımızı öldürüp göbek attılar bırakalım bunları da, kardeş olalım dimi... öpüşüp barışalım en güzeli... hatta iyi niyet diye verelim ağrıyı falan nasıl olur sence ?

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar tabi ki bir şeye benzeyecek.Diğerleri olsaydı onlarıda bazı şeylere benzetecektik.Bence güzel olup olmadığına bakmak gerekir.Belki de tasarımı yapan kişi ermeni sembolünü hiç bilmiyordu.Çabadan ilham alarak yaptı.Bunu bilemeyiz.Ama önemli olan benzeyip benzemediği değil.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
35f4f.png

Muhalefet partisinin dediği doğru gibi