Erken Seçimi Kim Kazanacak?

• Ak Parti (Recep Tayyip Erdoğan)

Kullanılan: 12 38.7%
  • İyi Parti (Meral Akşener)

Kullanılan: 6 19.4%
  • Saadet Partisi (Temel Karamollaoğlu)

Kullanılan: 0 0.0%
  • CHP (Muharrem İnce)

Kullanılan: 12 38.7%
  • HDP (Selahattin Demirtaş)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Vatan Partisi (Doğu Perinçek)

Kullanılan: 1 3.2%

• Kullanılan toplam oy
    31
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
24 Haziran 2018 Pazar Günü Türkiye Erken Seçime Gidiyor.
erken seçimi kim kazanacak.jpg

Sizce erken seçimi kim kazanacak, hangi partini adayı kazanır ve yüzde kaç oy alır? Yorumlarınızı bekliyorum. Ankete katılmayı unutmayın

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Recep Tayyip Erdoğan'ın izlediği Türk İslam siyaseti onu yine zirveye taşıyacaktır ki milletimiz en doğrusunu bilir hakkıyla bilen.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Kim kazanacağı belli her ne kadar istemesek de. Tek umudum umarım seçimler 2. tura kalır.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Sn Recep Tayyip Erdoğan kazanacak.... inşallah.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Allah'tan isteğim İslam üzerinden prim yapanların kazanamamasıdır ve liyakat sahibinin kazanmasıdır.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Umarım insanımıza en uygun olanı kazanır. :) Din,dil,ırk,mezhep,siyasi görüş gibi konularla kutuplaşmaktansa insancıl bir şekilde gelişen bir ülke oluruz. :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Hangisi kazanırsa durum aynı. Atatürk gibi tarafsız bir insan evladı yok. Hepsi bir şeyinin çıkarı peşinde.!

İsyankar97

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Rte gitsinde kim gelirse gelsin.

16 yıldır ülkeye bir çivi çakmadılar

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
muharrem beni çok şaşırttı. aslında genel manada şaşırmadım ama bir istisna mı derken, olmadığını gördüm. kendisini bildik bileli islami hiç bir yönünü görmemişken, ekmelettinin aday gösterilmesine en sert şekilde karşı çıkıp "imamı chp den aday göstermek büyük yanlışlıktır, kendi meşrebimizden birisini göstermeliydik" derken, şimdi imam kendisi oldu. aday olduğu günden beri din istismarına soyundu. camiden türbeden çıkmıyor. benim kardeşim de başörtülü falan demeler. biraz dik durun be kardeşim. ramazanda içtiğin biraya önceden enerji içeceği demiştin şimdi fetö sızdırdı diyosun. çık delikanlı gibi iştim sizene desene.

M

Murat Burç

SDN Okuru
muharrem beni çok şaşırttı. aslında genel manada şaşırmadım ama bir istisna mı derken, olmadığını gördüm. kendisini bildik bileli islami hiç bir yönünü görmemişken, ekmelettinin aday gösterilmesine en sert şekilde karşı çıkıp "imamı chp den aday göstermek büyük yanlışlıktır, kendi meşrebimizden birisini göstermeliydik" derken, şimdi imam kendisi oldu. aday olduğu günden beri din istismarına soyundu. camiden türbeden çıkmıyor. benim kardeşim de başörtülü falan demeler. biraz dik durun be kardeşim. ramazanda içtiğin biraya önceden enerji içeceği demiştin şimdi fetö sızdırdı diyosun. çık delikanlı gibi iştim sizene desene.
Yahu şuankiler yapmıyor sanki onu :D :D
Bakalım bir defada İnce gelsin ne yapacak görürürüz. Ütopik olmayan vaatleir var ve çoğu kısa vadede gerçekleştirilebilir vaatler.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
16 senelik tek başına iktidar bi zahmet yapsın bunları.Devletin görevi bu zaten.
Demekki neymiş görevini yerine getirdi ve getiriyor.
Bu yüzden işte Ak parti Sn. Erdoğan liderliğinde her girdiği seçimi açık ara farkla kazandı ve inşallah yine kazanacak.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bir çivi çakmadı deyipte iftira atma. Onca köprüler bölünmüş yol şehir hastaneleri daha sayayım mı?

Onları devlet yapmıyor sen 16 yıldır kamu yatırımı gördün mü? (Kağıt, şeker fabrikası gibi) Köprüler yapılıyor diyorsun o köprüleri yapan yerli ortaklı yabancı firmalar yapılan tüm köprülerde hastahaneler de hazine garantisi var. Örneğin Osman Gazi köprüsünü bu şirketler 22 yıl işletecek devlet bu 22 yılda gelir almayacağı gibi garantinin altında kalan her araç için bilmem kaç dolar ödeme yapacak. Daha şimdiden firmaya yapılan ödemeler projenin bilmem kaçına denk geldi bu mu yatırım?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Bir çivi çakmadı deyipte iftira atma. Onca köprüler bölünmüş yol şehir hastaneleri daha sayayım mı?
Köprü hizmet değil intihardır ki yapılan 2 köprüyü de hükümet tarafından değil yabancı sermayesi tarafından taahhüt verilerek yaptırılmıştır. Yapım işinden artık sıkıldık, icraat bunlar değildir. Ülke yüksek teknoloji üretmiyor. Beyaz eşyayı yüksek teknoloji sanan bir zihniyet başımızdayken bilişim dünyasından bi' haberken ileri değil her zaman geriye gitmeye mecburuz.

IMF'ye borçları sıfırlamak için ülke karış karış satıldı. Dokunulmazlık kalkacak diye sözler verildi işine geldikçe yok saydı kendisine gelince dokundurtmadı. Türkiye tarihinin en kapsamlı yolsuzluğu yine bu dönemde oldu. Damadı, oğlu ticaret yapacak diye gümrük vergi bedellerini bazı ürünler için bile düşürdü. Hükümeti ilgilendiren bu soruşturmaların üzerini örtmek için her şeyi yaptılar. Kimi bilgi ve belgeler uydurma bilirkişi raporlarıyla yok edildi; Emniyet görevlileri, savcı ve yargıçlar değiştirildi; fezlekeler milletvekillerinden ve kamuoyundan kaçırıldı.

Laik eğitimi din ağırlıklı eğitime dönüştürüldü. Kaçak kurs açanlar ile burada öğreticilik yapanların cezaları kaldırıldı. Kuran kurslarının denetimine son verildi.

İmam hatip ortaokulları yeniden açıldı. İmam hatip liselerinin sayısı 952’ye(2017 verisi), öğrenci sayısı 675 bine ulaştı. Genel/düz liseler kaldırılarak, Anadolu, fen vs gibi liseleri kazanamayan gençlerimizin imam hatip liselerinde okumaları zorunlu duruma getirildi. Başarılı öğrencilerin imam hatiplere yönlendirilmesi için genelgeler gönderildi. Müfredatla oynanarak ve farklı katsayı uygulaması kaldırılarak imam hatip liselerini bitirenlere yükseköğretimin tüm programlarında okuma olanağı sağlandı.

Sahura kadar yazarım ama vaktimi bu tarz boş işlere harcamak hiç mantıklı gelmiyor. Bu ülke hiçbir zaman yönetilmesi gerektiği gibi yönetilmedi. Bu durum yaşandıkça bahane hep dış güçler oldu. Suçsuz aklı selim, kalemi sivri olanları susturmak için birbir türlü oyunlar tezgahlandı; ergenekoncu denildi yetmedi balyozcu oldular şimdide içeri tıkmak için ellerinde FETO'cu damgası çıkartıldı. Yıllarca içeride tuttukları askerleri, siyasetçileri ve gazetecileri suç unsuru bulamayınca pardon deyip çıkarttılar. O insanlardan ve ailelerinden çaldıkları her mutlu geçecek dakika için hiç bir vebal ödemeyecekler mi sanıyorsun?

Herkes olayı nasıl görmek istiyorsa o şekilde görür fakat hatadan dönmek de büyük bir erdemdir. Bu arada oyum hiç bir zaman sabit olmamıştır. Anadolu Partisinede oy verdim Liberal Demokrat Partisine de Cumhuriyet Halk Partisine de şimdide İYİ Partiye vereceğim. İdeolojiniz gözünüzü kör etmemesi dileğiyle iyi geceler dilerim...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yazık.
1527077373904.png

Gezi olaylarıyla,yargı darbeleriyle,15 temmuz ihanetiyle emellerine ulaşamayanlar,şimdi sandık yoluyla milletimizden ve demokrasimizden rövanş almanın peşindeler.

Aynı çevrelerin,şu anki mevcut belirsizliği kullanarak döviz kurları üzerinde oyunlar oynayıp ekonomik dengelerimizi bozma çabalarını görüyorsunuz

Unutma;bu seçimde sadece adayları değil,Türkiye'nin birliğini bekasını,kardeşliğini ve bağımsızlığını oylayacaksın.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Yazık.
Ekli dosyayı görüntüle 40740

Gezi olaylarıyla,yargı darbeleriyle,15 temmuz ihanetiyle emellerine ulaşamayanlar,şimdi sandık yoluyla milletimizden ve demokrasimizden rövanş almanın peşindeler.

Aynı çevrelerin,şu anki mevcut belirsizliği kullanarak döviz kurları üzerinde oyunlar oynayıp ekonomik dengelerimizi bozma çabalarını görüyorsunuz

Unutma;bu seçimde sadece adayları değil,Türkiye'nin birliğini bekasını,kardeşliğini ve bağımsızlığını oylayacaksın.

Bu duruma gelmemiz tamamıyla yönetimimiz ile alakalı sen gidip ingiltere de en olmaması gereken yerde finans kanalında bağımsız olması gereken TCMB varken faizler hakkında şunu bunu yapacağız dersen piyasalar tepki verir. Yönetenlerimiz dolardan şikayetçi ancak her türlü malı döviz ile alıyoruz yapmış olduğumuz KENDİ ihalelerimiz ile dolar ile yerli üretici pahalıya maal ediyor diye şeker fabrikaları satılıyor, et pahalı diye yurt dışından canlı hayvan getiriyoruz. Bu sorunların çözüme ile alakalı asla bir gelişme yok sürekli ithalat yazık bu ülkeye.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...