Erkeklerin tacizinden bıktı, erkek oldu!

Bu konuyu okuyanlar

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
798120110805125550952.jpg

Erzurum'da 28 yaşında dul kalınca erkeklerin tacizinden kurtulmak için saçlarını kısacık kestirip erkek kıyafetleriyle dolaşmaya başlayan Sona Polat, 50 yıl erkek gibi yaşadı.

Mahallebaşı semtinde uzun yıllar yaşayan ve semt çocuklarının hem dedesi hem ninesi olan 78 yaşındaki Sona Polat, 50 yıl önce dul kalınca erkeklerin tacizinden kurtulmak için saçını erkek gibi kestirip erkek kıyafetleri giymeye başladı. Hayatını bu şekilde sürdürmeye devam eden Polat, Sergender Sokak'taki bir gecekonduda kendisi gibi kimsesiz olan 3 çocuklu dul Hatice Taşdemir ile birlikte aynı evi paylaştı. Görünümüyle, saç tıraşıyla erkekten farksız olan Polat, hayatını erkek gibi yaşayarak sürdürdü.
Sona Polat, 48 yıl önce dul kalınca tacizinden korunmak için saçlarını kestirip, erkek kıyafeti giydi. Çevresinde 'Suna Dede' olarak anılan Suna Polat, hayatını çeşitli işlerde çalışarak sürdürdü. Çocuksuz olan ve son dönemlerinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alan Sona Polat, bir süre önce rahatsızlandı ve önceki gün komşularını tarafından kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Polat, Abdurrahman Gazi Mezarlığı'nda defnedildi.
Mahalledeki çocukların hem ninesi hem de dedesi olan Sona Polat, "Kars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Terek köyünde 20 yaşında evlenip, Erzurum'a geldim. Ancak, kocamın şiddetine 8 yıl dayanabildim. Çocuksuz dul kalınca, ekmek parası derdine düştüm. Kadın kıyafetiyle çıktığımda hep tacize uğrayınca, çareyi erkek gibi giyinmekte buldum. O günden beri saçlarımı erkek berberine kestiririm. Erkeklerin tacizinden erkek gibi giyinerek, konuşarak, davranarak büyük ölçüde kurtuldum. Sebze halinde at arabasıyla nakliye işi yaptım. Tarla ve bostanlarda patates sökümüne gittim. Kış aylarında ise mahalleleri at arabasıyla dolaşarak eskileri topladım, hurdacılık yaparak ekmeğimi kazandım. Şimdi evimin kirasını, ihtiyaçlarımı vakıf karşılıyor. Kendim gibi dul bir kadın Hatice Hanım'la aynı evde kalıyoruz. Çocukların kimi bana 'Sona nine', kimi de 'Sona dede' der. Bu saatten sonra hiç önemli değil"

746120110805125545305.jpg

911920110805125534773.jpg

haber7

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bu bildiğin dede olmuş :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
kimisi erkekler kendisine baksın diye bütün maaşını boyaya badanaya harcar, kimisi de rahatsız olup dede olur. anlamadım ben bu işi :)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
haber sallama gibi geldi bana. bildiğin erkek nan bu :p

0nur

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kimisi erkekler kendisine baksın diye bütün maaşını boyaya badanaya harcar, kimisi de rahatsız olup dede olur. anlamadım ben bu işi :)

Kimi erkek topluluğu vardır kadının güzelini, bakımlısını beğenir saygı gösterir kimi hayvan topluluğu vardır en ufak kadınlıktan tahrik olur, taciz eder. O fark buradan kaynaklanıyor işte :)

dipnot: bu baya dede ya :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hiç kadına benzemiyor yahu..:D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Kimi erkek topluluğu vardır kadının güzelini, bakımlısını beğenir saygı gösterir kimi hayvan topluluğu vardır en ufak kadınlıktan tahrik olur, taciz eder. O fark buradan kaynaklanıyor işte :)

dipnot: bu baya dede ya :)

şurasını bir düzeltelim; kimi erkek topluluğu vardır medeniyet görmüştür, tahrik olduğunu belli etmez. devamı senden alıntı :)

geri kalan herşey için cemil ipekçi:)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
kurtuluşu kimileri değişik yollarlar bulur ne diyelim.