Erdoğan'a fotomontajlı tezgâh

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Usain, bu kadar kırıcı olmak zorunda değilsin. Eğer yazdıklarımda ciddi olsaydım, haklılık payın vardı. Lakin şakaydı yazdığım sadece. Bilirsin ara ara bazen en sert ortamlarda bile şakalaşmayı, latife yapmayı seven biriyimdir. Neyse basit bir şakayı bile bu kadar abarttığına göre, kalsın, yazmadım farzet.
Amacım kimseyi kırmak değil.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
adamın orada birşey yaptığı yok komedi bunlar
Komedini yesinler!
Aslında doğru dersin bir yerde. Çünkü siz ve sizin gibi düşünenler için normaldir. Bu konuda sizlerin bizi anlayabilmesi gerçekten mümkün değil. Çünkü türbede yatan kişi sizin için hiçbir şey ifade etmiyor.

Ama bizim için:
Henüz 21 yaşındaydı. Tam yedi dili ana dili gibi konuşabiliyordu. O gün dünyanın en büyük balistik uzmanı bir mühendisiydi. O güne kadar dünya yüzünde dökülmüş en büyük top olan ve surları yıkan şahi topunun plan ve projesini çizen adamdı. Büyük bir şair ve bilimadamıydı. Bir çağ kapatmış, yeni bir çağ açmıştı.

Ama en önemlisi neydi bilir misin? Sizin için hiçbir önemi olmasa da o bizim peygamberimizin övgüsüne mazhar olmuş bir adamdı. Bu yüzden onun huzuruna kemal-i hürmetle varır, milletimizin tarihinde altından bir sayfanın müsebbibi olduğu için onun huzurunda bir çobanın önünde durur gibi durmaktan haya ederiz. En azından onu öven Peygamber hatırına...

Ama dedim ya, bunların sizin nezdinizde birşey ifade etmemesini anlarım, saygıyla da karşılarım. Lakin, sizin gibi düşünmeyenlere de sizin saygı duymanızı beklerim. Bunu anlayabilmek çok zor bir şey mi?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Komedini yesinler!
Aslında doğru dersin bir yerde. Çünkü siz ve sizin gibi düşünenler için normaldir. Bu konuda sizlerin bizi anlayabilmesi gerçekten mümkün değil. Çünkü türbede yatan kişi sizin için hiçbir şey ifade etmiyor.

Ama bizim için:
Henüz 21 yaşındaydı. Tam yedi dili ana dili gibi konuşabiliyordu. O gün dünyanın en büyük balistik uzmanı bir mühendisiydi. O güne kadar dünya yüzünde dökülmüş en büyük top olan ve surları yıkan şahi topunun plan ve projesini çizen adamdı. Büyük bir şair ve bilimadamıydı. Bir çağ kapatmış, yeni bir çağ açmıştı.

Ama en önemlisi neydi bilir misin? Sizin için hiçbir önemi olmasa da o bizim peygamberimizin övgüsüne mazhar olmuş bir adamdı. Bu yüzden onun huzuruna kemal-i hürmetle varır, milletimizin tarihinde altından bir sayfanın müsebbibi olduğu için onun huzurunda bir çobanın önünde durur gibi durmaktan haya ederiz. En azından onu öven Peygamber hatırına...

Ama dedim ya, bunların sizin nezdinizde birşey ifade etmemesini anlarım, saygıyla da karşılarım. Lakin, sizin gibi düşünmeyenlere de sizin saygı duymanızı beklerim. Bunu anlayabilmek çok zor bir şey mi?
Ri̇ca edi̇yorum i̇nsanlari bölmeye çalişmayin. Si̇z de türksünüz, ben de türküm, o da türk.

Fati̇h sultan mehmet hepi̇mi̇zi̇n dedesi̇. İstanbul hepi̇mi̇zi̇n i̇stanbulu. Ne demek sanki̇ bi̇z saygi duymuyormuşuz gi̇bi̇. "İfade etmez"Mi̇ş... Tutturmuşsunuz bi̇r yunan lafi. Yahu ben hayatimda böyle bölücü, ayriştirici i̇nsanlar görmedi̇m.

Geli̇n ki̇mseye ak parti̇li̇ deği̇l di̇ye yunan demeyi̇n. Ki̇mseyi̇ ayriştirmayin. Bi̇z bu topraklarin çocuğuyuz şu nefretten vazgeçi̇n.

40 yaşinda adamin çocuk gi̇bi̇ türbeye tekme atmayacağini düşünebi̇li̇n. Sirf si̇zi̇n gi̇bi̇ düşünmüyor di̇ye i̇nsanlari yargilamayin.

Abi̇mdi̇r di̇yorum susayim di̇yorum ama si̇z i̇nsanlari gruplamaktan bikmiyorsunuz.

Son düzenleyen moderatör:

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
saygı konusunda yorum yapamayacağım türbelerdeki davranış protokolünü bilmiyorum.

ayrıca yalan ve montaj işi iki tarafta da bolca var, hiç kimseler ak kaşık değil. game of thrones'tan beter türkiye'de siyaset. olay hata yarıştırmaya döndüğü için yazıyorum.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Komedini yesinler!

Ama bizim için:

Çok yanlış konuşuyorsun senin psikolojin bozuk buna eminim .

Orada neye terbiyesizlik yapmış , sadece elleri arkada da ne var bun da ? boşa yaşıyorsunuz

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Çok yanlış konuşuyorsun senin psikolojin bozuk buna eminim .
Orada neye terbiyesizlik yapmış , sadece elleri arkada da ne var bun da ? boşa yaşıyorsunuz

Sen bizi anlamazsın demiştim. Anlamadığına da kızmıyorum da anlamadığını da anlamıyorsun, işte işin o tarafı yoruyor insanı. Sen karşıdakileri anlamaya da çalışmıyorsun. En kolay yolu seçiyorsun. Hakaret et, psikolojik bozuklukla suçla...

Anlamadığına da, anlamadığını anlamadığına da... Hepsine razıyım; Lakin terbiyeni bozma, edebini yitirme kardeşim, ötekilerin telafisi mümkün de, bunun yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ABİMDİR DİYORUM SUSAYIM DİYORUM AMA SİZ İNSANLARI GRUPLAMAKTAN BIKMIYORSUNUZ.
Büyük harflerle yazarak zaten diyeceğini dedin Usain.
Lakin ben o satırları sadece Jack Reacher özelinde yazdım. Bir başkası için, hele de senin için kesinlikle bir telmihte bulunmadım. Burası siyaset köşesi ve sonuçta tartışıyoruz. Hepsi bu kadar, bu öfke ve celal sana hiç yakışmadı. Benim yazdıklarıma kendini muhatap kabul etmen asıl üzücü olan. Saygı derken büyük harflerle gösterdin zaten. Umarım başkaları için yazdıklarımı bir daha kendin muhatap ederek bu kadar kırıcı olmazsın.

Son düzenleyen moderatör:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Büyük harflerle yazarak zaten diyeceğini dedin Usain.
Lakin ben o satırları sadece Jack Reacher özelinde yazdım. Bir başkası için, hele de senin için kesinlikle bir telmihte bulunmadım. Burası siyaset köşesi ve sonuçta tartışıyoruz. Hepsi bu kadar, bu öfke ve celal sana hiç yakışmadı. Benim yazdıklarıma kendini muhatap kabul etmen asıl üzücü olan. Saygı derken büyük harflerle gösterdin zaten. Umarım başkaları için yazdıklarımı bir daha kendin muhatap ederek bu kadar kırıcı olmazsın.
Bir tek bu konu için değildi yazdıklarım. Ve bir kişiye değil topluluğa bir haykırmaydı diyebilirim. Ben kızar, haddimi aşar bağırırım ama kimseyi düşünceleri için ayrıştırmam. Söylemek istediğim konu buydu. O, bu demeyi bırakalım da güzelce yaşayalım istiyorum. Konuyu burada kapatacağım.