Erdoğan bu kez kriz uyarısı yapanlara kızdı

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Erdoğan bu kez kriz uyarısı yapanlara kızdı

Turan YILMAZ/SIVAS
6627768.jpg

Başbakan Tayyip Erdoğan, "yangına körük tutanlar" diye nitelediği kriz uyarısı yapanları uyararak, "İstikrar ve güven bunalımına fatura kesenler tarihe bunun hesabını veremezler" dedi.

Açılışlar için geldiği Sıvas’ta düzenlediği mitingde, "’Yangın var, bizi işte şöyle tesiri altına alabilir’, bunu sorumluluk mevkiinde olanların söylemesinden daha büyük tehlike olmaz" diyen Erdoğan, "Allah korusun, böyle bir krizi daha önceleri yaşasak çok daha büyük zararlar görürdük. İşte 1990’lı, 2000’li yılların krizlerinin sonuçları ortada. Allah’a şükür yere sağlam basıyoruz. Avrupa ve Amerika’nın etkilendiği gibi biz etkilenmedik. Olanı biteni takip ediyoruz, ülkemizin en az şekilde etkilenmesi için, doğabilecek bazı fırsatları kaçırmaması için pür dikkat çalışıyoruz. Ama bazılarını anlamıyorum, dünyadaki yangına körük tutanlar var, lütfen körük tutmasınlar."

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/10104937.asp?gid=254&sz=44833

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ya arkadaşlar bu adamın kesin filmi çekilmeli..Bazen öyle şeyler yapıyorki tam filmlik. Önce yargıyı ekonomik istikrarsızlığa bahane gösterdi , şimdide dünya krizden kasıp kavrulurken kriz geliyor diye uyaranlara kızıyor. Ben artık bu adamın açıklamalarına gülüyorum..Kendisi çok iyi yönetiyor ancak hep başkaları düzeni bozuyor demek ki..Dedim ya artık sadece gülüyorum. Ciddiye alınmıyorsun artık ey tayyip..

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Uyarı yapanlar neden bu milleti uyarıyorsunuz ? Biz kamuoyunu uyutmak için gündemi elimizden geldiğince meşgul etmeye çalışıyoruz , siz bizim işimizi bozuyorsunuz... Dolar 2,50 Ytl olmadan uyarmayın demedim mi ben size...

:twisted::twisted::twisted:
Allah bizleri Türkiye yi parakende fiyatına satanlardan korusun !
Allah bizleri Türkiye yi kendi dönemlerinde onun bunun metresi yapanlardan korusun !
Allah bizleri korusun ama uyutulan halkta biz zahmet uyansın artık...

eray045

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
250
krize hazırlıklı olmak yada önlemini almak ne demek biri öğretsin

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Gayet güzel açıklamış herşeyi karikatür...

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Küresel krizle birlikte iş dünyasından yükselen endişeli mesajların dozajı arttı. Peki, en çok feveran eden isimler kimler?

Mustafa Koç'la Arzuhan Doğan Yalçındağ…

Rahmi Bey'in oğlu, IMF ile biran önce "stand-by anlaşması" istiyor…

Aydın Bey'in kızı da "IMF ile anlaşma sağlansaydı, küresel dalganın sınırlarımıza ulaştığı bugünlerde sağlamda olurduk" diyor.

Kaybeden Statüko'nun evlatları, çare olarak IMF'yi işaret ediyorlar:

Hangi takımda top koşturdukları malum…

Koç ve Yalçındağ, 2006 Mayıs ayının ikinci yarısı ile Haziran ayının ilk yarısı boyunca "Türkiye'de ekonomik kriz çıkartılmaya çalışıldığını" ancak "başarılamadığını" bilmiyor olamazlar!

Sözünü ettiğim dönemde, "New York'tan düğmeye basılmıştı" da, mali piyasalarımızdan üç hafta boyunca tam 25 milyar dolar para ayaklanıp gidivermişti; ancak "Körfez sermayesi sürprizi" nedeniyle Sam Amca ile "içimizdeki muhipleri" amaçlarına ulaşamamıştı.

2006'nın 5 Haziran'ında gizlice İstanbul'a gelen Paul Wolfowitz'in Çengelköy-Kordon Restoran'da çok sayıda işadamıyla yaptığı "piyasalarımızı hançerleme zirvesi" deşifre edilmiş ve "iş dünyasını efsunlama girişimi" boşa çıkmıştı.

* * *

ABD, tarihinin ikinci büyük ekonomik felaketiyle boğuşuyor; 850 milyar dolarlık kurtarma paketi de derde derman olmuyor, Wall Street'te büyük çöküş yaşanıyor…

Başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanını sallayan finansal kriz, 53 borsadaki 50 bine yakın şirketin değeri silip süpürmüş vaziyette…

Buna mukabil, "fevkalade kırılgan" bir ekonomiye sahip Türkiye'de bir türlü ekonomik kriz çıkmış değil:

"İçimizdeki İrlandalılar"ı acayip rahatsız eden de bu ya!

Amerika Şirketi Yıkılıyor

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Reallist anladık. Savun ama yeri gelince yermesinide bil. Ekonomik kriz çıkmadı hadi ,peki halk niye elini cebine götüremiyor.Onuda söylermisin.

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Reallist anladık. Savun ama yeri gelince yermesinide bil. Ekonomik kriz çıkmadı hadi ,peki halk niye elini cebine götüremiyor.Onuda söylermisin.

2006 ya kadar sorun yoktu . 2006 yarısında petrol fiyatları artmaya ve inşaat sektörü yavaşlamaya başladı. Cumhurbaşkanlığı seçimi piyasanın tadını tuzunu kaçırdı. Bununla beraber petrolun 70 den 140 dolara demirin 0,8 2 ytl çıkması ekonomi durdurma noktasına geltirdi. İnsaat sektöründe 3000 kalem mal var. Demircisi fayancısı betonu kalıpcısı elektrikcisi ustası işcisi herkez bu sektörden faydanıyor.

İçimizdeki irlandalılar sevmediği partiyi düşürmek için bu halkı gene süründürmeye çalışıyorlar. Arap ülkelerine 1,8 e bize 2 satıyorlar. 140 dolardan 90 dolara düşen petrol hala o kadar ucuzlamadı. Petrol ve demir şirkletlerini kim olduğunu bakınca anlarsınız.

Üstüne birde bu ekonomik kriz gelmesi tuz biber oldu. Vatandaş elini cebine nasıl götürsünki tedirginlik var elindeki 3-5 kuruşuda kayıp gidecek diye piyasayı beklemektedir.

Halk elini cebine götürüyor. Kredi kartına yükleniyor. Eninde sonunda ödüyor.

Televizyonlarda gösteriyorlar herkezin borcu var diye . Doğru herkezin borcu var ama ne borcu ? Kimi ev almış kimi araba almış kimi televizyon almış. Almak hakları ona bişey demiyorum. 1000 ytl maasınla 1500 ytl tv alırsan araba alırsan ödemekte zorlanırsın.

Gün geçtikçe refah seviyemiz artıyor. Eskiden renkli televizyonu bulamazken iki odada iki televizyon uydusu dvd derin dondurucusu v.s. artıyor. Hal böyleyken hem alırken hemde elektrik faturası öderken zorlanıyoruz. Zaten elektiriğin kuyruğu petrole dayalı işin içinden çıkabilirsek çıkalım..

Netice itibari ile 500 ytl maaşlı birinin 750 ytl telefon kullanması çoluğuna çoğuna üst baş almazken pahalı sigara içmesi biraz garipsenecek bir durum.

İnşallah yüzümüz kara çıkmaz.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Sevgili Erol realisti herşeye rağmen tebrik etmek lazım. Farkındaysan forumda akp yi bu kadar yanlışına , hırsızlığına, yolsuzluğuna, devletin mallarını bu kadar peşkeş çekmesine rağmen hiç birşeyi yokmuş gibi körü körüne savunabilen silahşör bir tek realist kaldı. :Bak diğerleri gerçeği yavaş yavaş görünce ortalıktan nasılda sıvışmaya başladılar.

cumali2128

Asistan
Reaksiyon puanı
0
reallist anladık. Savun ama yeri gelince yermesinide bil. Ekonomik kriz çıkmadı hadi ,peki halk niye elini cebine götüremiyor.onuda söylermisin.
elini cebine götüremiyor dediğin bu millet in hepsi geçmişte har vurup harman savurup çılgınca tüketiminden sonra bankalara borçlandıkları kredileri ödeme derdine düştüklerinden ceplerindekilerinini bankalara yatırdıklarından olmasın bu mesele

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uyarmak değil bu resmen bağıra bağıra krizi getirmek

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Sevgili Erol realisti herşeye rağmen tebrik etmek lazım. Farkındaysan forumda akp yi bu kadar yanlışına , hırsızlığına, yolsuzluğuna, devletin mallarını bu kadar peşkeş çekmesine rağmen hiç birşeyi yokmuş gibi körü körüne savunabilen silahşör bir tek realist kaldı. :Bak diğerleri gerçeği yavaş yavaş görünce ortalıktan nasılda sıvışmaya başladılar.

Birde senin hangi parti yada derneğe üye olduğunu öğrensem gam yemiyecem.

Dişliyi savunmadım ; Almanyadaki deniz feneri böyle yapmış diye Türkiyedekini de karalamadım.

Baykal dediki paralar başbakana gitti . Sonra o nasıl olduysa başbakanlığa oldu. Baykaldan tek ses yok. Baykal anladı daha hala sen anlamadın.

Bu söyledikleri idda dır ( Dişli hariç ) . Şu sevdiğiniz gazetelerin iddaları. O gazeteler ki Gaziantep olayındada atladılar sonra paşa paşa özür dilediler. Diğerlerin sonuçları açıklansın. O zaman görüşelim. Eğer söyledikleriniz iftira ise bu forumu sana dar edecem haberin olsun...

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
2006 ya kadar sorun yoktu . 2006 yarısında petrol fiyatları artmaya ve inşaat sektörü yavaşlamaya başladı. Cumhurbaşkanlığı seçimi piyasanın tadını tuzunu kaçırdı. Bununla beraber petrolun 70 den 140 dolara demirin 0,8 2 ytl çıkması ekonomi durdurma noktasına geltirdi. İnsaat sektöründe 3000 kalem mal var. Demircisi fayancısı betonu kalıpcısı elektrikcisi ustası işcisi herkez bu sektörden faydanıyor.

İçimizdeki irlandalılar sevmediği partiyi düşürmek için bu halkı gene süründürmeye çalışıyorlar. Arap ülkelerine 1,8 e bize 2 satıyorlar. 140 dolardan 90 dolara düşen petrol hala o kadar ucuzlamadı. Petrol ve demir şirkletlerini kim olduğunu bakınca anlarsınız.

Üstüne birde bu ekonomik kriz gelmesi tuz biber oldu. Vatandaş elini cebine nasıl götürsünki tedirginlik var elindeki 3-5 kuruşuda kayıp gidecek diye piyasayı beklemektedir.

Halk elini cebine götürüyor. Kredi kartına yükleniyor. Eninde sonunda ödüyor.

Televizyonlarda gösteriyorlar herkezin borcu var diye . Doğru herkezin borcu var ama ne borcu ? Kimi ev almış kimi araba almış kimi televizyon almış. Almak hakları ona bişey demiyorum. 1000 ytl maasınla 1500 ytl tv alırsan araba alırsan ödemekte zorlanırsın.

Gün geçtikçe refah seviyemiz artıyor. Eskiden renkli televizyonu bulamazken iki odada iki televizyon uydusu dvd derin dondurucusu v.s. artıyor. Hal böyleyken hem alırken hemde elektrik faturası öderken zorlanıyoruz. Zaten elektiriğin kuyruğu petrole dayalı işin içinden çıkabilirsek çıkalım..

Netice itibari ile 500 ytl maaşlı birinin 750 ytl telefon kullanması çoluğuna çoğuna üst baş almazken pahalı sigara içmesi biraz garipsenecek bir durum.

İnşallah yüzümüz kara çıkmaz.

İnş ama YA ÇIKARSA .AKP böyle böyle yaptı diyecekmisin?

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Adnan Menderes Turgut Özel Tayyip Erdoğan halkın sistemle kavgasını sürdüren adamlardır. Tayyip Erdoğan gitsin yerine başkası gelecektir. Siz gene onun taraftarlarıyla kavga edeceksiniz. Artık sistemin adamlarını seçme devri bitmiştir. Sistem Atatürkçülük değildir. Sistem Sahte Atatürkçülük adı altında yapılanlar bu milletin geleceği sömürülüyor. Ki zaten Atatürkçülük demiyorlar Kemalistlik diye bişi uydurmuşlar kominizime..

Hiç bir vatan evladı bu ülkenin batmasını istemez!!!! Yüzümüz kara çıkarsada böyle böyle yaptı derim. Biz sadece kötünün iyisini seçtik . Kötünün kötüsünün zararlı olduğunu bildiğimiz için.

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Akp yapmış olduklarıyla bu zamana dek, senin düşündüğün veya okuduğun kadarı ile yanlışı varmıdır? varsa nelerdir! söylermisin.

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Yahu sizin gibilere cevap yetiştirmek boşa zaman harcamaktır.. Siz tedavi olmadan gelecek her ziyaretçi aynı şeyi görecektir..

Zombileşmeye devam..

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Erol burası ikimize ait değil. Kötünün iyisi dediğime göre vardır. Sormana bile gerek yok. Özelde yazarım .. Eskiden hep belli elit kesim hükümetten yararlanırdı. Halka zırnık koklatmazlardı. Şimdi halkta nasipleniyor. En azından bunu ayırt et...

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Erol burası ikimize ait değil. Kötünün iyisi dediğime göre vardır. Sormana bile gerek yok. Özelde yazarım .. Eskiden hep belli elit kesim hükümetten yararlanırdı. Halka zırnık koklatmazlardı. Şimdi halkta nasipleniyor. En azından bunu ayırt et...

Sen bu sorduğum sorulara cvp versene burdan.Ben sana altı üstü iki soru sordum, konu içeriği ile alakalı konu dışına çıkmadım, ters bişi sölemedim.Nasılsa herşeye bir cvp ın var.Bunlarada olmalı muhakkak öyle değil mi?

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Sen bu sorduğum sorulara cvp versene burdan.Ben sana altı üstü iki soru sordum, konu içeriği ile alakalı konu dışına çıkmadım, ters bişi sölemedim.Nasılsa herşeye bir cvp ın var.Bunlarada olmalı muhakkak öyle değil mi?

onlar cevaplarını saptırark verirler. Ben bu akp lilere daha önce defalarca soru sordum. Ya dolaylı cevap veriyorlar yada bana sataşıp dinsiz, hain gibi etiketler yapıştırmaya kalkıyorlar..Yani boşuna bekleme..

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
onlar cevaplarını saptırark verirler. Ben bu akp lilere daha önce defalarca soru sordum. Ya dolaylı cevap veriyorlar yada bana sataşıp dinsiz, hain gibi etiketler yapıştırmaya kalkıyorlar..Yani boşuna bekleme..

Onların yazdıkları sadece gözü yorar, karnı doyurmaz legolas.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Onların yazdıkları sadece gözü yorar, karnı doyurmaz legolas.

Sana demiştim ya sevgili erol dolaylı cevap verirler diye. Konuyu uzattıkça uzatırlar ama okuduğunda aslında hiç birşey söylemediklerini sadece laf salatası yaptıklarını görürsün.

abhr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2001 krizinde doların dalgalı seyrini düşürüp (1300 den- 850 ye) (türkiyenin parasının değerini koruyalım kampanyalarıyla) sonra tekrar doları hüpletip sonra gümletenler kimler
tamam şimdi buldunuz
tüsiad tüsiad tüsiad..

wanted01_09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

dostum bir kere bu ülkede AKP'yi "sevmeyenler" değil tam tersi AKP'yi "sevenler" Dinsizlikle suçlanılır. önyargılarını bir kenara bırak dikatli bakarsan genelde AKP'yi sevmeyenler sürekli AKP'yi ve yandaşlarını dini değerleri kulanmakla,istismar etmekle ve dini kendi çıkarları doğrultusunda kullanmakla suçlar, yani dolaylı olarak dinsizlikle suçlar(çünkü dindar insan inançı gereği dini kendi çıkarları doğrultusunda kulanamaz, suistimal edemez bunu ançak dini değerlerden uzak insan yapar )