ERDOĞAN BAYKAL ve BAHÇELİ ye meydan okudu

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vedo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FLAŞ... FLAŞ... GÜNÜN EN FLAŞ POLİTİK AÇIKLAMASI BU OLDU:

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tek başına iktidar olamadıkları takdirde ''siyasetten çekileceğini'' söyledi.

Erdoğan, partisince Isparta Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, ''Tek başımıza iktidar olamazsak ben siyasetten çekiliyorum'' dedi.

CHP ve MHP'nin de tek başına iktidar olma iddiasında bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, aynı çağrıyı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de yaptı.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında, siyasi rakiplerinden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirdi.

Kendilerinden önce 22 bankanın fona devredildiğini belirten Erdoğan, kendisine göre, bunların en önemli sorumlularından birinin Devlet Bahçeli olduğunu savundu. Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bunlar fona devredilirken sen ne yapıyordun? Başbakan Yardımcısı idin, hükümetin ortağı idin. Niye ses çıkarmadın, niye sustun? O zaman DSP'nin değirmenine su taşıyordun, sucu... Şimdi DSP ile CHP birleşti, millet izin verirse o değirmene su taşıyacak.

Buradan, şöyle diyorum, diyorum ki; tek başına biz iktidar olamazsak, ben siyasetten çekiliyorum. :R

Sayın Baykal sen tek başına iktidar olamazsan, siyasetten çekilecek misin, Sayın Bahçeli, sen tek başına iktidar olamazsan siyasetten çekilecek misin?” :O

Erdoğan, Devlet Bahçeli'nin, 3 Kasım 2002 seçimlerinden alınan sonuçların ardından siyasetten çekileceğini açıkladığını belirterek, ancak 9 ay sonra birileri, “sana dayanamıyoruz” dedikleri için siyasete döndüğünü söyledi.

“Hadi buyurun tek başına iktidar diyorsunuz, hodri meydan. Buyurun...” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“4 gün kaldı. Halkıma sesleniyorum; CHP, MHP ve diğerlerini destekleyenlere sesleniyorum; Türkiye'nin gündemi bu, tek başına iktidar... Çünkü ben koalisyondan yana değilim. Bahçeli diyor ki; 'tek başına iktidar', Baykal da diyor ki; 'tek başına iktidar'. Biz de zaten tek başına iktidarız ve diyoruz. Hadi diyoruz ama yapamazlar.” :*

kaynak:www.haber.gen.tr

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
biraz sıkar buna cvp vermek cünkü sokaktaki cocuk bile biliyor artık bunu chp-mhp koalisyon yapmadan hükümet kuramıyacaklarını

santral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok akıllıca bir taktik olmuş başbakan dan.gerçekten bir sözüyle gündemi sarstı yerinden oynattı.ve farklılığını ortaya koyup,baykal ve bahçeli nin onun karşısında ne durumlara geldiğine şahit oluyoruz.partilerinin admları bile şaşırdılar.ak iktidar göründü arkadaşlar.her şey türkiye içinse ak parti ile yola devam.

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanırım bunu demem sebebi varmısın idaa ya siz diyin ki ben tek başıma iktidar olucam bende derim demeye getiriyor yanlış anlaşılmasın kişisel görüşüm.

santral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu iddia değil arkadaşım sadece ve sadece hodri meydan.meydan okuma denebilir.başbakanımız baykal ve bahçeliye resmen meydan okuyor.onlarda yürekliyse tek başına iktidar olacağız diye dolaşıp,bu çağrıya uysunlarki,erkek ! olduklarını göstersinler.biraz örnek alsınlar başbakanımızdan.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
santral dedi ki:
bu iddia değil arkadaşım sadece ve sadece hodri meydan.meydan okuma denebilir.başbakanımız baykal ve bahçeliye resmen meydan okuyor.onlarda yürekliyse tek başına iktidar olacağız diye dolaşıp,bu çağrıya uysunlarki,erkek ! olduklarını göstersinler.biraz örnek alsınlar başbakanımızdan.

Bundan önceki mesajın daha makul. Başbakan bir siyaset yaptı. Prim için. Başarılı olmuşa da benziyor. Ancak 2002 seçimlerinde Erdoğan da bu iddia'yı yapamazdı. O halde şimdi yapamayanları küçümsemesine erkeklik olarak bakmak bencilliktir. Baykal zaten CHP'ye yapışmış bir kene gibi sömürüp durmaktadır partiyi ve hatta ülkeyi. Bahçeli ise taraftarlarının iddia ettiği gibi "iyi" biri bile olsa, etrafında çok fazla "kurt" var dolayısıyla sağlam bir iktiar kurması mümkün değil. Buna rağmen ya koltuk sevdasından ya da kör bir ideolojiden dolayı siyaseti bırakmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar