Erdoğan: ''Akrabaları parti yönetimine koymayın, aşiretleşmeyelim.''

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Valla hocam CHP'nin işi sadece kuru eleştiri olduğundan ben gibi milli yada sağ taraftan bakan bir çok kişi tarafından gene hikaye okuyorlar olarak değerlendiriliyor. En son araplara diz çöktü diye haber çıktı muhaliflerin genel başkanından baktık oda tırt. Sallamak için sallanıyor, bir avuç dolusu taş alıyor 1 km öteye sallıyor hangisi denk gelirse hesabı.
Defalarca söylediğim için, evet muhalif partilere oy veriyorum ama muhalif partilerin hiç birinin üyesi değilim. Burada muhalif bir söylem olduğunda direkt CHP üyesi gibi görülüyorum herhalde.. Türkiye'de muhalefetin durumu iktidardakilerden iyi değil zaten. Ama muhalefet de böyle diye bile bile iktidardakilere oy verecek halim yok. Zaten benim özelimde hiçbir zaman güçten yana olmadım. Büyük bir ihtimalle de bugün oy verdiğim iktidara gelse ona da muhalif gözle bakarım.
Öldürülen Türk mühendisler şöyle dursun. Günümüzde doktorlar bile tehlike altında. Canım valilerimizin öldürüldüğü günleri unutmadık. Hastanede polise artistik yapıp tüm gözler önüne çıkıp gidenleri de unutmadık. Bir avukatın, hakimin savcının tehdit almadığı ne mâlum. Taraf olmakla eleştirdiğiniz hakim belki de devletin korkusuz silahıdır, olamaz mı ? Kimsenin gözünün yemediği davalara kafa atıyordur adam.
Hatay'da polisi hazırola dizen vekil çocuğunu da unutmayın. Polisimizi, askerimizi gerçekten de çok seviyorum ama sevmediğim şey şu: Ki içlerinde pek çok da var. Devletin verdiği resmi üniformayı giydiği için kendini dokunulmaz sanan(esasında hükümetten aldıkları güç ile de bir nevi dokunulmaz olan) ve sayede de pek çok eziyeti yapan polis haberlerini görüyoruz. Marmaray'da 18-19 yaşında çocukları polis yapmışlar kimlik sordurtuyorlar. Zaman zaman bazılarının davranışlarına bakıyorum. Zul duyuyorum onların o davranışından vatandaş olarak. Bunu dedikten sonra polisin Avrupa ya da Amerikada da farklı olduğunu düşünmüyorum zaten.

Ben sizle çok güzel tartıştığımızı düşünüyorum ama sizin bu işi gerçekten çok iyi KIVIRDIĞINIZI da düşünüyorum. Sevgili hocam;
Teşekkürler. İyi kıvırmak da bir erdem Türkiye'de ama iktidar kadar iyi olabilmem mümkün değil.
Mesela umarım doğru değildir ama 1 hafta evvel Dışişleri bakanı İsveçli muhattabına
we URGE Turkey to withdraw from Syria dediği için demediğini bırakmadı. URGE kelimesi üstten bakmacı bir yaklaşımmış dış politikada nasıl dermiş böyle. Call on kelimesi kullanabilirmiş. Helal olsun dedim. Gerçekten de hak verdim Sayın bakana. Ama gene diyorum umarım doğru değildir fakat Türkiye Suriye'den karakollardan geri çekiliyuor diye haberler var. En az 34 Şehidi İdlib'de neden verdik diye sorarlar adama o zaman ?
Adalet adalet diyorsunuz. Ağzınızdan düşmüyor. Lakin niye hep devlet karşıtı kişiler için adalet diyorsunuz ?
Devlet karşıtı olarak görmüyorum. Sadece Hükümet karşıtı olarak görüyorum.
Ek olarak zaten hükümet lehine bir şey söyleyenler mahkemeler de sürünmüyorlar ki. Ne gelirse muhaliflerin başına geliyor. Ama 100 kere daha evvel yazdım. Örnek olarak söylüyorum Melih Gökçek ya da Bülent Arınç gün gelir de bir gün yargı karşısına çıkarsa onlara karşı da adil olunmasını isterim. Adil olunmaz ise de gene sesimi yükseltirim. Netice olarak ben kişiler ile ilgilenmiyorum.
Vatan haininin her devlette, ırkta, millette tanımı aynıdır. Vatanının yandaşlarını korumak için gönderdiği silahları ifşa eden, ifşa etmekle kalmayıp amacımızdan farklı bir amaçla gönderdiğimiz fikrini aşılayan, mit'in adamlarını ters kelepçe tutuklatıp ne mite ne askere güveni yok eden kişilere dünyanın en iyi, en tarafsız, en mükemmel, SIFIR HATA(olmaz da ..) götürsen de vatan haini gene aynı suçla yargılanmayacak mı ?
MİT tırları konusunda çok iddia vardı. Bunların esasında DAEŞ'e gönderildiği ile ilgili. Ama bu dönemde doğru nedir yanlış nedir bilemeyeceğiz. Belki üzerlerindeki gizlilik kalktıktan sonra öğreniriz.

Soruyorum size; adalet dediğiniz sizin tarafınızın avukatları mı? Veya adalet dediğiniz onca şehit edilmiş ailelerin hakkını mı yok etmek ? Mit ve Askere olan güvenin kırılmasının karşılanması hangi adalet sistemi tarafından karşılanabilir ?
MİT ve Askere güvenden söz etmişsiniz. Bunların en güzelini Balyoz ve Ergenekon davaları yaptı ve çok şükür ki ancak kısmen başarılı olabildi. O dönem başbakanlık yapan kişi de bu davaların savcısı idi. Bu dahi adalete ne kadar karıştığının bir göstergesi. Başbakan ne savcı ne hakim olabilir.
Çok özür dilerim 48 yaşındasınız ama sanıyorum adaletinizin de taraflı olduğunu görmüyorsunuz yada bizi tertemiz yiyorsunuz şuan. Resmen vatan hainliği yapmış kişilere, resmen devletin değil de hainlerin tarafını tutan avukatların bakmasını istiyormuşsunuz gibi geliyor. Çünkü gerçek adaleti isteseydiniz o kılıç her türlü bu hainliği yapanın özgürlüğüne inecekti. Dikkat edin özgürlüğüne diyorum...
Yazdıklarım ortada. Eğer sizin intibanızın bu şekilde olmasına üzüldüm. Vatan hainliği yaptığını söylediğiniz kişilere hangi avukatların bakacağı zerre umrumda değil. Ben sadece aynı hakimin bakmasının doğru olmadığını söyledim. Teoride de hakim taraf tutmaz ve kanunlara göre karar verir. Ama bütün bu davalara aynı hakim bakarsa güven zedelenir. Şüphe duyar insalar adaletin tecelli edip etmediğinden. Yok siz 1 hakim dışında diğer tüm hakimlerin sizin iddia ettiğiniz gibi vatan haini olan kişilerin tarafını tutacağını iddia ediyorsanız o zaman daha da büyük problemimiz var demektir.
Doğdunuzda tarafsızsınızdır. Sonradan bir tarafa geçeblirsiniz. İçinde zxaman geçirdikçe gördükçe, taraf değiştirebilirsiniz. Ama adalet sabittir. Vatanını satana a da olsa b da olsa her türlü aynı ceza verilir. 1 fazlası veya 1 eksiği bu şaşmaz. Yurt dışında adamlar gazetecilerini siliyor, silmeyi geçtim yok edebiliyor koca firmayı biz hala hıdıdı hıdıdı.
İşleyiş düzgün ve güveni zedeleyecek şekilde olmadıktan sonra size katılırım. Ama Türkiyede durum bu değil.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Devlet karşıtı olarak görmüyorum. Sadece Hükümet karşıtı olarak görüyorum.
Devletin bayraklara zurnalara halaylara kürtçe zafer şarkılarına kadar ses etmeyip kollarını açtığı bir oluşum, millet meclisine girebilecek kadar hak söz sahibi bir oluşum, halen daha insan kaçıran ve kaçırdığını dağa çıkıp gidip kahramanmış gibi geri getiriyorsa, belediye seçimlerinde kazanıp devletin ambulansını silahlı örgüt lehine kullanabiliyorsa, yine belediye araçlarıyla yerler yollar kazılıp askerin belirli bir alana ulaşmasına engel konulup set çekiliyorsa, yine bu araçlarla mayın döşenebiliyorsa bu ak parti veya tayyibe değil direkt olarak TÜRKİYEYE bir saldırıdır.
(evet tayyip yönetimini eskitmek için yapıyor da olabilirler bu eylemleri ama tayyip yönetimi zarar görecek başarısız olacak diye de insan, bebek kat le dil mez! pkk tayyipten eski sonuçta değil mi ? tayyip yokken de kayyip var diye saldıracaklar. baştaki isim farketmiyor asıl hedef önemli, asıl hedef!)

Alıntıladığınız hiçbir yazıya yorum getirmeyi uygun görmüyorum siz bu yazıyı(alıntıdaki) yazdıktan sonra.
Adalet herkes içindir evet, ve herkes için de tanımı net. Düşmanın tanımı da herkes için sabittir. Bu eylemler düşmanlık olarak tanımlanır fakat siz demiyorsunuz, buna göre sizin neyiniz oluyor bilmiyorum. Ama şu sabittir ki görüşünüz ve görüşlerimiz çok yakın olmasına rağmen bazı noktalardaki bu yazılarınız ile oluşturduğunuz profil tutmuyor. Sanki bizden biri gibi davranıp başka fikirler aşılamak peşindesiniz yada gözünüz bazı şeyler görmek istemiyor yada algınız düzgün yorumlamıyor.

CHP'nin PKK'ya terör örgütü diyemeyişi neyse aynısının paraleli sizin bu yaptığınız.
Umuyorum ki adalet derken eli silahlı yüzlerce kişiyi katletmiş fetö veya bebek katili pkk tarafından bakarak söylemiyorsunuzdur.

|Ⓢєччαh| abi ben mi yanlış anlıyorum bu bey abimin dediğini ? Yanlış anlıyorum da yanlış mı yorumluyorum. Biri benim tezimi kırmaya, anlatmaya çalışabilir mi şu konuşmayı şu abi haricinde ?​

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Devletin bayraklara zurnalara halaylara kürtçe zafer şarkılarına kadar ses etmeyip kollarını açtığı bir oluşum, millet meclisine girebilecek kadar hak söz sahibi bir oluşum, halen daha insan kaçıran ve kaçırdığını dağa çıkıp gidip kahramanmış gibi geri getiriyorsa, belediye seçimlerinde kazanıp devletin ambulansını silahlı örgüt lehine kullanabiliyorsa, yine belediye araçlarıyla yerler yollar kazılıp askerin belirli bir alana ulaşmasına engel konulup set çekiliyorsa, yine bu araçlarla mayın döşenebiliyorsa bu ak parti veya tayyibe değil direkt olarak TÜRKİYEYE bir saldırıdır.
HDP için diyorsunuz. Ben ise Enis Berberoğlu'ndan Can Dündar'a Canan Kaftancıoğlu'ndan Selehattin Demirtaş'a kadar tüm kesimler için adil yargılanma olmalı diyorum.
Ama tabii ki Demirtaş ve Sırrı Süreyya için benim de düşüncelerim var. Kendilerinden de hoşlanmıyorum. Bu bir kenara, ama fikren hoşlanmadığım kişliler için de adil yargı isterim.
Forumda bazı kişiler bunlar zaten vatanhaini. sen vatan hainlerinin ceza almasını istemiyor musun diye soruyor. Vatanhaini ise tabii ki ceza alsın. Yeter ki adil yargılansın insanlar. Vatan haini olsalar da.
(evet tayyip yönetimini eskitmek için yapıyor da olabilirler bu eylemleri ama tayyip yönetimi zarar görecek başarısız olacak diye de insan, bebek kat le dil mez! pkk tayyipten eski sonuçta değil mi ? tayyip yokken de kayyip var diye saldıracaklar. baştaki isim farketmiyor asıl hedef önemli, asıl hedef!)
Örneğin açılım süreci denilen süreci Tayyip Erdoğan başlattı. Osman Öcalan'ı da muhalifler televizyona çıkarmadı. Apo'nun mektubunu da ben okumadım.
Alıntıladığınız hiçbir yazıya yorum getirmeyi uygun görmüyorum siz bu yazıyı(alıntıdaki) yazdıktan sonra.
Adalet herkes içindir evet, ve herkes için de tanımı net. Düşmanın tanımı da herkes için sabittir. Bu eylemler düşmanlık olarak tanımlanır fakat siz demiyorsunuz, buna göre sizin neyiniz oluyor bilmiyorum. Ama şu sabittir ki görüşünüz ve görüşlerimiz çok yakın olmasına rağmen bazı noktalardaki bu yazılarınız ile oluşturduğunuz profil tutmuyor. Sanki bizden biri gibi davranıp başka fikirler aşılamak peşindesiniz yada gözünüz bazı şeyler görmek istemiyor yada algınız düzgün yorumlamıyor.
Benim X adam hain dememin bir önemi var mı. Varsa benim gözümde hainleri sayayım

Abdullah Öcalan ve tayfası
Fetullah Gülen
Kozmik odaya girilmesine sebep olanlar kim ise onlar
Balyoz ve Ergenekon davalarında kimin katkısı var ise onlar
Rauf Denktaş'ı İstanbul Atatürk havalimanı çıkışında konuşmaması için (MHPliler karşılamaya gitmişken) konuşturmamak için kimler ışıkları kapattı ise onlar da haindir.

Mesela Annan planını destekleyenler de ve onaya verenler de isteyerek veya istemeyerek bu komploya dahil olmuşlardır. Allahtan Rumlar reddetti.

Şimdi eğer enis berberoğlu bu gruba giriyorsa haindir mesela. Bu gruba kimler giriyorsa onlar haindir.
CHP'nin PKK'ya terör örgütü diyemeyişi neyse aynısının paraleli sizin bu yaptığınız.
Umuyorum ki adalet derken eli silahlı yüzlerce kişiyi katletmiş fetö veya bebek katili pkk tarafından bakarak söylemiyorsunuzdur.

|Ⓢєччαh| abi ben mi yanlış anlıyorum bu bey abimin dediğini ? Yanlış anlıyorum da yanlış mı yorumluyorum. Biri benim tezimi kırmaya, anlatmaya çalışabilir mi şu konuşmayı şu abi haricinde ?​