Erdoğan: ''Akrabaları parti yönetimine koymayın, aşiretleşmeyelim.''

Bu konuyu okuyanlar

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ben her zaman buradayım, ancak objektif davranmaya bakıyorum. :)
Keşke ötekiler de öyle olsa hocam. Yaşını başını almış, tarihi biraz yaşamış görmüş geçirmiş, ve okumuş ders almış kişilerle konuşabilsek.

bence sen önce düzgün konuşmayı öğren damadı eleştirdim daha sonra parti yönetimini de eleştirdim anlayamadığın konularda soru sorabilirsin saçma sapan konuşmadan önce bir de had bilmeyi öğren
Hiçte alakası yok. Akrabalarını alma diye " parti " kapsamından bahsedilen yerde atanan "bakanı" örnek gösteriyorsun. Sallıyorum İzmir Ak partinin olsun, Teşkilata akrabalarınızı doldurmayın diyor. Sana kapsamı parti diyorlar, bakanlık değil. Bu seferde bakana atıfta bulunmamış gibi partiden devam ediyorsun.

Konuşmamda aşağılayıcı, kötüleyici, tartışma çıkarıcı herhangi birşey yok. Deyim bilmiyorsanız sözlük var.

**kıvırmak;
6. -e Saptırmak, çevirmek:
Arabayı birdenbire sağa kıvırdı.
Kaynak

**kaçak oynamak;
isin kolayina kacmaktir, kacip kurtulmaya calismaktir kisaca, kacak guresmek tabiri de kullanilir
Kaynak

**konuyu dağıtmak;
Konuşurken birçok konuya değinerek anlatmak isteği konudan uzaklaşmak.
Örnek;"Sözü dağıtmadan, konuyu özetleyin lütfen."
Kaynak

**beşer şaşar
Kaynak
“yanılmak insana özgüdür, insan yanılabilir” anlamında söylenir.

Hadi raporlandım tamam da, raporu onaylayıp yorumumu kaldıran kişi de mi deyim bilmiyor? Hakaret yok, aşağılama yok. Yine de hiç yerinmedim oturdum sizler için deyimlerin karşılığını yazdım. Bence bir teşekkürü hak ettim şuan. Gerçi yine silersiniz yorumu ama neyse.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Keşke ötekiler de öyle olsa hocam. Yaşını başını almış, tarihi biraz yaşamış görmüş geçirmiş, ve okumuş ders almış kişilerle konuşabilsek.

Hiçte alakası yok. Akrabalarını alma diye " parti " kapsamından bahsedilen yerde atanan "bakanı" örnek gösteriyorsun. Sallıyorum İzmir Ak partinin olsun, Teşkilata akrabalarınızı doldurmayın diyor. Sana kapsamı parti diyorlar, bakanlık değil. Bu seferde bakana atıfta bulunmamış gibi partiden devam ediyorsun.

Konuşmamda aşağılayıcı, kötüleyici, tartışma çıkarıcı herhangi birşey yok. Deyim bilmiyorsanız sözlük var.

**kıvırmak;
6. -e Saptırmak, çevirmek:
Arabayı birdenbire sağa kıvırdı.
Kaynak

**kaçak oynamak;
isin kolayina kacmaktir, kacip kurtulmaya calismaktir kisaca, kacak guresmek tabiri de kullanilir
Kaynak

**konuyu dağıtmak;
Konuşurken birçok konuya değinerek anlatmak isteği konudan uzaklaşmak.
Örnek;"Sözü dağıtmadan, konuyu özetleyin lütfen."
Kaynak

**beşer şaşar
Kaynak
“yanılmak insana özgüdür, insan yanılabilir” anlamında söylenir.

Hadi raporlandım tamam da, raporu onaylayıp yorumumu kaldıran kişi de mi deyim bilmiyor? Hakaret yok, aşağılama yok. Yine de hiç yerinmedim oturdum sizler için deyimlerin karşılığını yazdım. Bence bir teşekkürü hak ettim şuan. Gerçi yine silersiniz yorumu ama neyse.
Gereksiz uğraşmışsın o yüzden teşekkür etmek de gereksiz olacak...

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Başlatma beni dayına edebinle konuş.
Sevgili hocam,
Bu tarz kişileri yok sayın. Bilgiye ve dinlemeye kapalı, okumayı, tarihi öğrenmeyi görev edinememiş her bireyi düzeltemezsiniz. Yok say butonu var basın kurtulun. İlla kendinize yorum yapmasına da gerek yok, böyle durumlar hiç değişmiyor çünkü. Belki 1 - 2 gün susturulur sonra gene aynı. Basın kafanız rahatlasın.

Dilara Kaya
Yok zaten senin için yazmadım. Tartışmaya sebebiyetten uyarı aldığım bir kenara, dinlemeye kapalı olduğunu, kendi yazdıklarından kendi içinde ikilemler yaşadığını düşünerek bu konuyu senden yana kapattım kend içimde.

Yorum olası olarak genç üyelerimiz ve genç yetkili arkadaşlar deyim bilmiyor olabilir düşüncesi ile yazıldı.
Şöyle birşey derler mesela her şerde bir hayır, her hayırda bir şer vardır. Belki birşeyler hep birlikte öğrenebiliriz gibi. Bu tartışmadan güzel birşeyler kazanırız gibi. Gerçi deyim okumaktan sonra gelen temel birşey ama neyse.

Keşke okullarda eskisinde olduğu gibi ingilizce türkçe sözlüğün yanına deyimler sözlüğü de koysalar..

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Sevgili hocam,
Bu tarz kişileri yok sayın. Bilgiye ve dinlemeye kapalı, okumayı, tarihi öğrenmeyi görev edinememiş her bireyi düzeltemezsiniz. Yok say butonu var basın kurtulun. İlla kendinize yorum yapmasına da gerek yok, böyle durumlar hiç değişmiyor çünkü. Belki 1 - 2 gün susturulur sonra gene aynı. Basın kafanız rahatlasın.

Dilara Kaya
Yok zaten senin için yazmadım. Tartışmaya sebebiyetten uyarı aldığım bir kenara, dinlemeye kapalı olduğunu, kendi yazdıklarından kendi içinde ikilemler yaşadığını düşünerek bu konuyu senden yana kapattım kend içimde.

Yorum olası olarak genç üyelerimiz ve genç yetkili arkadaşlar deyim bilmiyor olabilir düşüncesi ile yazıldı.
Şöyle birşey derler mesela her şerde bir hayır, her hayırda bir şer vardır. Belki birşeyler hep birlikte öğrenebiliriz gibi. Bu tartışmadan güzel birşeyler kazanırız gibi. Gerçi deyim okumaktan sonra gelen temel birşey ama neyse.

Keşke okullarda eskisinde olduğu gibi ingilizce türkçe sözlüğün yanına deyimler sözlüğü de koysalar..
Genelde forumda biirleriyle tartışırken anlaşılana kadar uzun uzun tartışırdım ama onu seviyeli eleştiriler olduğunda yapıyorum. O yüzden ben de kapattım sizin için...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Aynen. Çokça internet cafe diskless sistem kurmuş biri olarak bunu doğruluyorum. Kahveyle dün tanışmış neslimiz baba parasıyla gittiği özel üni çıkışında sıtarbaks kahvelerini yudumlarken çok duydum boş muhabbetlerini. Kıyafetle de çağdaş medeniyet olmuyorsun.

Kalem tutmayı bilene iş verdikleri dönemde düzenini oturtunca da adam olmuyorsun.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bakanların mantığını ve atama sistemini biliyormusun ?

Halk Cumhurbaşkanının oyluyor sonuçta ve Erdoğan'da yüzde 52 oy ile seçilmiş isterse bütün bakanları sülalesinden atasın. 5 yılın sonunda memnun kalmazsan oy vermesin olur biter cezai bir yaptırımı var ? Anayasada atanamaz damat ise görev verilemez diye bir madde mi var ?

Burada konuştuğu AKP parti içi bir toplantı ve partililere sesleniyor Parti lideri olarak böyle yapamyın diyor. Bu lafın üstüne yapabilen varsa yapsın bakalım partide kalabilecek mi ?
tek adam rejimi. yavaş yavaş ülkenin içi kabak oyulurken bu konuşmaları İstanbul'un fethinden önce Bizanslıların meleklerin cinsiyetlerini tartışmak kadar boş olduğunu düşünüyorum.
Zaten düşüşümüz de yavaş yavaş olmayacak. Bir anda kafa üzeri çakılmış bulacağız kendimizi ne kadar pembe gözlüklerle bakmak isterseniz isteyin.

Şu ülkede 48 yıllık ömrüm geçti. Çok siyasi parti lideri gördüm. Genellikle de benim hep sevmediklerim başbakan oldular. Ama inanın o dönemlerde dahi çıkıp Tansu Çiller birşey dediği zaman ya da çıkıp da bir bakan bir şey dediği zaman bu dönemde olduğu gibi şüphe etmezdim.

Bugün ise hiçbirinin ne işin ehli olduğunu düşünüyorum ne de güveniyorum.
Sayın Cumhurbaşkanından Sayın Kılıçdaroğluna
Sayın Bahçeliden Sayın Karamollaoğluna...

Belki bir parça Akşener....
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakanların mantığını ve atama sistemini biliyormusun ?

Halk Cumhurbaşkanının oyluyor sonuçta ve Erdoğan'da yüzde 52 oy ile seçilmiş isterse bütün bakanları sülalesinden atasın. 5 yılın sonunda memnun kalmazsan oy vermesin olur biter cezai bir yaptırımı var ? Anayasada atanamaz damat ise görev verilemez diye bir madde mi var ?

Burada konuştuğu AKP parti içi bir toplantı ve partililere sesleniyor Parti lideri olarak böyle yapamyın diyor. Bu lafın üstüne yapabilen varsa yapsın bakalım partide kalabilecek mi ?
Ayrıca sizin bu mantıkta herhangi bir hükümet çalsa da çırpsa da halk seçiyorsa bir sorun yok demek. Bugün paranı çalan yarın oyunu da çalar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ayrıca sizin bu mantıkta herhangi bir hükümet çalsa da çırpsa da halk seçiyorsa bir sorun yok demek. Bugün paranı çalan yarın oyunu da çalar.

Her zaman ki gibi sap ile samanı karıştırılıyor. Onlar adli suç veya ANAYASAL SUÇ... Kimse bir şey çalamaz. Çalan varsada kanıtlansın yargılansın. Ayrıca diğer partiler oyuna sahip çıkamıyor ve çaldırabiliyorsa İKTİDAR OLAMASIN ZATEN daha kendi hakkını savunamıyor demektir.

Ama atama tarzı işlerde hele ki yeni geçilen sistemde Bakanlar Meclis dışından atanabilirken söylenenler bana saçma geliyor. Sorumluluk Cumhurbaşkanında ve istediği adamı atayabilir önünde anayasak ve kanunen engel var mı yok onu söyleyecen bana ? beğenmezse bir Kararname ile görevden alır yenisini atar TÜM SORUMLULUK CUMHURBAŞKANINDA...

Bana 2002 yılından beridir muhalefetin beğendiği taktir ettiği bir tane bakan söylermisiniz? Madem 48 yaşındasınız. Ben söyleyim YOK hepsine aynı laflar İSTİFA İSTİFA GÖREVDEN AL GÖREVDEN AL. Bu tarz muhalefet yüzünden bazı şeylerin halkta karşılığı kalmadı kanıksadı kanısındayım ben.

2008-2011 yılları arasında ALi Babacan Bakan iken Mali veriler en iyi değerlerde ama Muhalefetin söylemerli bakan istifa vasıfsız bakan saf cahil bakan Vatan haini bakan vb. Yıl 2018-2020 Mali değerler en kötü değerde Dolar Euro fırlamış. Muhalefetin söylemi Bakan istifa vasıfsız vakan damat bakan vb Aradaki fark ?

Son düzenleme:

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Her zaman ki gibi sap ile samanı karıştırılıyor. Onlar adli suç veya ANAYASAL SUÇ... Kimse bir şey çalamaz. Çalan varsada kanıtlansın yargılansın. Ayrıca diğer partiler oyuna sahip çıkamıyor ve çaldırabiliyorsa İKTİDAR OLAMASIN ZATEN daha kendi hakkını savunamıyor demektir.

Ama atama tarzı işlerde hele ki yeni geçilen sistemde Bakanlar Meclis dışından atanabilirken söylenenler bana saçma geliyor. Sorumluluk Cumhurbaşkanında ve istediği adamı atayabilir önünde anayasak ve kanunen engel var mı yok onu söyleyecen bana ? beğenmezse bir Kararname ile görevden alır yenisini atar TÜM SORUMLULUK CUMHURBAŞKANINDA...

Bana 2002 yılından beridir muhalefetin beğendiği taktir ettiği bir tane bakan söylermisiniz? Madem 48 yaşındasınız. Ben söyleyim YOK hepsine aynı laflar İSTİFA İSTİFA GÖREVDEN AL GÖREVDEN AL. Bu tarz muhalefet yüzünden bazı şeylerin halkta karşılığı kalmadı kanıksadı kanısındayım ben.

2008-2011 yılları arasında ALi Babacan Bakan iken Mali veriler en iyi değerlerde ama Muhalefetin söylemerli bakan istifa vasıfsız bakan saf cahil bakan Vatan haini bakan vb. Yıl 2018-2020 Mali değerler en kötü değerde Dolar Euro fırlamış. Muhalefetin söylemi Bakan istifa vasıfsız vakan damat bakan vb Aradaki fark ?
Demek istediğim adli ya da anayasal suç olsun veya olmasın halkın oyu sizi iktidara getiriyor olabilir ama halkın tekrardan o kişi veya partiyi seçmesi ne hukuki suçları ortadan kaldırır ne de ahlaki olmayan seçimleri meşrulaştır. Bu memlekette bakanlar hakkında ne iddialar ortaya atıldı da hiçbiri için bir araştırma yapıldı mı ? Sonra halk tekrar seçti ve her şey meşrulaştı mı ? Dediğiniz bu ise alakası yok.

Meclis dışından bakan eski sistemde de atanabiliyordu. Bu sistemde zaten meclis ile bakan arasındaki bağı tamamen kopardılar. Kimse de bu sistemdeki bakanların dışarıdan atanmasına laf etmiyor. Laf edilen nokta pek çok noktada eş akraba dost atamaları olması devlet içinde. Daha evvelki yazışmalarda da bunun linkini attım. Ekonomi bu kadar rezil durumda iken Berat gibi bir bakanın da ekonomiyi idare etmesi rezalet. Neden biliyor musunuz ? Çünkü en azıdan Ali Babacan TCMB başkanını da alıyor Erdoğan'a gidip Erdoğanı atılacak adımlar konusunda ikna ediyordu. Burada ise tamamen Erdoğan'ın yüksek enflasyonun sebebi yüksek faizdir mottosunun cezasını ödüyoruz. Ülke neredeyse 100 milyar dolara yakın rezervi de düşük faiz inadı yüzünden harcadı.

2002den beri muhalefetin takdir ettiği bakan var mı diye sormuşsunuz. Beni muhalefet temsilcisi sandınız sanırım. Muhalefeti savunmak benim işim değil ama ben size kimi takdir ettiğimi söyleyeyim.

Tek takdir ettiğim bakan Ali Babacan'dır. Yaptığı en önemli hizmet de Türkiye'de yerleşik TL cinsinden geliri olan bireysellerin döviz cinsi kredi almasına yasak getirmiştir. Eğer öyle bir yasak gelmemiş olsa bugün AKP'nin esamesi okunmazdı. Sayın Cumhurbaşkanı Ali Babacan'a minnet duymalı. Ali Babacan hakkındaki hatırladığım en net eleştiriler de çok genç bir Hazine Bakanı olması sebebi ile bu yükü kaldıramaz ve tecrübesiz olması ile idi. Ama kendisi bütün bunların tersini göstermiştir. O sebeple muhalefetten de Egemen Bağış, Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Bayraktar ve Bülent Arınç gibi bakanlara büyük tepkiler olmuştur.

Berat ile farkı da şu: Bakanlığı gömlek gömlek üstündür kendisinden. Konuşması da, bilgisi de.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
çok güldüm bahçeye diktiler mi desem bilemedim şimdi

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
halkın tekrardan o kişi veya partiyi seçmesi ne hukuki suçları ortadan kaldırır ne de ahlaki olmayan seçimleri meşrulaştır.

Hukuki bir suç varsa bu devlette elbet karşılığı olacaktır. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz.
Elbet şuan dokunulmazlıkları olduğu doğrudur ama üstlerine atılan onlarca iftira ve dava vardır. Görüyoruz ki KILIÇDAROĞLU attığı iddiaları kanıda bağlayamamış ve yüzlerce lira ceza ödemiştir.

Velhasıl kelam suç varsa hesabı sorulsun isteyeceğiz elbet. FETÖ'nun kumpası başarılı olsa muhtemel olarak bir menderes vakası daha yaşayacaktık. Görmek istemeyeceğimiz şey bu olmalıdır.

Hataya düştüğünüz iki konu vardır. Bunlardan biri Atatürkün mirası olan demokrasidir. Ahlaki olmamakla ithafta bulunduğunuz seçimler geçerli ve yeterlidir. Aksi halde İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirler de yine bu partide olur idi. Halk da biliyor oyunu kime atacağını, muhtar seçerken de, belediye seçerken de, başkan seçerken de. Kısaca uzatmadan dem vurduğunuz konu haksızdır. Ölümsüz hiçbirşey yoktur ve herşeyin bir ömrü vardır. Bu partinin de sonu gelecektir diğerlerinin de geldiği gibi. Ha kaladabilir buda biraz rakip olmaması ile alakalı bir durum.

Öteki beriki konu ise BABACAN. Eskiden gerçekten çok BABACAN'dı da şimdi hiç kusura bakmasın. DAVUTOĞLUndan farkı yok ve bana göre samimiyetsiz. Yıllarca aynı kovandan yediniz içtiniz ilişiğiniz kopartılınca mı kötü oldu ? Bakın S.SOYLU'ya. Aklında ne varsa ağzında. Aynı durumda Soylu olsaydı bu kişilerin düştüğü hataya düşmezdi.

Madem yaşınız büyük, madem tecrübeniz fazla; BABACAN zamanında Irağa mı girdik, Suriyede İŞİD'ile kavga ederken PKK'yı mı def ettik, Ermenistana karşı Azerbaycanı mı destekledik, Mısır gibi bir diğer darbe devletine mi karşı çıktık yada Trump yönetimi gibi bir yönetimden bu kadar büyük yaptırımlara mı maruz kaldık ?

Kusura bakmayın ama dalgasız gölde karşıdan karşıya tekne çekilen bir dönemin riski ile şuanki girilen okyanusun denizi bir değil. Elbet eski ve yeni ekonomi bakanı arasında zeka, reaksiyon hızı vs vs vs gibi bir çok farklılıklar mevcuttur ve birbirlerinden üstün yanı vardır. Ama biri gölde gezmiş öteki okyanusa dalmakla kalmayıp dalgalı denizde yer altı madenciliği yapmaktadır.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Hukuki bir suç varsa bu devlette elbet karşılığı olacaktır. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz.
Elbet şuan dokunulmazlıkları olduğu doğrudur ama üstlerine atılan onlarca iftira ve dava vardır. Görüyoruz ki KILIÇDAROĞLU attığı iddiaları kanıda bağlayamamış ve yüzlerce lira ceza ödemiştir.
Hukuki bir suç olmaması rağmen Kılıçdaroğlu o cezaları ödemektedir. Neden mi ?
Enis Berberoğlu kararını bir hakim verdi.
Sözcü kararını gene aynı hakim verdi.
Kaftancıoğlu kararını gene ayni hakim verdi.
Demirtaş kararını aynı hakim verdi.
Sırrı Süreyya kararını aynı hakim verdi.
Kozağaçlı kararını aynı hakim verdi.
Can Dündar Kararını aynı hakim verdi.
Dink kararında MİT görevlilerinin tanık olarak dinlenmesinin red edilmesini aynı hakim verdi.
14 bin adet hakimin olduğu ülkede tüm bu kararları tek bir hakim verdi. Bu da demek oluyor ki idare istediği joker hakimi istediği davaya gönderip karar aldırıyor. Keza Kılıçdaroğlu kararları da talimat ile karar verilen kararlardır benim gözümde.

Velhasıl Erdoğan benim kesinlikle sevmediğim bir politikacı olsa da kimsenin demokrasi dışı ve hukuk sisteminde yer almayan oyunlar ile ne iktidardan düşmesini ne de iktidara gelmesini isterim. Benim yengemin babası Demokrat Parti Ankara İl Başkanı olduğu için darbe sırasında en az 3 sene hapis yattı.

Hataya düştüğünüz iki konu vardır. Bunlardan biri Atatürkün mirası olan demokrasidir. Ahlaki olmamakla ithafta bulunduğunuz seçimler geçerli ve yeterlidir. Aksi halde İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirler de yine bu partide olur idi. Halk da biliyor oyunu kime atacağını, muhtar seçerken de, belediye seçerken de, başkan seçerken de. Kısaca uzatmadan dem vurduğunuz konu haksızdır. Ölümsüz hiçbirşey yoktur ve herşeyin bir ömrü vardır. Bu partinin de sonu gelecektir diğerlerinin de geldiği gibi. Ha kaladabilir buda biraz rakip olmaması ile alakalı bir durum.

Bu konuda hataya düşmedim çünkü ben hiç bir seçimde hile yapıldığını iddia etmedim. Oy çalarlar kelimesini şu ana kadar olan seçimler için de kullanmadım.

Öteki beriki konu ise BABACAN. Eskiden gerçekten çok BABACAN'dı da şimdi hiç kusura bakmasın. DAVUTOĞLUndan farkı yok ve bana göre samimiyetsiz. Yıllarca aynı kovandan yediniz içtiniz ilişiğiniz kopartılınca mı kötü oldu ? Bakın S.SOYLU'ya. Aklında ne varsa ağzında. Aynı durumda Soylu olsaydı bu kişilerin düştüğü hataya düşmezdi.

Dikkat ederseniz Babacan'ı da ekonomi bakanlığı performansı ile takdir ettiğimi söyledim. Ve en sonunda da belki bir parça güvendiğim AKŞENER'dir dedim.

Madem yaşınız büyük, madem tecrübeniz fazla; BABACAN zamanında Irağa mı girdik, Suriyede İŞİD'ile kavga ederken PKK'yı mı def ettik, Ermenistana karşı Azerbaycanı mı destekledik, Mısır gibi bir diğer darbe devletine mi karşı çıktık yada Trump yönetimi gibi bir yönetimden bu kadar büyük yaptırımlara mı maruz kaldık ?

Sap ile samanı karıştırmayın bunların hepsi hükümetin alacağı kararlardı o zaman. Babacanı'ın değil. Hoş bugün bu sistemde kararı tek kişi alıyor o da ayrı...
Mısır bir darbe devleti olduğu için değil İHVANcılar gittiği için Erdoğan sinir içinde. Darbe ile gelen İhvancılar olsa idi kucak açardı. Nereden mi biliyorum. Neden o zaman darbe yapılmış MALİ ile ilişkiler son derece güzel gidiyor.

Kusura bakmayın ama dalgasız gölde karşıdan karşıya tekne çekilen bir dönemin riski ile şuanki girilen okyanusun denizi bir değil. Elbet eski ve yeni ekonomi bakanı arasında zeka, reaksiyon hızı vs vs vs gibi bir çok farklılıklar mevcuttur ve birbirlerinden üstün yanı vardır. Ama biri gölde gezmiş öteki okyanusa dalmakla kalmayıp dalgalı denizde yer altı madenciliği yapmaktadır.

Size katıldığım tek nokta budur. Babacan zamanında dünyada ve Türkiyede ekonomik ortam çok daha rahattı.
Bugün Pandemiye rağmen parasal anlamda dünyada ekonomik ortam gene çok rahat ancak Türkiye'de siyaseten ve ekonomik manada ise çok sıkıntılıdır. Bu sıkıntıların çoğu da sistemin kendisinden kaynaklanmaktadır.

Diyebilirsiniz ki, siz de çok taraflısınız. Hiç mi yok bu hükümetin beğendiğiniz bir yönü. Evet var. Doğu Akdeniz politikası. Ama malessef orada da geri adım atıldığını görüyorum. Umarım yanılırım. İkinci nokta da savunma sanayisindeki pozitif gelişmeler. Üçüncü nokta da algıyı çok iyi idare etmesi.

Son söz : Başkalarının hayatından ders alın. İnsan bütün hataları kendisi yapacak kadar uzun yaşamıyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hakimler yanlı dahi olsa "adalet" kavramının işleyişi asla değişmez. Bir kural var ve birine hakaret edersen
karşılığını ceza olarak alırsın. "Yanlı" veya "Birinin adamı" olarak tasfir ettiğin hakim de olsa, karşıt görüşten
bir hakim de olsa gerçekten anayasa ve adalete göre inanan ve yaşayan biriyse yine o durumda hakaretin karşılığını
Kılıçdaroğluna GENE GENE GENE fatura edecektir.

Şimdi soruma gelecek olursam eğer;

Tayyib bey'i, Kılıçdaroğlu bey'i ırkçılık konuşmalarını bulmuş yayınlamış olabilirsin, yahu herşeyi haber edebilirsin. Ama kardeşin, en önemlisi insan olan komşun kurtlara karşı kavga ediyorken ona gönderdiğin silahı niye ifşa edersin ? Niye düşman devletlerin ekmeğine yağ sürer devlet imajını zedelersin ? Yarın o kurt sürüsü kapına dayandığında rahmetli olacak insanlarımızı hiç mi düşünmezsin ?

Ak parti, Mhp veya bir çoğunda binlerce kürt kardeşimiz var. Ki bunu ırkçılık namında söylemiyorum çünkü ben arnavut asıllı bir TÜRK'üm! Tarihte zulüm gören / gördüğü söylenen kürtler sadece hdpli olanlar mı sence?
Devlet biz kardeşiz demiş el açmış, göğsüne yaslamış. Sen yine gitmişsin silahsızlandıracağına, millet vekili ünvanı alıp, bu devletin araçlarıyla yol kazıyor içerisine mayın gömüyorsun. Bu parti mensubunun içeriye girmesi mi seni rahatsız ediyor ?

Kimbilir kaç ülkenin ajanı ülkende fink atarken, ifşa olmamış binlerce fetönün insanı içimizde geziyorken, fetönün hakimleri hapislerden çıkarıp kendi as adamlarını kaçırıyorken;

soruyorum sana ordunun, devletin, milletin, "CUMHURBAŞKANI"nın zihniyetinde sözünde olan bir hakim mi batıyor gözüne?

--------------------------------------------------------------------------

Bu konuda hataya düşmedim çünkü ben hiç bir seçimde hile yapıldığını iddia etmedim. Oy çalarlar kelimesini şu ana kadar olan seçimler için de kullanmadım.

ahlaki olmayan seçimleri meşrulaştır.

üstteki alıntıyı açıklayabilir misin ?

Sap ile samanı karıştırmayın bunların hepsi hükümetin alacağı kararlardı o zaman. Babacanı'ın değil. Hoş bugün bu sistemde kararı tek kişi alıyor o da ayrı...
İyide sap ile samanı karıştıran sizsiniz. Babacan zamanında bu tarz olaylar yaşansaydı yine benzer bir durum içinde olacaktık. Babacan zamanında zirai ve sanayi üretimimiz dünyada ilk 10 içerisindemiydi de bugün bu kadar geriledik ? Veya babacan ekonomiyi uçurdu ama albayrak gelir gelmez mi çakıldı ? yapmayın allah aşkına balon mu bu ?

( bu tarz olaylar; suriye savaşı, işid, papaz olayı, fetö, gezi eylemleri, trump yaptırımları, yunanistan durumu, petrol arama durumları, covid vs vs vs )

Hükümeti beğenmemenizde hiçbir sakınca görmüyorum. Çünkü en az benimde bir o kadar beğenmediğim yönü mevcut. Fakat aynı gemide yaşıyoruz. Tek olma vaktidir, milli olma, milliyetçi olma vaktidir. Eğri oturup doğru konuşmak gerekir, geçmişten tecrübe etmek gerekir. Mevcut lidere istediğiniz kadar sallayabilirsiniz. Ama o ordunun lideridir ve şuan en önemli konumdadır. O konuma da salladığımızı unutmayarak, konuya komşuya rezil olacağımızı unutmayarak, birlik beraberliğimizi koruyarak ilerlemeliyiz.

[ Chp, Hdp ve günümüz sanayi Sendika oluşumlarının bizi geleceğe taşıyacağını kesinlikle düşünmüyorum. Mevcut sağ içinde benzer düşünceler içerisindeyim ama mevcut sağ diye başlayan kelimeden önceki kelime kesinlikle %80'i kapsıyor düşüncelerimin ]

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Hakimler yanlı dahi olsa "adalet" kavramının işleyişi asla değişmez. Bir kural var ve birine hakaret edersen
karşılığını ceza olarak alırsın. "Yanlı" veya "Birinin adamı" olarak tasfir ettiğin hakim de olsa, karşıt görüşten
bir hakim de olsa gerçekten anayasa ve adalete göre inanan ve yaşayan biriyse yine o durumda hakaretin karşılığını
Kılıçdaroğluna GENE GENE GENE fatura edecektir.

Tayyib bey'i, Kılıçdaroğlu bey'i ırkçılık konuşmalarını bulmuş yayınlamış olabilirsin, yahu herşeyi haber edebilirsin. Ama kardeşin, en önemlisi insan olan komşun kurtlara karşı kavga ediyorken ona gönderdiğin silahı niye ifşa edersin ? Niye düşman devletlerin ekmeğine yağ sürer devlet imajını zedelersin ? Yarın o kurt sürüsü kapına dayandığında rahmetli olacak insanlarımızı hiç mi düşünmezsin ?

Ak parti, Mhp veya bir çoğunda binlerce kürt kardeşimiz var. Ki bunu ırkçılık namında söylemiyorum çünkü ben arnavut asıllı bir TÜRK'üm! Tarihte zulüm gören / gördüğü söylenen kürtler sadece hdpli olanlar mı sence?
Devlet biz kardeşiz demiş el açmış, göğsüne yaslamış. Sen yine gitmişsin silahsızlandıracağına, millet vekili ünvanı alıp, bu devletin araçlarıyla yol kazıyor içerisine mayın gömüyorsun. Bu parti mensubunun içeriye girmesi mi seni rahatsız ediyor ?

Kimbilir kaç ülkenin ajanı ülkende fink atarken, ifşa olmamış binlerce fetönün insanı içimizde geziyorken, fetönün hakimleri hapislerden çıkarıp kendi as adamlarını kaçırıyorken;

soruyorum sana ordunun, devletin, milletin, "CUMHURBAŞKANI"nın zihniyetinde sözünde olan bir hakim mi batıyor gözüne?

üstteki alıntıyı açıklayabilir misin ?

İyide sap ile samanı karıştıran sizsiniz. Babacan zamanında bu tarz olaylar yaşansaydı yine benzer bir durum içinde olacaktık. Babacan zamanında zirai ve sanayi üretimimiz dünyada ilk 10 içerisindemiydi de bugün bu kadar geriledik ? Veya babacan ekonomiyi uçurdu ama albayrak gelir gelmez mi çakıldı ? yapmayın allah aşkına balon mu bu ?

( bu tarz olaylar; suriye savaşı, işid, papaz olayı, fetö, gezi eylemleri, trump yaptırımları, yunanistan durumu, petrol arama durumları, covid vs vs vs )

Hükümeti beğenmemenizde hiçbir sakınca görmüyorum. Çünkü en az benimde bir o kadar beğenmediğim yönü mevcut. Fakat aynı gemide yaşıyoruz. Tek olma vaktidir, milli olma, milliyetçi olma vaktidir. Eğri oturup doğru konuşmak gerekir, geçmişten tecrübe etmek gerekir. Mevcut lidere istediğiniz kadar sallayabilirsiniz. Ama o ordunun lideridir ve şuan en önemli konumdadır. O konuma da salladığımızı unutmayarak, konuya komşuya rezil olacağımızı unutmayarak, birlik beraberliğimizi koruyarak ilerlemeliyiz.

[ Chp, Hdp ve günümüz sanayi Sendika oluşumlarının bizi geleceğe taşıyacağını kesinlikle düşünmüyorum. Mevcut sağ içinde benzer düşünceler içerisindeyim ama mevcut sağ diye başlayan kelimeden önceki kelime kesinlikle %80'i kapsıyor düşüncelerimin ]
Demek istediğim adli ya da anayasal suç olsun veya olmasın halkın oyu sizi iktidara getiriyor olabilir ama halkın tekrardan o kişi veya partiyi seçmesi ne hukuki suçları ortadan kaldırır ne de ahlaki olmayan seçimleri meşrulaştır. Bu memlekette bakanlar hakkında ne iddialar ortaya atıldı da hiçbiri için bir araştırma yapıldı mı ? Sonra halk tekrar seçti ve her şey meşrulaştı mı ? Dediğiniz bu ise alakası yok.
------------------------------------------------------------

Sizi de tebrik ediyorum. İşte o kadar yazılan şeyden bir cümleyi çekip de ondan sonra bana üsteki alıntıyı açıklar mısınız diyorsunuz. Bravo valla..
Demişsiniz ki "ahlaki olmayan seçimleri meşrulaştır" burayı açıklar mısınız... Yukarıdaki arkadaşlardan biri ne olmuş yani halk seçiyor da getiriyor. Memnun olmasa getirmez gibisinden bir şey söylemişti. Ben de halkın seçmesinin kişilerin işlediği suçları meşrulaştırmayacağını ya da kişilerin yaptığı görevlerini ifa ederken yaptıkları ahlaki olmayan seçimleri meşrulaştır dedim. Yapılan genel seçimlerden bahsetmedim.

Ne olur cevap yazarken de düzgün okuyup öyle yazın...

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bir ok hazırladığınızda ok'un amacı bir hedeftir, yok etmek yaralamak veya korkutmak için kullanılır. Yazınızdan bir cümleye istinaden bunu yazıyor olsaydım bu kadar fazla uzun bir açıklama yazma gereği duymazdım. Türkiyede bu adam seçimle geldiğinden bu yana sürekli olarak hileli, torpilli adlandırılan ve güveni kırılan bir demokrasi var. Eskitme çabaları bir yana kurduğunuz paragraf bir yaysa, o ayırdığım kelime ise ok'un zarar veren ucudur. Paragrafta bir ok var, ve okun amacı her daim bellidir. Diş karıştırmak için değil.

Pekala okuduğumu anlamadığımı varsayıyorum;

soruyorum sana, madde madde yazdığın kişiler ve eylemleri seni hiç rahatsız etmiyorda; ordunun, devletin, milletin, "CUMHURBAŞKANI"nın zihniyetinde sözünde olan bir hakim mi batıyor gözüne ve rahatsız ediyor seni ? Bunu açıklar mısın arada kaynamasın.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bir ok hazırladığınızda ok'un amacı bir hedeftir, yok etmek yaralamak veya korkutmak için kullanılır. Yazınızdan bir cümleye istinaden bunu yazıyor olsaydım bu kadar fazla uzun bir açıklama yazma gereği duymazdım. Türkiyede bu adam seçimle geldiğinden bu yana sürekli olarak hileli, torpilli adlandırılan ve güveni kırılan bir demokrasi var. Eskitme çabaları bir yana kurduğunuz paragraf bir yaysa, o ayırdığım kelime ise ok'un zarar veren ucudur. Paragrafta bir ok var, ve okun amacı her daim bellidir. Diş karıştırmak için değil.
Ben size neyi ne amaçla yazdığımı söylüyorum ve ona rağmen hale ok ve yay gibi laf canbazlığı yapıp konuyu bulandırıyorsunuz. Kişilerin ahlaki olmayan seçimlerinden bahsettiğimi bir kere daha tekrar edeyim size. Genel seçimlerden ya da yerel seçimlerden bahsetmedim. NOKTA

Pekala okuduğumu anlamadığımı varsayıyorum;

Burada acaba siz MİT tırlarından mı bahsediyorsunuz. Ne demek istediğinizi daha açık seçik yazarsanız elbet size ne düşündüğümü söylerim.
Ben de Makedon asıllıyım ne olmuş. Önemli olan kendiniz Türk hissetmek veya Türkiye Cumhuriyetine bağlı hissetmek. Bakın siz bir gruba dağdan inin ovaya gelin siyaset yapın diyorsunuz. Sonra da siyaset yapanları siyaset yapmasına izin vermeden içeri tıkıyorsunuz. Belki de gerçekten bu insanların PKK ile bağlantısı vardır ve belki de gerçekten terör örgütüne yardım etmişlerdir. Ama siz adalet sistemini bu kadar içinden çıkılmaz hale getirdiğiniz de doğru olan yanlış olan nedir sistem ayırt edemez hale geliyor. Çünkü ortada bir sistem kalmıyor. Sadece iktidarın isteklerine izin veren adı sadece adalet olan bir boşluk kalıyor.
Hayır rahatsız etmiyor. Ama gerçekten bana anlatılanlar ya da söylenenler anlatıldığı gibi mi ondan emin olamıyorum. Neden ? Çünkü hükümetin son 20 senedeki icraatlarına bakınca, ana medya ve ana tv kanallarının nasıl hükümete yandaş iş adamlarında olduğunu görünce, adalet sistemi ile böylesine oynandığında sisteme de hükümete de güvenmiyorum.
2004 yılında Sayın Başbakan Tayip Erdoğanın da altında imzası olan MGK kararına bakın bakalım. FETÖ için o kararda neyi imzalamış ve 17-25 Aralık zamanına kadar o kararda imza attığının tam aksine Fetullah Gülen denen herife neler vermiş neler.
soruyorum sana, madde madde yazdığın kişiler ve eylemleri seni hiç rahatsız etmiyorda; ordunun, devletin, milletin, "CUMHURBAŞKANI"nın zihniyetinde sözünde olan bir hakim mi batıyor gözüne ve rahatsız ediyor seni ? Bunu açıklar mısın arada kaynamasın.
Beyefendi benimle dalga geçtiğinizi düşünüyorum artık. Hakimlerin zihniyetinin ne olduğu önemli değil kanuna uygun kararlar verdikçe. Ama tek bir hakimin ve aynı hakimin ve Türkiyede 14 bin hakim varken,

Canan kaftancıoğu kararını
Enis Berberoğlu kararını
Sırrı Süreyya kararını
Selahattin Demirtaş kararını
Can Dündar kararını
Sözcü gazetesi kararını
Fincancı kararını
Kozağaçlı kararını

AYNI HAKİMİN VERMESİ NE KADAR NORMALDİR ???? Ve siz böylesine bir adalet sistemine güvenebilir misiniz ?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Detaya girmeyecem Enis Berberoğlu'nun yaptığı şey dünyanın her yerinde vatan hainliğidir. Sırf muhalefet edecem diye öylesi ihaneti basın özgürlüğü safsatası altında savunan, savunmaya kalkan dünyanın her yerinde vatan hainidir. Dolayısıyla Can Dündar da vatan hainidir. Biz de bazı konularda fazla demokrasi hatta özgürlük var. İhanetin demokrasisi de olmaz özgürlüğü de.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Laf cambazlığı yapmıyorum. Estağf..... O sizin yeteneğiniz. Bariz bir şekilde sorduğum soruyu 20ye bölerek sorudan çıkaran, tüy kadar ipte cambazlık yapan sizsiniz. Gayette iyi beceriyorsunuz.

Eleştirdiğiniz kararlara bakınca zaten çok net belli oluyor herşey, sorduğum sorununun cevabı bile.

Sizi tarafsız olarak zan etmiştim. Ama değilmişsiniz. Taraf olarak baktığınız her olayda yanınızda durmayan herkes karşınızda gibi görünür. Lakin sizinki taraf olmaktan da öte gibi sanki. Bu hedefli ve planlı tartışmanızı devam ettirmenize ortak olmayacağım.

Selametle.

Detaya girmeyecem Enis Berberoğlu'nun yaptığı şey dünyanın her yerinde vatan hainliğidir. Sırf muhalefet edecem diye öylesi ihaneti basın özgürlüğü safsatası altında savunan, savunmaya kalkan dünyanın her yerinde vatan hainidir. Dolayısıyla Can Dündar da vatan hainidir. Biz de bazı konularda fazla demokrasi hatta özgürlük var. İhanetin demokrasisi de olmaz özgürlüğü de.
Hocam bunları hepimiz biliyoruz. Ama bu vatandaş ne yazık ki bu kişileri savunuyor. Dolayısı ile dialoga gerek yok. Kadir ŞEKERİ savunsa neyse diyeceğim de neyse işte.

Son düzenleme:

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Kararları eleştirmiyorum. Alınan tüm kararlar da karar verici olanın AYNI HAKİM olmasından bahsediyorum. Aradaki farkı anlayabiliyor musunuz acaba ?

Enis Berberoğlu'nun Can Dündar'ın yaptığı şey vatan hainliğidir ya da değildir demiyorum.
Size saydığım tüm davalarda hakimin aynı olması sizi rahatsız etmiyorsa, eğer adaletin aynen AKP'nin yönettiği dönemde 192 kere değişen kamu ihale kanunu çocuk oyuncağına döndürülmesine ses çıkartmıyorsanız iyi niyetinizden şüphe ederim.

son söz size TOLSTOY'dan gelsin:

Bil ki; yaşadıklarınla değil yaşattıklarınla anılırsın. Ve unutma ne yaşattıysan elbet bir gün onu yaşarsın.

Hangi demokraside bütün bu hükümetin özel önem atfettiği davalara aynı hakim tarafından bakılır. Sizce bir hakimin davadan davaya koşturulması ve bu tüm davaların da bir şekilde hükümete ucunun dokunuyor olması hayatın normal akışına uygun mu ?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Yahu sen vatan hainine, hain diyemiyorsun bu kadar taraf belli edilmez yahu :D
Suçlu kişiler suçluluğunu itiraf etse bile çıkaracak hakim mi istiyorsun ne istiyorsun :D

Yahu hakimi yönetiyor diye muhabbet yaptığın adam baş komutan, cumhur başkanı, başbakan her sıfat adamda. Hain diyemiyorsun ama aynı hakim bakıyor diye bizden rahatsız olmamızı bekliyorsun. Tabiki sen ve fikrin beni daha çok rahatsız ediyor.

Bırak tolstoy'u, goygoy'u. Gerçekten "bize" , "bizden" büyük düşman yok galiba dünyada.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Yahu sen vatan hainine, hain diyemiyorsun bu kadar taraf belli edilmez yahu :D
Suçlu kişiler suçluluğunu itiraf etse bile çıkaracak hakim mi istiyorsun ne istiyorsun :D

Yahu hakimi yönetiyor diye muhabbet yaptığın adam baş komutan, cumhur başkanı, başbakan her sıfat adamda. Hain diyemiyorsun ama aynı hakim bakıyor diye bizden rahatsız olmamızı bekliyorsun. Tabiki sen ve fikrin beni daha çok rahatsız ediyor.

Bırak tolstoy'u, goygoy'u. Gerçekten "bize" , "bizden" büyük düşman yok galiba dünyada.

Tek kelime ile yazık size. Benim vatan haini olana vatan haini demem ya da demememin bir önemi yok da. Herkesin adil bir sistemde yargılanabilmesinin önemi çok.
Ama çok merak ediyorsanız;
Bu hükümetin sevgileri üyeleri Fetö'ye methiyeler dizerken ben ona hain diyordum da ben ve benim gibiler ona hain dediği için vatan haini ilan ediliyorduk.

ayrıca senin dediğinin anca bu kadar önemi var gözümde

M

Murat Burç

SDN Okuru
Doğru söze ne denir, sadakat ve liyakat esas alınmalı.
Aynen öyle.

Sayın Cumhurbaşkanım bana Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ve Akparti içinde sınırsız yetki verin. Size itibar suikastı düzenleyen, sizi millete yanlış tanıtan herkese 1 senede kan kusturayım. :D

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Taraflığın bir diğer tarafı da bu, dedenin dediği doğru. Sıkışında bozuk plak gibi aynı şeyler;
Laiklik elden gidiyeah,
FÖTÖ'yü siz soktunuz,
Davullarla zurnalarla pkk'yı siz içeri aldınız.

Ordu'nun vaktiyle tüm bakanlıklar gibi(AVUKAT,SAVCI,HAKİM DAHİL) sözünden çıkmayacağı kişi vardır oda CB. Bu devletin cumhurbaşkanının sözünü dinliyor diye hakime çamur atarken, fetönün hakimlerine, insan öldüren askerine de sesiniz çıksaydı keşke.

Adalet sistemine er kişi çocukluktan sokulmalı ve milli duygular ile adalet ile büyütülerek bu işler öğretilmeli. Parti tutturulmamalı, kusursuza yakın komando profili neyse o şekilde objektik avukat,savcı,hakim,gazeteci büyütülmeli. Aksi halde taraf olan hakim veya ne naneyse oda sen gibi kendi tarafını tutacak.

Devleti tutan yok anasını satayım...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Taraflığın bir diğer tarafı da bu, dedenin dediği doğru. Sıkışında bozuk plak gibi aynı şeyler;
Laiklik elden gidiyeah,
FÖTÖ'yü siz soktunuz,
Davullarla zurnalarla pkk'yı siz içeri aldınız.

Ordu'nun vaktiyle tüm bakanlıklar gibi(AVUKAT,SAVCI,HAKİM DAHİL) sözünden çıkmayacağı kişi vardır oda CB. Bu devletin cumhurbaşkanının sözünü dinliyor diye hakime çamur atarken, fetönün hakimlerine, insan öldüren askerine de sesiniz çıksaydı keşke.

Adalet sistemine er kişi çocukluktan sokulmalı ve milli duygular ile adalet ile büyütülerek bu işler öğretilmeli. Parti tutturulmamalı, kusursuza yakın komando profili neyse o şekilde objektik avukat,savcı,hakim,gazeteci büyütülmeli. Aksi halde taraf olan hakim veya ne naneyse oda sen gibi kendi tarafını tutacak.

Devleti tutan yok anasını satayım...
Fetonun hakimlerinin devlete girmesine kim izin verdi sizin destedikleriniz değil mi?
1602964624388.png

Şimdi aynı hatayı tarikatlar için yapıyorlar ilerde bir şey olursa kandırıldık diye ağlamayın yine.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Fetonun hakimlerinin devlete girmesine kim izin verdi sizin destedikleriniz değil mi?
Ekli dosyayı görüntüle 120068
Şimdi aynı hatayı tarikatlar için yapıyorlar ilerde bir şey olursa kandırıldık diye ağlamayın yine.
Devlet kökünü kurutmaya kalkınca, sizler ellerinizde ibriklerle su vermek için neden bekliyorsunuz acaba, bu örgütün vatan haini olduğu ortaya çıkınca malum kesim için neden kıymete bindi , derdiniz nedir bu ülkeyle.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Fetö konusunda milat 7 şubat 2012dir. Fetöye müslüman cemaat diye karşı çıkanlar fetönün ne mal olduğu ortaya çıktıktan sonra fetöye sahip çıkıp da insanlara "fetöcü" diyemez. Ayrıca madem Erdoğan bunları korudu kolladı yüceltti ise niye fetöcülerin en nefret ettiği isim Erdoğan? Ecevit'i şefaatçi olmak isteyecek kadar seven fetö Erdoğandan niye ölümüne nefret eder?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Sayın Takumisan,
2002-2020 arası ülkeyi yöneten ve yönetmeye de devam eden Sayın Erdoğan.
2004de MGK kararına imza atmış. Fakat bu tarihten sonra bile hocaefendi dediği sümüklü zaatı devamlı kollamış mı kollamamış mı. Her yerde hoca efendi diye AKP'liler fink atmış mı.
Mecliste Kamer Genç bu adamın ipliğini pazara çıkardığında AKPliler bağrış çağrış itiraz etmemişler mi. Şimdi sözde en büyük muhalefeti AKP yapmış onlara bakarsan..

Devlet kökünü kurutmaya kalkınca, sizler ellerinizde ibriklerle su vermek için neden bekliyorsunuz acaba, bu örgütün vatan haini olduğu ortaya çıkınca malum kesim için neden kıymete bindi , derdiniz nedir bu ülkeyle.
Derdimiz ülke ile değil elbet. Derdimiz ülkeyi yönetenler ile. Çünkü kandırıldım diyerek işin içinden çıkmak ile olmuyor bu iş.

Ekli dosyalar

• belge(11).jpg
    belge(11).jpg
    109.8 KB · Görüntüleme: 68