Engelli kızın annesine başörtüsü yasağı !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

paşazede

Doçent
3 Mayıs 2008
522
3
0
baaydin dedi ki:
paşazede dedi ki:
baaydin dedi ki:
size bugün türban versek yarın kara çarşaf istersiniz onuda versek cübbe dersiniz onuda alsanız sarık dersiniz hadi onuda verelim desek 2 gün sonra madem bunlar oldu şeriat getirelim dersiniz. unutmayın biz başörtsüne karşı değiliz tübana karşıyız. türbanın amacı özgürlük değildir türbanın amacı sizin gibi anlamını bilmeyip özgürlük diye bağıran insanları kandırıp kendi saflarına çekmektir. bunu hala anlıyamıyorsunuzya yazık size. biz başörtüsüne değil verilecek tavizlere karşıyız çünkü bunlar bugün elimizi verirsek yarın malezyadaki gibi kolumuzu kaptırırız.
hadiiii len sen ne biliyosun başörtüsüne karsı değiliz türbana karsıyızmış ne farkı var sölesene
asıl sen duyduklarınla konusuyosun ayrıca kimin nasıl giyindiğinden kime nee sizede başörtüsüne hayır desek uzun etek giyemeyin dersiniz başımızı açsak bacaklarınızıda acın dersiniz bacaklarımızı acsak başka yerinizide açın dersiniz sanki nekadar açılırsak okdar özgür laik oluyoruz bunee yaa dinci kesim bizi kullanıyosa laik kesimde sizi kullanıyo

ben kimseyi kullanmam kendimide kullandırmam rahat ol sen. kimse size bi yerinizi açın demiyor. medeni kanun neyi gerektiriyorsa onu yapın yeter. bu kanun beni bağlamaz diyosanda sonuçlarına katlanacakssın. kullanılmaya devam, 1 kilo pirinçe, 1 kilo peynire, 1 ton kömüre oy satmaya devam.

ayrıca haddini bil öle len men şeklinde konuşma.
asıl sen haddini bilemden konusuyosun ben sana kullanıyosun demedim ama kullanılığın açık ...
medeni kanıun kıyafet özgürlüğü getirmiştir milleti kendi düşüncelerinize hapsedin dememiştir madem medeni kanun medeni kanunda okullarda mini eteğin sağına soluna vida benzeri piercing takıp gezmenin yeri yoktu etk boyu diz altıdır
ben biton kömüre satıyosam oyumu siz neye satıyosunuz siz sadece oyunuzu satmıyosunuz sanırım....kanunlar yazıılrken neden sadeece tek tarafıın hakları korunuyomuş ayrıca evet bu aptalca kanun beni bağlamaz merak ediyorum şimdi şu katkanamam gereken sonuçları söylesende beni bi aydınlatsan aydın geçinen karanlık düşünceli insan topluluğunun asil neferi

Alemci_Dayı

Profesör
25 Mayıs 2008
1,532
18
0
baaydin dedi ki:
haberin kaynağından ne yönlü olduğu belli okumaya gerek yok.

Okumaya gerek duymuyorsanız neden yorum yazıyorsunuz ???

İnsanların inançlarına saygısı dahi olmayan aydınlarımız ve rektörlerimiz vardır .. Nedense özürlü bir vatandaşımızın annesinin başörtüsünü kendilerine bir tehdid olarak algılmışlar ...

idealterror

Asistan
11 Haziran 2008
425
0
0
efendiler,

adam gibi konuyu tartisin. mesela alemci dayinin dedigi gibi ne tavizi var deyin ya da taviz filan yok bu universitenin kuralidir deyin. olayi kisisellestirmeyin. gozunuzun yagini seveyim. sonra p.c oluyor konu, cilki cikiyor.

konuya yorumuma gelince: turban yasaklanmamali, ama turban uzerinden siyaset yapanlar yasaklanmali.
sorun su ki turbancilar turbanin nicin takildigini bilmiyor. velevki siyasidir diyen var kimisi de hayir bu benim dinimin geregidir diyen var.
kimisi de bu benim dinimin geregi ama siyasi bir simge olarak algilansin istiyorum diyenler var. bu sekilde dusunen partililer bu yuzden anayasa ile turbani ozgurlestirmek istediler ki bana gore cok cok kotu bir stratejik hatadir.

su an icin kamuda turban takmak yasak, o yuzden mevcut duzenlemeyi elestirmek gereksiz. ne zaman ki turban yasagi kalkar da bunlar yine tekrarlanir, o zaman iste burada tartisilanlar gercekten mana bulacak. mevcut duzenlemeyi bilip de bunu bilerek/isteyerk zorlamak sonra da olmayinca sikayet etmek bence yanlis.

kimseyi zan altinda birakmak istemiyorum ama; akp hukumetinden once de bu srounlar minimal duzeyde vardi ama vardi. fakat akp ile dindar oldugunu hatirlayan halkimizda turbani bir cogunluk sorunu haline getirdi.

bugunku laik kesimin turbandan rahatsiz olmasi dusunce tarzindan veya kotu niyetliliginden degil, kendi hayat tarzina zarar gelecek olmasindan korkmakta.(buna ben de dahilim) bu kesim dini sadece ramazanda oruc tutmak ve bayramda namaz kilmak olarak gormekte, inanc sitemini cok da dusunce ve calisma hayatinin icine sokmamakta.

peki turban sorunu nasil cozulurdu? sol tandansli bir liberal partinin ulke yonetimini ele almasi ve turbani ozgurlestirmesi, turbana olan yarginin kirilmasini bariz olcude hafifletirdi. bugun bu sorunun cozumu akp ve chp gibi iki super iktidar ve muhalefet partisinin gudumunde zor degil imkansiz gorunmekte.

lutfen dediklerimi iyi okuyun ve anlayis gosterin ve sen ne anlarsin turbandan veya laiklikten, pis turbanci/ateist gibi yakistirmalar yapmayin yalvaririm. bu yakistirmalari haketsem bile bizi bir yere goturmez ki

must

Asistan
13 Ocak 2008
200
0
0
idealterror dedi ki:
efendiler,

adam gibi konuyu tartisin. mesela alemci dayinin dedigi gibi ne tavizi var deyin ya da taviz filan yok bu universitenin kuralidir deyin. olayi kisisellestirmeyin. gozunuzun yagini seveyim. sonra p.c oluyor konu, cilki cikiyor.

konuya yorumuma gelince: turban yasaklanmamali, ama turban uzerinden siyaset yapanlar yasaklanmali.
sorun su ki turbancilar turbanin nicin takildigini bilmiyor. velevki siyasidir diyen var kimisi de hayir bu benim dinimin geregidir diyen var.
kimisi de bu benim dinimin geregi ama siyasi bir simge olarak algilansin istiyorum diyenler var. bu sekilde dusunen partililer bu yuzden anayasa ile turbani ozgurlestirmek istediler ki bana gore cok cok kotu bir stratejik hatadir.

su an icin kamuda turban takmak yasak, o yuzden mevcut duzenlemeyi elestirmek gereksiz. ne zaman ki turban yasagi kalkar da bunlar yine tekrarlanir, o zaman iste burada tartisilanlar gercekten mana bulacak. mevcut duzenlemeyi bilip de bunu bilerek/isteyerk zorlamak sonra da olmayinca sikayet etmek bence yanlis.

kimseyi zan altinda birakmak istemiyorum ama; akp hukumetinden once de bu srounlar minimal duzeyde vardi ama vardi. fakat akp ile dindar oldugunu hatirlayan halkimizda turbani bir cogunluk sorunu haline getirdi.

bugunku laik kesimin turbandan rahatsiz olmasi dusunce tarzindan veya kotu niyetliliginden degil, kendi hayat tarzina zarar gelecek olmasindan korkmakta.(buna ben de dahilim) bu kesim dini sadece ramazanda oruc tutmak ve bayramda namaz kilmak olarak gormekte, inanc sitemini cok da dusunce ve calisma hayatinin icine sokmamakta.

peki turban sorunu nasil cozulurdu? sol tandansli bir liberal partinin ulke yonetimini ele almasi ve turbani ozgurlestirmesi, turbana olan yarginin kirilmasini bariz olcude hafifletirdi. bugun bu sorunun cozumu akp ve chp gibi iki super iktidar ve muhalefet partisinin gudumunde zor degil imkansiz gorunmekte.

lutfen dediklerimi iyi okuyun ve anlayis gosterin ve sen ne anlarsin turbandan veya laiklikten, pis turbanci/ateist gibi yakistirmalar yapmayin yalvaririm. bu yakistirmalari haketsem bile bizi bir yere goturmez ki
Dediklerine kesinlikle katılıyorum ama ''fakat akp ile dindar oldugunu hatirlayan halkimizda turbani bir cogunluk sorunu haline getirdi.'' Buna katılmıyorum bu sorun haline, akp bu türban meselesini 'ben özgürlük, dini zorunluluk' falan derim hem de nasılsa dini siyasi aracım yaptım çözüm getiririm' şeklinde davranıp dindar insanları kendi yanına iyice çekmesinden kaynaklandı yani sorun temeli akp çözüm gerçekleşmeyince de kaybettiği birşey olmadı hoş başarısız olması da partiyi halkın gözünde 'mazlum' yaptı ki bu da oy demek. 'istedi ama izin vermedi öteki ''dinsizler(!)'' şeklinde algılandı bu sefer. Her durumda kazançlı oluyor bu parti başarılı olsa bak başarılı derler başarısız olsa istedi ama yaptırmadılar iyiliğimize olacaktı derler. ilginç %47

*Bu arada siyasi konular devam etsin(!) evet böyle güzel millet birbirine ''hadsiz ,densiz, lafını bil, sen ne bilirsin'' gibi güzel davranıyor saygı seviyesi mükemmel düzeyde. Durmak yok devam siyasete

*Siyasi konu diyorum dikkat ettiyseniz (konu başörtüsü ile ilgili) çünkü eskiden laiklik diye birşey vardı din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması diye öğretirlerdi ilkokulda bilseydik bugünleri çalışırmıydım boşuna ilkelere ilke mi kaldı ülkede pehh...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...