Engelli kızın annesine başörtüsü yasağı !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
20 Haziran 2008
206
2
0
Yıllarca sırtında taşıdığı engelli kızını ÖSS için İstanbul Üniversitesi'ne götüren anne Öner, başörtülü olduğu gerekçesiyle kampüsten çıkartıldı.

Yıllarca sırtında taşıdığı engelli kızını ÖSS sınavı için İstanbul Üniversitesi'ne götüren anne Elif Öner'i, başörtülü olduğu gerekçesiyle kampüsten çıkartılması kahretti. En heyecanlı gününde kızının yanında olamadığını söyleyen Öner, "Yavrumun rahatsızlığı nedeniyle bir annenin yaşayabileceği çok zor günler geçirdim. Ama hiçbiri, o gün yaşadığım muamele kadar bana acı vermedi." dedi.

KIZININ YANINDA OLAMADI!

Büyükçekmece'de yaşayan Öner ailesinin 18 yaşındaki bedensel engelli kızı Safiye Nur Öner, Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi'nden başarıyla mezun oldu. Bu sene Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) hazırlanan ve vücut fonksiyonlarının sadece yüzde 25'ini kullanabilen kızının ÖSS heyecanına ortak olan anne Elif Öner, sınavın yapılacağı İstanbul Üniversitesi'nin yolunu tuttu.

Bina girişinde Safiye Nur Öner görevlilerin yardımıyla salona alındı. Bu sırada anne Elif Öner'in yanına gelen iki görevli, "Hanımefendi! başörtülü olduğunuz için burada duramazsınız, sizi dışarı alalım" diyerek çilekeş anneyi dışarı çıkardı. Anne Elif Öner, sınav bitene kadar diğer başörtülü velilerle birlikte caddenin karşı tarafından kızını bekledi.

HİÇBİR OLAY BU KADAR ACI VERMEMİŞTİ

Yaşadıkları karşısında yıkılan anne Elif Öner, en heyecanlı gününde kızının yanında olamadığı için büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. İlkokul, ortaokul ve lisede böyle bir yasakla karşılaşmadığını söyleyen Öner, "Yavrumun rahatsızlığı nedeniyle bir annenin yaşayabileceği çok zor günler geçirdim. Ama hiçbiri, o gün yaşadığım muamele kadar bana acı vermedi." şeklinde konuştu.

Üniversiteyi kazanması halinde nasıl eğitim alabileceğini sorgulayan Safiye Nur Öner ise, "Üniversite okumaya başlasam beni kim okula getirip götürecek diye kara kar düşünmeye başladım." diye konuştu. Eczacı olmak istediğini belirten Safiye Nur, "Annem beni ilkokuldan itibaren sırtında taşıyor. Eğer annem beni sınıfıma götürseydi kendimi daha iyi hissederdim." dedi.

http://www.samanyoluhaber.com/haber-105934.html

yer6

Profesör
5 Eylül 2007
2,398
54
228
bende marmara üniversitesinde okuyorum.bir arkadaşım orda sınava giricek diye beraber gittik.sabah kapalı olan kimse bahçeye alınmadı.

bu işi yapanlar bunu laikliğin gerekçesi olarak açıklar heralde...

Turab Garip

Dekan
Emektar
30 Mayıs 2007
6,891
176
1,243
baaydin dedi ki:
haberin kaynağından ne yönlü olduğu belli okumaya gerek yok.

Çünkü işine gelmedi. Çünkü sen de içten içe "oh oldu" diyen güruhtansın. Biz haberleden dinlemiyoruz, birinci ağızdan dinliyor ve görüyoruz çevremizde.

Düzenleme: İşte bir örnek de "yer6" isimli arkadaştan. Ne utanmaz adamlarsınız siz ne pişkinsiniz!

anarchst

Profesör
16 Nisan 2008
1,652
4
216
baaydin dedi ki:
haberin yönünü filan bırak haber gerçek bir haber. bu durumla karşı karşıya kalsam muhtemelen cinayet işlerdim. kendi dininden utananlarından sırf dinlerini istedikleri gibi yaşayanlara bu tip muamele yapanlarında allah ..... versin

paşazede

Doçent
3 Mayıs 2008
522
3
0
PylsWeb dedi ki:
baaydin dedi ki:
Aynen.
yönlü yada değil bu yapılıyomu evet yaapılıyo kimin yada kimlerin haber yaptığının ne önemi var bi haberi haber olarak algılamanız için show tv yada star gibi magazin haberciliği yapanlardanmı almalısınız bilgileri....laik geçineneler asıl kendi engellerinden utansınlar

Tekin44

Öğrenci
13 Şubat 2008
23
0
0
bence sdn forumlarında siyasi haberler ve yazılar kesinlikle yasaklanmalı. buraso bi .tek. sitesi son günlerde her yerde siyasi başlıklar görüyorum ve bu beni çok rahatsız ediyor diğer üyelerdende eminimki onlarda rahatsız oluyorlar

anarchst

Profesör
16 Nisan 2008
1,652
4
216
Tekin44 dedi ki:
bence sdn forumlarında siyasi haberler ve yazılar kesinlikle yasaklanmalı. buraso bi .tek. sitesi son günlerde her yerde siyasi başlıklar görüyorum ve bu beni çok rahatsız ediyor diğer üyelerdende eminimki onlarda rahatsız oluyorlar
katılıyorum sana mesela ben vdsl2 çıkıyor ama hala ortada modem yok diye bi konu açtım güme gitti:D ama insan böyle siyaset futbol olunca dayanamıyor.konusuyor bende bunlardan birisiyim.

özel.üye

Asistan
25 Eylül 2007
328
4
18
Biz başörtüyle Ülke'yi böleriz ondan korkuyorlar. Çünkü bizler Laiklik nedir bilmiyoruz...

muratcanberber

Profesör
23 Ağustos 2007
2,033
0
0
Boynunda haç olan biri gelse aynı muamele onada yapılırmıydı merak ediyorum. Din üzerinden siyaset yapılmaya devam ediliyor

paşazede

Doçent
3 Mayıs 2008
522
3
0
muratcanberber dedi ki:
Boynunda haç olan biri gelse aynı muamele onada yapılırmıydı merak ediyorum. Din üzerinden siyaset yapılmaya devam ediliyor
tabiki hayır ozaman dinler buluşması deniyo kibarca ama başörtülüye yobaz deniyo tüm kabalıklarıyla

muratcanberber

Profesör
23 Ağustos 2007
2,033
0
0
Ben çifte standart demeyi tercih ederim.
Bu tesettür yasağının ben öğrenciler ve eğitim görevlileri ile sınırlı olduğunu zannediyordum . Velilerden ne isteniyor ki.

anarchst

Profesör
16 Nisan 2008
1,652
4
216
bende karşıyım bu tip durumlara. zaten yorumumdada bunu belirttim. ama bizim ülkemizde en kolay kurduğımuz cümle ''din üzerinden siyaset yapılıyor'' oluyor. peki siz hiç düşündünüz mü? sakın birileri siyaset üzerinden din yapıyor olmasın.

not:bu yazdığım şeyin elbetteki burdaki olayla ilgisi yok.dediğim gibi benim gözümün önünde böyle bir olay olsa o durumdaki anneye bu muamele yapılsa. kavga çıkatırdım.

anarchst

Profesör
16 Nisan 2008
1,652
4
216
muratcanberber dedi ki:
İkiside olamazmı @anarchst ?
olur tabi ki. ama nedense insan benim söylediğimi hiç düşünmüyor hemen aklına senin söylediğin geliyor insanların.
ama emin olunki tüm dünyadaki siyaset. kendi dinlerini dayamaya çalışan insanlar tarafından yapılıyor. avrupa birliğine girememiş olmamızın tek nedeni bu bıraksınlar diğer işleri.

baaydin

Profesör
2 Kasım 2007
2,173
7
0
Elmacik dedi ki:
baaydin dedi ki:

Çünkü işine gelmedi. Çünkü sen de içten içe "oh oldu" diyen güruhtansın. Biz haberleden dinlemiyoruz, birinci ağızdan dinliyor ve görüyoruz çevremizde.

Düzenleme: İşte bir örnek de "yer6" isimli arkadaştan. Ne utanmaz adamlarsınız siz ne pişkinsiniz!

benim ne olduğumu yargılamak sana kalmamış. sen kendin pişkin yada yetişkin olabilirsin bu beni ilgilendirmez. beni sınıf yada sıfatlandırmak senin haddin değil haddini bil.

20 Haziran 2008
206
2
0
Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

baaydin

Profesör
2 Kasım 2007
2,173
7
0
size bugün türban versek yarın kara çarşaf istersiniz onuda versek cübbe dersiniz onuda alsanız sarık dersiniz hadi onuda verelim desek 2 gün sonra madem bunlar oldu şeriat getirelim dersiniz. unutmayın biz başörtsüne karşı değiliz tübana karşıyız. türbanın amacı özgürlük değildir türbanın amacı sizin gibi anlamını bilmeyip özgürlük diye bağıran insanları kandırıp kendi saflarına çekmektir. bunu hala anlıyamıyorsunuzya yazık size. biz başörtüsüne değil verilecek tavizlere karşıyız çünkü bunlar bugün elimizi verirsek yarın malezyadaki gibi kolumuzu kaptırırız.

paşazede

Doçent
3 Mayıs 2008
522
3
0
baaydin dedi ki:
size bugün türban versek yarın kara çarşaf istersiniz onuda versek cübbe dersiniz onuda alsanız sarık dersiniz hadi onuda verelim desek 2 gün sonra madem bunlar oldu şeriat getirelim dersiniz. unutmayın biz başörtsüne karşı değiliz tübana karşıyız. türbanın amacı özgürlük değildir türbanın amacı sizin gibi anlamını bilmeyip özgürlük diye bağıran insanları kandırıp kendi saflarına çekmektir. bunu hala anlıyamıyorsunuzya yazık size. biz başörtüsüne değil verilecek tavizlere karşıyız çünkü bunlar bugün elimizi verirsek yarın malezyadaki gibi kolumuzu kaptırırız.
hadiiii len sen ne biliyosun başörtüsüne karsı değiliz türbana karsıyızmış ne farkı var sölesene
asıl sen duyduklarınla konusuyosun ayrıca kimin nasıl giyindiğinden kime nee sizede başörtüsüne hayır desek uzun etek giyemeyin dersiniz başımızı açsak bacaklarınızıda acın dersiniz bacaklarımızı acsak başka yerinizide açın dersiniz sanki nekadar açılırsak okdar özgür laik oluyoruz bunee yaa dinci kesim bizi kullanıyosa laik kesimde sizi kullanıyo

muratcanberber

Profesör
23 Ağustos 2007
2,033
0
0
müsüman bir ülkede yaşıyorsak ve dininin gereklerini yerine getirmek isteyen insanlar çok büyük bir çoğunluksa ve dini gereklilikleri yerine getirmede yasalar engel oluyorsa bir takım şeyler yanlış demektir.

baaydin

Profesör
2 Kasım 2007
2,173
7
0
paşazede dedi ki:
baaydin dedi ki:
hadiiii len sen ne biliyosun başörtüsüne karsı değiliz türbana karsıyızmış ne farkı var sölesene
asıl sen duyduklarınla konusuyosun ayrıca kimin nasıl giyindiğinden kime nee sizede başörtüsüne hayır desek uzun etek giyemeyin dersiniz başımızı açsak bacaklarınızıda acın dersiniz bacaklarımızı acsak başka yerinizide açın dersiniz sanki nekadar açılırsak okdar özgür laik oluyoruz bunee yaa dinci kesim bizi kullanıyosa laik kesimde sizi kullanıyo

ben kimseyi kullanmam kendimide kullandırmam rahat ol sen. kimse size bi yerinizi açın demiyor. medeni kanun neyi gerektiriyorsa onu yapın yeter. bu kanun beni bağlamaz diyosanda sonuçlarına katlanacakssın. kullanılmaya devam, 1 kilo pirinçe, 1 kilo peynire, 1 ton kömüre oy satmaya devam.

ayrıca haddini bil öle len men şeklinde konuşma.

findukfaresi

Dekan
29 Mart 2008
7,298
73
0
lütfen sakin olun kimse kimseyi burdan kurduğu iki cümleyle tanıyamaz ve yargılayamaz bence.herkes kendi fikrini söler

20 Haziran 2008
206
2
0
baaydin dedi ki:

arkalardan birisi ziya mı dedi bana mı öyle geldi ? :D

centigrade

Doçent
24 Mayıs 2008
994
4
18
bir anneyi bahçeye almamanın nasıl bir tavizle alakası var ben çözemedim.
üstelik evladı muhtaç durumdayken
bunun hesabını ahirette nasıl verecek bu aklı yürütenler.tabi ahiret inançları var mı onuda bilmem
ayrıca malezya dediğin yer şeriatla yönetilmiyor.herkes o kadar rahat hareket ediyor ki gıpta edersin.bir git gör derim bu eski köhne siyaset anlayışını bırakın.o şöyle öbürü böyle Allah aşkına sanki süper güç oluyo Türkiye laikliği korumakla
zaten kanunlar ziyadesiyle koruyo korkulacak bisey yok
bi önümüzü görebilsek şu patlayan dünya ekonomik krizinde cazibe merkezi olacaktık. ama öyle hayale gelmeyecek kurgular yapıldı ki sanki yarın ülke dağalacak gibi hareket edildi.
ak parti kapatılınca mumla arayacağız bu günleri gene ecevit dönemine dönecek memleket
zamane başbakanı öksürdükçe dolar beşyüzbinlira artıyodu.ekonomi pamuk ipliğine bağlıydı
kim vercek bakalım bunların hesabını...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...