En son okuduğunuz kitap

Bu konuyu okuyanlar

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Ölü Canlar - Gogol

Çiçikov, Rusya'da şehir şehir dolaşıp, feodal kanunlara göre toprak sahiplerinin malı olan köle köylüleri satın almaktadır. Ancak istediği köylüler çalışmasını iyi bilen ya da sağlıklı olanlar değil, tam aksine ölü olanlardır. Baş kahraman Çiçikov bu ölüm belgelerinin devlete gitmesini engelleyip bu köleler üzerinden para kazanır.

Kitabın 2.cildi yazarı tarafından yakılmıştır. Bu yüzden kitap tam bir sona bağlanmadan bitmiştir.

Reaksiyon puanı
36
En son neler okudunuz bakiim?tavsiye ettiklerinizi de yazın
Canan Tan hastası oldum çıktım... :)
PİRAYE... şu ana kadar okuduğum kitapların engüzeli diye bilirim.... kitabı ne zaman başlayıp ne zaman bittirdiğinizi anlamıyorsunuz.sevgi aşk aile çatışmaları ve doğu kültürünün yerle bir ettiği duygular..
Çokta etkilendim bende anlatmayla olmuyor herkez okusun ve kitabın sonunda ağladım açıkçasııı:(

Yüreğim Seni Çok Sevdi bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.gerçekten çok güzel hele de sonu.. Aşkı çok güzel anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.

"Biliyorum, imkansız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat. "Çünkü, yüreğim seni çok sevdi!.."

Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.

"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."

Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü... Herkesin kendinden bir şey bulabileceği kadar gerçek...
Şimdide Eroinle Dansı okumaya başladım... :)
suç ve ceza

Lutynxz1050tı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Vladimir Tumanov haritada kaybolmak. çok iyi kitaptır herkese tavsiye ediyorum bittiğini anlamıyorsunuz bile ve çok heyecanlı
--

Son düzenleme:

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Pek kitap sayılmaz ama üretim yönetimi ile ilgili desek.

Reaksiyon puanı
66
ppp.jpg

Reaksiyon puanı
66
iskele.jpg

1984 ve Hayvan Çiftliği okuyan birisi olarak ve düzenin gerçeklerini ortaya kurgusal koyan kitaplar okumuş birisi olarak George Orwell'ın başka bir kitabına atladım. İşin garibi daha önce duymamıştım adını, bahsedildiğine rastlamadım. Kurgu diye tahmin etmiştim ancak bir araştırma kitabı karşıma çıktı. 1984 ve Hayvan Çiftliği hikayelerinin gerçek olanı. Zaten bu yüzden konuşulmuyor bence. Gerçek her zaman beğenilmez. Araya kurgu koymadığınız, okuyucunun gerçekten hayatında olan şeyleri anlattığınızda maalesef yeterli kitleye ulaşamıyor, bu dizi ve filmlerde de böyle.

Sanayi devrimi zamanında öncelikle o "aşırı gelişmiş" "sevgi pıtırcığı" batılıların, üst sınıf insanların işçi sınıfını nasıl ezdiği detaylıca ve kahredici şekilde anlatılıyor. Büyük oranda benimseyebileceğiniz hayat hikayeleri var. Son bi kaç bölümde ağırlıklı olarak İngiltere'nin sosyo-kültürel durumuna göre analizler var ve burası biraz sıkabilir. En azından meraklısı olmayanları.

George Orwell şuan yaşasaydı aynı kurguları farklı nesneler üzerinden anlatır ve üstüne bir o kadar daha koyardı.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
895
Elon Musk Muhteşem Geleceğin Peşinde-Ashlee Vance

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
PİRAYE... şu ana kadar okuduğum kitapların engüzeli diye bilirim.... kitabı ne zaman başlayıp ne zaman bittirdiğinizi anlamıyorsunuz.sevgi aşk aile çatışmaları ve doğu kültürünün yerle bir ettiği duygular..
Çokta etkilendim bende anlatmayla olmuyor herkez okusun ve kitabın sonunda ağladım açıkçasııı:(

Yüreğim Seni Çok Sevdi bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.gerçekten çok güzel hele de sonu.. Aşkı çok güzel anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.

"Biliyorum, imkansız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat. "Çünkü, yüreğim seni çok sevdi!.."

"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."

Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü... Herkesin kendinden bir şey bulabileceği kadar gerçek...
Güneş Batmadan Halit Ertuğrulun kitabı okumalısınız sonuna kadar okuyun İmanınız gelişir hem aşırı bilgilendirici hemde insanı dinine bağlıyor tavsiyem okuyun aaa bu ...... demiş demeyin okuyup geçmeyin yorumumu hayatınız değişebilir

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Çünkü kalmak, gecede yanıp tükenirken saatler, donmak ve billurlaşmak, bir kalıbın içine hapsolmak demek.

Ermiş Halil cibran

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Kaç yolcuyu yolda bıraktık. Gidenlerin ardından gülümseyip baktık, gidenlerin yerini gelenler aldı... Nazım hikmet bütün şiirleri

berkişte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
bi bakıyom 13 yaşındayım linçlemeyin proje ödevi için petey okudum geçen sene.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
bu aynı yolda gitme aynı sulardan içip aynı ufku seyretme de. Her yoldaşlık gibi yollar ayrılana kadar. ..Bugün son günü yolculuğun, son!

Nazım hikmet
Bütün şiirleri

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
En son İçimizdeki Şeytan'ı okumuştum ama şuan Suç ve Ceza'yı okuyorum az kaldı. Öneririm..

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213

"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."

Amaç - Eliyahu M. Goldratt

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Kıbleye çevir beni Namazı kılarsam aklımıda toplayabilirim

Okay tiryakioğlu Şeyh şamil