En son okuduğunuz kitap

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
66
fatih harbiye.jpg

Kitap her döneme hitap eden bir konuyu ele alıyor. Yaşadığı muhitin görgüsüzlüklerinden bıkan Neriman bir davet sonucu farklı insanlarla tanışır ve bu hayata hayran olur. Ancak eski hayatından da kopamamaktadır. Çocukluktan beri arkadaş oldukları Şinasi ile de duygusal gelgitler yaşar. İki yaşam tarzı arasında sıkışıp kalır.Kitap günümüz Türkçe'si ile değil eski kelimeler ile basılmış. Bazı yerleri anlayamadım. Biraz da hasta olduğum için araştırmaya mecalim yoktu.

Tuxs

Asistan
Reaksiyon puanı
208
0000000638877-1.jpg

En son dava okudum Kafka'nın alışılmışın dışında kaleme aldığı bir eser. Olaya çok farklı bakılmış anlaması zor ve ilginç denilebilir. Boş zamanınız varsa okuyabilirsiniz. Kısa kısa okumanızı tavsiye ederim anlaması güç bir eser.

Reaksiyon puanı
66
semaver.jpg

kömürlükte bulduğum ancak kokusu geçmeyen kitabın derhal yenisini aldım ve bitirdim.içerisinde 20 adet öykü barındırmakta.Kitabın arka kapağında kısa bir bilgi var ve bunu okumadan kitabı okumak eksik bir süreç olur.Öyle ki yazar öykülerinde, anladığım kadarı ile, durumlardan bahsediyor.Örneğin insanların yaşamının 3 saatlik 5 saatlik yada bir kaç günlük sürelerini anlatıyor. Konu nihayetine kavuşmuyor. Bu şekilde olduğunu bilmeden okumak eksik olur. Ve kültürümüzden çıkan romanların etkisi olan, örneğimi mazur görün, doğal gaz ve soba etkisi bunda da var. Doğal gaz sizi ısıtır ama soba içinize işler. Nitekim semaver öyküsü bende o etkiyi yarattı en baştan.

@Hakkı Alkan bey sözüm meclisten dışarı o kadar çok çöp içerik var ki,teknoloji hastası ben kameradan nefret eder oldum.

myilmazz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1984 kitabı.Gerçekten mükemmeldi.Kitap öncesi özetine ve yorumlara baktım ardına okuduğuma değdi.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
yildizlararasi bilimi.

kip thorne'un astrofiziksel acidan filmi irdelemesi ve aciklamasi uzerine bir kitap.

Reaksiyon puanı
66
denemeler.jpg

Hayata ve insana dair bir çok durumun ele alındığı düşün kitabı diyebiliriz.Günümüze dair bi çok şey bulacaksınız.

Reaksiyon puanı
66
öteki.jpg

kahramanımız pimpirikli,çekingen,beceriksiz,endişeli,tez canlı ve paranoyak. hal böyle olunca olmadık şeyler düşünüp yapıp eline yüzüne bulaştırıyor.kitap bu haldeki bir insanı, en azından o zamana göre, iyi anlatıyor ve okuyucuyu merakta bırakıyor.bir hikayeden çok psikolojik olaya benziyor.

Reaksiyon puanı
66
hhh.jpg

memleketten manzaralar gösterip kah güldürüp kah ağlatan hikayeler içeriyor.bazı kelimeler günümüzde unutulduğu için ayrıca anlamlarına bakmanız gerekecek.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şuan İlber Ortaylı'nın bir ömür nasıl yaşanır kitabını okuyorum. Sayfa 37'deyim okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
mızrak üçlemesine tekrar başladım. ikinci kitaba geçtim.

220px-Kış_gecesi_ejderhaları.jpg

Reaksiyon puanı
66
ffff.jpg

sakin ve dingin bir kafayla okumak gerekli.çok yanlış zamanda okudum,depresyondayım birazcık.bahsedilen durumları kafamda canlandırıp kavramam zor yada hiç olmadı.görüş açınız değiştikçe daha çok şey göreceksiniz.kitleler hakkında düşündüğüm kimi durumları bu kitapta da görmek beni sevindirdi.okudukça ,insanları çok düşünenlerin kafayı dağıtmasını hissettim.bu da biraz zorladı beni.

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
İlber Ortaylı Türklerin Tarihi 2.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
66
kizil.jpg

öncelikle belirtmeliyim ki kitabın psikolojisi ağır ve etkileyici.herkese uygun olmayacaktır.bir askerin günlüğünden aktarılan kitap oldukça sarsıcı. zafer/yenilgi belirtmelerinden öte bu olayı yaşayan kişinin gözünden olan biteni okumak dehşet verici.savaş bitse bile insanda bıraktığı etkileri devam ediyor.

Abdulkadir koç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
En son neler okudunuz bakiim?tavsiye ettiklerinizi de yazın
Canan Tan hastası oldum çıktım... :)
PİRAYE... şu ana kadar okuduğum kitapların engüzeli diye bilirim.... kitabı ne zaman başlayıp ne zaman bittirdiğinizi anlamıyorsunuz.sevgi aşk aile çatışmaları ve doğu kültürünün yerle bir ettiği duygular..
Çokta etkilendim bende anlatmayla olmuyor herkez okusun ve kitabın sonunda ağladım açıkçasııı:(

Yüreğim Seni Çok Sevdi bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.gerçekten çok güzel hele de sonu.. Aşkı çok güzel anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.

"Biliyorum, imkansız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat. "Çünkü, yüreğim seni çok sevdi!.."

Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.

"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."

Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü... Herkesin kendinden bir şey bulabileceği kadar gerçek...
Şimdide Eroinle Dansı okumaya başladım... :)
Küçük prens