Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Yazı tura filmi iki gazinin hikayesini anlatır toplum bir gazi ne yaparsa yapsın sahip çıkarmı yoksa yokolmaya terkeder mi
Filmde kahramanımız uzun saçlı küpeli kardeşini terkeder dışlar peki toplumda uzun saçlı olup küpe takmak dışlanma sebebimidir bana göre İslam ve Müslüman insan insanı helâk olmaya yok oluşa terketmez insan ister ateist ister ..bne olsun ona el uzatır iş ki karşımızdaki insan yanlışını görsün kendisine uzatılan eli tutsun kahramanımız lgbt li kardeşini ilk önce terketsede sonra onun için ailesi için cinayet işler peki biz en son çare olarak kardeşimiz için cinayet işleyebilirmiyiz yada bir gün bizim çevremizde hayat kadını trans lgbtli bir insan olsa ona yardım edip sahip çıkarmayız işte bu yüzden kahraman bir hayat gazisidir aslında gazilik namını sonuna kadar
haketsede toplum için nasıl bir yaşam yaşadığımız değil ne yaptığımız önemlidir her cinayet bizim hapsedilme sebebimizdir peki o hapisteki insanların yerine koyabiliyormuyuz ne yazıkki her insan bizim kadar şanslı değil Ahmet yesevinin dediği gibi coğrafya kaderdir ve insanın doğduğu yer ile ailesi onun yaşamını belirliyor ve kimi zaman hayaller kayboluyor uğur yücel olgun şimşek Kenan imirzalıoğlu dan muhteşem bir kayboluş ve yok oluş Hikâyesi

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Yeşilçamdan bir aile ve aşk filmi rahmetli yıldız kenterden değerlerini yitiren çocuklar ve hiç eskimeyen bir aşk insanın evlendiği kişiyi üzerinden 50 60 yaş geçse bile ona olan sevgisinin hiç bitmemesinden daha büyük bir aşk olabilir mi ne de olsa efendimiz sav hz hatice beni seviyormusun diyince efendimiz aşkın tarifini şöyle yapar seni ilk günkü gibi kördüğüm gibi seviyorum dinimiz anneye babaya of bile deme diye emrederken bizdeki amel bozuk zaman bozuk her yer huzur evi ile dolu peki bunun sebebi nedir anneye babaya of bile öff bile deme emrine uyması gereken Müslüman ülkelerde her kare başına bir huzur evi açılması vefasızlık örneği değil mi yeşilçamdan sevgi ve vefasız çocuklara dair nostaljik bir hikaye

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Çizgi pijamalı çocuk

Bu güne kadar bir çok filmde yahudilere nasıl işkenceler edildiği vurgulanmış ve bu vurgular sayesinde onlara karşı daha ılımlı olmuşlardır toplumlar bu filmde de yine bu konu işlenmektedir.. çocuk gözüyle bakılmaktadır olaylara.. İzlerken çok yoğun duygulara kapılmıştım gerçekten

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Aarakshan Bir hint filmi

Dünya sinemasında holywood dan başka birde hint ve İran sineması var Aarakshan
Bir hint filmi herkesçe izlenmesi gerekir öğretmenlik nedir kime denir sorusunun en güzel cevabı bu filmde öğretmen olmak için en güzeli inanç ve istektir inanç ile istek varsa insan dünyanın en iyi öğretmeni olabilir bir ahır bile inanan insan için dünyanın en güzel okulu olabilir

ilkaybaki

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Netflix'ten The Walking Dead'i bitirmeye çalışıyorum 9. Sezondayım.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
On emir
The Ten Commandments

On emir ailece seyrettiğim bir film oldu anacığım ve babacığım 10 puan versede ben hiç bir şey kusursuz değildir diyerek yapım yılına ve verilen emeğe göre 8-9 puan veriyorum hz musanın hayatı çok güzel anlatılıyor vayy Bee tam 60 yıllık film büyük bir dekor kurulmuş ve yapım yılına göre iyi emek harcanmış ama ben bir kitap hastası olarak tarihin kitaptan öğrenilmesi taraftarıyım

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
1949 Model Harley-Davidson FL Hydra Glid X-Men Origins: Wolverine filminde Logan’ın küçük bir samanlıkta bulduğu muhteşem alet budur işte…

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Run (2020)
Puanım 7/10

Konusu, oyuncu performansı ve final açısından oldukça başarılı bir film. Filmin tanıtım videosu dışındaki videoları izlemeden, film hakkındaki yorum ve kritikleri okumadan filmi izlemekte fayda vardır.

Ekli dosyalar

• Run-images-2.jpeg
    Run-images-2.jpeg
    29.5 KB · Görüntüleme: 54

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Forest gump.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Crowe 14 yaşındayken Yeni Zelandada gittiği ortaokulu yarıda bıraktı ailesine yardım etmek için çalışmaya başladı. 1980li yıllarda rock grubu Russ Le Roq'da görev alarak bir parça yaptılar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Russell Crowe, 1964 doğumlu Avustralyalı oyuncu. "Akıl Oyunları", "Gladyatör" gibi birçok başarılı yapımda rol almıştır, Oskar sahibidir

#sinema #filmreplikleri #filmsahneleri #holywood

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Soraya yı taşlamak

İranda recm cezasını anlatan bir kadının dramı soraya yı taşlamak iyiki orta doğuda yaşamıyorum diyeceğiniz bir film din inanç İslam güzelde ancak insanlar Allahın o güzel dinini alıp eğip büküyorlar amel bozukluğu dünyayı bozduğu gibi ne yazıkki islamıda bozuyor kendini bilmeyen insan ise suçu insanlara atacağı yerde islamanlara yüklüyor kısaca yusuf islamın dediği gibi İslama baktım Müslüman oldum müslümanlara baksaydım İslam dinini seçemezdim demekki kusurlu ve hatalı olan biz müslümanlarız o halde kuraan okuyup Allahın kuralları ile biz müslümanları düzeltin müslümanlara bakıp İslamı düzeltmeyin orta doğuya bakıp onların yaşadığını şeriat ve İslam zannetmeyin

Keşke spoiler ile atsaydınız...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cidden o tarz bir filmi izledinizmi? Bana çok saçma geliyor. Kişiden kişiye değişir tabii zevkler.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Bu filmlerde hep maksimum düzeyde yaşanıyor olaylar. 'Gerçekten tehlikeli varlıklar şahit oldum'
Tabi var olabilir o tür varlıklar fakat çok abartı o tarz filmlerde. Yani durduk yere musallat olması aşırı derecede şiddet vb olması izlenmesi için. Maalesef izleyip inan büyükte bir kitlesi var.

VintageAraba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Geçenlerde tekrar Joker'e başladım. Bu tür kült filmleri tekrar tekrar izlemek iyi geliyor.