Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Edge of tomarrow yarının sınırında başrol tom cruise doyurucu aksiyon sahneleri ile akılda kalıcı bir film her ne kadar zihin karıştırıcı bir film olsada filmin sonu daha mı güzel olmalıydı acaba biraz sürpriz bir son içermelimiydi sizce ama aksiyon sahneleri müthişş

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Akira kurusowa dersu uzala

Akira kurusova nın filmlerini seyredermisiniz veyahut ismini duydunuz mu sinefiller kesinlikle duymuş ve seyretmiştir diye düşünüyorum ve dersu uzala akira ustadan bir doğa arkadaşlık filmi sizi bilmem ama ben eski filmlere bayılıyorum filmin senesi 1975 ve bizden akira ustaya saygılar selamlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Er ryanı kurtarmak

aslında sizi bilmem ama ben son zamanlarda güney Kore filmlerine hayran kalmaktayım bilmem nedendir belki de korelilere olan yakınlık ilgi ve alakamızdan dolayı hani şu Türk ve kore dostluk ve kardeşliği nedeniyledir ki bana holywood filmlerinden daha üstün geliyorlar evet 2. Dünya savaşının en iyi filmlerinden biriside er ryan olsa gerek peki siz kardeşler savaşı benim yolum 71 ateş altında gibi kore filmlerini seyrettiniz mi kesinlikle tavsiyemdir Steven speliberg çok kaliteli bir sinema sanatçısıdır her filmi insanın içini ısıtır her filminde ayrı bir hikaye vardır e.t schindler er ryan amistad mor yıllar zaten her sinemasever mutlak speliberg ustanın ismini duymuştur

Kendimi iyi bir sinema seyircisi ve iyi bir kitap okuyucusu diye tarif ederim iyi bir okuyucunun ve izleyicinin kitap veya film de aradığı su gibi akan bir anlatım değilmidir bunu da Steven usta çok güzel yapıyor evet belkide adam her filminde ırkçı bir hikaye anlatsada her insanın yaptığı mecburi görevlerden birisi değilmidir yaşadığı yeri ülkesini sevmek o halde bunu niye ırkçılık olarak adlandırıyorsunuzki biz insanoğlunun en büyük ve en gereksiz problemi kendi yapamadığımız işi takdir edemiyoruz kedi uzanamadığı ciğere mundar tü kaka dermiş misali Türk tarihi ve İslam tarihi o kadar büyük ve eşsız ki ilber ortaylı nın dediği gibi hiç bir dünya tarihi Türk tarihi anlatılmadan yapılamaz peki bu eşsiz tarihi niçin insanlara anlatamıyoruz yada niçin bu güzelim tarih sadece kitaplarda kalıyor acaba bunun sebebi zekasal mı yoksa parasal mı ne kadar üzücü bu zengin tarih insanlara anlatılmıyor ondan sonra başkalarını ırkçılık ile suçluyoruz
Değerli kardeşim anlattınızda sizi dinlemedik mii güzel bir iş yapın ki insan sizide takdir etsin ve bizde o eşsiz İslam ve Türk tarihi ile gurur duyalım

kitabın ve filmlerin en önemli sorusu bu film neyi anlatıyor size neyi düşünüyor bir kurtarma ekibinin bir kişi için kendisini feda etmesi hani derler ya geride adam bırakmamak peki o 1 miz hepimiz için hepimiz 1 imiz için sözü gerçek midir bu tüm askerlerin en temel sorusudur yani geride kalan bir insanı kurtarmak için 7 8 kişilik bir müfreze feda edilir mi evet kardeşim hadi cevaplayalım geride kalan sizin arkadaşınız insanınız olsa o insanı kurtarmak için canınızı feda edermisiniz her ne kadar hepimiz evet yaşasın arkadaşlık dostluk desekte hiç bir insan hayatta ne yapacağını bilemez çünkü hiç bir şey başa gelmeden bilinemez ve her anımız bir imtihandır

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
518
En son geçen hafta Iko Uwais abimize kanıp (RAID filminin yıldızı) Netflix'te bulunan Fistful of Vengeance filmini izledim, izlemez olaydım. İzlemeyin abi kesinlikle

Ekli dosyalar

• 123.jpg
    123.jpg
    98.4 KB · Görüntüleme: 75

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
"Marianne" dizisi. Korku-gerilim sevenlere şiddetle tavsiye ederim.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Akira kurusowa dersu uzala

Akira kurusova nın filmlerini seyredermisiniz veyahut ismini duydunuz mu sinefiller kesinlikle duymuş ve seyretmiştir diye düşünüyorum ve dersu uzala akira ustadan bir doğa arkadaşlık filmi sizi bilmem ama ben eski filmlere bayılıyorum filmin senesi 1975 ve bizden akira ustaya saygılar selamlar

akira kurosawa hayranıyım. bilenlerin olduğunu görünce gözlerim doluyor.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Jibeuro eve doğru

Zamanla insanın duyguları ne kadar çok değişir hiç gitmek istemediğimiz yerlerden hiç istemeden evimize geri döneriz ve hiç istemediğimiz insanlara o kadar çok bağlanırız ki o insanı belkide hiç unutamayız peki sizin unutulmaz insanlarınız var mı filmde küçük torun bir gün dövülerek ninesine götürülür biz ise annesinden kötek yiyen çocuğa üzülsekte aramızda hiç dayak yemeyen parmak kaldırsın desem acaba kaç kişi kaldırır belkide yaptığımız haylazlık ve yaramazlıklar ile küçük kötekleri haketmişizdir bizi insan yapanlar belkide anne baba dede ve ninelerimizden yediğimiz küçük kötek ve azarlar olmasın sakın işte küçük torun ninesine yaptığı yaramazlıklar ile annesinden dayak yemeği haketmiştir çoktan ancak küçük çocuk gün gelir ninesine o kadar alışır ki hiç yanından ayrılmak istemez ancak vakit ve zaman o kadar acımasızdır ki her insan gün gelir sevdiklerinden ayrılır ve her insan mutlaka sevdiğini geride bırakır şimdi sıkı durun sürprize 70 yaşındaki ninemiz o kadar tatlıdır ki benim de böyle bir ninem olsada sımsıkı sarılıp elini öpsek demeden geçep ah nine vah nine sen ne imişşin Bee süper nine bu nine her ne kadar işitme engelli ve lâl olsada bize öğrenmenin yaşı olmadığını anlatır her ne kadar küçük haylaz torun nine sen ne zaman istersen bir zarf gönder istersen içinde bir yazı olmasın ben sana koşarak gelirim desede süper babaanne 70 yaşında resim yapıp yazı yazmayı öğrenir ve işte aşk sevgi bu olsa gerek diyesim gelir eee ne demek gerek helal olsun nene
küçüklerin yaramazlığı ve haylazlığı büyüklerin şefkat ve merhameti üzerine belgesel tadında ağır ve gündelik hayatın tam da içinden kimi zaman hüzünlü ve duygusal kimi zamanda tebessüm ettiren sımsıcak bir aile filmi

Allah herkese 70 yaşında bile olsa belindeki kamburluğa hatta insan sesini duymasına olan işitme engeline rağmen öğrenme aşkı ve boş bir zarfımızı görse bile koşan küçük haylaz torunlar nasip etsin filmin sonunda dediği gibi bu film tüm neneler için eee o zaman bu güzel aile filmini torun tombalak hep birlikte izlemek sonrada nenemizin annemizin eline yanağına sımsıkı sarılıp öpmek gerek anneler ve neneler ile birlikte izlenmesi gereken günün içinden müthiş bir film ne de olsa hayat yolu bir gün bizide nene ve dede olmaya doğru götürecektir peki kaç kişi 70 yaşından sonra torunu için okuyup yazmayı öğrenecek işte eli öpülesi bir süper babaanne işte sevgi ve aşk

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
No country for old man, gurme bir izleyiciyseniz bir filmden fazlası, standart bir izleyici iseniz filmin aksiyon kısmını alabilirsiniz, yine tatmin edici, tartışılır

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Kanlı elmas

3.dünya ülkelerinde nasıl bir hayat yaşanır ve her insan buradaki yaşama dayanır mı
Elbette bütün savaşlar acımasız bir vahşet ve katliamdır peki en acımasız savaş hangisi idi ortaçağ mı dünya savaşı mı yoksa bugünün katliamları dediğimiz ruanda Suriye Filistin halepçe savaşımı peki yaşanan bu savaşlarda kaç milyon can yok olup gitti peki savaşta ölenlerin çocukları ve geride bıraktıkları hiç soran var mı ne olacak dünyanın hali

Evet film 3.dünya ülkesi sierra leone de ki katliamı anlatıyor bir abd filminde çok ta olmayan eleştiri ve mesajlarda içeriyor bu yüzden sinema için bir saygınlık hak ediyor daha önce glory zafer filmi ile zenci köleleri anlatan son samuray filmi ile samuraylara ağıt yakan edward zwick kanlı elmas filmi ile bizi 3.dünya ülkelerinde yaşanan sömürge ve vahşete götürerek çok saygın düşündürten bir konu ile takdir ve teşekkürü hak ediyor

Evet günümüzün 3.dünya ülkeleri ortadoğu ve afrika bu ülkelerde kan zulüm ve vahşet hiç bitmiyor peki bitme ihtimali var mı bugün insanlar ne yazıkki vatan din millet sakarya denilerek ne çabuk kandırılır hale geldi sokaklarda 15 yaşından küçük insanlar elinde kitap olması gerekirken tabanca silah pala ile insan doğrar hale geldi beyni uyuşturulan insanlar mankurtlaştırılıp beyni yıkanarak anne ve babasını öldürecek hale geldi kıyamet yaklaşıyor ey insanoğlu hazırmısın hadi kolay gelsin hangi ara biz bu kadar vahşileştik te küçük çocuklar elde silah adam öldürüyor filmde anlatılan diğer bir konu sığınma kampları mülteci kampları evet bugünün en büyük sığınmacı ve mülteci halklarından biride suriyelilerdir peki biz mültecilere sığınmacılara nasıl davranmalıyız ülkemizde mülteci ve sığınmacı halklar ne gibi haklara sahip olmalıdır sığınmacı ve mülteciler bize Ensar ve muhacir olarak tanıtılmıştır peki kaçımız onlara evimizi açıp iş ve aş verebiliyoruz yada Ensar ve muhacir olarak evimize ülkemize alıp konuk alınan misafir edilen Suriye halkı ülkemizde bizden daha mı çok hak ve hukuka sahiptir peki kararı sen ver çözüm nedir Dünyada teknoloji ne kadar çok gelişti teknoloji bazen her şeye çözüm oluyor peki dünyanın değişmez olanları nelerdir ilk tarihler den beri milyonlarca yıldır değişmeyenler nelerdir insan insanın katilidir milyonlarca kan döken vahşi insan oğlu bugünde hayvanlardan beter bir şekilde birbirini katletmeye öldürmeye devam etmektedir peki vahşi insanoğlu ne zaman değişecektir yoksa insanın birlik beraberlik kardeşçesine yaşaması bir hayal ve düşmüdür ütopya mıdır

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
En son, hmmmm aykut enişte yi tekrar izledim. ama öncesinde bir çok film izledim ama isimleri aklıma gelmedi ne hikmetse :) Aklıma geldikçe yazacağım

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Hayat güzeldir

Dinimiz zaruri hallerde yalan söylemeyi mazur görmektedir peki bu zorunlu haller hangileridir peki nasıl bir babanız olsun isterdiniz hayat güzeldir filminde kahraman babamız Roberto benigni yaşadığı tüm zorluklara rağmen yılmayan ve çocuğunu kendi yaşadığı zorluklardan etkilenmesin diye yalan söyleyen içi yaşam sevinci ile dolu bir babaya hayat veriyor ah bir de kahramanımızın baba olmadan önceki hali var ki tam evlere şenlik kim istemezki çocuğunu koruyup kollayan bir baba ve sevdiği kız için romantik bir kahraman yalnız insanın sevdiği aşık olacağı insanı iyi seçmesi gerekmez mi her sevgide gelinen son nokta aşktır ve aşık olunan insan kötü ise insanın yılları ve gençliği heba olur dilerim Allahtan hep iyi ve güzeller çıksın karşınıza ki gençlik solup heba olmasın

Evet hayat güzeldir bir nazi ve Yahudi filmi her Yahudi filmi gibi ister istemez propaganda içeriyor ve yahudi filmleri ne yazıkki çok güzel oluyor duygularını çok güzel anlatıyorlar peki ortaçağı 1. Ve 2. Dünya savaşını en zor şartlar altında yaşayan biz türk milleti bu duyguyu insanlara niçin aktaramıyoruz Türk sinemasının bugün geldiği nokta neresidir
Yahudi filmlerini izlerken aklıma şu sorular geliyor yahudiler en çok zulme uğrayan milletlerden biridir ancak bugün insanlara en çok hangi millet zulmediyor
Hitler i yahudiler i yaktığı için bir kahraman olarak gören kaç insan var

her film dini ve siyasi bakış açısı ile değil insani bakış açısı ile izlenmelidir peki bugün hayat güzeldir sloganı ile yola çıkan film bize neyi anlatıyor hayat güzeldir bize şu mesajı verir bugün binlerce Türk ve Müslüman yada milyonlarca insan esir kamplarında tutsaktır dün naziler tarafından bu kamplarda esir tutulan yahudiler bugün bu kamplarda yönetici olmuştur bu kamplara sahip olan yahudiler Filistin halkına Çinliler ise Uygur türklerine esir kamplarında zulmetmektedir yani filmdeki joshua adlı çocuk esir edilen zulme uğrayan yahudileri deği binlerce mazlum mahsun çocuğu temsil eder umarım ve dilerimki zulm bir gün son bulur esir kamplarındaki Binlerce çocuk esaretten kölelikten kurtulur peki tüm zorluklara rağmen yılmayan azimle çalışan içindeki yaşama sevinci esaret altında dahi yok olmayan yaşadığı zorluklara rağmen çevresine aşk mutluluk ve sevgi aşılayan filmdeki gibi kahraman bir baba sevdiğini gülümseten romantik aşıklar yada onun gibi insanlarla karşılaşma ihtimalimiz yüzde kaçtır
Acaba her baba bir kahraman ve her eş romantik bir aşık mıdır

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Hiç izlemeye zamanım olmamıştı. Bu yüzden Star Wars izliyorum.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Müziğin ruhunu anlatan güzel bir özellikle müzik tutkunları ve müzikalcilere göre bir film peki müzik ne demektir filmimiz müziği şu şekilde tanımlıyor rock and roll Led Zeppelin Nirvana dinleyin bunların isyan özgürlük direniş işte hayat bu bir film seyredince kitap okuyunca kendinize şunu sorun bu film ve kitap bana ne düşündürdü sırf kendi kendimle yalnız kalmak için yazıyorum o halde uzun bir yazı okumaya hazırmıyız işte bu film bana ne düşündürdü

İnsanın en iyi dostu kendisidir ve her insan ın yalnızlığa ihtiyacı vardır işte gün gelir sizi en yakın aileniz bile anlamaz ve siz çekilişiniz yalnız bir odaya bu odada insanın en iyi dostu kitapları müzikleri ve filmleridir kendi kendine sohbet etmeyi bilen insan ise hiç bir zaman yalnız kalmaz ben bu yüzden hayatta en çok kendimi severim kitaplarım müzikler ve filmlerim ise en iyi dostumdur peki sizcede hayatın en mutlu insanı sevdiği işi yapan insanlar değilmidir o insanların en iyi dostları iş aletleri değilmidir bir yazar için kalem ve kağıt müzisyen için ise müzik aletleri en iyi dost değilmidir filmimiz işte bize bunu anlatır müzisyen insanların insanlar hatta eşi tarafından terkedilse bile sevdiği işten vazgeçemezsin i söyler peki müzik ne demektir hayatın notalara yansımasıdır insan sesinin acıyı hüznü notalarla haykırmasıdır o halde hep beraber haykıralım bazen terkedilecez yere düşecez ama durmadan biz insanlar kalkmaya devam edecez peki size göre bir insanın tüm insanlar ve dostlar tarafından terkedilmesine rağmen sevdiği işten vazgeçmemesi hayat arkadaşı tarafından istenmeyen bir bateristin tüm isyanını davuluyla birlikte haykırması bir hayalmidir kısaca isyan direniş özgürlük işte hayat buu vesselam

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Film adı komser şekspır

Kanser ölüme en yakın olan hastalıktır bu yüzden Türk sinemasında çokça işlenir canım kardeşim bizim için şampiyon dar alanda kısa paslaşmalar ve şimdiki filmimiz komser şekspır bunların birkaçıdır müjde Ar Okan bayülgen kadir inanır pelin batunun oynadığı film lösemili bir kızı anlatır yer duygusal yer yer mizah içeren film abartılı oyunculuklarada sahiptir her filmden şaheser bir performans beklemeden beklentiler düşük tutulursa filmden alınacak seyir zevki artacaktır filmimizin konusu ise şöyle lösemili bir liseli kız sert bir polis baba bir gün kızının lösemili olduğunu öğrenir ve sokaklardaki mahkumları toplayarak tiyatro sevdalısı kızı için karakolda pamuk prenses oyununu oynamaya karar verir peki bu sokağın insanları ve sert baba bize insanlık dersi verebilecekmidir film propaganda filminin yönetmeni Sinan Çetin tarafından çekiliyor benzer sahneler içeriyor filmi seyrederken şunu farkettim film seyrederken puanlara aldanmayın siz kendi puanınızı verin her filmden şaheser beklemeyin bir filmleri ve kitapları beğenmek için değil sadece keşfetmek fikir sahibi olmak için bu sinemada kitap okumakta seyir ve okuma zevkini arttırır film bazı sahnelerde argo içersede ailece seyredilir absürt duygusal bir komedi filmi

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Olanlar oldu

Türk sineması kaliteli oyunculara sahip olsada ne yazıkki anlatım ve kurgulamada eksiklerimiz var Anadolu insanında nice mizahi acıklı hikayeler olsada nedense insan hikayelerimizi anlatamıyoruz acaba senaryo yazarken yeterince gözlem ve Araştırma yapmıyormuyuzolanlar oldu ata demirerin eyvah eyvahtan sonraki 2. Ege hikayesi şehirli bir genç kız sahil kasabalı bir erkek ve karşıt cinslerin buluşması ata Demirer erkek ve kasabalı teyze olmak üzere iki rol birden canlandırıyor ayvalık ve egede yaşayan sanatçımız bu nedenle yaptığı şive oynadığı rol ile Ege insanını güzel canlandırıyor filmimiz piyasaya genelde komedi filmleri ile tanınan bkm etiketi ile çıkıyor yer yer klişe sahneler içersede teması klasik yaz aşkım olsada yer yer argo içermesine rağmen ailece seyredip gülmek için güzel bir film Türk sinemasından özgün konular çekip insan hikayelerimizi anlatabilsek yakışmaz mııı Türk sinemasına belki bir gün sinemamızda Türk edebiyatı kadar değerli olur anlatılacak hikayemiz çok anlatabilen yokkkk

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
The goodfather

Baba filmi aslında bir kitap uyarlamasıdır imdb nin sinema listelerinin olmazsa olmazıdır 1 numaradır carleone ailesi buz gibi çok soğukkanlı olsada her karakter süper olsada ben en çok kitabı sevdim bu yüzden kitap yazarı Mario puzo süper bir kitap yazıyor mafya savaşları çok güzel anlatılıyor adeta kan gövdeyi götürüyor
kitap filmden daha güzel olsada ne yazıkki fazla duyan ve okuyan yok filmimiz 3 filmden oluşuyor kitaba en sadık kalan en iyi film kesinlikle 1. Filmdir 2.filmi eleştirileri ile tam not alsada ben sevemedim ama suç filmlerini suç hikayelerini seven her insanın okuyup izlemesi gereken bir film iktidar ve güç kısaca carleone ailesi al pacino Marlon brando seyretmeyen kaç kişi kaldı acaba o zaman seyredenler okumadan geçmeyelim

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Tae guk gi kardeşler savaşı

Film seyrederken en sevdiğim iş beklentimi düşük tutmak o filmin bana ne düşündürüp anlattığını yorumlayavabilmek ve puanların etkisinde kalmadan kendi puanımı vermektir bu benim seyir zevkimi iki kardeşin birbiri için yaptığı süper bir aksiyon ve savaş sahneleri ile anlatan tae guk gi kardeşler savaşı kore sinemasından mükemmel bir savaş dramatik ve romantik filmlerin etkisinde kalan kore sinemasını bu işi çok güzel başarıyor peki abd sineması ile çokça ilgilenen biz dünya sinemasını duyduk mu İran hint ve kore sineması sizce ilgiyi haketmiyor mu keşke altyazılı seçeneğin yanında dublajda olsa böylece daha çok kişiye ulaşabilirler di kore savaşında iki kardeşin mücadelesi ve kardeşler savaşı kaçırmayın izleyin

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Soraya yı taşlamak

İranda recm cezasını anlatan bir kadının dramı soraya yı taşlamak iyiki orta doğuda yaşamıyorum diyeceğiniz bir film din inanç İslam güzelde ancak insanlar Allahın o güzel dinini alıp eğip büküyorlar amel bozukluğu dünyayı bozduğu gibi ne yazıkki islamıda bozuyor kendini bilmeyen insan ise suçu insanlara atacağı yerde islamanlara yüklüyor kısaca yusuf islamın dediği gibi İslama baktım Müslüman oldum müslümanlara baksaydım İslam dinini seçemezdim demekki kusurlu ve hatalı olan biz müslümanlarız o halde kuraan okuyup Allahın kuralları ile biz müslümanları düzeltin müslümanlara bakıp İslamı düzeltmeyin orta doğuya bakıp onların yaşadığını şeriat ve İslam zannetmeyin

Son düzenleme: