m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) 10/10

Tek kelime ile Harika :)

filmin kitabını okumuş olmam ve 1 yıldır aralıklarla çıkarılan her kamera arkası görüntüsünü izlemem dolayısıyla zaten aşağı yukarı ne ile karşılaşacağımı biliyordum. beklentilerim o nedenle daha çok 2. ve 3. filme yönelikti. ancak 2. ve 3. filme hazırlık olarak düşündüğüm bu film, beklentilerimin bile ötesinde, dop dolu çıktı. 3 saate yakındı ama emin olun bir 3 saat sürse bile zamanın nasıl geçtiğini fark etmezdim.

imax için de ayrı bir tırnak açmak gerekir; öncelikle daha önce hiç imax'de film izlememiştim. sağdan soldan okuduğum olumlu yorumlar itibari ile beraber gideceğimiz arkadaşlara da hep methettiğim için, inşallah övdüğüme değer de, bir de o kadar adamdan "bu muydu len imax, 25 lira boşa verdik" lafları işitmem diye içimden geçiriyordum. Gel gör ki büyülenmemiz daha filmin öncesinde gösterilen fragmanlarda başladı. salonun duvardan duvara devasa perdesi ve cam gibi görüntü kalitesi bir tarafa, o nasıl bir ses kalitesidir arkadaş. sanki sinemada değil de bir simülatörün içindeymişsiniz hissi veriyor.

imax hakkında bir de bilgi vereyim; en arka sıranın bir önünde dahi izlemenin sağlıklı ve keyifli olmayacağını düşünüyorum. perde enine ve boyuna çok büyük, o nedenle en arka sıra kesinlikle tam izlenme noktası. ortalarda ve önlerde izleyenler ne izlediler çok merak ediyorum :)

Hobbit'in IMAX deneyimini hayırlısıyla bende haftaya yaşıycam da 21'ini atlatabilirsek :D

En arkada oturma olayını bende duydum, ortalarda oturan seyircilerin tenis maçı izler bir vaziyete girdiğini de duydum, o yüzden aman dikkat :D

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Hobbit'in IMAX deneyimini hayırlısıyla bende haftaya yaşıycam da 21'ini atlatabilirsek :D

En arkada oturma olayını bende duydum, ortalarda oturan seyircilerin tenis maçı izler bir vaziyete girdiğini de duydum, o yüzden aman dikkat :D

en önde izleyenler vardı ya. ben 22 inç monitöre yakından bakarken rahatsız oluyorum, adamlar 30 a 60 lık perdenin dibine oturmuşlar. sadece kafayı çevirmekte yetmez, vücutları ile dönüyorlar sağa sola heralde :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
az önce hobbiti izledik beğendik yalnız Hobbit çok iyi olmuş güzel olmuşta arkadaş goblin kralını domestos reklamlarındaki canavara bi tek ben mi benzettim :D

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hobbiti izleyenler sinemadamı tavsiye edersiniz yoksa bluerayi bekleyip evdemi tavsiye edersiniz kararsız kaldım ?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
az önce hobbiti izledik beğendik yalnız Hobbit çok iyi olmuş güzel olmuşta arkadaş goblin kralını domestos reklamlarındaki canavara bi tek ben mi benzettim :D

dh'deki hobbit başlığında yazan bir vatandaş da benzetmiş :)

​dublajsiz imax izledim hersey iyi guzelde spoiler vermiyim sadece düşmanların görüntüsüne takıldım hele o goblin kralı ne domestos reklamlaridaki canavarlara benziyor

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
en önde izleyenler vardı ya. ben 22 inç monitöre yakından bakarken rahatsız oluyorum, adamlar 30 a 60 lık perdenin dibine oturmuşlar. sadece kafayı çevirmekte yetmez, vücutları ile dönüyorlar sağa sola heralde :D

En ön sıradakiler damardan hastası demekki Orta Dünya'nın :D boyun fıtığına yol açacak birşeyi göze almışlar :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ben gördüm şimdi :D [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION]

kesinlikle sinemada izleyin ve dublajsız izleyin derim. Şaka bi yana 1 haftalık sean neredeyse dolmuş :D bakalım devamı ne zaman gelecek. Bu arada fragmanları izlerken dikkat eden var mı çok iyi filmler geliyor yazın o durgunluğu gitmiş gibi :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
ben gördüm şimdi :D @topalsolucan

kesinlikle sinemada izleyin ve dublajsız izleyin derim. Şaka bi yana 1 haftalık sean neredeyse dolmuş :D bakalım devamı ne zaman gelecek. Bu arada fragmanları izlerken dikkat eden var mı çok iyi filmler geliyor yazın o durgunluğu gitmiş gibi :)

o değil de filmden önce startrek2 filminin abartısız 25 dk sını gösterdiler. arkadaşlarla yanlış filme mi girdik acaba diye birbirimize sormaya başladık. hatta çıkarıp bileti bile kontrol ettim. ilk kez öyle bir şey ile karşılaştım. başka bir film fragmanı yoktu bizde.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İstinye Park IMAX'de neden acaba ayın 20'snden sonraki seanslar görünmüyor bir bilgisi olan var mı ?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] bizde superman startrek iron man3 bi kaç türk filmi vardı 6-7 fragman gösterdiler.

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu film de legolas var diyenler ciksin ortaya :D. Heryerde yaziyor adamin adi. Ayrica bana gore yuzuklerin efendisine cok benzetmis pj. Ilk film oldugundan olaya girisi anlatiyor ben pek buyuk macera goremedim dogrusu. Belki cok daha buyuk beklentilerle gittigim icin. Ama 2. filmden suphem yok :D. Ayrica tercihiniz varsa altyazili izleyin. Gandalfi seslendiren Istemi betil vefat edince. Yeni seslendirmeyi harry potterdaki doumbledore u seslendiren adam yapmis . Sahsen ben alisamadim. Hatta filmde gandalfin ilk konusma. sahnesinde arkamdaki kisi. Ahh laz ziya ahh dedi guldum bende :D

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
O kadar çok övülmüş ki film ve sinema, bilet satın almak için girdim fakat en arkadan yerlerin hepsi satın alınmış, 20sinden sonrası için ise rezervasyon imkanı yok. Açılsın bi deneyelim bakalım imax olayını :)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Looper-poster.jpg

Looper - Tetikçiler

Arkadaş ne karışık film. Fimi 20 dakikada zor anladım:). Türkçe Dublaj lı izlemek lazım. Konu ilginç ancak öyle çok aksiyon beklemeyin. Bitişi güzeldi ama yarım kaldı gibi geldi bana. 10/6,5

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Bu film de legolas var diyenler ciksin ortaya :D. Heryerde yaziyor adamin adi. Ayrica bana gore yuzuklerin efendisine cok benzetmis pj. Ilk film oldugundan olaya girisi anlatiyor ben pek buyuk macera goremedim dogrusu. Belki cok daha buyuk beklentilerle gittigim icin. Ama 2. filmden suphem yok :D. Ayrica tercihiniz varsa altyazili izleyin. Gandalfi seslendiren Istemi betil vefat edince. Yeni seslendirmeyi harry potterdaki doumbledore u seslendiren adam yapmis . Sahsen ben alisamadim. Hatta filmde gandalfin ilk konusma. sahnesinde arkamdaki kisi. Ahh laz ziya ahh dedi guldum bende :D

legolas sonraki 2 filmde görünecek. kadroda adı geçtiği gibi kamera arkası çekimlerinde de görünüyor.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Extended ile Unrated arasında fark var mı ? İkisi de kesilmiş bölümleri içeren olarak bilmekteyim...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Extended ile Unrated arasında fark var mı ? İkisi de kesilmiş bölümleri içeren olarak bilmekteyim...

unrated, müstehcen sahnelerin herhangi bir sınıfa dahil edilmeden, yaş veya benzer uyarılar koyulmadan satışa çıkarılmasıdır. yani incelenmeden.o nedenle her şey çıkabilir. :)

extended ise gerekli incelemelerin yapıldığı uzun halidir. normal sürümden sadece extra sahneler barındırdığı anlamına geliyor.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
size ufak bir de bilgi vereyim. belki biliyorsunuzdur; imdb de filmin en altında Alternate Versions diye bir seçenek var. filmin extendend sürümünün normal sürümden hangi farklılıkları barındırdığını yazıyor. mesela yüzüklerin efendisi'nin extended farklılıkları: http://www.imdb.com/title/tt0120737/alternateversions

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24

Rom.

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Limit Yok

Limitless

Bir hap hayatınızı ne kadar değiştirebilir ki ? 10/8 izlenilesi bir film ;)

Limit-Yok-148.jpg

michuozawa

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hobbit i izleyip izlememek arasında kaldım :) aslında piyasada film alternatifi de yok izlemek gerek sanırım.

Reaksiyon puanı
10,325
sanırım epey yıllar oldu, bizatihi eşimle birlikte sinemaya giderek izlediğim son film "kurtlar vadisi, ırak" filmiydi. bir daha sinemaya gitmek hiç kısmet olmadı. ama tv'den bir kemal sunal, şener şen filmlerini bir de nitelikli hollywood filmlerini izliyorum, her zaman olmasa da...

ama sinemada izlemek çok farklı bişey tabii, hiçbir zaman tv. sinemada izlemenin verdiği zevki vermiyor.

Reaksiyon puanı
10,325
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION], bu hobbit filminin konusu ne?

bilimkurgu mu, aşk mı, aksiyon mu ne?