En kolay notebook soğutucusu :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
San Francisco’daki Game Developers Conference sırasında bana hediye edilen bu küçük şeyin ne olduğunu merak ediyordum. Ülkemize geldiğimde açtım kullandım ve gerçekten çok beğendim. Sizinle de paylaşayım dedim.

Adı Cool Mates olan bu aparat sayesinde hem notebook daha fazla soğuyor hem de daha ergonomik bir hale geliyor.

Nasıl kullandığımı da adım adım SDN Forum ziyaretçileri için anlattım buyurun;

fotoraf1w.jpg

Verilen hediye sadece bu kadar.

fotoraf2z.jpg

Kutudan bunlar çıkıyor.

fotoraf4r.jpg

Uygun mesafe ile yerleştirin masaya. Kayma yapmıyorlar.

fotoraf3.jpg

Bu sayede ortam şenleniyor :)

Bu arada bu cihaz ülkemizde satılıyor mu, fiyatı nedir bilgim yok. Siz bulursanız ve fiyatı uygunsa da kaçırmayın derim.

Soru gelmeden ben yazayım; tabletlere bir faydası olur mu henüz denemedim.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Ne enteresan bir şeymiş yahu :D

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
İçerisinde buz tarzı bir şey mi var? Ben kocaman soğutucuyla oyun oynayamıyorum ya :D

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Eti puf gibi durmuyo mu :D eskiden çok yerdik :)

1295-636-large.jpg

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
aslında kendiniz de evde yapabilirsiniz demek ki. bir ara böyle bir site vardı, eleman tahtadan kendine süper aparatlar yapıyodu.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Selam bir pc markette görmiştüm 4 tl ve yakanabiliyor yazıyordu açıklamalda denemek lazım.

--- Mesaj Güncellendi ---

Kardeş canım çekti ya puf puf :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Aparatı görünce nanoteknolojik bir soğutma işlemi bekliyordum :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
alt taraf çok ısınır. bir cm de olsa havada kalması, daha hızlı soğumasına sebep olur.

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Zamanında öğrenciyken 1 adet 5 lt lik su şişesi kapağı ve 1 adet 2.5 litrelik kola şişesi kapağını üst üstte bantlayıp bunun gibi bir malzemeyi bende yapmıştım. :)

AMR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz birde benim soğutma çabalarıma bakın. 1 Tane kasalı pc'lerdeki güç kaynağının soğutucusu yanda. Onun gerisinde küçük bir fan tam pcnin ısı çıkışını yapan yerin önünde ve altında soğutusu + soğutucuya ek bir tane daha güç kaynağı fanı hemen yanında :D

Hala ısınıyo hala ısınıyo arkadaş. :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Adamın yiyesi gelir bunları :)

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar soğutucunuz varsa hala laptop ısınıp oyunlar da kapanıyorsa bir tavsiyem var bizzat kendim hep böyle yapıyordum çok etkili :)

Aşşağıda görmüş olduğunuz buz kabı genelde ilaçlar için kullanıyo kargo ile taşıma esnasında. Bunlardan iki adet edinin. Suyu doldurun buzluğa koyun güzelce bi donsun. Sonra bunu laptopun işlemcisinin denk geldiği yere koyun. Kesintisiz 4 saat oyun oynarsınız hiç kasma ve ısınma yapmadan. Baktınız su eridi atın buzluğa diğerini koyun bir 4 saat daha:) toplam 8 saat ve ses sorunu olmadan çözülmüş oldu :)

12689345750_kucuk.jpg

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Headhunter naaptin sen?

Su işi sakat abi.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
[MENTION=19667]Headhunter[/MENTION] [MENTION=2]Troy[/MENTION] bence adamın dediği mantıklı su işi sakat derken abi su kabın içinde olcak. pc le alakası olmıcak. ne gibi sakatlık olabilir ki?

kaptan_07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
vallaha ben Headhunter ın söylediği şeyi yaklaşık bir aydır deniyorum daha bir sorunla karşılaşmadım ben tavsiye ederim :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
sizin dediğiniz gibi bir soğutma yöntemine ait fotoğraf ve video var mıdır arkadaşlar?

archim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya bu yeni bişi değilki, bunun benzerini zaten yapıyorduk. Tek farkı böyle özel bir aparat değil de o sırada masa üstünde ne varsa, tv kumandası, selpak mendil paketi, cep telefonu vs.. masadan 1 cm bile kaldırmak çok işe yarıyor, alttan hava akışını kolaylaştırıyor. tabii kaymayan bir malzeme ve dengeli yerleştirmek şartıyla.

Şehzade~

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bulursam sakın kaçırmam şahane bir şey.

sdsss

Asistan
Reaksiyon puanı
0
buna para vermenin mantığı ne anlamadım başka herangi bişey koyuncada aynı işlevi görür

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
buna para vermenin mantığı ne anlamadım başka herangi bişey koyuncada aynı işlevi görür
Ofiste pc kullanırken altına takoz türü şeyler koymıcaksın herhalde. :) Hem işe yarıyor hem de aksesuar gibi bir şey olarak düşün. :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar soğutucunuz varsa hala laptop ısınıp oyunlar da kapanıyorsa bir tavsiyem var bizzat kendim hep böyle yapıyordum çok etkili :)

Aşşağıda görmüş olduğunuz buz kabı genelde ilaçlar için kullanıyo kargo ile taşıma esnasında. Bunlardan iki adet edinin. Suyu doldurun buzluğa koyun güzelce bi donsun. Sonra bunu laptopun işlemcisinin denk geldiği yere koyun. Kesintisiz 4 saat oyun oynarsınız hiç kasma ve ısınma yapmadan. Baktınız su eridi atın buzluğa diğerini koyun bir 4 saat daha:) toplam 8 saat ve ses sorunu olmadan çözülmüş oldu :)

12689345750_kucuk.jpg

yalnız bu terleme yapar cihazda

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Anlamadım ben bilgisayarı havada tutmayamı yarıyormuş sadece :S

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
2 adet silgi aynı işi fazlasıyla görüyor..
Uzun zamandır kullanıyorum kaymıyor kokmuyor kirlenmiyor:)