En kolay notebook soğutucusu :)

Hakkı Alkan

Rektör
Yönetici
2 Haziran 2005
13,887
2,161
3,358
San Francisco’daki Game Developers Conference sırasında bana hediye edilen bu küçük şeyin ne olduğunu merak ediyordum. Ülkemize geldiğimde açtım kullandım ve gerçekten çok beğendim. Sizinle de paylaşayım dedim.

Adı Cool Mates olan bu aparat sayesinde hem notebook daha fazla soğuyor hem de daha ergonomik bir hale geliyor.

Nasıl kullandığımı da adım adım SDN Forum ziyaretçileri için anlattım buyurun;

fotoraf1w.jpg

Verilen hediye sadece bu kadar.

fotoraf2z.jpg

Kutudan bunlar çıkıyor.

fotoraf4r.jpg

Uygun mesafe ile yerleştirin masaya. Kayma yapmıyorlar.

fotoraf3.jpg

Bu sayede ortam şenleniyor :)

Bu arada bu cihaz ülkemizde satılıyor mu, fiyatı nedir bilgim yok. Siz bulursanız ve fiyatı uygunsa da kaçırmayın derim.

Soru gelmeden ben yazayım; tabletlere bir faydası olur mu henüz denemedim.

by efsane

Rektör
Emektar
10 Aralık 2008
14,680
2,135
293
İçerisinde buz tarzı bir şey mi var? Ben kocaman soğutucuyla oyun oynayamıyorum ya :D

• Konuyu başlatan
  • Admin Mesajı

Hakkı Alkan

Rektör
Yönetici
2 Haziran 2005
13,887
2,161
3,358
aslında kendiniz de evde yapabilirsiniz demek ki. bir ara böyle bir site vardı, eleman tahtadan kendine süper aparatlar yapıyodu.

brskyk

Doçent
30 Eylül 2008
842
4
18
Selam bir pc markette görmiştüm 4 tl ve yakanabiliyor yazıyordu açıklamalda denemek lazım.

--- Mesaj Güncellendi ---

Kardeş canım çekti ya puf puf :)

• Konuyu başlatan
  • Admin Mesajı

Hakkı Alkan

Rektör
Yönetici
2 Haziran 2005
13,887
2,161
3,358
alt taraf çok ısınır. bir cm de olsa havada kalması, daha hızlı soğumasına sebep olur.

arkabisrem

Asistan
26 Temmuz 2007
239
11
18
Zamanında öğrenciyken 1 adet 5 lt lik su şişesi kapağı ve 1 adet 2.5 litrelik kola şişesi kapağını üst üstte bantlayıp bunun gibi bir malzemeyi bende yapmıştım. :)

AMR

Öğrenci
4 Nisan 2012
10
0
0
Siz birde benim soğutma çabalarıma bakın. 1 Tane kasalı pc'lerdeki güç kaynağının soğutucusu yanda. Onun gerisinde küçük bir fan tam pcnin ısı çıkışını yapan yerin önünde ve altında soğutusu + soğutucuya ek bir tane daha güç kaynağı fanı hemen yanında :D

Hala ısınıyo hala ısınıyo arkadaş. :D

Headhunter

Doçent
20 Temmuz 2007
827
8
18
Arkadaşlar soğutucunuz varsa hala laptop ısınıp oyunlar da kapanıyorsa bir tavsiyem var bizzat kendim hep böyle yapıyordum çok etkili :)

Aşşağıda görmüş olduğunuz buz kabı genelde ilaçlar için kullanıyo kargo ile taşıma esnasında. Bunlardan iki adet edinin. Suyu doldurun buzluğa koyun güzelce bi donsun. Sonra bunu laptopun işlemcisinin denk geldiği yere koyun. Kesintisiz 4 saat oyun oynarsınız hiç kasma ve ısınma yapmadan. Baktınız su eridi atın buzluğa diğerini koyun bir 4 saat daha:) toplam 8 saat ve ses sorunu olmadan çözülmüş oldu :)

12689345750_kucuk.jpg

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
[MENTION=19667]Headhunter[/MENTION] [MENTION=2]Troy[/MENTION] bence adamın dediği mantıklı su işi sakat derken abi su kabın içinde olcak. pc le alakası olmıcak. ne gibi sakatlık olabilir ki?

kaptan_07

Asistan
22 Nisan 2009
199
5
18
vallaha ben Headhunter ın söylediği şeyi yaklaşık bir aydır deniyorum daha bir sorunla karşılaşmadım ben tavsiye ederim :)

• Konuyu başlatan
  • Admin Mesajı

Hakkı Alkan

Rektör
Yönetici
2 Haziran 2005
13,887
2,161
3,358
sizin dediğiniz gibi bir soğutma yöntemine ait fotoğraf ve video var mıdır arkadaşlar?

archim

Öğrenci
17 Ekim 2008
19
1
3
Ya bu yeni bişi değilki, bunun benzerini zaten yapıyorduk. Tek farkı böyle özel bir aparat değil de o sırada masa üstünde ne varsa, tv kumandası, selpak mendil paketi, cep telefonu vs.. masadan 1 cm bile kaldırmak çok işe yarıyor, alttan hava akışını kolaylaştırıyor. tabii kaymayan bir malzeme ve dengeli yerleştirmek şartıyla.

sdsss

Asistan
23 Şubat 2012
145
0
16
buna para vermenin mantığı ne anlamadım başka herangi bişey koyuncada aynı işlevi görür

freewill

Dekan
8 Temmuz 2008
7,637
61
228
Arkadaşlar soğutucunuz varsa hala laptop ısınıp oyunlar da kapanıyorsa bir tavsiyem var bizzat kendim hep böyle yapıyordum çok etkili :)

Aşşağıda görmüş olduğunuz buz kabı genelde ilaçlar için kullanıyo kargo ile taşıma esnasında. Bunlardan iki adet edinin. Suyu doldurun buzluğa koyun güzelce bi donsun. Sonra bunu laptopun işlemcisinin denk geldiği yere koyun. Kesintisiz 4 saat oyun oynarsınız hiç kasma ve ısınma yapmadan. Baktınız su eridi atın buzluğa diğerini koyun bir 4 saat daha:) toplam 8 saat ve ses sorunu olmadan çözülmüş oldu :)

12689345750_kucuk.jpg

yalnız bu terleme yapar cihazda

BeyaZayeB

Profesör
11 Kasım 2008
2,191
19
218
2 adet silgi aynı işi fazlasıyla görüyor..
Uzun zamandır kullanıyorum kaymıyor kokmuyor kirlenmiyor:)