En İyi Vınn Hangi Operatörde?

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
en iyi ve en performanslı vınn kimin AVEA VODAFONE TURKCELL taahhütlü taahhütsüz 5 gb kotalı vınn arıyorum

ardaakgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paran varsa t.cell ucuz bir şey ariyorsan avea hem hizmet kaliteli hemde orta fiyatli birşey istiyorsan vodafone bununla ilgili birşey bulursam link atarim

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Turkcell tabi ama sakin avea alma berbat bir ara kullandim

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
VINN zaten Turkcell in markası değil mi?
Yani en iyi SELPAK hangisi der gibi birşey yazmışsın :)

Reaksiyon puanı
16,118

büyük şehirdeysen ilk aylar iyi sona doğru berbat olabiliyor bizde yaptık bu avea alma hatasını 2 yıl tahahütlü bitince iptal ettik modem kaldı atıl duruyor...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Hepsinde şebeke problemi yaşayabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
VINN ise Turkcell de ama 3G modem olarak sorduysan ben de bilmiyorum

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Öncelikle kullanacağınız yerlerde 3G çekim güçlerine bakınız. 3G çekmiyorsa işinizi görmeyecektir.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Türkcell çekim olarak iyi, ama ankara kızılayda türkcellin çekmediği aveanın full çektiği yerler biliyorum.Yani konum operatorden operatore değişir.
Birde Turkcellin Vınn arayüzü berbat ötesi, dünyanın en beceriksiz yazılımcıları bir araya gelse bile öyle berbat bir arayüz yazamaz.

Reaksiyon puanı
16,118
tv izlemek için işe yarar ama online oyun için 3g modem doğru bir seçim olmaz belki 4G LTE de pingler daha iyi olabilir şuan ch@t527 modem olarak turkcell 3G ile https://www.turkcelltvplus.com/turkcell/player/ tv izliyor 4 tarayıcı ile 4 farklı gmail hesabı açık bir kaç forumda takılıyorum oyun için 3G doğru seçim değil.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Türkcell çekim olarak iyi, ama ankara kızılayda türkcellin çekmediği aveanın full çektiği yerler biliyorum.Yani konum operatorden operatore değişir.
Birde Turkcellin Vınn arayüzü berbat ötesi, dünyanın en beceriksiz yazılımcıları bir araya gelse bile öyle berbat bir arayüz yazamaz.

ubuntu,pisi linux,linux mint o berbat ara yüze ihtiyaç duymuyor direkt 3G geniş bant modem olarak görüyor operatörü seç tamam.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
VINN zaten Turkcell in markası değil mi?
Yani en iyi SELPAK hangisi der gibi birşey yazmışsın :)

her operatörün taktığı isim farklı örnek avea jetmodem diyor tükcell vin diyor diğeri işte işte öyle bi şeydi hepsini tek tek yazmaktansa genel olarak WINN dedim işte aynı selpak gibi aynen

Öncelikle kullanacağınız yerlerde 3G çekim güçlerine bakınız. 3G çekmiyorsa işinizi görmeyecektir.

şehir merkezinde oturuyorum h+ çekiyor full

aveanın 3g mobili telefonda güzel çekiyor bi sıkıntısını yaşamadım henüz modemide iyidir diye düşünüyorum ama sonuçta bu vınnlar hepsi kotalı sanırım kotasız sınırsız vınn yok sanırım aveanın en yüksek kotalısı 4 gb sanırım gerçi 6 gb yeter bana en az

erdemk61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevap soruda gizli vınn turkcell e ait. en hızlı turkcell ;) ama malesef en kazık olmakla birlikte.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
cevap soruda gizli vınn turkcell e ait. en hızlı turkcell ;) ama malesef en kazık olmakla birlikte.

parasında değilim aslında 3lira fazla verim adam akıllı hizmet alim derdim o yarı yolda bırakmasın beni biliyorum vınn türkcelin evet ben genel olarak öyle adlandırdım ismi

erdemk61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben sadece öyle bir espriyle anlatmak istedim. Daha önce kullandım eğer arazide kullanıcaksanız size verdikleri teknik destek yeterli düzeyde. Şehir içinde zaten rahat.

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
s.a arkadaşlar ben türkcell vınn modem var kullanıyorum arada sırada evde bazen hız 0,50 / 1,00 mbps geçmiyor oysaki full çekmesine rağmen interneti hzılı değil bu neden kaynaklınıyor dışarıda girmedim hiç evin içinde çekim gücü ne kadar az ise o kadar hızı az mı yavaş mı oluyor

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Çekim günü sebebiyle genel olarak TURKCELL daha iyi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
olay sadece cekim gücünde değil . ful cekebilir ama datada problem veya yavaşlama olabilir . tamamen etraftaki sahaların kapasitesi ve nekadar insanın o anda o sahadan servis aldıgına bağlı. açıkcası kalabalık sehir merkezlerinde yogun olan saatlerde hiçbir operetörün tam hızda hizmet verebileceğini zannetmiyorum . çünkü saha yapabileceğiniz yerler çok az ve mutlaka kötü bölgeler kör noktalar kalmakta. yatırımı en iyi kim yapıyor , en çok parayı kim harcıyor ve belediyeyle arası en iyi kimse okazanıyor. kim oldugu belli zaten .
başka bir kullanan bulup o operatörü deneyip anlamanız daha iyi olucaktır . çok yogun saatlerde deneyinki sonra niye yawaş bu diye yakınmazsınız. insanların işten çıktıgı ve eve geldiği saatler oldukça yogun olmakta buralarda . oh eve geldim bi internete gireyim diye abanıyor herkes

S

SDN Okuru

SDN Okuru
en sinir bozucu olanı, hepsinde bulunan şu adil kullanım olayı.
hala mantığını ve dayanağını kabullenemedim.
sanki interneti bitiriyoruz.
TTnet'ten ortak kota adı altında Avea kökenli gezgin adını verdikleri modem aldık.
fakat fos çıktı.
evdeki internetim sınırsız .
ayrıntıya bakmadan atladım ve hız düşüklüğü sınırlama olmadan internetten yararlanacağımı sandım.
fakat 15 GB A.K.N. olduğunu 2. haftada fark ettim ve sonuç hüsran.
her ay en az 50-60 GB ortalama kullanımım var, 15 GB 'e 1 haftada ulaşıyorum.
kalan 3 hafta, dışarda hız 170 kb.
arama motoruna tıklayınca açılması 2 dakika sürüyor.
dosya falan indirme imkansız.
hesabınızı iyi yapınız.
her mobil internet sağlayıcıda aynı tezgah var.
hız ayrı bir sorun. illerde iyi çeken, kasabada köyde sıfıra yakın.
hatta baz istasyonunun mesafesine göre bile değişiyor.
telefonun çektiği her yerde internet aynıdır yalanına inanmayın sakın.
diğeri size kalmış.