En İyi Taşınabilir Harddisk? ANKET

En İyi Taşınabilir Harddisk Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    74

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bence tercihler güzel ama inş senin için iyi olurda tekrar sorun yaşamassın... fiyat konusunu araştır biradaha uygun vardır belki

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Seagete 2tb barracuda dan bir test..(Bu konu ünlü bir sitenin forumunda çok konuşulmuş durumda...)

>>Resim herşeyi anlatıyor..(wd le hd tuna dan alınan sonuç ise pek parlak değil 130Mb/s lerde
deniyor..)
Benim elimdeki seagate barracuda sata2 li ve 70 Mb/s lerde geziyor...Buysa (2tb/7200 rpm/64 mb cache seagate için) ortalama 161.8 mb/s lerde...Mekanik hdd ler için gerçekten müthiş...

Diğer bir sitedeki bir kullanıcıdan yorum aktarayım size;
"Bende bir hata yapıp Vatandan WD 2 TB Sata 3 Green serilerinden aldım. 1 hafta falan oluyor şu an bozuk olduğunu fark ettim.

İçinde de 400 gb lık veri vardı şu an 30mb aktarım hızıyla diğer hdd ye geri alıyorum o verileri. Low level format deneyeceğim muhtemelen atmayacak ve geri gönderip Seagate den şaşmayacağım. Bilgisayarımda 1 TB, 1,5 TB, 2 TB olmak üzeri 3 tane Seagate var 2 senedir "tık" demediler.

Bir delilik yapıp belik bebeye uyduk WD alalım dedik 1. haftasında pert oldu .."

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
wd taşgibi 1 metre parkeye kapaklandı kapağı açıldı taktım devam ediyorum

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ben bu tür programların güvenli olduğuna inanmıyorum aslında en sağlamı kendi yaşayıp görmen bence bu normal dandik bir harddiskin bile fabrika verileni gösterebilir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ben onu bunu bilmem burda wd topu götürüyor inannın bana

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
1 TB WD var daha 6 aylık memnunum bir sorun çıkmadı şuanda.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
rica ederim kardeşim bence doğru olanı yapmak lazım doğru olmak için

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben bu tür programların güvenli olduğuna inanmıyorum aslında en sağlamı kendi yaşayıp görmen bence bu normal dandik bir harddiskin bile fabrika verileni gösterebilir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ben onu bunu bilmem burda wd topu götürüyor inannın bana

>>Bu şekilde düşünürsek hiç bir proğramı kâle almamız lazım o zaman...
>>Bi ton proğram var piyasada her hangi biriylede test edilse 3 aşağı 5 yukarı aynı çıkacaktır...
>>Ayrıca seagate alanlar ses yaptığını da mertçe yazmışlar(ve bu sesin giderilebildiğini de) körü körüne bağlanmadan objektif yorum yapmışlar...
>>Kaldı ki en iyi yorumlar da kullanandan gelir...
>>Daha önce ki sayfalarda yazdığım gibi çok öğrencimin laptobında wd sorunları oldu fakat toshibadan ve seagate den hiç sorun gelmedi..(En azından ben rastlamadım..)
>>neyse wd alacak olanlara da güle güle kullansınlar diyelim ve noktayı koyalım...

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
işte bu güzel sorun yaşamassın umarım ama bu tür programlar genelde sağlıklı olmuyor tam sağlam olması için kendin denemen lazım ayrıca ben burda hiç bir cihazı hiç bir kimseye ayrımcılık yapmıyorum.sadece bildiklerimi paylaşıyorum

Reaksiyon puanı
16,118
harddisk fena değil ama neden 500 gb kardeşim 1 tb dene bırak 16 mb cache olsun

tamamen duygusal nedenlerle en ucuz ise yarar hdd o gozuktu yoksa 1tb isterim ama butce supheli kredi kartinin uygun anini ve vatanbilgisayar'in indirimini kolluyorum tayvan daki sel ve artan fiyatlar bugune kadar kaldi hdd alimi.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hımm tamam ozaman kardeşim karar senin inş iyi olur nediyim

Reaksiyon puanı
16,118
programlar sağlıklı oluyor ama bende windows yok hiç elim gitmiyor 7 kurmaya...

Reaksiyon puanı
16,118
ubuntu içinde disk hikayesinde var o düzgün ve doğru .

Reaksiyon puanı
16,118
hiç ubuntu kullandın mı? kullanmadıysan bilemezsin disk yönetim uygulaması diskin performans ve ömrünü görüntülüyor du onu kastetmiştim ama şuan ubuntum fareme küsmüş pardus2011,2 kullanıyorum oda tchromium'a küsmüş 16,0,912,23 sürümü var...

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
evet ubuntu bazen yani sürekli değil ama biraz zor geldi bıraktım şimdi demek istediğini anladım

omercii

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bunlar eskide kaldi be. Ben kendi NAS sistemimi kurdum.

physco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 tane seagate harddiskim oldu ikiside beni yarı yolda bıraktı güvenip bütün arşivimi attım 2side bozuldu. birisi sıfır aldığım bilgisayarın içinde bozuktu o zamanlar bilgisayardan pek anlamadığım için yüklediğim programlardan sanıyordum. 1999 yılında aldığım bilgisayarımın 4.3 gblık samsung harddiski hala çalışır vaziyette çekyatımın altında duruyor. En son eş dosta aldıklarımla birlikte 5 tane wd aldım hepsi taş gibi maşallah.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
bende şuan harici 1 tb wd kullanıyorum dahili de samsung 500 gb var ne samsung dan nede wd den bi yamuk görmedim şu ana kadar gerçi 5-6 aylık wd samsung 3 yıllık..

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
abi wd elbette en iyileri eskidende öle idi hala öle bence

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ufak bi tecrübe tabi dahili olarak ancak aynı disk sonuçta

toshiba diskin içini bile biliyorum öbür markalara göre daha hassas . okuma olarak mk seri varsa diskde alma çok çabuk bozuluyor ancak yeni modeller iyi

wd ise en kalitesi diyebilirim aralarında bi sıkıntı yaşamadığım tek marka

samsungda sürekli smart hatası hala aynı seri devam

seagate de aynısı bunlarda hala devam

benim tecrübelerim bunlar bunları dahili olarak yaşadım bunu paylaşmak istedim

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ufak bi tecrübe tabi dahili olarak ancak aynı disk sonuçta

toshiba diskin içini bile biliyorum öbür markalara göre daha hassas . okuma olarak mk seri varsa diskde alma çok çabuk bozuluyor ancak yeni modeller iyi

wd ise en kalitesi diyebilirim aralarında bi sıkıntı yaşamadığım tek marka

samsungda sürekli smart hatası hala aynı seri devam

seagate de aynısı bunlarda hala devam

benim tecrübelerim bunlar bunları dahili olarak yaşadım bunu paylaşmak istedim

evet samsunglarde bu hatayı bende anlamadım

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Buffalo Usb 3.0 Kullanıyorum.Gayet Şık.Hiç Sorun Cıkarmadı Ve Fiyatıda Gayet Uygun ;)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
LaCie'nin de cok kaliteli tasinabilir harddiskleri mevcut. Ben 2008'de almistim 500GB'lik hala kullaniyorum.