En İyi Kablosuz İnternet Kanalı

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar, sinyal gücüm yüksek internet yavaş. Sayfaların yüklenmesi çok yavaş. Az bir araştırma yaptım ve kanal değişikliğinin hızı etkilediğini okudum. Bilgisi olan arkadaşlar aşağıda vereceğim bilgilere bakarak hangi kanalı seçmemin daha iyi olacağını söyleyebilir mi?
Kanal seçmeden önce arkadaşlar kablosuz bağlantı yani wireless ile yapacağım şey şunlar;

1- Video izlemek, forumlarda dolaşmak, müzik, video ve oyunlar indirmek. Bu konularda iyi verim sağlaması gerek. Oyunlar çok yüksek değil, bildiğiniz android oyunlar.

2- TP-LINK TL-WN7200ND 150Mbps Wireless Adaptörüm var arkadaşlar.

Uploaded with ImageShack.us

3- Modem, yan odanın üst katında. Bulunduğum konumda üst çaprazda diyebiliriz yani.

4- Buyrun arkadaşlar bu da çevremde ki kablosuz ağlar ve onların kanalları.
wot3.jpg

NOT: En altta görünmeye bir tane var onun Kanalı ise 13+9 diye yazıyor.
NOT2: Channel = Kanal.

5- Sinyal gücüm bugün 99% oldu. Ama genelde 68% - 80% arası değişiyor. Şu an 78%.

Evet arkadaşlar sizce kanalım kaç olmalı? Benim bağlandığım kablosuz ağın adı "yarnar" bu arada.
Teşekkürler, iyi forumlar arkadaşlar.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Airties modemler de 6 ya da 11 numaralı kanallar önerilmektedir. Ancak aynı kanalda çok sayıda wi-fi yayını varsa tenha olan kanallar kullanılması daha sağlıklıdır.
Kanal değişiminden kaynaklı iyileşmenin fark yaratacağını sanmıyorum.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Airties modemler de 6 ya da 11 numaralı kanallar önerilmektedir. Ancak aynı kanalda çok sayıda wi-fi yayını varsa tenha olan kanallar kullanılması daha sağlıklıdır.
Kanal değişiminden kaynaklı iyileşmenin fark yaratacağını sanmıyorum.
Bazı forumlarda vs kanal değiştirmenin işe yarayabileceğini söylemişlerdi hız konusunda. Modem çok yakın fakat bende internet çok yavaş ve bazen kesilmeler oluyor. Wireless adaptör aldığım halde devam ediyor. Son 30dakikadır sorun yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım bence o cihazı at çöpe git bunun realtek chipsetlisini al bende pek anlamam ama o aletden çok çektim sonradan realtek 1km mesafe denenlerden aldım çok güzeldi :D zamanla o da yetmedi bi accespoint aldım en kesin çözüm oldu sonun da....

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Kanal değişikliği internet hızını etkilemez. Fakat bulunduğunuz kanalda yoğunluk varsa o problem teşkil edebilir.

Modemle arana sinyal kesici elektronik eşyalar giriyor olabilir. Mikrodalga fırın bu eşyaların başında geliyor.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kanal değişikliği internet hızını etkilemez. Fakat bulunduğunuz kanalda yoğunluk varsa o problem teşkil edebilir.

Modemle arana sinyal kesici elektronik eşyalar giriyor olabilir. Mikrodalga fırın bu eşyaların başında geliyor.
Hocam mikrodalga evde yok :D ust katta da olacagini sanmiyorum. Tahminimce mutfak farkli bir yerde. Salona mikrodalga koymuşlar ise bilemem :D az önce baktim internette sorun yoktu

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kanal sorunlarından kurtulmak için tek tek denemenizde fayda vardır.Modemin yanında uydu cihazı (digiturk-dsmart) lcd tv müzik seti (bluetooth) teknolojisi kullanan cihazlarda sorunlar yaşayanlar 1-13 kanal arasında deneyerek bulabılırsınız. kablosuz aglar özellikle digiturk cihazlarında bazı kanallar bozulma yaparlar.