En iyi ekran kartı karşılaştırma sitesi ?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Benim kullandıklarım Technical.city ve Userbenchmark

Stalker06

Asistan
Reaksiyon puanı
32
bu tarz sitelerde performans kadar enerji verimliliği de hesaplandığı için beklediğin sonucu alamaya bilirsin.
örneğin aynı frekansları sana verebilen 2 kartın biri daha çok enerji harcadığı için düşük puan verebilir.
benim için elektrik faturası o kadar önemli değil performansı ucuza almak istiyorum dersen kendin karşılaştırman daha sağlıklı olacaktır hocam. Bu arada fiyatı satış adeti de bu puantajın içine giriyor sağlıklı bir karar için kendin kıyasla ;)

Spesiyalite

Asistan
Reaksiyon puanı
187
bu tarz sitelerde performans kadar enerji verimliliği de hesaplandığı için beklediğin sonucu alamaya bilirsin.
örneğin aynı frekansları sana verebilen 2 kartın biri daha çok enerji harcadığı için düşük puan verebilir.
benim için elektrik faturası o kadar önemli değil performansı ucuza almak istiyorum dersen kendin karşılaştırman daha sağlıklı olacaktır hocam. Bu arada fiyatı satış adeti de bu puantajın içine giriyor sağlıklı bir karar için kendin kıyasla ;)
Yalnız söylediğiniz gibi değil. Enerji verimliliğin dahil edildiği hesaplamalar ayrı. Genelde mining olayı için o hesaplamalar. Benchmark testleri kartın performansını ölçer. Denemek için userbenchmark ın eklentisi indirebilirsiniz mesela. GPU testi esnasında ekranınıza görüntüler yansıtır ve almış olduğunuz ortalama FPS'e göre puanlama yapar. Dünyanın her yerinden bu testi uygulayan kişilerin, test esnasında kullandıkları bileşenlerin bilgileri kaydediler. Bir kart üzerinden görmüş olduğunuz skor, o kartı kullanarak benchmark testi yapan bütün kullanıcıların ortalaması. PassMark ise bildiğim kadarıyla bu testleri kullanıcılar üzerinden değil, kendileri yapıyor. Fiyat olayını Mark/Price şeklinde ayrı bir puanlamaya tabi tutuyorlar, genel skora yansıtılmıyor.