En iyi antivirüs programı (2016 için güncellendi)

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
En iyi antivirüs programı için arayış içerisindeyseniz, bu makale size yardımcı olacak.

2016 için güncellediğimiz yazıda, bilgisayarınızı ve akıllı telefonunuzu virüslerden koruyacak en iyi çözümler için forum.shiftdelete.net olarak size yardımcı olacağız.

En iyi antivirüs programı için aranan özellikler neler?

En iyi antivirüs programı için beklenen özellikler arasında ilk sırada sisteminizin yormayacak performansa sahip olması geliyor. Arka planda çalıştığı süre boyunca, sisteminizi yavaşlatan bir yazılım, sizin için en iyi virüs programı olmaktan çıkacaktır.

En iyi antivirüs programı, sık güncellenmeli

En iyi antivirüs programı arayanlar için bir başka özellik de yazılımın sık güncelleniyor olması. Bu sayede, en yeni virüslerden bile kolayca korunabileceksiniz. Güncellemeler olurken, bant genişliğinizi korumasını unutmamalıyızı. Malum, ülkede kota sorunu varken, bu güncellemeler için kullanan kotalar da çok önemli.

En iyi antivirüs yazılımları için deneme sürümleri

Şimdi sıra geldi, yazının başlığında da bahsettiğimiz gibi antivirüs programları için bazı tavsiyeler vermeye.

İşte deneme sürümleri;

Rus şirket olan Kaspersky, http://www.kaspersky.com/tr/ adresinden size uygun deneme sürümleri vererek en iyi antivirüs programı arayanlar için ilk çare olabilir.

en iyi antivirus - 1.png

En iyi antivirüs yazılımları arasında bir başka marka da Norton. Norton Antivirus ve Internet Security Yazılımı | Norton Türkiye adresinden uzun zamandır faaliyet sürdüren antivirüs programını da kullanabilirsiniz.

Avira da en iyi güvenlik yazılımı listesine girmeyi başarabilen başarılı yazılımlardan ve https://www.avira.com/ adresinden hızlıca deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Türkçe dil desteği ile rahatlıkla kurabileceğiniz bir başka yazılım da AVG AntiVirus FREE | Ücretsiz Virüslerden ve Zararlı Yazılımlardan Koruma üzerinden AVG.

Yukarıda bahsettiğimiz deneme sürümleri sayesinde, en iyi antivirüs yazılımlarından birini sisteminize kurarak güven içerisinde kalabilirsiniz. Hatta, sisteminize şu anda bir zararlı yazılım girmiş olsa bile, bu deneme sürümlerini kullanarak yine güven içerisinde cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yapmanız gerekenler arasında;
  • Deneme sürümünü kurmak
  • Güncellemesini yapmak
  • Tarama ve temizleme işlemini gerçekleştirmek
  • Bilgisayarı yeniden başlatmak
  • Bir kez daha tarama işlemini yapmak
Bu arada yukarıda önerdiğim yazılımlar, şahsi olarak bir zamanlar kullandığım ve tavsiye ettiklerim arasında. Eğer sizin de kullandığınız ve önerdiğiniz yazılımlar olursa, lütfen aşağıda yorum olarak ekleyin.

Görüşlerinizle ve deneyimlerinizle beraber, en iyi antivirüs yazılımları başlığımızı sizinle beraber güncelleyebiliriz.

Berk Şengel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Reklam kokan hareketler bence AVG Norton Veya avira kullanmak performans açısından hiç mantıklı değil En iyi antivirüs Bitdefender Birçok ödül almış bir program.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Önerilerinizle listeyi güncelleyeceğim ;) Bitdefender kesinlikle iyi çözüm.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Norton'un sistemi yavaşlattığı aşikar, avg de son zamanlarda bu kervana katılan yazılımlardan biri. Avira'yı en son 2007'de kullanmıştım bu yüzden yorum yapamayacağım.

Forumda bir çok arkadaş eset'i öneriyordu.

Goooworld

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben avastin freewalluna ve virüse daha girerken müdehalisine bayiliyorum 39 tl de parami verdim kafa rahat ücretsiz versiyonuda kullanilabilir Ayrica pc performansini nerdesyse etkilemiyor. Kullanici dostu arayuzu var . Yeni ve orta segment kullanicilari icinde en ideali . ödüllü olanlarinda cogu reklam hikaye parali anlasmalar Örnegin Eset bu kadar kotu bir antivurus yok buldugu virusu silmekten aciz :)

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
12 yıldır lisanslı ESET kullanıyorum bilgisayarımı kasmıyor kendimi diğer yazılımlara göre daha güvende hissediyorum.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Reklam kokan hareketler bence AVG Norton Veya avira kullanmak performans açısından hiç mantıklı değil En iyi antivirüs Bitdefender Birçok ödül almış bir program.
Avira'nın ücretsiz versiyonunu bir süre kullandım ve gerçekten sistemi kasmadan iyi koruyan bir yazılım.
17 TL'ye Kaspersky İnternet Security lisansı aldım onu kullanıyorum şuan :)

Bu arada Comodo internet Security de listeye eklenebilir.

qutoxy

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bir sorum olacak.
AdwCleaner işe yarıyor mu ?

Yarıyor ama bir virüs programı gibi anlık koruma sağlamıyor. Sürekli olarak sen kendin, manuel olarak tarama yapman gerekiyor ki bilgisayarındaki zararlı içerikleri bulabilsin. AdwCleaner için tam olarak bir virüs programı diyemeyebiliriz. Bir virüs programının bulduğu şeyi bulamayor fakat, tarayıcı temizleme ve bilgisayar içine yerleştirilmiş zararlı dosyaları tesbit etme konularında çoğu virüs programının yapamadığı işi AdwCleaner yapıyor. Yani sen anti-virüs programı kur ama AdwCleaner'de dursun bilgisayarında. Aradabir AdwCleaner ile de temizlersin bilgisayarını.

qutoxy

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkdaşlar bir şirket yönetmiyorsunuz yada sürekli hack işleri uğraşmıyorsunuz. Altı-üstü kişisel işlerinizi hallediyorsunuz. Niye bu kadar çok kasıyorsunuz olayı? Eğer internet kullanımı konusunda bilinçli bir kullanıcı iseniz, Avast Free Anti-Virüs bile işinizi görür. Hatta öyle ki 4-5 sene içerisinde bilgisayarınız format yüzü bile görmez. Fakat; internet kullanımı konusunda köyden indim şehre tarzında, iyi bilgisayar kullandığını sanıp da internetteki ve bilgisayar dünyasındaki bir çok zararlı olabilecek şeylerden bi haber yaşıyorsanız gidin en iyi anti-virüs programını kurun, boş. O bilgisayar her yıl format yemeye mahkûmdur.

Sosruko8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3-4 ay önce 2 yıllık kaspersky internet security lisansı satın alıp kullanmaya başladım gayet memnunum. Program çalıştığını hissettirmiyor ve kasma sorunu yaşamıyorum.

Onurleo

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
1. Bitdefender
2. Kaspersky

Bu iki program dışındakiler genelde bilgisayarınızı virüslere teslim ediyor.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Çok sık indirme işlemi yapmadığımdan ve ve neyin ne olduğunu bildiğimden aslında kullanmıyordum ama inernetten arada alışveriş filan yaptığım için Webroot kullanıyorum. Gayet yeterli. Çok ufak boyutlu (portable bile diyebiliriz) işini de iyi yapıyor. Ama ücretli. Ben Garanti bankasının kampanyasından aldım.

kuzgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ücretsiz "360 TOTAL SECURITY" kullanın yeter.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Ücretsiz yazılımların bir işe yaradığı yok.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Anti virüs kullananların aklına şaşayım bilgisiyarı şişiriyorsunuz durduk yere önemli dosyalarım yedeğini al yeter zaten normal bi kullanıcıysanız hangi dosyada virus olabilir anlarsınız yok ust düzeyim ben diyosanız sizi virus programı zaten koruyamaz

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Windowsun kendi güvenlik duvarı yeterli.

TaspiNaR03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Norton'u 2012 yılında aldığım masaüstü pc ile yüklü geldiğinden beri kullanıyorum. 4 yıldır bir kere dahi format atmamış olmama rağmen sistemde kasmadır, virüstür, vesairedir herhangi bir problem yok, yağ gibi akıyor. Kullandığım lisansta deneme sürümü lisansı. Kendimce bulduğum bi yöntemle crack, serial vb. kullanmadan basit bi yöntemle 4 yıldır kullanıyorum. Norton, Can'dır <3

devkazanı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
en iyi antivirüs hangisinin promosyonunu yakaladıysam odur.Şimdi panda buldum 180 günlük şuan için en iyisi panda.Heeeee bitdefender bulursam en iyisi o olur tabiii.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Ömrünüzde kaç kez saldırıya uğradınız en fazla ayda bir oda en tecrübesizlerin alacağı sonuç

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
En fazla cihazınızı daldırı için ellerine geçirirler ondada virus programı kuruncaya kadar farkına varamazsınız yada truva atı

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Windows Defender yeterli olmadı format kasmaya gerek yok

nameless44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence en iyi antivirüs kaspersky rescue disk usb. Sadece virüs olduğunda takıp taratıp çıkarıyorsunuz diğer antivirüsler gibi kurması ayrı kaldırması ayrı dert değil.

Zaten girdiğimiz siteler belli indirdiğimiz dosyalar belli tek tehdit toolbar vb. malware ile reklamla gelen virüsler onlarıda antivirüsler engelleyemiyor zaten. E o zaman bu antivirüsler bizi neyden koruyacak. (usb diskleri zaten mac os x ve linux ile kontrol etmeden windows pcye takmıyorum).

En son virüs yediğimde ilk pc kullandığım zamanlardı usb disk ve bilmediğim bi yazılım indirikendi bi kezde virüs olduğunu bile bile linke tıklamıştım ve programı açmıştım (temizleme testi için). Windows defenderı bile kullanmıyorum.

Sonuç tecrubeli kullanıcılar için Anti Virüs Gereksiz.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Bu konuda ozellikle eset firmasi gecmis yillarda taa nod32 oldugu donemlerden bu gunlere ulkemizde oldukca sevilen, tutulan bir antivirus yazilimiydi. Hala da gunumuzde cok sevilen bir yazilim. Guncelleme konusunda da guncelligin yani sira versiyon atlamalariylada fonksiyonlarini arttirdi. Sistemi cok yormayan bir antivirus yazilimi. Fakat iyi bir antivirus icin yeterli basariyi gosteremiyor. Gercekten genel yapisinda cok acik olan bir antivirus. Bunu zamaninda rakibi olan bircok antivirus ile test etme imkanimiz oldu. Gerek zararli yazilim iceren dosyalari gerek sitelerde yaptigimiz bazi testlerde ya zararli yazilimi hic tanimadi yada gecikti.

Eski yillarda en basarili antivirus cok taninmamis ve bilinmeyen bir antivirus olan "mks_vir" isimli antivirusudur. Fakat 2007 yilindan sonra yeni versiyonu cikmadi.

Gunumuz basarili antivirusleri;

* Kaspersky
* Avast pro

Akilli telefonlar icin ise herhangi bir antivirus kullanmayi degil tavsiye etmiyorum. Cunku mobil cihazlar icin yapilan antivirus yazilimlarim cok fazla sistem kaynagi tuketiyor ve performansa eksi yonde etkisi buyuk. O nedenle akilli telefonlarda antivirus kullanmayi degil cihazlari daha bilincli kullanmayi, yabanci tanimadiginiz depolama birimlerini taratmadan cihaziniza takmamanizi, temiz oldugundan emin olmadiginiz her pc'ye baglamamanizi, yasakli iceriklere girmemenizi, app magazasindan bilindik bir yayinci tarafindan yayinlanmis ve taninmis app'leri indirip kurmanizi vb riskli durumlara girmemenizi tavsiye ederim.

nameless44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,

Bu konuda ozellikle eset firmasi gecmis yillarda taa nod32 oldugu donemlerden bu gunlere ulkemizde oldukca sevilen, tutulan bir antivirus yazilimiydi. Hala da gunumuzde cok sevilen bir yazilim. Guncelleme konusunda da guncelligin yani sira versiyon atlamalariylada fonksiyonlarini arttirdi. Sistemi cok yormayan bir antivirus yazilimi. Fakat iyi bir antivirus icin yeterli basariyi gosteremiyor. Gercekten genel yapisinda cok acik olan bir antivirus. Bunu zamaninda rakibi olan bircok antivirus ile test etme imkanimiz oldu. Gerek zararli yazilim iceren dosyalari gerek sitelerde yaptigimiz bazi testlerde ya zararli yazilimi hic tanimadi yada gecikti.

Eski yillarda en basarili antivirus cok taninmamis ve bilinmeyen bir antivirus olan "mks_vir" isimli antivirusudur. Fakat 2007 yilindan sonra yeni versiyonu cikmadi.

Gunumuz basarili antivirusleri;

* Kaspersky
* Avast pro

Akilli telefonlar icin ise herhangi bir antivirus kullanmayi degil tavsiye etmiyorum. Cunku mobil cihazlar icin yapilan antivirus yazilimlarim cok fazla sistem kaynagi tuketiyor ve performansa eksi yonde etkisi buyuk. O nedenle akilli telefonlarda antivirus kullanmayi degil cihazlari daha bilincli kullanmayi, yabanci tanimadiginiz depolama birimlerini taratmadan cihaziniza takmamanizi, temiz oldugundan emin olmadiginiz her pc'ye baglamamanizi, yasakli iceriklere girmemenizi, app magazasindan bilindik bir yayinci tarafindan yayinlanmis ve taninmis app'leri indirip kurmanizi vb riskli durumlara girmemenizi tavsiye ederim.

Eset firmasından bahsetmişsiniz Nod 32 popüler olduğu zamanlar kullanıyordum virüs bulaştığını antivirüs bypass olduğunda anlıyordum sonra geçen yıl esetin bi antivirüsünü daha kurdum yine sorun çıkardı artık eset ürünlerinden uzak duruyorum. Bilgisayara virüs girdi temizlensin diye kullanıyoruz hiç bi işe yaramadığı gibi virüsle beraber sistemi kilitliyor. Avira yüklemiştim unninstall bozuk çıktı kaldırana kadar canım çıktı. Kaspersky yükü saymazsak iyi.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Eset firmasından bahsetmişsiniz Nod 32 popüler olduğu zamanlar kullanıyordum virüs bulaştığını antivirüs bypass olduğunda anlıyordum sonra geçen yıl esetin bi antivirüsünü daha kurdum yine sorun çıkardı artık eset ürünlerinden uzak duruyorum. Bilgisayara virüs girdi temizlensin diye kullanıyoruz hiç bi işe yaramadığı gibi virüsle beraber sistemi kilitliyor. Avira yüklemiştim unninstall bozuk çıktı kaldırana kadar canım çıktı. Kaspersky yükü saymazsak iyi.
Eset ürünlerinin virüsü hızlı algılama, hızlı müdahale etme, ve geniş kapsamlı virüs altyapısı konusunda eksiklikleri var. O nedenle diğer popüler antivirüslere göre biraz yetersiz kalıyor.

Ayrıca bu antivirüs konusunda zamanında çok uğraşmamıza rağmen ve antivirüs'ünüz her ne kadar başarılı olsada illaki bir şekilde pc'nizde açıklar kaldığını ve %100 korumanın mümkün olmucağını unutmayın. En temiz pc net bağlantısı olmayan ve orjinal windows satup'ı ile formalanıp birdaha nete bağlanılmadan kullanılan pc'dir.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Avast da listeye eklenmeli free versiyonu uzun zamandır kullanıyorum sistemi yormuyor ve iyi bir koruma sağlıyor.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Kimse de demiyor ki ya @Troy sen macbook kullanıyorsun antivirüs programları'yla ilgili konu niye açıyorsun? :D

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Kimsede comodo dememiş uzun süredir kullanıyorum güvenlik duvarıda antivirüs programıda çok başarılı %100 virüssüzlük garantiside veriyorlar sanal ortamda programları test etme yöntemiyle kullanın farkını görün :)