En iyi antivirüs programı (2016 için güncellendi)

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
En iyi antivirüs programı için arayış içerisindeyseniz, bu makale size yardımcı olacak.

2016 için güncellediğimiz yazıda, bilgisayarınızı ve akıllı telefonunuzu virüslerden koruyacak en iyi çözümler için forum.shiftdelete.net olarak size yardımcı olacağız.

En iyi antivirüs programı için aranan özellikler neler?

En iyi antivirüs programı için beklenen özellikler arasında ilk sırada sisteminizin yormayacak performansa sahip olması geliyor. Arka planda çalıştığı süre boyunca, sisteminizi yavaşlatan bir yazılım, sizin için en iyi virüs programı olmaktan çıkacaktır.

En iyi antivirüs programı, sık güncellenmeli

En iyi antivirüs programı arayanlar için bir başka özellik de yazılımın sık güncelleniyor olması. Bu sayede, en yeni virüslerden bile kolayca korunabileceksiniz. Güncellemeler olurken, bant genişliğinizi korumasını unutmamalıyızı. Malum, ülkede kota sorunu varken, bu güncellemeler için kullanan kotalar da çok önemli.

En iyi antivirüs yazılımları için deneme sürümleri

Şimdi sıra geldi, yazının başlığında da bahsettiğimiz gibi antivirüs programları için bazı tavsiyeler vermeye.

İşte deneme sürümleri;

Rus şirket olan Kaspersky, http://www.kaspersky.com/tr/ adresinden size uygun deneme sürümleri vererek en iyi antivirüs programı arayanlar için ilk çare olabilir.

en iyi antivirus - 1.png

En iyi antivirüs yazılımları arasında bir başka marka da Norton. Norton Antivirus ve Internet Security Yazılımı | Norton Türkiye adresinden uzun zamandır faaliyet sürdüren antivirüs programını da kullanabilirsiniz.

Avira da en iyi güvenlik yazılımı listesine girmeyi başarabilen başarılı yazılımlardan ve https://www.avira.com/ adresinden hızlıca deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Türkçe dil desteği ile rahatlıkla kurabileceğiniz bir başka yazılım da AVG AntiVirus FREE | Ücretsiz Virüslerden ve Zararlı Yazılımlardan Koruma üzerinden AVG.

Yukarıda bahsettiğimiz deneme sürümleri sayesinde, en iyi antivirüs yazılımlarından birini sisteminize kurarak güven içerisinde kalabilirsiniz. Hatta, sisteminize şu anda bir zararlı yazılım girmiş olsa bile, bu deneme sürümlerini kullanarak yine güven içerisinde cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yapmanız gerekenler arasında;
  • Deneme sürümünü kurmak
  • Güncellemesini yapmak
  • Tarama ve temizleme işlemini gerçekleştirmek
  • Bilgisayarı yeniden başlatmak
  • Bir kez daha tarama işlemini yapmak
Bu arada yukarıda önerdiğim yazılımlar, şahsi olarak bir zamanlar kullandığım ve tavsiye ettiklerim arasında. Eğer sizin de kullandığınız ve önerdiğiniz yazılımlar olursa, lütfen aşağıda yorum olarak ekleyin.

Görüşlerinizle ve deneyimlerinizle beraber, en iyi antivirüs yazılımları başlığımızı sizinle beraber güncelleyebiliriz.

Berk Şengel

Üyecik
Reklam kokan hareketler bence AVG Norton Veya avira kullanmak performans açısından hiç mantıklı değil En iyi antivirüs Bitdefender Birçok ödül almış bir program.

scorpion

Rektör
Yasaklı
Norton'un sistemi yavaşlattığı aşikar, avg de son zamanlarda bu kervana katılan yazılımlardan biri. Avira'yı en son 2007'de kullanmıştım bu yüzden yorum yapamayacağım.

Forumda bir çok arkadaş eset'i öneriyordu.

Goooworld

Üyecik
Ben avastin freewalluna ve virüse daha girerken müdehalisine bayiliyorum 39 tl de parami verdim kafa rahat ücretsiz versiyonuda kullanilabilir Ayrica pc performansini nerdesyse etkilemiyor. Kullanici dostu arayuzu var . Yeni ve orta segment kullanicilari icinde en ideali . ödüllü olanlarinda cogu reklam hikaye parali anlasmalar Örnegin Eset bu kadar kotu bir antivurus yok buldugu virusu silmekten aciz :)

sifirbakiye

Profesör
12 yıldır lisanslı ESET kullanıyorum bilgisayarımı kasmıyor kendimi diğer yazılımlara göre daha güvende hissediyorum.

Kadima

Rektör
Reklam kokan hareketler bence AVG Norton Veya avira kullanmak performans açısından hiç mantıklı değil En iyi antivirüs Bitdefender Birçok ödül almış bir program.
Avira'nın ücretsiz versiyonunu bir süre kullandım ve gerçekten sistemi kasmadan iyi koruyan bir yazılım.
17 TL'ye Kaspersky İnternet Security lisansı aldım onu kullanıyorum şuan :)

Bu arada Comodo internet Security de listeye eklenebilir.

qutoxy

Asistan
Bir sorum olacak.
AdwCleaner işe yarıyor mu ?

Yarıyor ama bir virüs programı gibi anlık koruma sağlamıyor. Sürekli olarak sen kendin, manuel olarak tarama yapman gerekiyor ki bilgisayarındaki zararlı içerikleri bulabilsin. AdwCleaner için tam olarak bir virüs programı diyemeyebiliriz. Bir virüs programının bulduğu şeyi bulamayor fakat, tarayıcı temizleme ve bilgisayar içine yerleştirilmiş zararlı dosyaları tesbit etme konularında çoğu virüs programının yapamadığı işi AdwCleaner yapıyor. Yani sen anti-virüs programı kur ama AdwCleaner'de dursun bilgisayarında. Aradabir AdwCleaner ile de temizlersin bilgisayarını.

qutoxy

Asistan
Arkdaşlar bir şirket yönetmiyorsunuz yada sürekli hack işleri uğraşmıyorsunuz. Altı-üstü kişisel işlerinizi hallediyorsunuz. Niye bu kadar çok kasıyorsunuz olayı? Eğer internet kullanımı konusunda bilinçli bir kullanıcı iseniz, Avast Free Anti-Virüs bile işinizi görür. Hatta öyle ki 4-5 sene içerisinde bilgisayarınız format yüzü bile görmez. Fakat; internet kullanımı konusunda köyden indim şehre tarzında, iyi bilgisayar kullandığını sanıp da internetteki ve bilgisayar dünyasındaki bir çok zararlı olabilecek şeylerden bi haber yaşıyorsanız gidin en iyi anti-virüs programını kurun, boş. O bilgisayar her yıl format yemeye mahkûmdur.

Sosruko8

Üyecik
3-4 ay önce 2 yıllık kaspersky internet security lisansı satın alıp kullanmaya başladım gayet memnunum. Program çalıştığını hissettirmiyor ve kasma sorunu yaşamıyorum.

Onurleo

Üyecik
Yasaklı
1. Bitdefender
2. Kaspersky

Bu iki program dışındakiler genelde bilgisayarınızı virüslere teslim ediyor.

SwateR

Rektör
Çok sık indirme işlemi yapmadığımdan ve ve neyin ne olduğunu bildiğimden aslında kullanmıyordum ama inernetten arada alışveriş filan yaptığım için Webroot kullanıyorum. Gayet yeterli. Çok ufak boyutlu (portable bile diyebiliriz) işini de iyi yapıyor. Ama ücretli. Ben Garanti bankasının kampanyasından aldım.

isyankar42

Profesör
Anti virüs kullananların aklına şaşayım bilgisiyarı şişiriyorsunuz durduk yere önemli dosyalarım yedeğini al yeter zaten normal bi kullanıcıysanız hangi dosyada virus olabilir anlarsınız yok ust düzeyim ben diyosanız sizi virus programı zaten koruyamaz

TaspiNaR03

Üyecik
Norton'u 2012 yılında aldığım masaüstü pc ile yüklü geldiğinden beri kullanıyorum. 4 yıldır bir kere dahi format atmamış olmama rağmen sistemde kasmadır, virüstür, vesairedir herhangi bir problem yok, yağ gibi akıyor. Kullandığım lisansta deneme sürümü lisansı. Kendimce bulduğum bi yöntemle crack, serial vb. kullanmadan basit bi yöntemle 4 yıldır kullanıyorum. Norton, Can'dır <3

devkazanı

Üyecik
en iyi antivirüs hangisinin promosyonunu yakaladıysam odur.Şimdi panda buldum 180 günlük şuan için en iyisi panda.Heeeee bitdefender bulursam en iyisi o olur tabiii.