En İyi 10 Zombi Filmi

Bu konuyu okuyanlar

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar bugünde sinema sever üyeler için en iyi 10 zombi filmini seçtim. Tabi yine araştırarak yine izlediğim filmler içerisinden ve genel olarak aldıkları yorumlar ve gördükleri ilgiyle alakalı olarak, kesinlikle bir sıralama olmadan hazırlanmış bir listedir. Bence 10 filmde izlenebilir zombi filmleri arasında yer alıyor.

1.ÖLÜMCÜL DENEY SERİSİ (1-2-3-4-5) - RESİDENT EVİL

Rwui.jpeg

Filmi neredeyse izlemeyen sinemasever yok gibidir. Aklımıza gelebilecek en bilinen Zombi Filmlerinden birisi olan Resident Evil şu ana kadar 5 seriden oluşuyor ve 1. filmden 5. filme kadar inişli çıkışlı bir yol katetse bile en çok sevilen zombi filmleri arasındaki yerini hakediyor.

Filmin Konusu

Filmde Ana karakterimiz Milla Jovovich'in hayat verdiği Alice karakteri. Çok güçlü bir silah yapım şirketinin yanlış deneylerinin sonucunda bir virüs açığa çıkar ve tüm dünyada büyük etki yaratır. İnsanların ölümüne sebep olan bu virüs, ölülerin tekrardan dirilmesine neden oluyor. Alice'de bu virüsten etkilenen ancak virüse karşı bağışıklık yaratmış tek insan.

Bu bağışıklık ve virüsün vücudundaki etkileri onu insan üstü güçlere sahip biri haline getiriyor ve virüsun tedavisi için yakalanması gereken bir av haline geliyor.
Alice hem bir kaçış hikayesinin içerisinde yer alıyor, hemde yaşayan insanların zombilerden uzak kalması için savaşıyor.

2.ÖLÜLERİN ŞAFAĞI-DAWN OF THE DEAD

15406_1.jpg

2004 yapımı bir zombi filmi olan Ölülerin Şafağı insanın gerilim içerisinde izleyebileceği zombi filmlerinden birtanesi ve bu nedenle listede olmayı hakediyor.

Filmin Konusu

Bir gece, sadece bir gece içerisinde nedeni anlaşılamayan bir salgından dolayı dünya genelinde insanlar ölüyor, ancak yaşayan ölüler olarak geri dönüyorlar. Bu zombiler salgından etkilenmeyen bir avuç insan için büyük tehditler oluşturuyor.

3.28 HAFTA SONRA-28 WEEKS LATER

28-hafta-sonra.jpg

Dünya çapında yayılan virüs temalı filmlerden birtanesi daha ancak bu kez konusu nedeniyle zombi filmlerine farklı bir bakış getiren 28 Hafta Sonra listede bu nedenle yer almayı hakeden yapımlardan. Rage virüsünden etkilenip zombiye dönüşen insanların saldırıları askeri birlikler tarafından kontrol altına alınmaya başlıyor ancak birbirlerini bulma mücadelesi sonrası biraraya gelen aile kendi içinde bir sır saklıyor. Kesinlikle izlemeye değer filmlerden.

Filmin Konusu

Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasından altı ay sonra, Amerika ordusu düzeni yeniden sağlamış ve karantina altındaki bölgelere insanları tekrar yerleştirmeye başlamıştır. Ülke tekrar inşa edilirken, yurtlarına geri dönen bir mülteci aile tekrar bir araya gelmenin sevinci içindedir. Fakat içlerinden birisi korkunç bir sır saklamaktadır.

4.KARANTİNA-QUARANTİNE

karantina-film-izle.jpg

Film aslında tanıdık bir filmin birebir kopyası REC serisini izleyenler bilir Karantina filmi ile Rec filminin birinci yapımları birebir aynı senaryo. Ancak oyunculuk ve mekan değişiklikleri ve Karantina serisinin 2. Filmi Karantina 2 nin farklı bir mekanı ele alışı bu film serisinide listeye sokuyor.

Filmin Konusu

Genç bir TV muhabiri olan Angela ile haber kameramanı Pablo, itfaiyecileri konu edinen bir program hazırlamaktadırlar. Oldukça sıkıcı geçen program bir telefonun gelmesiyle hareketlilik kazanır. Yaşlı bir kadının geçirdiği ev kazası ile ilgili gelen bu ihbar üzerine Angela ve Pablo itfaiyecilerin peşine takılır. Kadının evine varan ekip, evin içinden korkunç çığlıklar duyarlar. Bundan sonrası hafızalardan çıkmayacak bir kabustur.

5.SICAK KALPLER-WARM BODİES

sicak-kalpler.jpg

Zombi filmleri izleyenler bilir, genel olarak gerilim korku ve kaçış akla gelir. Ancak Sıcak Kalpler isimli bu filmde zombi temasına Romantik bir bakış açısı var. Zombi bir erkek ve Normal bir kızın yaşadığı aşk ve zombileşen insanların iyileşmesinin ilacı olarak görülen AŞK teması ele alınıyor. Romantik komedi tadındaki bu zombi filmi kesinlikle izlemeye değer.

Filmin Konusu

Film, "R" isimli bir erkek zombinin kurbanlarından birinin kız arkadaşıyla tehlikeli bir ilişkiye başlamasını anlatacak. Bu ilişki, başta R olmak üzere tüm zombileri değiştirecek zincirleme bir reaksiyonun ilk adımı olacak...

6.ÖLÜLERİN GÜNÜ-DAY OF THE DEAD

Olulerin-Gunu-1294765719.jpg

Zombi filmi severler için ideal bir film daha listeye girmeyi hakediyor. Ölülerin günü filminde Sığınakta sıkışmış bir askeri grubun ve dışarıdaki zombilerin mücadelesini izlerken, Askeri grup ve araştırmacı bilim adamları arasındaki iç çatışmayada şahit oluyoruz.

Filmin Konusu

Yaşayan ölülerin hükmettiği kontrolden çıkmış bir dünyadayız Küçük bir grup bilimadamı ve asker, Florida'daki bir füze silosuna sığınmış, dünyanın kaderini belirlemeye çalışıyorlar Bilimadamları bir yandan yakaladıkları zombiler üzerinde korkunç deneyler yaparak bir tedavi aramaya çalışırken, bir yandan da askerlerin tutkularını tatmin edecek arayışlara zorlanıyorlar Bir süre sonra, araştırmacıların aralarından bazılarını deneylerde kullandığını farkeden askerlerle araları bozulduğunda, sığınağa sızmaya başlayan zombilerin tehdidi daha da sinir bozucu bir hal alıyor..

7.28 GÜN SONRA-28 DAYS LATER

z4.jpg

28 Hafta Sonra isimli yapımın ilk filmi olan 28 Gün Sonra izlemeye değer zombi filmleri arasında.2002 İngiltere Hollanda ve Amerika işbirliği yapımı zombi filmi 2003 yılında vizyona girmişti.Rage virüsünün oluşturulma nedenini anlayarak başlayacağımız bu filmde, denek olarak kullanılan rage virüsü taşıyan maymunlardan haberdar hayvan hakları savunucularının gizlice merkeze girip bu maymunlardan birini salıvermeleri ile olaylar başlıyor ve işler çığırından çıkıyor. İzlemelisiniz ...

Filmin Konusu

İngiltere'de bir genetik araştırmalar ensitüsünde bilimadamları insan doğasındaki şiddeti ve öfkeyi önleyebilmek amacıyla bazı tehlikeli deneyler yapmış ve bunun sonucunda 'rage' adını verdikleri bir virüs geliştirmişlerdir. Ancak bu araştırmalarda denek olarak maymunların kullanıldığını öğrenen hayvan hakları koruyucusu bir grup eylemci, bilimadamlarının maymunlara zarar verdikleri gerekçesiyle kendi yöntemleriyle deneylerin yapıldığı binaya sızarak korunaklı kafeslerde tutulan ve bilimadamlarının 'rage' virüsü aşıladıkları maymunlardan birini serbest bırakırlar.Fakat serbest kalan maymun kafesten çıkar çıkmaz eylemcilerden birine saldırır ve olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

8.BEN EFSANEYİM-I AM LEGEND

ben-efsaneyim.jpg

Will Smith'i başrolde izleyeceğimiz bu filmde Bir bilim adamı olarak göreceğiz. Dünyayı saran önüne geçilemez bir virüs ve bu virüs Bilim adamı Neville'de bulaşır ancak yaşamaya devam eder. Belkide dünyada kalan tek insandır. Ancak tabikide durum böyle değil Neville yalnız değil. Virüsten etkilenen mutantlar onu tuzağa düşürme peşinde. İzlenebilecek en iyi zombi filmlerinden birisidir,kesinlikle göz atın.

Filmin Konusu

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York'ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville'in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.
Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville'in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

9.REC:ÖLÜM ÇIĞLIĞI-REC

3009630236ea21642719opz2.jpg

Rec serisi 3 filmden oluşmakta, ilk filmi ile dikkat çekerken ikinci filmde biraz vasat kalmış ve üçüncü filmde ne yazıkki beklenenden çok daha aşağıda bir yapım olmuş. Ancak yinede serinin 1. filminden dolayı zombi filmleri listesinde yer almayı hakediyor. Film dünyada ilk kez el kamerası ile çekilen film ünvanını elinde taşıyor ve birçok film içinde teşvik edici hatta filmin kopyalarını çeken birçok ülke olmasından dolayı yol gösterici bir film ünvanınıda hakediyor. İzlemeye değer.

Filmin Konusu

Genç bir TV muhabiri olan Angela ile haber kameramanı Pablo, itfaiyecileri konu edinen bir program hazırlamaktadırlar. Oldukça sıkıcı geçen program bir telefonun gelmesiyle hareketlilik kazanır. Yaşlı bir kadının geçirdiği ev kazası ile ilgili gelen bu ihbar üzerine Angela ve Pablo itfaiyecilerin peşine takılır. Kadının evine varan ekip, evin içinden korkunç çığlıklar duyarlar. Bundan sonrası hafızalardan çıkmayacak bir kabustur.

10.DÜNYA SAVAŞI Z-WORD WAR Z

dunya-savasi-z.jpg

Dünya Savaşı Z filmi günümüzün en yeni zombi filmlerinden birtanesi. Film gerçekten ilgi gören yapımlar arasında yer alıyor. Brad Pitt yönetmenliğinde çekilen filmde birçok farklı detay göze çarpıyor. Aksiyon hat safhada ve bu kez zombiler bilinenin aksine çok hızlılar ve koşuyorlar zıplıyorlar birbirlerinden destek alarak duvarları aşıyorlar. İzleyin ve görün.

Filmin Konusu

Zombi Savaşı’nın gerçek dehşetiyle yüzleşmenin vaktidir… Çin’de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir. Ve insan oğlu ikiye ayrılır.
Brad Pitt'in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Film Max Brooks'un aynı adlı kitabından uyarlandı.

ARKADAŞLAR BUGÜNKÜ LİSTEDE İZLENEBİLİR ZOMBİ FİLMLERİNİ BİRARAYA GETİRMEYE ÇALIŞTIM. LİSTE KESİNLİKLE EN İYİ VEYA EN KÖTÜ DİYE BİR SIRALAMAYA SAHİP DEĞİLDİR. EN İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM 10 ZOMBİ FİLMİNİN YER ALDIĞI BU LİSTEDE GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ BİR FİLM VARSA YORUMLARDA BELİRTEBİLİRSİNİZ.

BU ZOMBİ TEMALI FİLMLER HARİCİNDE BİRÇOK FİLM MEVCUTTUR İZLEMEK İSTEDİĞİNİZDE SORMANIZ YETERLİ, FİLMLER HAKKINDA BİLGİ VERMEYE ÇALIŞIRIM

BOL SİNEMALI GÜNLER : )

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Film severler henüz forumda değiller galiba :D

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
resident evil serisi
world war z
i am legend
warm bodies
priest
zombieland
dead heads

ve film olmasa da the walking dead

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Rec 1 ve 2 zombi filmi değil ama...Yani filmdeki seyler zombi değil :D

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İlgin için teşekkürler ;) bu gecenin film 28 gün sonra oldu :D

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Hepsini izledim. Filmlerdede oyunlardada zombi manyağı olaraktan.. Ayrıca komedi korku tarzında yüksek puanlı güzel bir film daha vardı:
http://www.imdb.com/title/tt0365748/

Bence worm bodiesden kat kat daha güzeldi.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
28 hafta/gün sonra filmleri beş para etmez. World War Z'de balon çıktı. Resident Evil'in ilk iki filmi sonrası rezillik.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ölülerin şafağı en iyisiydi

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Resident Evil serisi, 28 Weeks Later, 28 Days Later, I Am Legend.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Gözlerinize sağlık arkadaşlar, benim favorilerimde resident evil, ben efsaneyim ve ölülerin şafağıdır.

Ayrıca rec serisinin geneline bakarsak film zombi filmi olarak geçer, ben sizin demek istediğinizi anladım, ölülerin dirilmesi zombiye bağlar olayı, ama sinema dünyasını incelerseniz rec zombi filmi olarak geçer :mrgreen:

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Resident Evil serisini ben de tek geçiyorum..
"Ben Efsaneyim" filmi de çok iyiydi, ikincisi gelecek sanırım.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İlgin için teşekkürler ;) bu gecenin film 28 gün sonra oldu :D
günü mü haftayı mı izledim bilmiyorum ama hiç hoş değil di

Hepsini izledim. Filmlerdede oyunlardada zombi manyağı olaraktan.. Ayrıca komedi korku tarzında yüksek puanlı güzel bir film daha vardı:
http://www.imdb.com/title/tt0365748/

Bence worm bodiesden kat kat daha güzeldi.

ben onu hiç beğenmedim ya warm bodies daha iyi geldi bana
28 hafta/gün sonra filmleri beş para etmez. World War Z'de balon çıktı. Resident Evil'in ilk iki filmi sonrası rezillik.

ya hocam sende hiç birini beğenmemişsin :p

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Resident Evil 1 bu kategoride en iyisi bence.
Geri kalanlar her ne kadar oncan önce bile yapılsa taklit gibi.

Resident Evil seriside her geçen filmde iyice saçmaladı zaten.

Yapamıyorlar şöyle adam akıllı bir bilim kurgu...

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
ya hocam sende hiç birini beğenmemişsin :p
Seçici bir insansam demek. :)

Ölülerin şafağını yeni seyrettim ve beğendim. O derece etkilenmişim ki gece ikide başından kalktım filmin ve dışarıda zombiler varmış gibi hissettim. :)

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Seçici bir insansam demek. :)

Ölülerin şafağını yeni seyrettim ve beğendim. O derece etkilenmişim ki gece ikide başından kalktım filmin ve dışarıda zombiler varmış gibi hissettim. :)
dur bende izleyeyim bari bakalım nasılmış

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Night of the Living Dead (1968)
Død snø (2009)
Dawn of the Dead (1978)
28 Days Later...(2002)
Shaun of the Dead (2004)
Zombieland (2009)
Dellamorte Dellamore (1994)
The Return of the Living Dead (1985)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
sıcak kalpler kadar saçma bir film görmedim :hammer:

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Resident Evil 6 bekleniyor bu arada 2014 Ağustos gibi çıkması planlanıyormuş. Muhtemelen serinin son filmi olabilir çünkü 5. filmin finali ,sonuncu bir filme hazır olun der gibiydi.

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
RE gibi oyun serilerinin filmlerini beceremiyorlar malesef. RE serisi oynayan (ilk 3 bölümün ayrı yerı vardır) oyuncular filmlerinden pek zevk alamazlar. özellikle 3-4-5 için.. Saçmaladıkça saçmaladılar sonra. 6 da aynı tatla (tuzla) devam eder muhtemelen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar zombili bir film izlemek istiyorsanız the walkin dead ı izleyin:thumbup1:dizi de olsa süper bir kurgu içerio :D

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
iZombie de güzeldir dizi ama olsun.