En İyi 10 Torrent Sitesi

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Torrent siteleri sayesinde, internette aradığınız her türlü paylaşım dosyasına ulaşabilirsiniz. Ancak bu işi sadece korsanla sınırlı sanmayın. İşte en iyi 10 Torrent sitesi.

İnternetten dosya indiriyorsanız mutlaka Torrent ismini duymuşunuzdur. Ancak bu sistemin nasıl çalıştığını biliyor musunuz? P2P (Peer to Peer) paylaşım sistemini kullanan Torrent'i farklı kılan ise özel bir protokola sahip olması. Siz Torrent üzerinden bir dosyayı indirirken, sistem aynı anda bu dosyanın da başka kullanıcılar tarafından da download edilmesine izin veriyor.
Özetle kullanıcılar aynı anda hem upload hem de download yapan kişi haline geliyor. Torrent sistemine bağlı olan kullanıcılar, paket haline getirilmiş dosya adreslerinin seeker denilen botlar tarafından bulunmasını sağlıyor. Bu sayede seeker belirlenmiş dosyaları dünya üzerindeki tüm kullanıcılarla paylaşıyor. Özel Torrent siteleri ise daha çok kendi içlerine kapalı dev bir network gibi çalışıyor.*
adim21266740047.jpg
En iyiler yarışıyor
Şimdiye kadar adı hep korsanla birlikte anılan Torrent sitelerinin aslında yasal yanları da var. Bu sitelerde, sadece yasadışı paylaşımlarda bulunmuyor. Normalde arasanız bile zor bulacağınız dergiler ve amatör grup müziklerine Torrent sayesinde ulaşmak mümkün. Şu anda satılmayan bir derginin ya da çizgi romanın 15 yıllık arşivini Torrent sitelerinden indirebiliyorsunuz.
Ücretsiz program yazan insanlar da Torrent'ten faydalanıp çok daha geniş kitlelere hitap edebiliyor. Korsan kullanımı saymazsak aslında Torrent internetin gerçek anlamlarından biri. Sizin için en iyi 10 siteyi bir araya getirdik.

9. Yerli Torrent
Arena-TR en az yabancı Torrent siteleri kadar iddialı ve kaliteli bir site. Arşiv açığını sürekli genişleyerek kapatıyor. Üyelerine sosyal ortam imkanı da sunan sitenin paylaşım hızı da hiç fena değil. Ancak sitenin davetiyeli üyelik sistemi bir dezavantaj.*

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Ben isohunt kullanıyorum genelde.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Bu listede çok büyük bir eksik var. :)

Torrenleech.org :)

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
sıralama pek doğru olmamış
torrentz sitesi torrentleri kendi sunmuyor , bir nevi arama motorru fakat zamunda torrentleri kendi sunuyor.

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Torrent siteleri iyi hoşta bu zamunda.net e giremiyorum 8 gündür. dns değiştirdim proxy leri denedim. banlanacak kadar download da yapmadım ama :) farklı yerlerden gireibliyorum üyeliğime nedenini bilen varsa banada söyleyebilirmi neden zamunda.net e girilemediginin.

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Yerli torrent siteleri sağolsun aradığım herşeyi bulabiliyorum.

Yabancılardanda torrentleech ve zamunda yetiyor.

Torrent'e hep destek , tam destek :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bu zamundayı bu kadar özel yapan nedir? Hiç kullanmadım, niye herkes zamunda üyeliği almak için yırtınıyor merak ediyorum.

beatkey

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Torrentleech ve Arena-tr yeterde artar bile...

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Zamunda'da davetiye sistemi yok diye biliyorum.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Bu zamundayı bu kadar özel yapan nedir? Hiç kullanmadım, niye herkes zamunda üyeliği almak için yırtınıyor merak ediyorum.

mesela bir dosyayı seed yapan 2 kişi gözüküyor
download a başlıyorum 500kb/s ile geliyo dosya :D

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
En çok kullandığım torrent sitesi Mininova idi. Fakat içeriklerin kaldırılmasının ardından şu an Zamunda ve Arena-TR kullanıyorum. Arada The Pirate Bay ve İsoHunt kullanıyorum fakat içeriği en hızlı indirme konusunda Zamunda birinci sırada.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Zamunda.net üyelik alımı kapanmış. Davetiye...?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu Pirate Bay korsan yüzünden kapatılmamışmıydı_?

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
+
Zamunda sitesinde Rating-Uploaded derdi yok.

0.arenabg.com sitesini de tavsiye ederim. Zamunda gibi Bulgar trackeri ve
Rating-Uploaded derdi yok.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Türk Torrentler;
Bitturk
Arena-tr
Leechturk
Turktorrent.biz
Yabancı;
Zamunda
Torrentleech kullanıyorum

Eldanar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bittürkten kimse bahsetmemiş. Kaliteli bir tracker o da. Yerli için bitturk yabancı da zamunda tek geçerim. o.arenabg.com da fena değil

kelb

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Demonoid ve piratein olmadığı bir habere haber diyemiyeceğim. İsohunt, pirate ve demonoid yeter artar. Bazen bulamadığım şeyleri google ile bulabiliyorum bilimum torent sitesinden. Türk yapımı mal film ve dizilerle aram olmadığı için türk siteleri de kullanmıyorum. Zaten yüksek hız ve kaliteli paylaşım göremedim türk sitelerinde.

SaykoArt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Btjunkie.org sık kullandığım gözdem :)..thepiratebay'a da sık sık bakmakta yarar var büyük kaynak var çünkü..isohunt hakeza onuda kullanrım..aramalarda ama torrentz.com çok işe yarıyo..Kısaca torrent internet alemini en iyi tanımlayan icatlardan biri..:)

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Torrent sitelerini çok sık kullanıyorum benim liste şu şekilde 1_thepiratebay 2_demonoid 3_isohunt 4_turktorrent 5_bitturk 6_arena-tr daha çok var ama bu kadar yeter..

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
zamunda üyeliği 1 sene önce fln açıken almıştım bir ara türk iplerini banlamıslardı şimdi yine açık

bir torrent sitesi düşünün ki rapidshare den hızlı download edebiliyorsunuz ve ratio sorunu yok xD

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Zamunda & piratebay yabancı
Arena-TR de yerli torrente lider :)

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
zamunda.net gerisi yalan.

Geçen türk torrent sitesinden(hangisi tam hatırlamıyorum) bişey ind ireyim dedim ve saçmalığa bak

ben 40:confused1: la çekiyorum ama benden 70 le:clap::clap: alınıyor , yani bukadarı da pes dedim.

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Btjunkie.org sık kullandığım gözdem :)..thepiratebay'a da sık sık bakmakta yarar var büyük kaynak var çünkü..isohunt hakeza onuda kullanrım..aramalarda ama torrentz.com çok işe yarıyo..Kısaca torrent internet alemini en iyi tanımlayan icatlardan biri..:)

Hatırlatman iyi oldu, btjunkie.org da çok kaliteli bir tracker. Tavsiye ederim arkadaşlar, çok geniş bir içeriğe sahip.