En Fazla 450 TL'ye Mekanik Klavye Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Selamlar, mekanik klavye almak istiyorum, ve 200-300 TL verip Gamepower, Rampage gibi markalardan almak istemiyorum. 400 TL'ye Monster Pusat K3 Pro' diye bir klavye buldum. 400 TL'ye doğru düzgün mekanik klavye zor bulunurken RGB, bilek desteği, yazılım desteği,(kullanmayacak olsam da) macro tuşları, 50 milyon tuş ömrü bana çok iyi geldi. Sizce nasıl? Daha iyi bir klavye var mı? Bu klavyeyi kullanıpta memnun kalmayan var mı?

Not: En fazla 450 TL verebilirim bütçeni arttırıp ... Alabilirsin tarzı yorumlar yazmayın lütfen.

Klavyenin linki burada; https://www.monsternotebook.com.tr/pusatklavye/monster-pusat-k3-pro/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öneren yokmu ?

Son düzenleme:

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Redragon Dark Avenger.
Nedenini açıklarmısınız redragonun görüntüsünü sevmiyorum. Dev bir özelliği yoksa almayacağım. Monsterdan farkı ne?

Bu tartışmasız favorim :)

Ama sıfır alacam diyorsan monster pişman etmez.
Dostum sıfır almak istiyorum. Bu fiyata monsterdan daya iyisi var mı?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Nedenini açıklarmısınız redragonun görüntüsünü sevmiyorum. Dev bir özelliği yoksa almayacağım. Monsterdan farkı ne?

Monsterdan başka kalite olarak o fiyata görmedim sıfır olarak ama Servisi de işin içine katarsak monster almak enakıllıcası olur. philps var ama garanti ve servis olayını pek bilmiyorum...

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720

Redragon,Monster'dan daha kaliteli marka.Monster marka basarken Redragon kendi klavyelerini üretiyor.
Redragon dünyada zaten bilinen bir marka.Eğer ekstra bilek desteği alırsanız daha iyi olur.Almazsanız sorun yok.

Masaüstü mü kullanıyorsunuz dizüstü mü?
Konu dışı değildir.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Onun sayısal tuştakım
Klavyeler aşağı yukarı aynı.

Bunada bakabilirsin.
Mekanik değil dostum, mekanik istiyorum.

Redragon,Monster'dan daha kaliteli marka.Monster marka basarken Redragon kendi klavyelerini üretiyor.
Redragon dünyada zaten bilinen bir marka.Eğer ekstra bilek desteği alırsanız daha iyi olur.Almazsanız sorun yok.

Konu dışı değildir.
Masaüstü kullanıyorum.

Konu dışı değildir.
Yani bilemedim. Redragon alırsam trendyol veya hepsiburada'dan alırım. Monster'dan alırsam 2 yıl kendi garantisi var. Özellikleri tam olarak aynı mı diye sordum zaten. Aynıysa monster alacağım.

Konu dışı değildir.
Cevap verecek misiniz ?

Son düzenleme:

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Masaüstü kullanıyorsan multimedya tuşları önemli olabilir.FN+F(x) tuşlarıyla kısayolları oluyorsa Redragon al geç.Yanına da istersen bilek desteği al.Monster sadece Türkiye civarında bilinirken Redragon dünyada biliniyor.Bunu göz önünde bulundurmalısın.Marka basmıyor.Ayrıca Redragon'un da garantisi var.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Masaüstü kullanıyorsan multimedya tuşları önemli olabilir.FN+F(x) tuşlarıyla kısayolları oluyorsa Redragon al geç.Yanına da istersen bilek desteği al.Monster sadece Türkiye civarında bilinirken Redragon dünyada biliniyor.Bunu göz önünde bulundurmalısın.Marka basmıyor.Ayrıca Redragon'un da garantisi var.
Dostum bilinme olarak sormuyorum, tuş ömrü, kaç rgb efekti var, vs gibi özelliklerine bakıyorum. Dünya olarak bilinsin bilinmesin farketmez. Ben kullanacağım sonuçta özelliklerine göre lütfen karşılaştırın.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Dostum bilinme olarak sormuyorum, tuş ömrü, kaç rgb efekti var, vs gibi özelliklerine bakıyorum. Dünya olarak bilinsin bilinmesin farketmez. Ben kullanacağım sonuçta özelliklerine göre lütfen karşılaştırın.
Tuş ömrünü bilmiyorum ama yüksektir.50 milyon tuş ömrünün 50 milyonunu dolduracak mısınız?

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Çok güzel soru 50 milyon tuş ömrünü bitirene kadar yeni klavye alınır.
??
Kastettiğim şey klavyenin 50 milyon tuş ömrünü bitene kadar dayanıp dayanmamasıydı.Örneğin GamePower klavyeler.Sözde 50 milyon ama 4 ay sonra gidiyor.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Çok güzel soru 50 milyon tuş ömrünü bitirene kadar yeni klavye alınır.
??
Örnek olarak verdim sadece ?
Tuş ömrünü bilmiyorum ama yüksektir.50 milyon tuş ömrünün 50 milyonunu dolduracak mısınız?

1605382236125.png

1605382307572.png

Bunlardan bahsediyorum @Erase

Bunlar örnek verdiğim örneklerden bir tanesini tutup onun üzerinden yorum yapman ilginç @Erase

Son düzenleme:

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800

Ekli dosyayı görüntüle 124105
Ekli dosyayı görüntüle 124106

Bunlar örnek verdiğim örneklerden bir tanesini tutup onun üzerinden yorum yapman ilginç @Erase

Ekli dosyayı görüntüle 124105
Ekli dosyayı görüntüle 124106

Mesajları tam okumadım sadece 50 milyon tuş ömrünü bitirene kadar yeni klavye alınacağını düşünmüştüm.Aynısını yazınca beğendim. :)

Karar senin benim tercihim logitech,msi falan olurdu.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Mesajları tam okumadım sadece 50 milyon tuş ömrünü bitirene kadar yeni klavye alınacağını düşünmüştüm.Aynısını yazınca beğendim. :)

Karar senin benim tercihim logitech,msi falan olurdu.
Benimde onlar olurdu ama param olsaydı :D Mecburen bunlar arasında kalıyoruz bizde

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Benimde onlar olurdu ama param olsaydı :D Mecburen bunlar arasında kalıyoruz bizde

Artan paraya kuru pasta yersin.:D

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84

Artan paraya kuru pasta yersin.:D
Mekanik değil bunlar biliyorsunuz değil mi :D

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Aynen Redragon alcak olsam trendyol gibi sitelerden alacağım onlara pek güvenmiyorum. Diğer arkadaş ban yemiş yazamıyor üzüldüm.
Redragonu yeni duydum bende trendyola pek güvenmem.Arkadaşı Allah kurtarsın.?

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Redragonu yeni duydum bende trendyola pek güvenmem.Arkadaşı Allah kurtarsın.?
Redragon aslında ünlü bir marka.
Aynen Redragon alcak olsam trendyol gibi sitelerden alacağım onlara pek güvenmiyorum. Diğer arkadaş ban yemiş yazamıyor üzüldüm.
Trendyol'dan alsan ne olacak?Amazon'dan da alabilirsin.https://www.amazon.com.tr/Redragon-AVENGER-K568RGB-T%C3%BCrk%C3%A7e-Oyuncu/dp/B07C64MFT4/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=Redragon+Dark+Avenger&qid=1605694400&s=computers&sr=1-1 İnternet alışverişi daha ucuza getiriyor genelde.Bunun yanında Monster marka basıp satarken Redragon'un kendisi üretiyor.