En fazla 2500 lira bilgisayar önerisi

Bu konuyu okuyanlar

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar önerileriniz benim için değerli olacaktır. En fazla 2500 tl (2600 olabilir) değerinde bir bilgisayar arıyorum. Asus'un X550JX-XX171D model dizüstü bilgisayarı dikkatimi çekti ortalama 2500 gibi bir fiyatı var ama freedos olması ve kasasının plastik olması beni soğuttu gibi bir şey.

-Film dizi çok izliyorum
-Okulda slayt çok istiyorlar office çok kullanıcağım.
-Boş zamanlarımda lol GTA gibi oyunlar oynarım
-Kasası sağlam olursa benim için çok iyi olur

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

MrVolkan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bende Asusx550JX-XX171D laptop öneririm freedos olması daha iyi ucuz oluyor.Ve gtx950m li bi ekran kartına sahip laptopu bu fiyata bulman imkansız

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim ama plastik kasa sorun çıkarmaz mı? Ebrar bilgisayardan almayı düşünüyorum. Çünkü bilgisayarı görüp almak istiyorum

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve freedos bilgisayara direk USB üzeriden işletim sistemi yüklenir değil mi yoksa CD şart mı ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Teşekkür ederim ama plastik kasa sorun çıkarmaz mı? Ebrar bilgisayardan almayı düşünüyorum. Çünkü bilgisayarı görüp almak istiyorum
Kasası plastik değil aliminyum kasa yani daha iyi. Sadece ekran çevresi plastikten oda sağlam plastik dandik plastik değil zaten kokusundan anlarsın. Tavsiye ettiğim siteden alırsan sıkıntı yaşamazsın karar senin site güvenilir.

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasası plastik değil aliminyum kasa yani daha iyi. Sadece ekran çevresi plastikten oda sağlam plastik dandik plastik değil zaten kokusundan anlarsın. Tavsiye ettiğim siteden alırsan sıkıntı yaşamazsın karar senin site güvenilir.

Teşekkür ederim bende çok alışveriş yaptım internetten ama ilk kez bir bilgisayara bu kadar para vereceğim görüpte almak istiyorum :)

davud tokmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus X550JX-XX171D Core i7-4720HQ 4GB 1TB GTX950M 4GB 15.6" FreeDos | sanalmarketim

Şuan alabileceğin en performanslı cihaz bu. İşlemcisi ve ekran kartı fiyatına göre gerçekten çok iyi. Ram konusunu dert etme 4 gb daha ekleyip 8 gb yapabilirsin fazlası gereksiz tabi oyun oynayacaksan. Kasası sağlam zaten Asus kalitesi.
Asus X550JX-XX171D Core i7-4720HQ 4GB 1TB GTX950M 4GB 15.6" FreeDos | sanalmarketim

Şuan alabileceğin en performanslı cihaz bu. İşlemcisi ve ekran kartı fiyatına göre gerçekten çok iyi. Ram konusunu dert etme 4 gb daha ekleyip 8 gb yapabilirsin fazlası gereksiz tabi oyun oynayacaksan. Kasası sağlam zaten Asus kalitesi.
Peki bunu güvenilir bu şekilde bu siteden veya baska biryerden nasil temin edebilirim ?

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki ben bilgisayarı aldıktan sonra elimde olan 128 gb lık sandisk ssd yi hdd yerine taksam ve hdd yide DVD-R yerine taksam garantisi iptal olur mu?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
peki ben bilgisayarı aldıktan sonra elimde olan 128 gb lık sandisk ssd yi hdd yerine taksam ve hdd yide DVD-R yerine taksam garantisi iptal olur mu?
İşçiliğin iyiyse sıkıntı olmaz. Ben defalarca yaptım ama asus sıkıntı çıkarmadı.

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman bir bilgisayarcıya ya da aldığım yere yaptırayım

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı kötü gibi ama full HD ekranı var ve arkadan aydınlatmalı klavyesi var.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Full HD ekranlar yüksek güç tükettiği için ve ekrana işlenen doku daha fazla ve yoğun olunca oyunlarda performans haliyle düşüyor. Bu fiyata çok çok daha iyi fiyat performans laptopları alınabilir.
MSI GL62 6QC-081XTR (GT940M)

Skylake mimarili kaliteli bir laptop. Gözün kapalı almalısın.

Asus X550JX-XX171D

Bunuda düşünebilirsin. GTX 950m var. Ama MSI'nın işlemcisi daha güçlü. MSI'da 8 gb ram var. 1 tb 7200rpm kaliteli harddisk var. 6 hücreli kaliteli bir pil var. Hm170 çipset var.

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim yorumların için MSİ güzel duruyor aslında ama asus da gtx950m ekran kartı var. Çok kararsızım bu konularda :(

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Çok teşekkür ederim yorumların için MSİ güzel duruyor aslında ama asus da gtx950m ekran kartı var. Çok kararsızım bu konularda :(
Benim sana tavsiyem MSI al. Skylake mimarili işlemci çok daha güçlü olduğu için işlemci açığını oyun için tamamen kapatacaktır. Ayrıca 4 çekirdekli olduğu için 4 çekirdek isteyen oyunlarda sıkıntı çıkarmıyor. MSI komple kalite bence tercihin MSI'den yana olsun. İşlemci farkı oyun açısından bile FPS'yi arttıracaktır. Hatta anakart çipseti HM170 olması bile fps'ye katkı sağlar. Kuzey köprüsü ile grafik işlemcinin arasındaki iletişim ve bant genişliği daha yüksek, nanometre düşük ve bellek zamanlamaları mükemmel değerde.

ogulcansivri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizin dediklerinizin yarısı anladım sadece :D şaka bir yana yorumlarınız için gerçekten teşekkür ederim MSI yı ön sıraya aldım vizelerim bittikten sonra her şey belli olacak aldığım bilgisayarı buraya yazarım :) elinize sağlık