5000₺ civarı dizüstü bilgisayar önerisi, bilgisayar mühendisliği

Bu konuyu okuyanlar

dsnp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, eğer üniversite sınavı yerleştirme sonuçları beklediğim gibi gelirse bilgisayar mühendisliğine gideceğim. Şimdi olmasa da okul başlamadan bir laptop almayı düşünüyorum. Pek fazla üst seviye grafik kartı gerektirecek oyunlar oynamıyorum (şu an kullandığım ekran kartı 630M). Üniversitede de derslerden dolayı fazla oyunlara yükleneceğimi düşünmüyorum ve anladığım kadarıyla da daha çok işlemciye önem vermem gerekiyormuş. Eğer laptop önerisi vermekten çekinirseniz, onun yerine alırken nelere dikkat etmem gerektiğini söylerseniz benim için çok iyi olur.

5000₺ civarı bir bütçem var, fiyatı çok oynatmazsanız sevinirim. Freedos olması benim için sorun olmaz.

Ayrıca arkadaşımın da maksimum 4000₺ civarı bir bütçesi var. Kendisi de en fazla League of Legends tarzı oyunları oynuyor. Bunun için bir öneri yapmanızı beklemiyorum, sonuçta aynı konu başlıklı bir sürü konu var. Sadece bilgisayarı yorumlasanız yeter benim için. Onun için de şu bilgisayarı düşündük:

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Bu cihazi onerebilirim.

Draker

Doçent
Reaksiyon puanı
60
Hepsiburada'da indirime girdiği zaman bu modelin fiyatı 5200 lira civarına düşüyor. İşlemcisi i5-8300H ve ekran kartı GTX 1650.