En Çok Hangi Antivirüse Güveniyorsunuz?

Hangisine güveniyorsunuz?

• Qihoo 360 Security

Kullanılan: 5 1.3%
  • Avast

Kullanılan: 29 7.4%
  • Avg

Kullanılan: 8 2.1%
  • Avira

Kullanılan: 12 3.1%
  • Bitdefender

Kullanılan: 16 4.1%
  • Comodo

Kullanılan: 10 2.6%
  • E-scan

Kullanılan: 0 0.0%
  • Eset

Kullanılan: 57 14.6%
  • F-Secure

Kullanılan: 3 0.8%
  • FortiClient

• G-Data

Kullanılan: 1 0.3%
  • Kaspersky

Kullanılan: 103 26.4%
  • Kingsoft

• McAfee

Kullanılan: 7 1.8%
  • Norton

Kullanılan: 24 6.2%
  • Outpost

• Panda

Kullanılan: 5 1.3%
  • Trend Micro

Kullanılan: 4 1.0%
  • Trustport

• Vipre

• Webroot

Kullanılan: 3 0.8%
  • Bullguard

• Emsisoft

Kullanılan: 4 1.0%
  • Ikarus

Kullanılan: 1 0.3%
  • Microsoft Security Essentials

Kullanılan: 9 2.3%
  • Adaware Antivirus

• Immunet Protect

• Dr Web

• Kendime Güveniyorum

Kullanılan: 68 17.4%
  • Hiçbirine Güvenmiyorum

Kullanılan: 37 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    390

Bu konuyu okuyanlar

ByPro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence Yac diğerlerine göre çok daha iyi.146.000 kişi kullanıyor. Tavsiye ederim. :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Bence eset iyidir ama ücretli olduğu için onun yerine avg free kullanıyorum. Yetiyor.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
anket eklendi arkadaşlar

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
ankette seçenek sayısı kısıtlı olduğu için ekleyemediklerim oldu. ankette olmayan seçenekler için konuda yorum yapabilirsiniz :)

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bazıları virüs yada zararlı olmadan atlıyor,bunu da hesap edin.:yes:

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Güvenlik sektöründe 2 şirket tanırım, birincisi Symantec Corporation ikincisi Kaspersky Lab.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Nedendir bilmem (Tabiki nedenleri var kendime göre :D) Kaspersky diyorum :)

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kullanmiyorum da kullansam guvenecegim iki marka var Avira ile Panda. Ama ucretsizler arasinda.

Ucretli bitdefender.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Valla beyler zamanında bana [MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] Eset nod32 önermişti ve gerekli işaretlemeleri yapınca ayarlardan, bilgisayara bir toz bile girmiyor.

Sonra bir değişiklik yapıyım dedim Emsisoft Anti-Malware indirdim, 1 yıllık lisans verdi forumdan bir üye ve aktifleştirdim.

Yine en ufak şeyleri çat diye buluyor eset gibi fakat hangisi daha iyi onu bilemem yani :D 1 yılı bitsin esete dönecem :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
leptopumu 3 senedir hiç bir antivirüs olmadan kullanıyorum, sürekli de bankacılık işlemleri yaparım, daha 1 gün olsun trojendi virüstü, yavaşlamaydı görmedim. gireceğin siteleri ve indireceğin şeyleri bilirsen antivirüs boş iş. masaüstü pc'mde ise her türlü crackli program ve oyun mevcuttur, 3 tane antivirüs kurulu, trojenden geçilmiyor. bu nedenle arada bir format atıyorum.

pc'de illegal oyun işine girdimi değil antivirüs kralı bile koruyamaz. zaten bir çok oyunun exe dosyasını antivirüsler trojen olarak gördüğü için mecburen devre dışı bırakmak zorundasın.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
leptopumu 3 senedir hiç bir antivirüs olmadan kullanıyorum, sürekli de bankacılık işlemleri yaparım, daha 1 gün olsun trojendi virüstü, yavaşlamaydı görmedim. gireceğin siteleri ve indireceğin şeyleri bilirsen antivirüs boş iş. masaüstü pc'mde ise her türlü crackli program ve oyun mevcuttur, 3 tane antivirüs kurulu, trojenden geçilmiyor. bu nedenle arada bir format atıyorum.

pc'de illegal oyun işine girdimi değil antivirüs kralı bile koruyamaz. zaten bir çok oyunun exe dosyasını antivirüsler trojen olarak gördüğü için mecburen devre dışı bırakmak zorundasın.
Aynen oyle banada virus girmez hic dosya isminden bile anlasilir mesela oyun indircen exe. uzantili indirince viruslu olur genelde.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Kendime güveniyorum acik ve net. Insan girecegi sitelere, indirdigi dosyalara dikkat edince virüs programina gerek kalmiyor.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Uzun zamandır virüs programı kullanmıyordum ve bu güne kadar da hiç bir sorun yaşamadım.

KaptaPrism

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben kaspersky'ye güveniyorum.

Ama ne yaptığınız biliyorsanız antivirus kullanmaya gerek yok. Üstelik crackli oyunlarda da sorun yok. İndireceğiniz cracki bilin yeter.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Öğrenci adamız biz orijinal oyun almaya bütçe yok.İlaçlı oyunların hepsinde virüs var mıdır.Birde bankacılık işlemleri yapıyorum bilgisayarda riskli mi ? Riskli ise önerileriniz var mı?

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Öğrenci adamız biz orijinal oyun almaya bütçe yok.İlaçlı oyunların hepsinde virüs var mıdır.Birde bankacılık işlemleri yapıyorum bilgisayarda riskli mi ? Riskli ise önerileriniz var mı?

ilaçlı oyunların hepsinde tabii ki virüs yoktur. ama virüs bulaştırmak için en cazip yollardan biri de oyun crackleridir doğal olarak. bankacılık işlemleri yapıyorsanız mutlaka bi internet security suite yazılımı kullanmanızı tavsiye ederim. eset, kaspersky, norton, comodo tavsiye ederim.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
İlaçlı oyunların ilaçlarında bulunan dosyalar, o dağıtımcının güvenilirliğine göre değişir.Genellikle Rus çıkışlı dağıtım grupları içeriye trojan sokarlar.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Online banking kullanan adam ilk önce orijinal isletim sistemi kullanacak. Bunun yani sira ögrenci olmaniz orijinal oyun satin almaniza engel degil. Bircok sitede neredeyse bedavaya oyun keyleri satiliyor, ayrica steamde her sene indirimler oluyor.

Böyle bahanelerin arkasina siginmamak lazim. Imkan var yani yok degil :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
esete bak ya...ilginç geldi... genelde forumlarda hep eleştriliyor ama bu tabloda ciddi sonuçlar vermiş... genelde testlerde hep ortalarda yer alıyor...

Vaktim olsa düzenli olarak her gün atarım. Ben zaten VT'de her gün her saat bu sonuçlara şahit oluyorum. Şu bir gerçek ki ESET'in bu sene rakibi olmayacak. Antivirüs yazılımlarını sadece 2 kişi eleştirebilir; bu işin içinde olanlar ve zararlı yazılım yazanlar. Gerisi sadece konuşur veya fanboydur bu kadar basit.