En beğendiğiniz 5 Akıllı telefon markasını sıralayabilir misiniz?

beyzabetül

Profesör
1 Mayıs 2011
3,290
356
263
En Beğendiğiniz kaliteli bulduğunuz 5 telefon markasını önem sırasına göre sayısal olarak sıralayabilirmisiniz?

26 Ekim 2020
5,233
4,436
1,358
35
Hocam zaten kaç tane var adam akıllı bari üç tane deseydin ?

1- Samsung ilk markam o yüzden
2- Apple ikinci markam
3- xiaomi üçüncü markam
4- oneplus kullanmadım kullanmam ama iyi marka bence
5- find x serisi hürmetine oppo diyim

beyzabetül

Profesör
1 Mayıs 2011
3,290
356
263
Hocam zaten kaç tane var adam akıllı bari üç tane deseydin ?

1- Samsung ilk markam o yüzden
2- Apple ikinci markam
3- xiaomi üçüncü markam
4- oneplus kullanmadım kullanmam ama iyi marka bence
5- find x serisi hürmetine oppo diyim
araştırma yaptım bayağa varmış .vestel,htc,general mobile,vivo,lenovo.,nokia,sony
bunları kullanan varmı bilmiyorumda lg ve sony de bir aralar meşhurdu.

26 Ekim 2020
5,233
4,436
1,358
35
araştırma yaptım bayağa varmış .vestel,htc,general mobile,vivo,lenovo.,nokia,sony
bunları kullanan varmı bilmiyorumda lg ve sony de bir aralar meşhurdu.
Sony bugünde meşhur aslında ama Türkiyede yok olsada çok pahalı olur kimse almaz alamaz, yurtdışında bile hatrı sayılır bir fiyatı var, xperia pro ı modeli

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,178
5
23,307
4,958
Ama bişey söliyim. Bende Samsung S4 vardı. Mini değil.

Bi ayarını bulmuştum ki evlere şenlik.
Ekrana dokunmadan parmağımı ekrana yaklaştırıyordum ve ekran algılıyordu nereye basmak istediğimi.
Mesela videoları öylece ileri geri sarıyordum felan.

Şimdiki S serilerinde S4 kadar sensor olduğuna inanmıyorum. Adamlar uzay mekiği yapmıştı sanki. :D

11 Ocak 2022
1,016
986
293
33

Ekrana dokunmadan parmağımı ekrana yaklaştırıyordum ve ekran algılıyordu nereye basmak istediğimi.

Şimdiki S serilerinde S4 kadar sensor olduğuna inanmıyorum. Adamlar uzay mekiği yapmıştı sanki. :D
Air li bişidi sanırım hatırlıyorum o özelliği ?

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,870
708
19
Güzel soru, ilk sıralarda Android olacak ama tabi ki de istisnalar var.

1. OnePlus: Yazılımı kararlı, güvenilir olması ve Custom ROM gibi çok fazla özel yazılım seçeneği sayesinde benim için çok cazip (gördüklerime göre).
  2. Pixel ve Nexus: Günümüzde Google servislerini bayağı sık kullandığım için Pixel cihazlar benim işimi rahatlıkla görebilir. Stok Android arayüzünü 5.0 L güncellemesinden beri beğenmişimdir.
  3. Apple: Sağlamlar ve gayet iyi yazılım desteği sunuluyor fakat Apple ekosistemini kurmadığım sürece almayı düşünmediğim markalardan birisi, gelecekte 5G telefona geçersem belki düşünebilirim.
  4. Xiaomi (alt markaları da dahil): Stok yazılımı cezbetmiyor ve bloatware canavarı fakat yazılım özelleştirme kısmı çok iyi.
  5. Samsung: Çok beğendiğim marka değil fakat bazı modelleri iyi, Custom ROM vb. şeyler kısmında sancılı olabildiği ve bazı modelleri kronik sorunlu olmasından ötürü pek sıcak bakmadığım marka. İyi ürünler denk gelirse tercih edebilirim.
  6. Lumia serisi (zamanında): Günümüzde artık popüler değiller ama zamanında tuhaf şekilde beğenirdim.
  7. Eski Nokialar: İlk telefonum Nokia 6070 idi, sağlamlardı ve içindeki oyunlar da hoşuma giderdi. Ayrıca mobil veriyle bazı oyunları indirdiğimi hatırlıyorum.
  8. Sony: Tasarım çizgisi hoşuma gidiyor açıkçası fakat geri kalanını bilmiyorum.

Onların dışında fazla beğendiğim markaların olduğunu söyleyemeyeceğim. :)

Dertsizali

Profesör
24 Nisan 2020
2,599
2,182
358

Biliyorum çok iyidi eski telefonlar