Elon Musk'ın amacı nedir?

Sizce Elon Musk nasıl biri?

• Kullanılan toplam oy
    14
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Evet, uzun süredir ağzımızdan düşmeyen her yaptığı olay olan Elon Musk'ın amacının ne olduğunu düşünüyorsunuz? Ben özellikle Starlink projesine sıcak bakmıyorum mesela. Çocuğunun ismini öyle koyması da oldukça garip geldi. Spekülasyon ve mizah serbest.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Bi de sempatik ve enerjik buluyorum. Dizilere falan da konuk oldu.
Amacı ilgi çekerek markalarına reklam yapmak olabilir mi sizce? (En kötü yandan bakıyorum bu aralar, özellikle şu çocuğunun ismini açıkladıktan sonra.) Çocuğunun isminde bile SpaceX'e ürün yerleştirme yaptığından kuşkulanıyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Adam iyi biri, nedense her ünlü kişiye bir çamur atılıyor. Bill Gates'e de derimizin altına çip yerleştirecek, bizi kontrol edecek, Bill Gates'in gizli planı var falan diyorlar. Başta, batılı tanınmış kişiler ne yaparsa, ne derse altından saçma bir şeyler çıkaran sözde "Profesöe doktor" lar olmak üzere buna inanıyorlar. Elon Musk normal bir bilim adamı ve girişimci.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amacı ilgi çekerek markalarına reklam yapmak olabilir mi sizce? (En kötü yandan bakıyorum bu aralar, özellikle şu çocuğunun ismini açıkladıktan sonra.) Çocuğunun isminde bile SpaceX'e ürün yerleştirme yaptığından kuşkulanıyorum.
Sanmıyorum, zaten markaları ile çalışmak isteyen bir çok farklı şirket var. Yani adamın, markasının reklamını yapmaya pek bir ihtiyacı yok.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Oldukça ileri görüşlü olduğunu düşündüğüm ve evrenin inceliklerini sayesinde keşfedebileceğimiz bir bilim adamı gözüyle bakıyorum.

Çocuğuna koyduğu isime çok alay edildi fakat robotlaşan gelecekte, yeni kuşak için oldukça normal şeyler olacağını düşünüyorum.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Yukarıda ki arkadaş Tony Stark örneği vermiş gerçekten tam yerinde , bende öyle düşünüyorum.

Adamın ne kötü niyeti olabilir ki.. adam tam bir dahi , başarı uzmanı , kimin aklına gelebilirdi ki elektrikli arabayı oluşturmak .. onu geçtim uzay başarılarını bahsetmiyorum bile :)

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Yaptıkları takdire şayan ama bence sadece internet için 42000 uydu gereksiz geliyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
"Mühendis" demek istediniz galiba?
Öyle deme adam parayla boğup öldürür bizi. ? Mühendis ne? Profesör bence. ? hehehe

Bu arada İlk uzay roketinin geri kalan parçalarını dikey indirilen videoya hayranlıkla bakmıştım.
Çok güzel görüntülerdi ama Geriye kalan 1 parça denizde yüzen tekneye oturamadı. Bana göre pek gerekli değil ama Çok zahmetli bir şey.

Bu videoya hayranım beee

Reaksiyon puanı
6,381
Yaptıkları takdire şayan ama bence sadece internet için 42000 uydu gereksiz geliyor.
Bunu biz bilemeyiz aslında. SpaceX'de ki mühendisler ve Elon Musk bu konularda yıllardır profesyonel çalışmalar yapan kişiler. Yani bu sayı bize çok fazla gelebilir, ama belki de 20 yıl sonra az bile kalabilir. Yani yanlış anlamayın, size bir şey demiyorum sadece, uydu sayısı belki gereklidir.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Elon Musk'ın Tesla'yı üretirken finansal açıdan kâr elde etmediğini biliyor muydunuz, adam bir şeyleri değiştirmek istiyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Kesin İOS`tur. ? Steve Jobs mezarında Tur atıyor havada süzülen teknolojik alete kadar üretmişler :D

Bu arada Adamlar internete bağlıysa SDN ekibi adından bir mesaj yollayalım onlara, el sallasınlar bize.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Bana göre adam günümüz dünyasında normalleşen şeyleri ortadan kaldırıp her şeyi değiştirmeye çalışan ve Dünya'yı daha iyi bir yere getirmek isteyen bir insan.Belki de gelecekte başka gezegende yaşam fikrini gerçeğe taşıyacak insanlardan birisidir.

Kısacası adam bence "normal" kavramını sevmiyor...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Canlı bağlantıya bakıyorumda kalabalık teknolojik aletler diye gördüklerim Kameralar -- Kamera tutucu kollar - - Onların kabloları.

Sanki İnstagrama video çekip atıyorlar gibi salak salak dolanıyorlar mekiğin içinde. Sadece Elinde Tablet Olan birşeyler yapmaya çalışıyor. Uğraşıyor neyiyse düzeltmek için