''Elinde bira ile ekmek aldın" dayağı

Bu konuyu okuyanlar

gokhansel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
klasik hürriyet haberi
elinde sadece ekmek olup dayak yesen hürriyet seni haber yapmaz
ama elinde bira da olursa değme gitsin hürriyetin keyfine

*kişilerin maruz kaldığı zorbalığı, kabalığı ne olursa olsun -bi proplem varsa adli kuvvetlere haber ver!- kabul etmiyorum

Tipik yanlı medyanın yalan yanlış haberleri , velevki öyle bir haber olmuş olsun toplumun geneli öyle imiş lanse etmek ne alaka yemiyoruz artık öyle haberleri kendinizi geliştirin artık inandırıcılığınızı yitirdiniz.

haberde toplumun genelini nereden çıkardın , o senin kendi yorumun .
haber açık bir şekilde elinde bira ile ekmek alan kişiyi döven kişilerden bahsediyor , doğru olmadığından bu kadar nasıl emin olabiliyorsun ,

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bir kez daha emin oldum ki bu ülkede sadece bir gazeteyle her şey başarılabilir. Nefret haberi yaparak nefret uyandırıyorlar.
[MENTION=63330]braveheart.fb[/MENTION], gördün mü kardeşim; şuncacık bir haber müsveddesi bile benim dediğimi ıspatlamaya yetti. Yorumları görüyor musun? Bu yorumlardaki nefret depreşmeleri, haberin işe yaradığını gösteriyor işte.

Yalnız hep söylüyorum, ahmaklıkları odur ki; bu oyunun sonsuza kadar devam edeceğini sanıyorlar. Hiç geçmişten ders almıyorlar.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sevgili @SeYYaH kardeşim. Keşke bu yorumu yazmadan önce ufak bir araştırma yapsaydın. "Namaz kılmamanın cezası" mezhep imamlarına göre şu şekildedir:

Hanefi mezhebi’nde: kan çıkıncaya kadar dövülür ve namaza dönünceye dek hapsedilir.
(dönmez ise idam edilir)

Şafii mezhebi’nde: öldürmek

Maliki Mezhebi’nde: Şafii mezhebiyle hükmü aynıdır.

Hanbelî Mezhebi’nde: Şafii mezhebiyle hükmü aynıdır.

Bu bilgilerin doğruluğu için internette ufak bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Sevgili @Elmacik kaygını anlıyorum. Ancak İslam inancı şiddeti telkin eden kimi mezhep imamlarının görüşleri ile yâda kimi uydurma hadislerle ciddi bir şekilde yanlış anlaşılmıştır. Bize “bizden olmayan kaynaklardan gelen haberleri” araştırma erdemini kazandıranlar maalesef “bizden olan kaynakları” araştırma erdeminden mahrum etmiştir. Durum böyle olunca “söylenenin” bir önemi kalmıyor; "kimin söylediği" önemli hale geliyor. Oysa “analitik bir mantıkla” olayları değerlendirmek daha tutarlı ve daha rasyonel olacaktır.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=63330]braveheart.fb[/MENTION], evet, İslam ve peygamber ile alakası olmayan bu tür fetvalar var. Fakat Allah'a şükür ki insanların bunları uygulayacak kadar delirmediğini biliyoruz öyle değil mi? Sence gerçekten böyle bir olay yaşandı ve gerçekten de bu dayağı atanlar bu mezhep imamlarının fetvalarını biliyorlardı da ona göre mi yaptılar?

Hayır, bu kadar cahil olan bir insan, yüzlerce yıl önce verilmiş fetvaları okuyup araştırmayı bırak, duymamıştır bile. Bununla birlikte, geçmişte bazı kişiler böyle hatalı düşünceler öne sürmüş olabilirler; fakat bugün bunların uygulandığını iddia edemeyiz.

Bütün bunlar bir yana; bu haberlerin geçmişte nasıl manipüle edildiğini çok gördük demekten bile midem bulanıyor artık. Ne tarikatlar, ne şeyhler, ne üfürükçüler icat edildi bu ülkede. hiç dikkatini çekmedi mi; televizyonlarda "üfürükçü hoca tecavüz etti", "üfürükçü hoca müritleriyle ilişkiye giriyor", "üfürükçü hoca dini istismar ederek büyük vurgun yaptı" gibi haberler hep aynı tarihlerde farklı farklı yerlerden yayınlandı. Yani gerektiği zaman medyaya sunulan haber(!)ler gerektiğinde yayınlandı, gerektiğinde yayından çekildi.

Pavyon kızını, başını örtüp cemaatçi diye ortaya attılar, Aczimendi diye icat ettikleri bir grubun yine saniyesinde icat ettikleri bir şeyhiyle beraber düzmece bir oyunla bastılar. Bu olaylar yaşanırken hep "dinci hoca", "üfürükçü din istismarcısı", "İslamcı gruplar" gibi ifadeler kullanılarak insanların dindarlara nefret beslemeleri sağlandı. Dinden zaten uzaklaşmışlardı o ayrı konu; bir de bunun üstüne inançlı kimseleri de topun ucuna koydular.

Şimdi o yüzden gerçek olsa bile bu haber, bunu yayınlayanların niyetini hiç ama hiç değiştirmiyor.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Eğitimsiz gerici dar bağnaz kör zihniyet işte. Sizene birader sizene. Adam istediğini alır istediğini yapar. Herkes ahlak bekçisi olmuş mal zihniyet işte. Kendileri karı kıza bakarlar onu bunu döverler sıkıntı yok ama. Dinimiz adam dövmeyi mi emrediyor embesil insan.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
haberde toplumun genelini nereden çıkardın , o senin kendi yorumun .
haber açık bir şekilde elinde bira ile ekmek alan kişiyi döven kişilerden bahsediyor , doğru olmadığından bu kadar nasıl emin olabiliyorsun ,

Emin olabiliyorum Çünkü her daim böyle haberleri görüyoruz çoğu da yalan çıkıyor misal Her Ramazan ayında yok oruç tutmayani dövdüler yok şort giydi diye dayak ama olayın asli astarı varmı mağdur olan suçlu olan hiç medyaya çıkıp konuşmaz bu ve bunun gibi fitne yayıcılar her daım toplumu karıstırıp arka planda ellerini ovuştururlar.

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Beyler şunu söyleyeyim her habere inanmayın bir market gece yarısına kadar açık olamaz ve o markete elinde bira şişesiyle içeri almayı bırak poşetle kimseyi almıyorlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz dayak yiyen mi haklı dayak atan mı boşverin memleket elden gitmesin uyutuyorlar halkı daha bilinçli bakalım olaylara

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
adamın yaptığı kimseyi ilgilendirmez,inançlı veya inançsız olabilir biz bilemeyiz,yaptıkları kendine

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Beyler şunu söyleyeyim her habere inanmayın bir market gece yarısına kadar açık olamaz ve o markete elinde bira şişesiyle içeri almayı bırak poşetle kimseyi almıyorlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz dayak yiyen mi haklı dayak atan mı boşverin memleket elden gitmesin uyutuyorlar halkı daha bilinçli bakalım olaylara

1. bir market içki satıyorsa o market geceleyinde açıktır bol bol satış yapmak için...
2. (eğer başka yerden alıp geldiyse )yerel marketlere istediğin gibi girersin kim karışır senin poşetine
3. memleketin elden gitmesi konusunda sonuna kadar haklısın ..

ama bu haberinde gerçeklik payı var.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Gerçeklik payı benim nezdim de %0 sıfır neden mi alkolü adam gibi içmeyip millete sarkan milleti taciz eden bir sürü beyin siz var ortalık neden mi bu millet alkolü bile insan gibi içmeyi bilmiyor .

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
saat 00.15'te hangi market panpa bu, nobetci marketcilik donemimi basladi?ramazan ayida gecti...

:) nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama batı da ve büyük şehirlerin çoğunda 7/24 açık marketler bulunur. Hayat akşam saat 8-9 da güneşin batmasıyla bitmez, şehir 24 saat yaşar.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Siz nerede yaşıyorsunuz bilemiyorum ama hem bu haberdeki gibi olaylar hemde türbanlı kızın otobüsten indirilmesi yada okuldan çıkartılması tarzı olaylarla çok kez tanık oldum. Tabiki okuduğumuz herşeye hemen araştırmadan inanmamalıyız ama önyargılı da olmamalıyız. O beğenmediğiniz gazetelerin eleştirilecek çok noktası vardır ama emin olun beğendiniz gazetelerden 10 kat daha iyi habercilik yapıyorlar ve gerçek gündemi çok daha iyi yansıtıyorlar. Okuyabildiğin kadar çok farklı düşüncedeki gazeteyi okuyup kendi akıl ve mantığınızla doğru olana karar vermeniz lazım. Duymak istemediğiniz, inanmak istemediğiniz şeyleri hemen yok saymayın, yada provakasyon olarak düşünmeyin. Doğruluk payını herzaman dikkate alın.

Anadolu da marketler saat 8 de kapanıyor dışarıdaki hayat bitiyor diye türkiyenin heryerinde aynı şey olcak diye birşey yok. Kuzenlerim marketçilik yapıyor ve 7/24 açıklar. Aynı şekilde yaşadığım heryerde marketlerin birçoğı gece yarılarına kadar açıklar.

Beni asıl korkutan bu kafa göz patlatan odun kafalılar değil. Buna destek olan medya yada halk. Hemen bizim mahalleden abiler böyle şeyler yapmaz diye savunmaya geçiyorlar ve bu tür olaylarda yaptıkları yanlarına kar kalıyor. Bu kişiler 1 kere bu suçu işliyorlardır fakat bu tür olayları görmezden gelen yada örtpas edenler yüzünden bu tür eylemlere cesaret eden 100lerce kişi ortaya çıkıyor. Nasılsa bize birşey olmaz, arkamızda mahallenin büyükleri var, polisler bir aslansın kralsın muamelesi yapıyor diye cesaret buluyorlar. Beni korkutan bu adamlar değil, yukarıdaki mesajlarda da gördüğüm buna göz yuman, inanmak istemeyen, destek çıkan kişilerin varlığı. Bu kişiler var olduğu sürece bu olaylarda devam edecektir. Bir kesin inanmak istemiycektir bir kesimde hep mağdur olacaktır. Dünyayı mahallenizden ibaret sanmayın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Seyyah sen nerde yaşıyorsun ''“namaz kılmayın öldürülmesi gerektiğini” söyleyen mezhep imamlarımız var
biryerlerden birşeyler duymuşsun ama çok yanlış duymuşsun.sözünü ettiğin şey namazı terkeden müslümanlar içindir.benim mezhebimde de vardır.namazı terkeden müslümanlar islam kurallarının uygulandığı yerlerde ve eğer dinden de dönmediyse öldürülür.yani pratikte böyle birşeye rastlanmaz.çünkü adam kendi demeden kimse namazı bıraktığını idda edemez.namazı alenen bırakan da dinde durmaz zaten.bir de bu din konularında ne hikmetse herkes bilgili.herşeyi biliyorsunuz maşallah.bir mühendislik için bile 4 yıl okumadan söz edemeyen bir insan bir hayat nizamı hakkında hiçbirşey okumadan sadece duyduklarıyla hayatını bu nizama adayan hele ki mezhep imamı olan bir zatı yargılama hakkını kendinde bulabiliyor.AYIPTIR

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
a benim güzel kardeşim, beni yanlış anladın galiba...
müslümana laf etmek ayrı şey, ama islama çamur atmak ayrı şeydir.
şimdi biz birine kızdık mı, "sallandıracaksın bunları" deriz, millet olarak...
kafamıza göre, o anki psikolojik yapımıza göre fetvalar veririz, racon keseriz.

kafasına göre fetva veren herkesin söylediği islam olsaydı, zaten islam diye bir din olmazdı ortada.

islam dininin iki sahih kaynağı vardır, kur'an ve hadis!
eğer bu ikisinden birinde namaz kılmayanın dövülmesini emreden bir hüküm bulur, burada paylaşırsanız sizden özür dileyeceğim.
ama lütfen "ağzı olan konuşuyo" misali her önüne gelenin saçmaladığı zırvaları burada "işte islam budur" diyerek racon kesmeye tevessül etmeyelim arkadaşım, cidden ayıp oluyor. bu sözüm sizden evvel alıntısını yaptığım @leroy adlı arkadaşa idi.
benim yazımla ilgili bir alıntı yapmışsınız diyorsunuz karıştırdınız mı ben mi göremiyorum.ben burda bir kaç cümle kurdum hangisini alıntıladınız yoksa başka kişiylemi karıştırdınız.son yazımuı yazdığımdan beri internette değildim yeni girdim yoksa bu soruyu şu saate bırakmazdım.kim racon kesmiş onu anladım bi açıklarsanız bende iki kelime edeyim

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sevgili @Elmacik aslında söylediklerin konusunda çok haklısın. Eylemi gerçekleştiren kişi bu tür bir fetvayı hiç duymamış olabilir. Yine Pavyon kızını, başını örtüp cemaatçi diye ortaya atmaları veya üfürükçü hoca haberleri bir zamanlar özelikle “dine ve dindara” karşı bir "nefret söylemi" oluşturma çabasına bolca hizmet etti.

Benim söylemeye çalıştığım şey beynimizin “genelleme “ yapmaya çokça yatkın olduğu. Zamanında yapılan bu çokça yalan haber zihinlerde ”genelleştirilmiş” ve bu türden her haber bir “art niyet” gösterisi kabul edilmiştir. Mezhep imamlarına göre “Namaz kılmayanın öldürülmesi" gerektiğini söylerken de aslında kırmaya çalıştığım önyargı; din konusunda uzman olan hatta mezhep kuran kişilerin bile -senin tabirinle- “delice” fetvalar verdiğidir. Peki, bir mezhep imamı bile sadece namaz kılmadığı için- üstelik Kuran'a rağmen- “öldürme” fetvasını veriyorsa –yine senin tabirinle- “cahil” olan birinin kendince içki içenin dövülmesi gerektiği gibi bir karar alma ihtimali yok mu?

Bu ihtimalin olması bu haberinde doğru olma ihtimalini beraberinde getirir. İşte “analitik bir mantıkla” olayları değerlendirmek daha tutarlı ve daha rasyonel olur, derken kast ettiğim bir olayın bütün boyutlarıyla değerlendirlmesidir.

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
a benim güzel kardeşim, beni yanlış anladın galiba...
müslümana laf etmek ayrı şey, ama islama çamur atmak ayrı şeydir.
şimdi biz birine kızdık mı, "sallandıracaksın bunları" deriz, millet olarak...
kafamıza göre, o anki psikolojik yapımıza göre fetvalar veririz, racon keseriz.

kafasına göre fetva veren herkesin söylediği islam olsaydı, zaten islam diye bir din olmazdı ortada.

islam dininin iki sahih kaynağı vardır, kur'an ve hadis!
eğer bu ikisinden birinde namaz kılmayanın dövülmesini emreden bir hüküm bulur, burada paylaşırsanız sizden özür dileyeceğim.
ama lütfen "ağzı olan konuşuyo" misali her önüne gelenin saçmaladığı zırvaları burada "işte islam budur" diyerek racon kesmeye tevessül etmeyelim arkadaşım, cidden ayıp oluyor. bu sözüm sizden evvel alıntısını yaptığım @leroy adlı arkadaşa idi.
bende yaptım dediğiniz alıntı göremedim burda başka kişiylemi karıştırdınız.yazım neden yayınlanmıyor yarım saat oldu yazı yazdım hiç bir kural ihlali yok ve yayınlanmıyor.uzun zamandır internette değildim dünden beri yoksa cevabınızı alırdınız emin olabilirsiniz

Reaksiyon puanı
10,325
Siz nerede yaşıyorsunuz bilemiyorum ama hem bu haberdeki gibi olaylar hemde türbanlı kızın otobüsten indirilmesi yada okuldan çıkartılması tarzı olaylarla çok kez tanık oldum. Tabiki okuduğumuz herşeye hemen araştırmadan inanmamalıyız ama önyargılı da olmamalıyız. O beğenmediğiniz gazetelerin eleştirilecek çok noktası vardır ama emin olun beğendiniz gazetelerden 10 kat daha iyi habercilik yapıyorlar ve gerçek gündemi çok daha iyi yansıtıyorlar. Okuyabildiğin kadar çok farklı düşüncedeki gazeteyi okuyup kendi akıl ve mantığınızla doğru olana karar vermeniz lazım. Duymak istemediğiniz, inanmak istemediğiniz şeyleri hemen yok saymayın, yada provakasyon olarak düşünmeyin. Doğruluk payını herzaman dikkate alın.

Anadolu da marketler saat 8 de kapanıyor dışarıdaki hayat bitiyor diye türkiyenin heryerinde aynı şey olcak diye birşey yok. Kuzenlerim marketçilik yapıyor ve 7/24 açıklar. Aynı şekilde yaşadığım heryerde marketlerin birçoğı gece yarılarına kadar açıklar.

Beni asıl korkutan bu kafa göz patlatan odun kafalılar değil. Buna destek olan medya yada halk. Hemen bizim mahalleden abiler böyle şeyler yapmaz diye savunmaya geçiyorlar ve bu tür olaylarda yaptıkları yanlarına kar kalıyor. Bu kişiler 1 kere bu suçu işliyorlardır fakat bu tür olayları görmezden gelen yada örtpas edenler yüzünden bu tür eylemlere cesaret eden 100lerce kişi ortaya çıkıyor. Nasılsa bize birşey olmaz, arkamızda mahallenin büyükleri var, polisler bir aslansın kralsın muamelesi yapıyor diye cesaret buluyorlar. Beni korkutan bu adamlar değil, yukarıdaki mesajlarda da gördüğüm buna göz yuman, inanmak istemeyen, destek çıkan kişilerin varlığı. Bu kişiler var olduğu sürece bu olaylarda devam edecektir. Bir kesin inanmak istemiycektir bir kesimde hep mağdur olacaktır. Dünyayı mahallenizden ibaret sanmayın.

[MENTION=142972]tambjk[/MENTION], yukarıda verdiğin linklerin hepsi aydın doğan'ın medyasına ait, ve aynı haberi birbirinden kopyalayarak çoğaltıp basıyorlar. o yüzden ki, tek başına güvenilirliği yine de yok benim için... ama,

itiraf etmeliyim, böyle bir olay olmaz diye de diretmenin anlamı yok. olur, hem de bal gibi olur.

bu ülkede kendini din yerine koyup, -haşa- Allah yerine koyup öylesine racon kesen cuhela var ki akıllara seza!

bu konuda yüzlerce provakasyon kaynaklı senaryo tatbikleri var belki ama, sahisi de yok değil.

inkâr etmenin bir manası yok, bu türden rijit vakalar olasıdır her zaman. ne ki bunu genellemek, bu vesileyle bütün dindarları, dini karalamak haksızlık olur. çünkü kişilerin hatasından, yanlışından din sorumlu tutulamaz. kur'an ve sahih hadislerin cevaz vermediği yanlış tutumlar sadece kişilerin kendi sorunudur.

düşünün ki bu ülkede asgari elli milyon dinine bağlı dindar müslüman vardır, ama koca Türkiyede bu türlü davranan, kendini din yerine koyarak kaba kuvvet kullanan toplasanız elli kişi, en fazla yüz kişi vardır.

islami basın meselesine gelince, onlar provakasyon olanları buluyor yazıyor da, gerçek vakalar konusunda kabul edelim ki sağır ve dilsizleri oynayabiliyor. bu da bizim kusurumuz!

maalesef!

birileri habbeyi kubbe yaparken, bizler de bazen kubbeleri görmemezlikten gelebiliyoruz.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION], kamu aklı balık aklıdır demişler. Medyanın ne kadar farklı görüş sahibi olurlarsa olsunlar, bazı zamanlarda hep aynı haberleri yaptığı bir dönemi görmediniz. Bir zamanlar Fethullah Gülen bile ordunun darbesini öven yazılar yazmak zorunda kalmıştı. Bütün medya birlik olmuştu. Ya isteyerek, ya da zorla. :)

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
sizin şer gördüklerinizde hayı vardır inşaallah o dayak bir hayra vesile olacaktır.
çocukluğumu içki yüzünden yaşamadım keşke daha fazla dövselerdide tevbe etseydi .İçip karısını dövse bir sürü yorum yaparsınız evde karı dayak yiyeceğine herif yemiş bu nasip kısmet işidir kimse kimsenin nasibini yiyemez.
Elinde ekmek işi hikaye ama yapılan şahane
Kim bu yoruma saçma veya anlamsız derse yorumdan önce dayak yiyrn kadınları bir araştırsın öldürülenlere baksın ekmek parasıyla içki alanlara baksın

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11

Evet güzel toparlama yapmışsin bildiğimiz üzere bu topluluk hepsi doğan medya grubu hepsin de kopyala yapıştır haberi görmek pek te şaşırtıcı değil hatta bir zamanlar namaz kılmaya giden öğrencileri dünyanın en adı suçunu işliyormuş gibi gösterir altına dehşetengiz müzikler ile ile sunan bu medya topluluğu idi yanlış sa de yanlış tir de ama her dayak yiyen sarhoş haksız yere dayak yedi haberlerini görmek artık yani insan görünce cüş diyesi geliyor hiç mi alkol alıp sapitan milleti taciz eden çıkmaz mi araların da yok her zaman ayyaslar haklı oluyor bu medya topluluğuna göre .Bir de böyle konulara her yorum yaptığım da beni ve bazı şahısları kategorize etmeye kalkan bir kaç tane densiz yorumcu var isimlerini vermeyecegim ;şu nu söylüyorum siz beni tanınıyorsunuz burda yazdığım üç satırlık yorum ile karakter tahlili yapmaya kalkmayın benim ne olduğumu yazdığım yazılardan anlayamazsınız beni tanımamız gerekir beş yaşındaki çocuklar gibi avaz avaz bağırsanız da bu haklı olduğunuz anlamına gelmiyor yada bazı değerleri savunuyorsunuz diye üstün ırk falan da değilsiniz kendiniz olun yorumlarınız da gölgelerin yada cesetlerin arkasına sığınmayın iyi forumlar.

Reaksiyon puanı
10,325
benim yazımla ilgili bir alıntı yapmışsınız diyorsunuz karıştırdınız mı ben mi göremiyorum.ben burda bir kaç cümle kurdum hangisini alıntıladınız yoksa başka kişiylemi karıştırdınız.son yazımuı yazdığımdan beri internette değildim yeni girdim yoksa bu soruyu şu saate bırakmazdım.kim racon kesmiş onu anladım bi açıklarsanız bende iki kelime edeyim

[MENTION=286034]leroy[/MENTION], inan bana konu içindeki mesajlar sanırım kimi silinmiş, kimi yer değiştirmiş, karman çorman olmuş. şu an neyin ne olduğunu bile hatırlamıyorum. senin alıntıladığın mesajımdan evvel bir mesajım daha vardı, orada senin yazdığın bir yorumu alıntılayıp cevap vermiş olmalıyım, veya aceleden bişeyleri karıştırmış olmalıyım, bilmiyorum. çünkü zaman geçti, hatırlamıyorum. neyse çok önemli de değil. mesele yok, takma kafana.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=63330]braveheart.fb[/MENTION], düşünme şekline itiraz etmiyorum zaten kardeşim; sadece şunu anlatmaya çalışıyorum; hep aynı zamanda mı olur böyle şeyler? Hep mi denk gelir? Bu konuya ilk mesajımda, Suriye'ye girmek için milletin psikolojisini etkilemek amacıyla yapıldığını söylemiştim.

Normalde senin düşünce şeklin doğrudur, fakat Resulullah'ın torunu Ali Rıza b. Musa Kazım şöyle der: "Ahir zamanda kesin olarak emin olmadan bir kimse hakkında hüsn-ü zanda bulunmak doğru değildir". Sen şu anda bugüne kadar hep bize hıyanet etmiş gazetecilere hüsn-ü zan beslemek istiyorsun. Zira ben analitik düşününce onların hep bu tür uydurma haberler yaptıklarını ve bunları da bir amaçla yaptıklarını bildiğim için, bu haber doğru bile olsa, amaçlarının batıl olduğunu söylüyorum. Gerçekten de bunda yanlış bir şey var mıdır?

Aynı Hz. Ali'nin haricilere söylediği gibi, "evet sizler doğru söylüyorsunuz, fakat batılı murad ediyorsunuz". Yani o yüzden bu gazeteler binde bir doğru haber bile yapsalar; onların yaptığı da "genelleme"ye tabi tutmamalısın, hatta doğru da olsa yine de ön planda yaptıkları haberden çok niyetlerini tartışmalısın.

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
sizin şer gördüklerinizde hayı vardır inşaallah o dayak bir hayra vesile olacaktır.
çocukluğumu içki yüzünden yaşamadım keşke daha fazla dövselerdide tevbe etseydi .İçip karısını dövse bir sürü yorum yaparsınız evde karı dayak yiyeceğine herif yemiş bu nasip kısmet işidir kimse kimsenin nasibini yiyemez.
Elinde ekmek işi hikaye ama yapılan şahane
Kim bu yoruma saçma veya anlamsız derse yorumdan önce dayak yiyrn kadınları bir araştırsın öldürülenlere baksın ekmek parasıyla içki alanlara baksın

sizce başlık altındaki yorumlar bu yönde mi ? Ükede işine gelmeyeni dövmek; tam tabiri ile "gücü yeten yetene dalmak" gibi bir anlayış hakim oluyor.

arifhakyemez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu ekmek olayına bir encam bulmaları lazım aslında. Bir bakıyorsun birisi ekmek alacak, tüm ekmekleri elleyip duruyor. Arkadaş elin temizmi değilmi? Hiç kimse buna dikkat etmiyor malesef :(

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu güne kadar namaz kılan ve baş örtüsü takan birinden, bu durumlarından dolayı başkalarına zarar geldiğini görmedim, duymadım. Ama içkili araç kullanıp da insanları öldürenleri çok gördüm. Bazı medya grubunun 1 kere olsun "alkol can aldı" diye haber yaptığını da görmedim. İçkili biri mağdur olunca hemencecik haber oluveriyor. İmanlı olarak ölmeyenler ateştedir, ancak müslüman olanlarında yaptıkları en küçük iyilik de kötülük de yazılmaktadır. İçki içmek "büyük" günahlardandır. 1 bardak suya 1 damla pislik girse içilmeyeceği gibi sarhoş eden içkilerin de 1 damlası da olsa haramdır.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
sizce başlık altındaki yorumlar bu yönde mi ? Ükede işine gelmeyeni dövmek; tam tabiri ile "gücü yeten yetene dalmak" gibi bir anlayış hakim oluyor.
değerli kardeşim
neyimiz doğruki onun nasibi hazırmış gücü yetene sistemi hiç hoşlanmadığım bir sistemdir ama alkol araya girdimi müstesna

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
değerli kardeşim
neyimiz doğruki onun nasibi hazırmış gücü yetene sistemi hiç hoşlanmadığım bir sistemdir ama alkol araya girdimi müstesna
yahu haberin doğruluğu bile muamma. alkol falan bilmem ben. bu gün alkol yarın, gözlük, öbür gün sakal, öbür gün bıyık. sıkıntı o değil. güçlünün güçsüzü boğazlaması.

Son mesajlar