''Elinde bira ile ekmek aldın" dayağı

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
demek ki biralari ondan kagida sariyolarmis :D

iyi de alkolun saldirganliga yol acan etkisi burada icmeyenleri etkilemis sanki :p

bu tip insanlar var. eski yasadigimiz mahallede yillar onc ebi cocuk da anlatiyodu bana. nasil tas attgini kahramanca sarhoslar :p
bir arkadasim da sarhos birini oldurduklerini anlatiyodu .
bence bu alkoliklere olan saldirganlik bazen alkolden daha zararli .
baskasina zarari olmayan icmesinde sakinca olmamasi lazim.
sonucta adam icmi ama kimseye saldirmamis kimsenin karisina kizina bi zarari dokunmamis . ama icmemis adamlar saldirmisbaskasina ve buyuk ihtimal baskasini karisina kizina da laf atmasini bilen tiplerdi :p

VirtualKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amerikanlar türkleri çokmu seviyor. Eğer güzel bir eğitimin (doktor , mühendis vs) veya işin yoksa ayakçı olursun Petrol ofisinde çalışır, marketlerde , restaurantlarda. Onun dışında bir halta yaramazsın Arkadaş geldi yeni Amerikadan )
burda çokmu farklı :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Yorumları okudukça şaşırıyorum. Hayatım boyunca çok kez alkol aldım ve alkollu ortamda bulundum. Emin olun burada alkol kullananlara karşı gösterilen nefret ve kinin yüzde 1'ini bile hissetmedim vede tanık olmadım. Alkol zararlıdır kabul ediyorum ama zehirli zihinler daha tehlikeli alkolden. Bu kişiler Allah'a bol bol dua edip zihinlerindeki bu kötülükten kendilerini arındırmaya çalışmalılar.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Haberin amacı provakasyon muydu bilmiyorum gerçektir veya değildir.Tüm yorumlara bakamadım ama görülen o ki burayı karıştırmaya,tartışma açmaya yetmiş bu haber.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
burda çokmu farklı :D

4 senelik herhangi bir fakulte mezunu olupta iş bulamayan kolay kolay tanımıyorum ben. Alanıyla ilgili olmasada en kötü ihtimal aylık 1000 TL lik işler rahatlıkla bulunabiliyor. (yükselme imkanı olan büyük firmalar)

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
İslamiyet çok güzel Bir din. Ama şu bir gerçek bazıları dinimizi o kadar yanlış yorumlayıp deyim yerindeyse odun kafalı olabiliyorlar. Mini etek giyen kıza kezzap atmak , bildikleri yanlış şeyleri düzeltene gavur veya dinsiz demek , İslamiyeti benimsemeyeni dövmek veya öldürmek.

Yahu dinimizin ilk kuralı zaten hoşgörüdür.

Nereden başlasakki
bu bir klasik müzik eseri değilki ayrı yorumlansın kurallar bellidir ve dğişmez sadece müçtehidler kendi içtihadlarıyla amel edebilir yani sana bana ona göre bir islam veya yorumlama yok
Mini etek giyen kıza kezzap atan din adına mı atıyor yokta bastırılmış cilsel duyguları veya çocuklukta yaşadığı incest veya mini etek giyen bir yayınının ihanetini mi gördü yani bu uzun uzun araştırılacak bir olay
bildikleri yanlış şeyleri.....bilmeyen zaten karışmaz ama bilene anlatmak farzdır emr-i bil ma'ruf nehyl- anil münker dinsiz demek içinse kesin delil lazımdır %99 kafir olduğuna hükmetsen %1 lik bunu demeni engeller
Vallahi ya ali bir kişiyi islama kazandırman yüz kafiri öldürmenden evladır
la ikrahe fiddiyn müslüman olmayanı zorlayamazsın ama müslüman olupta uymayana had cezası vardır
bilerek konuşalım