''Elinde bira ile ekmek aldın" dayağı

Bu konuyu okuyanlar

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
17763666.jpg

BOLU’da elinde birayla girdiği marketten alışveriş yaptığı iddia edilen 59 yaşındaki Mehmet Ak, "Elinde bira ile neden ekmek alıyorsun?" diyen 2 kişinin saldırısına uğradı. Tekme tokat dayak yiyen Mehmet Ak tedavi altına alındı. Polis olayın ardından kaçan saldırganları arıyor.

spacer.gif

Olay, dün gece saat 00.15 sıralarında, Borazanlar Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde meydana geldi. Markete alışveriş yapmak için giren Mehmet Ak, ekmek ve biber aldıktan sonra dışarıya çıktı. İddiaya göre, marketteki 2 müşteri, Ak’ın yanına gelerek, "Elinde bira ile neden ekmek alıyorsun?" diyerek ona tekme tokat saldırdı. Aldığı darbeler sonucu gözünün içinden kan gelen Mehmet Ak yere yığılırken, saldırganlar ise otomobile binerek kaçtı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine polis ve 112 Acil Servis ekibi olay yerine geldi. Ak, sağlıkekibinin müdahalesinin ardından Köroğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çevrede arama yapan polisler yerdeki ekmekleri toplayıp caddede bulunan dershanenin güvenlik personeline verdi.

Polis, kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21357738.asp

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Biride çıkıp şunları dövse dese ki "elinde ekmek olan adamı dövmeye utanmıyormusun".

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Şu söz geldi aklıma, "Ekmek nimettir kabul, peki insan nedir?"

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
herkez birbirine kin kusar oldu niye acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
klasik hürriyet haberi
elinde sadece ekmek olup dayak yesen hürriyet seni haber yapmaz
ama elinde bira da olursa değme gitsin hürriyetin keyfine

*kişilerin maruz kaldığı zorbalığı, kabalığı ne olursa olsun -bi proplem varsa adli kuvvetlere haber ver!- kabul etmiyorum

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Suriye konusunda hükümete destek vermek lazım. Bu tür durumlarda her zaman elinde içkiyle birinin dayak yediği haberi yapılır; klasiktir. Böylece "dinci"lere karşı bir nefret oluşturulur toplumda. Şimdi artık Suriye'ye girmeye hazır olacağız buna benzer bir kaç haberden sonra. :)

ßjK1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o iki kişinin yaptığını onaylamıyorum ama doğruysa şunuda belirtmek isterim. İçkinin azda olsa faydaları vardır bağırsakları çalıştırır kalbe iyi gelir vs. ama kötü yanına gelince kişi bilincini kaybeder ne yaptığını hatırlamaz mesela bu iki kişinin bilinci yerindeydi dayak attı kaçtı peki içkili olsa ne olacaktı yaralayana hatta öldürüne kadar döverlerdi. Lütfen Okuyunuz.

“Sana içkiyi ve kumarı soruyorlar. De ki: Onlarda hem günah, hem insanlar için faydalar vardır. Günahları ise faydalarından daha büyüktür.” (Bakara Sûresi, 219)

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
ekmek, bira bahane.
adamların canı sıkılmış :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
klasik hürriyet haberi

*kişilerin maruz kaldığı zorbalığı, kabalığı ne olursa olsun -bi proplem varsa adli kuvvetlere haber ver!- kabul etmiyorum

bize de yazacak 1 satır bırakaydın yav. :p:)

gokhansel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
klasik hürriyet haberi

Burada biri yaşanılan olayı haber yapmış bu mu zorunuza gidiyor bu ülkede böyle şeylerin yaşanması gitmiyor mu ?
Zorbalığı ,kabalığı tabiki adli kuvvetlere bildirsinler ama haber yapamayacaklarsa kapasınlar o gazeteyi , gazetenin amacı bu !!

v3l1baba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
saat 00.15'te hangi market panpa bu, nobetci marketcilik donemimi basladi?ramazan ayida gecti...

maxpayne1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir yalan haber daha, sazan gibi atlayanlar...
Hala anlamadınız ya Hürriyet gazetesi demek provokasyon ve yalan haber demek
Gülerim bu yorumlara ancak........ :))

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir yalan haber daha, sazan gibi atlayanlar...
Hala anlamadınız ya Hürriyet gazetesi demek provokasyon ve yalan haber demek
Gülerim bu yorumlara ancak........ :))
hangi gazete provakasyon yapmıyor ,zaman mı ,yeni şafak mı, akitmi,vs. hangisi

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Zamanında toplumda “dine ve dindarlara” karşı nefret duygusu oluşturmak için bu türden haberlerin çokça yapıldığı bilinen bir gerçek. Ancak bu türden her haberi "dincilere karşı nefret duygusu oluşturma çabası” olarak görmenin çokta tutarlı bir davranış olmadığını düşüyorum. Unutmayalım ki “namaz kılmayın öldürülmesi gerektiğini” söyleyen mezhep imamlarımız var. Böyle çarpık bir din anlayışı elbette “döverek ıslah etmeyi” dinsel bir erdem kabul eden Müslümanlar da yetiştirecektir.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İslamiyet çok güzel Bir din. Ama şu bir gerçek bazıları dinimizi o kadar yanlış yorumlayıp deyim yerindeyse odun kafalı olabiliyorlar. Mini etek giyen kıza kezzap atmak , bildikleri yanlış şeyleri düzeltene gavur veya dinsiz demek , İslamiyeti benimsemeyeni dövmek veya öldürmek.

Yahu dinimizin ilk kuralı zaten hoşgörüdür.

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaş yaşanmaz bu ülkede artık en iyisi amerikaya geri dönmek başka yolu yok

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bütün gün sörf deniz kum güneş :) ama newyorka da bakın bence harika bi yer :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaş yaşanmaz bu ülkede artık en iyisi amerikaya geri dönmek başka yolu yok

Amerikanlar türkleri çokmu seviyor. Eğer güzel bir eğitimin (doktor , mühendis vs) veya işin yoksa ayakçı olursun Petrol ofisinde çalışır, marketlerde , restaurantlarda. Onun dışında bir halta yaramazsın Arkadaş geldi yeni Amerikadan )

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bütün gün kum denizz güneş ve sörf güzel bi yerdir ama newyorka bakmakta fayda var :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben hiç oruç tutmadığı için dövülen birisini görmedim duymadım. Yada markete birayla girdi diye. Yahu bırakın bunları halk doydu artık. Ya Atatürk büstü kırıldı derler ya mini etek giydi diye dövüldü derler. Hep laf hep laf. İnanmayın bunlara. Ayrıca dik dik baktın diye dayak atan ruh hastaları bile olan bir ülkede her şeyi biraya bilmem neye bağlamaya lüzumda yok

Reaksiyon puanı
10,325
Unutmayalım ki “namaz kılmayın öldürülmesi gerektiğini” söyleyen mezhep imamlarımız var. Böyle çarpık bir din anlayışı elbette “döverek ıslah etmeyi” dinsel bir erdem kabul eden Müslümanlar da yetiştirecektir.

"pes!" dedim be arkadaşım...
sen hangi dindensin merak ettim şimdi bak!
şu yazdıklarını okuyunca şaşırdım birden:
"ben mi islamı yanlış anladım, yoksa bu arkadaş mı islam diye başka birşey öğrendi" diye...
sen galiba muharref musevilik ile karıştırıyorsun islam dinini...
böyle birşey yok, iftira atacaksan azıcık içinde mantık olsun bari.

"dinde zorlama yoktur" (bakara, 256) diyen bizatihi müslümanın kitabıdır.

dört sünni mezhebin imamının hiçbirinden böyle bir fetva zuhur etmemiştir. geriye kalan binlerce sapkın mezhep vardır, onların zırvalarını islam ile karıştırma...

birşeyi doğru olarak biliyorsan konuş, bilmiyorsan sus ki, müfteri durumuna düşmeyesin.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
"pes!" dedim be arkadaşım...
sen hangi dindensin merak ettim şimdi bak!
şu yazdıklarını okuyunca şaşırdım birden:
"ben mi islamı yanlış anladım, yoksa bu arkadaş mı islam diye başka birşey öğrendi" diye...
sen galiba muharref musevilik ile karıştırıyorsun islam dinini...
böyle birşey yok, iftira atacaksan azıcık içinde mantık olsun bari.

"dinde zorlama yoktur" (bakara, 256) diyen bizatihi müslümanın kitabıdır.

dört sünni mezhebin imamının hiçbirinden böyle bir fetva zuhur etmemiştir. geriye kalan binlerce sapkın mezhep vardır, onların zırvalarını islam ile karıştırma...

birşeyi doğru olarak biliyorsan konuş, bilmiyorsan sus ki, müfteri durumuna düşmeyesin.

Seyyah sen nerde yaşıyorsun ''“namaz kılmayın öldürülmesi gerektiğini” söyleyen mezhep imamlarımız var doğru var ama bunu biraz daha genişletip insanlarımız var demek yanlış olmaz. Tabi direk öldürün katledin demiyorlar ama en azından yaşamaları haram vs gibi kışkırtabiliyorlar.

Ya gerçekten sıkıntılı bir durum tek bir kitaptan nasıl bu kdar farklı yorumlar doğabiliyor. Ben alevi olmama rağmen nasıl bu şekilde farklı anlayışların yer edinebildiğini hiç çözememişimdir.

Reaksiyon puanı
10,325
Seyyah sen nerde yaşıyorsun ''“namaz kılmayın öldürülmesi gerektiğini” söyleyen mezhep imamlarımız var doğru var ama bunu biraz daha genişletip insanlarımız var demek yanlış olmaz.

a benim güzel kardeşim, beni yanlış anladın galiba...
müslümana laf etmek ayrı şey, ama islama çamur atmak ayrı şeydir.
şimdi biz birine kızdık mı, "sallandıracaksın bunları" deriz, millet olarak...
kafamıza göre, o anki psikolojik yapımıza göre fetvalar veririz, racon keseriz.

kafasına göre fetva veren herkesin söylediği islam olsaydı, zaten islam diye bir din olmazdı ortada.

islam dininin iki sahih kaynağı vardır, kur'an ve hadis!
eğer bu ikisinden birinde namaz kılmayanın dövülmesini emreden bir hüküm bulur, burada paylaşırsanız sizden özür dileyeceğim.
ama lütfen "ağzı olan konuşuyo" misali her önüne gelenin saçmaladığı zırvaları burada "işte islam budur" diyerek racon kesmeye tevessül etmeyelim arkadaşım, cidden ayıp oluyor. bu sözüm sizden evvel alıntısını yaptığım [MENTION=286034]leroy[/MENTION] adlı arkadaşa idi.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Tipik yanlı medyanın yalan yanlış haberleri , velevki öyle bir haber olmuş olsun toplumun geneli öyle imiş lanse etmek ne alaka yemiyoruz artık öyle haberleri kendinizi geliştirin artık inandırıcılığınızı yitirdiniz.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=63330]braveheart.fb[/MENTION], doğrudur, öyle cahil alim(!)ler de var. Genel olarak diğer ülkelerde; Türkiye'de değil. Bununla birlikte Türkiye'de, hem de din düşmanı olduğu bilinen kişilerce yapılan bu haberler, her zaman İslam karşıtlığı amacıyla yapıldı. Darbeler böyle beslendi, insanlar böyle fişlendi, başlar böyle açıldı. Onlarca yıldır yaşanmakta olanları görmezden gelmek, zannımca asıl tutarsız davranış bu olacaktır kardeşim.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu ülkede pavyondan kızları alıp başlarını örttükten sonra sokağa dinci diye salanlar oldu. :)

erde89

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Seyyah sen nerde yaşıyorsun ''“namaz kılmayın öldürülmesi gerektiğini” söyleyen mezhep imamlarımız var doğru var ama bunu biraz daha genişletip insanlarımız var demek yanlış olmaz. Tabi direk öldürün katledin demiyorlar ama en azından yaşamaları haram vs gibi kışkırtabiliyorlar.

Ya gerçekten sıkıntılı bir durum tek bir kitaptan nasıl bu kdar farklı yorumlar doğabiliyor. Ben alevi olmama rağmen nasıl bu şekilde farklı anlayışların yer edinebildiğini hiç çözememişimdir.

bi alevi olarak sana katılıyorum bu gidişle suriye ile aynı kaderi paylaşıcağız

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Eğtim şart bu ülkede bukadar cahil olmayın kendilerini din bekcileri sanan insanlar yüzünden müslümanlıkdan soğuyorum

Son mesajlar