Elektrikli Araba Markası Favoriniz Nedir

Yandere

Profesör
Yasaklı
Ucuza elektrikli arıyorsanız regal raptor tasarımı kötü ama reno twizy de alınır
 

Fakehero

Profesör
Elektrikli araçların üretimi de fosil yakıtlı araçların üretimi kadar doğaya zarar vermektedir. İki fabrika var diyelim birisi elektrikli diğeri fosil yakıtlı araç üretiyor. İkisinin de üretim sırasında doğaya zararı aynı. Fosil yakıtlı araba için petrolün damıtılması işlemi var o da zarar veriyor. Elektrikli araba da ise elektriğin üretimi için nükleer,hes veya termik santralden elektrik üretimi var o da zarar veriyor. Bu noktada elektrikli aracın tek avantajı kendisinin yakıtla çalışan araçlar gibi karbon salmamasıdır. Kötünün iyisi diyebiliriz.
 

Fakehero

Profesör
Bu bir popülist bir yaklaşım değildir. İki tarafında eksiklerini ve aradaki farkı söylemektir. Burada popülist yaklaşımın tek bir değinen nokta bile yoktur. Kabul edelim elektrikli araçlar karbon salmadığı için temizdir ama üretimi ve üretim sonrası elektrik temini karbon salınımı yapmaktadır. Bu yüzden kötünün iyisi ifadesini kullandım. İşine gelmeyen her yoruma kızgın ifade bırakmak seni daha üstün yapmaz. Aksine kendin gibi düşünmeyeni dışlamaktan öteye gitmezsin bu da bencilliğe ve ön yargı sahibi olmaya gider.

Popülist
halkı ve halkla ilgili şeyleri yüceltme eğiliminde olan (kimse, görüş).

Popülizm, halk yağcılığı[1] veya halk çıkarcılığı, toplumdaki seçkin bir tabaka tarafından halkın çıkarlarının bastırıldığını ve engellediğini varsayan ve devlet organlarının bu seçkin tabakanın etkisinden çıkarılıp halkın yararına ve toplum olarak gelişmesi için kullanılması gerektiğini söyleyen siyasî bir felsefe veya söylem biçimi. Popülist söylem "sokaktaki adam"ın ekonomik ve sosyal çıkarlarını vurgulayarak, önyargılarını ve duygusal kırılmalarını kullanarak başarıya ulaşmayı amaçlar.[2] Popülist söylem, belirli bir ideolojiye bağlı değilir.[2] Nitekim, son yıllarda hem sol hem de sağ görüşlü liderlerin popülizme başvurduğu gözlemlenmiştir.[3]
 

Usain

Efendiler yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz
Yönetici
Moderatör
Üst