Elektrikli Araba Markası Favoriniz Nedir

Allah'ın Kulu

Profesör


Merhaba! Bugün bir değişik konu daha açtım. Sizin favoriniz var mı elektrikli araba olarak? Ayrıca tercih eder misiniz yoksa elektrikli yakıta karşı mısınız?

  • Elektrikli arabaya kesinlikle karşı değilim, hoşuma gidiyor hatta :)
  • Favori marka TOGG ve Tesla :D
 

Isaac42

Profesör
Elektrikli araba bir gerekliliktir bence. Hava kirliliği git gide artarken hala benzinli veya dizel araç kullanmak saçmalıktır. En azından elektrikli otomobillere veya araçlara geçerek hava kirliliğini önemli ölçüde azaltmalıyız.
 
Elektrikli Arabalara karşı değilim hatta yaygınlaştığı zamanlarda almayı çok isterim. Şuan için favorilerim Tesla ve Jaguar :) Açıkçası Model S ve I Pace'in tasarımı beni benden alıyor:)

TOGG daha seri üretime geçmediği için yorum yapamıyorum. Bi çıksın, fiyat ve donanım hoşuma giderse onu da favorilere alabilirim...
 

Allah'ın Kulu

Profesör
Elektrikli Arabalara karşı değilim hatta yaygınlaştığı zamanlarda almayı çok isterim. Şuan için favorilerim Tesla ve Jaguar:)

TOGG daha seri üretime geçmediği için yorum yapamıyorum. Bi çıksın, fiyat ve donanım hoşuma giderse onu da favorilere alabilirim...
Katılıyorum. TOGG ve Tesla şu anda favorim. TOGG'un favori olmasının sebebi Türk markası olduğundan ama sonraki tabii ki Tesla.
 

yusufozkan58

Profesör
Elektrikli arabaya bir insan neden karşı olur ? Sektörde öncü firma elbette Tesla ama benim favorim Xpeng Motors . Teslanın 3 de 1ine aynı performansı satıyorlar . Umarım ülkemizede gelirler .
 
Ferrarinin ve diğer meşhur İTALYAN markaların elektrikli otomobillerini bekliyorum, İTALYAN arabaları daha bi güzel bence, TÜRKİYE ile de en çok ortaklık yapan, yakın duran hep İtalyanlar olmuştur...

1578423463352.png


1578423581277.png


1578423736425.png


1578423874250.png


VOSVOS un bu tasarım arabası da hoşuma gidiyor...
 

Allah'ın Kulu

Profesör
Size bir soru, sizce ne zaman elektrikli araba standart olur? Bence en az 10 yıl sonra standart olacak, yani yollarda daha çok göreceğiz yakıtlı arabalardan (en iyisini Allah bilir).
 

The Commander

Profesör
Yukarıdaki yoruma katılıyorum. 10 yıl içerisinde elektrikli araç alımı bencede diğerlerinin önüne geçecek ve yollarda daha çok göreceğiz. 20 yıl içerisinde ise bir standart haline gelecektir diye düşünüyorum. Ülkemizin bu alanda yaptığı yatırım bizleri gururlandırdı, umarım sonucu güzel olur ve bizde bu sektörde varız diyebiliriz.
 

Fakehero

Profesör
Tüketim dünyasında her türlü ulaşım vb üretilen herşey çevreye zarar vermektedir. En az zarar veren en iyidir mantığı ile elektrikli araba, hidrojen yakıtlı araba yada yenilenebilir kaynaklardan dolum yapılarak çevreye verilecek en az zarar veren yöntemler önceliklidir. Zira fosil yakıt kullanan bir araç ile elektrikli aracın üretiminde aynı şekilde doğaya zarar verilmektedir. Artı olarak elektrik üretimi için termik santral kullanımı ayrıca doğaya zarar vermektedir. HES ve nükleeri saymıyorum bile. Kısacası elektrikli araç üretmek değil mesele. Asıl mesele dünyadaki elektrik ve enerji üretimini yenilenebilir kaynaklara çevirmekte.
 

shadow2

Profesör
Hava kirliliği açısından elektrikli araçlar avantaj ama ömrü biten bataryaları nasıl bertaraf edecekler acaba? Hiçbir planlamaya denk gelmedim şimdiye kadar.
 

Son mesajlar

Üst