Yardım Ekrana Görüntü Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Furkan.Demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba sıfırdan sistem toplamak istedim itopyadan aldiğim

I3 10100f işlemci
Gigabyte H410M H V3 anakart
8 Gb Ram
250gb Ssd

Ekran kartı elimde olduğu için almadım
Sistemi topladım lakin ekrana hicbir görüntü gelmiyor düz siyah ekran 3 farklı bilgisayar tamircisi gezdirdim hepsi farkli bi sorun çıkartti
Bilgisi olaj yardimci olursa sevinirim

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841

I3 10100f işlemci
8 Gb Ram
250gb Ssd

Sistemi topladım lakin ekrana hicbir görüntü gelmiyor düz siyah ekran 3 farklı bilgisayar tamircisi gezdirdim hepsi farkli bi sorun çıkartti
Ekran kartının modeli ismi nedir?

Furkan.Demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Msı Radeon HD 7850
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farkli ekran kartı ile denendi sonuç ayni islemcin ve ana kartinin biosu uyuşmuyo tarzinda birşey söylendi böyle birşey mümkün mü
Sistemi kenidiz bi birleştirdiniz?

Furkan.Demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablolar doğru takılmamış olabilir mi? tüm fanlar çalışıyor, tüm ışıklar yanıyor mu?
Ana kartımın üstünde bir ışik yok varsada yanmıyor bütün fanlar çalışıyor klavye tuşlari yanıyor num caps tuşlarina basinca yanıp sönüyor sistem aktif lakin ne yaptiysam görüntü gelmiyor

Anakart'a jumper taktınızmı?
Jumper ne demek bilmiyorum

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Ana kartımın üstünde bir ışik yok varsada yanmıyor bütün fanlar çalışıyor klavye tuşlari yanıyor num caps tuşlarina basinca yanıp sönüyor sistem aktif lakin ne yaptiysam görüntü gelmiyor

Küçük plastik bir parça anakartta kendi pin yeri vardır

1642955352898.png

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255

Böyle bir parçayı monte ederken taktınızmı ya da üzerinden çıkardınızmı?

Bios sıfırlamak için kullanilar parçadan bahsediyosaniz benim ana kartımda yok sanırım eğer ekstra kendim takmam gerekiyosa öyle birşey takmadim
o parçanın pc de doğru şekilde takılı olması gerekiyor

Furkan.Demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle bir parçayı monte ederken taktınızmı ya da üzerinden çıkardınızmı?
Hayır ben anakartın üstüne ekstra bi parça takmadim yada sökmedim

Ekli dosyayı görüntüle 167242
Bios sıfırlamak için bu parçayi bende aradim ama bulamadım Anakartın modelinde yok demekki diye düşündüm

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Bendede bir seferinde böyle olmuştu pc den jumper'ı çıkardığımda siyah ekrandan başka birşey gelmiyordu.

Kullanım klavuzuna bağlı kalarak jumper takmayı deneyin.

Furkan.Demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bendede bir seferinde böyle olmuştu pc den jumper'ı çıkardığımda siyah ekrandan başka birşey gelmiyordu.
Sistemi sıfır aldım ben bahsettigin parçanın takılmasi gerekse kutu icinde çıkardı diye dusunuyorum ayrıca benim ana kartımda bios pini yok

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Birde sistemi monte ederken herhangi bir parçayı takarken zorlandınızmı?

Furkan.Demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasayı bir daha sök tekrar topla bence.
3 farkli tamirci birde ben defalarda denedik hocam ?

Teşekkür ederim cevaplarınız için yarin garantiye göndericem büyük ihtimalle Anakart arzali geldi

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
CMOS_CLR diye bir pin olmalı

hyperalpha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

I3 10100f işlemci
8 Gb Ram
250gb Ssd

Merhaba bende de benzer bir sorun var. 2el alıp 2yıl kullandığım apu kasa ya ekran kartı takip 1yıl daha kullandım ve bu hafta kasanın oda daki yerini değiştirmek istediğimde tekrar güce bağlayıp power düğmesine tıkladım ve kasa tüm parçaları düzgün çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmedi ilk önce ekranı ve kabloyu denedim bir başka bir PC ile sonra internet ten ve teknisyen öğrencisi bilgilerine dayanarak remi silgi ile silip (ram ddr4 3200mhz 4gb tek kart) tekrar taktım herhangi bir uyarı ve vs olmadı sonra bios cimos denedim orda da ekrana görüntü gelmedi sonra ekran kartını çıkarıp onboard dan görüntü almayı denedim oradanda görüntü alamadım sonra ana kartın powersuply hariç tüm kabloları çıkarıp onboard tan görüntü almayı denedim yine görüntü alamadım sonra işlemci yi söküp temizleyip tekrar taktım yine görüntü almadım sonra anakartı inceledim herhangi bir yanık şişme kompalent lerde vs bir sorun yoktu powersuply de yeterince güç veriyor kasanın odadaki yerini değiştirirken herhangi bir sarsma vs yaşanmadı ne yapabilirim görüntü alamıyorum yardımcı olurmusunuz
Şimdiden teşekkürler..

.

Yarın staj yaptığım teknik servise götürücem tahmini ne kadar isterler sizce tekrar bios yazılması gerektiğini düşünüyorum

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Merhaba bende de benzer bir sorun var. 2el alıp 2yıl kullandığım apu kasa ya ekran kartı takip 1yıl daha kullandım ve bu hafta kasanın oda daki yerini değiştirmek istediğimde tekrar güce bağlayıp power düğmesine tıkladım ve kasa tüm parçaları düzgün çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmedi ilk önce ekranı ve kabloyu denedim bir başka bir PC ile sonra internet ten ve teknisyen öğrencisi bilgilerine dayanarak remi silgi ile silip (ram ddr4 3200mhz 4gb tek kart) tekrar taktım herhangi bir uyarı ve vs olmadı sonra bios cimos denedim orda da ekrana görüntü gelmedi sonra ekran kartını çıkarıp onboard dan görüntü almayı denedim oradanda görüntü alamadım sonra ana kartın powersuply hariç tüm kabloları çıkarıp onboard tan görüntü almayı denedim yine görüntü alamadım sonra işlemci yi söküp temizleyip tekrar taktım yine görüntü almadım sonra anakartı inceledim herhangi bir yanık şişme kompalent lerde vs bir sorun yoktu powersuply de yeterince güç veriyor kasanın odadaki yerini değiştirirken herhangi bir sarsma vs yaşanmadı ne yapabilirim görüntü alamıyorum yardımcı olurmusunuz
Şimdiden teşekkürler..

.

Yarın staj yaptığım teknik servise götürücem tahmini ne kadar isterler sizce tekrar bios yazılması gerektiğini düşünüyorum
Tekrar BIOS yazmaya gerek olduğunu sanmıyorum muhtemelen taşırken içindeki kablolardan birisi gevşedi.