Ekrana Görüntü gelmiyor

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar çalışan sorunsuz sistemi gece kapattım diğer akşam eve gittim kasanın düğmesine bastım ama monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmiyor komlpe söktüm içini dışını tekrar birleştirdim yine yok ekran kartını çıkarıp ob bağladım yine görüntü gelmedi ramlerimi tek tek ve bütün slotlarda denedim olmadı gittim ram aldım geldim olmadı acaba monitör mü dedim notebookuma bağladım hayır çalışıyor az kaldı kasayı kaldırıp balkondan atıcam...

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Açılışta geliyor mu bişeyler, BIOS yazıları vs. Eğer onlarda gelmiyorsa durum donanımsal bir sorun, ama sonrası gelmiyorsa yazılımsaldır..

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Açılışta geliyor mu bişeyler, BIOS yazıları vs. Eğer onlarda gelmiyorsa durum donanımsal bir sorun, ama sonrası gelmiyorsa yazılımsaldır..
Yok hocam hiç bir şekilde gelmiyor görüntü
%100 donanımsal ama nerde sorun sıkıntı bu

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar hala aynı sorunla karşı karşıyayım varmı bir bilen lg monitör hiçbirşey olmadan power saving mode diyor ekrana görüntü gelmiyor fanlar hdd hepsi calışıyor bütün kablolar takılı... çok uyuz oluyorum şuan katil olucam yahu..:confused1:

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı ob den de görüntü vermiyor, ram yenilenmiş geriye çok fazla bi ihtimal kalmıyor..
herhangi bir bios uyarı seside çıkarmıyor ki bu kötü :(

ufakdan başlıyacak olursak direk psu dan gelen ve anakarta bağladığımız 4 pin soketi çıkartarak bi kontrol et bağladığın girişde yanma gibi bir görüntü varmı ve imkanın varsa 4 pin soketten 12v dc çıkıyormu diye bir ölç yada direk yeni bir psu bağlayarak dene (bir kez başıma gelmişdi ekran görüntüsü gelmiyor hiç bir uyarı seside çıkmıyor)

diğer bir sebep, anakartına psu dan gelen tüm kabloları çıkar bios pilini sök bir kaç kez power tuşuna bas daha sonra bir elin duvara dokunur vaziyette diğer elinle kasanın boyasız metal kısımları ve anakartın üzerinde elini gezdir bu şekilde statik elekrik yükünü boşaltmış olursun bir kaç dakika sonra psu kablolarını tak ve dene.. malum günümüzde evlerde yerler ahşap yada benzeri kaplama oluyor kasa ayakları plastik ve daha kötüsü en modern evlerde bile elektirik tesisatının topraklama anlayışı evin su tesisatına kablo çekme yöntemi ile yapılıyor :D

aklıma gelen son ve en kötü sebep ise işlemci arızası ki bunun çözümü malesef değişmek..

sonuçları merakla bekliyorum :)