Yardım Ekran renkleri bozuldu, ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

BekirEmirhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dün akşam bilgisayarımı açıp oyun oynayacağım sırada ekran da renkler birbirine girdi ve bilgisayar kapandı daha sonra tekrar açtığımda resimdeki gibi oldu ve daha sonra kendini resetledi fakat görüntü hâlâ düzelmedi. Ekran kartını çıkarıp onboarddan çalıştırdım sorun olmadı. Ekran kartının neresinde sorun var nasıl çözebilirim bunu ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220112-124342_Gallery.jpg
    Screenshot_20220112-124342_Gallery.jpg
    35.9 KB · Görüntüleme: 110

linuxmanyagi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Ayarlar ==> Gelişmiş Görüntü Ayarları ==> Görüntü Adaptörü Ayarları ==> Renk Yönetimi ==> Ekranı Kalibre Et yolunu izle bakalım!..

BekirEmirhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ayarlar ==> Gelişmiş Görüntü Ayarları ==> Görüntü Adaptörü Ayarları ==> Renk Yönetimi ==> Ekranı Kalibre Et yolunu izle bakalım!..
Monitör üzerinden uyguladım fakat herhangi bir gelişme olmadı onun dışında masaüstüne ulaşamıyorum

Walleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Kabloda bi sorun olabilir kablo değiştirin. Ekran kartı girişlerinde sorun olabilir HDMI kullanıyorsanız vga-DVI girişlerini bi deneyin. düzelmezse ekran kartı cortingen şıtrayze

BekirEmirhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Win 11 kullanıyorum masaüstü sesi dahi gelmiyor ekran karelenip geri reset atıyor sürekli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kabloda bi sorun olabilir kablo değiştirin. Ekran kartı girişlerinde sorun olabilir HDMI kullanıyorsanız vga-DVI girişlerini bi deneyin. düzelmezse ekran kartı cortingen şıtrayze
Kabloda sorun olsa onboarda bağladığımda sorun devam ederdi fakat öyle bir sorun olmuyor HDMI ile de VGA ile de denedim fakat ikisinde de görüntü aynı oldu fırınlama yapsam şansım var mı

linuxmanyagi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
O zaman şöyle yapacaz, CMD den en doğru çalıştığı ana geri dönüş yapacaz hazır mısın? Eğer yanlış bir şey yaparsan sistemi açamayabilirsin fakat dediklerimi harfiyen uygularsan eminim çalışacaktır.

BekirEmirhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O zaman şöyle yapacaz, CMD den en doğru çalıştığı ana geri dönüş yapacaz hazır mısın? Eğer yanlış bir şey yaparsan sistemi açamayabilirsin fakat dediklerimi harfiyen uygularsan eminim çalışacaktır.
Dinliyorum buyrun

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
Dün akşam bilgisayarımı açıp oyun oynayacağım sırada ekran da renkler birbirine girdi ve bilgisayar kapandı daha sonra tekrar açtığımda resimdeki gibi oldu ve daha sonra kendini resetledi fakat görüntü hâlâ düzelmedi. Ekran kartını çıkarıp onboarddan çalıştırdım sorun olmadı. Ekran kartının neresinde sorun var nasıl çözebilirim bunu ?
Büyük ihtimalle ekran kartınızı yaktınız, geçmiş olsun.

BekirEmirhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekran kartında çok ısınmadan dolayı oluşan çizgilerde olabilir. Ekran kartınızı zorlayacak bir şeyler yaptınız mı?
Gta 5 oynuyorum fakat ilk defa değil düşük ayarlarda defalarca oynadım dün Gta 5 e giriş yaptığım da ekran kartını tanımadı ve çizgiler gelmeden oyun kasma donmalara başlamıştı kapatıp açtığımda bu oldu zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar olayı çözdüm. Şöyle ki; Ekran kartı soğutucusunun altında veya blok gibi bir cisimle ekran kartı çipsetini koruyorlar orda ki lehimler soğuk aldığı için bu sorun oluşmuş. Çakmak ile ısıtarak çipsete fazla değdirmeyin bozarsanız. Çakmak işlemini uyguladıktan sonra bilgisayara kartı taktım ve ilkinde ekran gelmedi fakat Windows sesi geldi ve tekrar başlattığımda ekran normal bir şekilde açıldı. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok teşekkür ederim.. <3

Son düzenleme:

Son mesajlar