Ekran kaydı programı önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Alpermiyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar SDN FORUM'da ilk defa bir konu açıyorum ve aranızda bulunmaktan çok mutluyum, sizlere yaşadığım bir problemi aktarmak istiyorum. Camtasia9 ile oyunların ekran kaydını alırken görev çubuğunun açık kaldığı ve oyunun tam ekran olmadığını gördüm fakat bu sadece 1 oyunda oluyor (fifa19). Oyun içi nvidia ara yüzüyle de ekran videosu alabiliyorum fakat dosya boyutu kaliteyi ne kadar düşürürsem düşüreyim inanılmaz yüksek oluyor.. Sizlere sormak istediğim şey bu problemi nasıl çözebilirim veya önerdiğiniz başka kaliteli ekran kaydı alan program hangisidir? ( bu arada görev çubuğunu ekranın 4 kenarında da denedim yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Ekran kartınız Nvidia ise Nvidia ShadowPlay kullanabilirsiniz.

Alpermiyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
OBS Studio kullanabilirsiniz, kayıt etme sistemi mevcut.
bunu kullandım fakat görüntü kalitesi çok düşük geliyor, kaliteyi artırdığımda boyut çok yükseliyor bir diğer sorunu da oyun içinde problem olmamasına rağmen saniyelik kasmalar görünüyor

Alpermiyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartınız Nvidia ise Nvidia ShadowPlay kullanabilirsiniz.
Bu öneri için teşekkür ederim bahsettiğim gibi Nvidia ShadowPlay çok yüksek boyutta dosyalar kaydediyor. :( sanırım buna göz yumucam

Jiggwan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bunu kullandım fakat görüntü kalitesi çok düşük geliyor, kaliteyi artırdığımda boyut çok yükseliyor bir diğer sorunu da oyun içinde problem olmamasına rağmen saniyelik kasmalar görünüyor
OBS'den kaliteyi arttırın. (boyut sorun değil)

Daha sonra kaydettiğiniz video veya videoları renderlayın. Bunun için basit olarak; Camtasia Studio. Daha profesyonel olarak Sony Vegas Pro kullanabilirsiniz.

Eğer OBS bilgisayarınızda başka bir problem oluşturmuyorsa, OBS+Vegas sizin için yeterli olacaktır. OBS ve Fraps gibi kayıt programlarının yüksek kalite seçeneği sunup, boyut olarak yüksek dosyalar çıkarmasının sebebi, videoyu çektikten sonra renderlamak.

Zaten kimse 50 gb'lık bir videoyu Youtube'a upload lamak istemez.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Camtasia Studio veya dedikleri gibi OBS.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Ben hep bandicam kullanırdım. Oyunlarda fps sabitleme seçeneği de vardı içinde, sonradan ekran kartı kontrol panellerine de eklendi.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Fraps önermem açıkcası fps kayıpları donma yapıyor. Bandicam. OBS Derim. Ekran kartınız. Nvidia İse. Shadowplay. Amd yse AMD Relive

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
obs; ekran kaydı ve video çekmek için, eğer ki yayın yapacaksanız streamlabs obs daha iyi olur, hem yayın hemde video çekersiniz daha rahatça